Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
  Elokuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
  Syyskuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 01.07.pkSeiväskoulun kisaImatra30.06.
ke-to 01.-02.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Outokumpu28.06.
ke-to 01.-02.07.pmHämSy:n 17 v pm-kilpailutYlöjärvi29.06.
ke 01.07.pkJunnut RadalleTampere29.06.
ke 01.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 01.07.pkDT i Nedervetil / Alavetelin piirikilpailuNedervetil / Alaveteli28.06.
ke 01.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani29.06.
ke 01.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 01.07.pkYlämaan Pyrkijöiden heittokisatLappeenranta (Ylämaa)29.06.
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju30.06.
ke 01.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 01.07.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo29.06.
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
to 02.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna29.06.
to 02.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., osa 1Hamina 25.06.
to 02.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 02.07.seuraSilja Line SeurakisatJärvenpää01.07.
to 02.07.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari01.07.
to 02.07.pmPm moukariPori, Moukaripörssi01.07.
to 02.07.pkMoukarikilpailuPori, Moukaripörssi01.07.
to 02.07.seuraSeurakisatLempäälä01.07.
to 02.07.pkFazer Reilu Cup III, sarjat 8-15vLahti30.06.
to 02.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IIILempäälä01.07.
to 02.07.pkNYQS yleisurheilukilpailut 3.Ilmajoki01.07.
to 02.07.pkSisulisätOrivesi30.06.
to 02.07.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi30.06.
to 02.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, (1. pvä)Naantali28.06.
to 02.07.seuraSeurakisatAsikkala01.07.
to 02.07.pkSeiväskisa 2Ähtäri01.07.
to 02.07.pmPm-sisukävelytPori29.06.
to 02.07.pkKev kisatKuusamo30.06.
to 02.07.pkMiesten 200 mOutokumpu01.07.
pe 03.07.kansValkean Kaupungin KisatOulu30.06.
pe-su 03.-05.07.akKUY GamesTuusula01.07.
pe 03.07.pkTyttöjen estejuoksukilpailuKokkola30.06.
pe 03.07.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala01.07.
pe 03.07.pkVankan seiväskävelytUusikaupunki29.06.
pe 03.07.pkChydeniuksen kymppi ja 400 m juhlajuoksuKokkola30.06.
la 04.07.pkAluekilpailutLieto30.06.
la-su 04.-05.07.pkAikuisurheilun tuloskilpailutLohja02.07.
la 04.07.kansTimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.pkKnattemångkamps DMJakobstad01.07.
la-su 04.-05.07.amAvoimet AM moniottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pmsisuottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pkAhmon urheilukentän avajaiskisatSiilinjärvi01.07.
la 04.07.pkLapin LeiskautuksetRovaniemi28.06.
la 04.07.pkJuniorien heittokisatOulu02.07.
la 04.07.pkSomeron seiväskisatSomero01.07.
la 04.07.pkPihtiputaan Tuiskun tuloskisatPihtipudas01.07.
la 04.07.pkKosken loikat Koski Tl 30.06.
la 04.07.pkMatin karnevaalitJuva01.07.
la 04.07.pkSummer Tour PirkkolaHelsinki -
su 05.07.pkJorman MoukaripörssiLeppävirta05.07.
su 05.07.pkHeinäpään heittokisatOulu03.07.
su 05.07.pkHeinäheitotLaitila02.07.
su 05.07.pkKEV-heittokisatKuusamo03.07.
ma 06.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 06.07.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo05.07.
ma 06.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia05.07.
ma 06.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo04.07.
ma 06.07.pkLisälaji Pituus aikuisurheilijoilleMikkeli03.07.
ma 06.07.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio04.07.
ma 06.07.pkMIKV avoin ABC3 kilpailuMikkeli03.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 06.07.pkLisälaji ABC3Mikkeli03.07.
ma 06.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere05.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 06.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ma 06.07.amAluemestaruuskisat esteet - Regionmästerskap hinderKyrkslätt02.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatTammela -
ti 07.07.pkKultajousi kuukausikisat 2/4Kuopio03.07.
ti 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
ti 07.07.pkKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.07.
ti 07.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17v, osa 1Lappeenranta03.07.
ti 07.07.akTilastopajacup 4Turku04.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatPori06.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatIitti06.07.
ti 07.07.pmAvoimet pm esteet Turku04.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 07.07.seuraSeurakisatParkano06.07.
ti 07.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12, T/P13Urjala05.07.
ti 07.07.pkKeuruun pituuskisaKeuruu06.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen07.07.
ti 07.07.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki05.07.
ke 08.07.pk5-ottelun harjoituskisaHelsinki05.07.
ke 08.07.pkOrivesi Games SAUL:n kansallinen kilpailuOrivesi05.07.
ke 08.07.pkPaunu Games IIIJämsä05.07.
ke 08.07.pkXIV Sirpa Holopaisen muistokilpailut Savonlinna, Kerimäki06.07.
ke 08.07.pmpm-sisulisäottelut P9-15Loimaa03.07.
ke 08.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 08.07.pkJunnukisatLieksa07.07.
ke 08.07.pmHämSY:n pm--sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15Hämeenlinna06.07.
ke 08.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Ylämaa) -
ke 08.07.pkSalokylän moukarikisatLiperi05.07.
ke 08.07.pkHärmäläiset yleisurheilukisatAlahärmä06.07.
ke 08.07.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä29.06.
ke 08.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
ke 08.07.pkKnattekarnevalen deltävling 3Vasa06.07.
ke 08.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 09.07.pkHartolan voiman aluekilpailutHartola07.07.
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 09.07.pkArctic-heitotRovaniemi08.07.
to 09.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 09.07.seuraSeurakisatRanua -
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatTyrnävä -
to 09.07.pkVeikkolan NuorisokisatVeikkola06.07.
to 09.07.pkSläggtävling i Borgå 1 /Porvoon moukari 1Borgå - Porvoo05.07.
to 09.07.pkLeKi YU:n välikisaLempäälä08.07.
to 09.07.pkImatran INKERI kisatImatra05.07.
to 09.07.pkViispiikkis- cupKarstula07.07.
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 09.07.pkKesäkisa 1 - lisälajitHelsinki07.07.
to 09.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 09.07.pkPyhäselän heinäkisat Joensuu -
to 09.07.pkKesäkisa - 1Helsinki07.07.
to 09.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Mynämäki04.07.
to 09.07.pmHämSYn sisulisäottelut T/P9, T10, P14/15Akaa, Toijala07.07.
to 09.07.pkKeihäs - Matalankynnyksen harkka kisatHelsinki08.07.
pe 10.07.pkMarkkinakisat Himanka 08.07.
pe 10.07.pkKuulakisaHeinävesi09.07.
la-su 11.-12.07.akHannes Junior GamesKuopio06.07.
la 11.07.pkKymiRing Running DayIitti08.07.
la 11.07.pkKansaliset yleisurheilukilpailutKouvola /Kuusankoski08.07.
la 11.07.amLäntisen alueen aluemestaruuskilpailutKauhava07.07.
la 11.07.pk Moukarikisat INousiainen07.07.
la 11.07.pmKnattestafett DM i KorsholmKorsholm07.07.
la 11.07.pkPohjois-savon piirinmestaruuskisat HeittolajitIisalmi09.07.
la 11.07.pkSibbo höjdtävling / Sipoo korkeuskisatSibbo / Sipoo10.07.
la 11.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali07.07.
la 11.07.amPohjois-Suomen mestaruuskilpailuKajaani06.07.
la 11.07.pkSummer Tour KartanonkoskiVantaa -
la 11.07.pmSisukävelytKauhava09.07.
la 11.07.pkRantalakeusjuoksuLiminka08.07.
la 11.07.pkNuorten PaavonkisaSaarijärvi10.07.
su 12.07.akPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå08.07.
su 12.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo -
su 12.07.pkKestilä-päivien nuorisokisatSiikalatva/Kestilä12.07.
su 12.07.amAluemestaruuskilpailu 2. päiväAlajärvi08.07.
su 12.07.pkAlavieska-viikon kilpailuAlavieska09.07.
su 12.07.pkIskun heittokisat IIMynämäki07.07.
su 12.07.pkTOPGAMES SprintPorvoo - Borgå08.07.
ma 13.07.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 3Savonlinna, Kerimäki12.07.
ma 13.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 13.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 13.07.pkHämeenlinnan Tarmon nuorisokisatHämeenlinna10.07.
ma 13.07.pkJoutsan Pommin avoimet yu-kisatJoutsa10.07.
ma 13.07.seuraSilja Line SeurakisatKärsämäki -
ma 13.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 13.07.pkLepU:n ViikkokokisatLeppävirta17.07.
ma 13.07.seuraSilja Line SeurakisatHUUTJÄRVI12.07.
ma 13.07.pmAvoimet hyppy- ja juoksukisat sekä pitäjänmestaruuskisatPosio12.07.
ma 13.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.07.
ma 13.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 13.07.seuraSeurakisatTammela -
ma 13.07.seuraSeurakisatNykarleby13.07.
ti 14.07.pkMIKV nuorten pikamatkatMikkeli12.07.
ti 14.07.pkHeinäkuun kisaKankaanpää13.07.
ti 14.07.akTilastopajacup 5Turku11.07.
ti 14.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Parikkala10.07.
ti 14.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 14.07.pkKipinän pk-kesäkisat IKajaani13.07.
ti 14.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen14.07.
ti 14.07.pkKV:n iltakisat IIKokkola12.07.
ti 14.07.pkTeuvan Rivakan YU-Kilpailut / Suupohja-CupTeuva13.07.
ti 14.07.pkNummelan Tarmon AluekilpailutVihti, Nummela11.07.
ti 14.07.seuraSeurakisatKajaani13.07.
ti 14.07.pkYleisurheilukilpailutMuurame13.07.
ti 14.07.seuraSeurakisatParkano13.07.
ke 15.07.pkKolmikuntaottelu Vire-SaPu-OrPoJämsä10.07.
ke 15.07.pkKansalliset aik.urh. Töysän KorppukisatTöysä13.07.
ke 15.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 15.07.pkPolvijärven heinäkuun kisatPolvijärvi13.07.
ke 15.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvooc -
ke 15.07.seuraSeurakisatHeinola13.07.
ke 15.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.07.pkViikkokisat IIVirrat13.07.
ke 15.07.seuraSeurakisatJuuka14.07.
ke 15.07.pkMetalli Cup 2Tornio12.07.
ke 15.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatVirrat -
ke 15.07.seuraSeurakisatTornio -
ke 15.07.pkPk. kilpailuKajaani13.07.
ke-to 15.-16.07.pkMansen matalankynnyksen seiväskisatTampere13.07.
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatLIMINKA -
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 15.07.GPMotonet GP LahtiLahti05.07.
to 16.07.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna12.07.
to 16.07.pkpk Aikuisurheilijoiden heinäkuun kisatSulkava -
to 16.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 16.07.pkAikuisurheilijoiden heittocup 2/4Kouvola/Inkeroinen -
to 16.07.pkPyhäjärvi GamesEura14.07.
to 16.07.pkVirkiän myötätuulisprintitLapua14.07.
to 16.07.pkKarhulan keskuskentän avajaiskilpailutKotka10.07.
to 16.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
to 16.07.pkMahdin kisatMaaninka13.07.
to 16.07.seuraSeurakisatKaavi -
to 16.07.seuraSeurakisatAsikkala15.07.
to 16.07.pkRatakymppiForssa14.07.
to 16.07.pkKU-68 Viikkokisa IIKangasala15.07.
to 16.07.pkLöylyn kiekkoesteetNaantali12.07.
to 16.07.seuraSeurakisatPietarsaari15.07.
to 16.07.seuraSeurakisatYlivieska -
to 16.07.pkRyskeen Kesä-CUP/Ryskeen MestaruuskisatTammela13.07.
to 16.07.pkKesäkisa - 2Helsinki14.07.
pe-su 17.-19.07.akJanakkala GamesJanakkala15.07.
pe 17.07.pmPohjois-Pohjanmaa pm-kilpailutOulu15.07.
pe 17.07.seuraSilja Line SeurakisatKokkola16.07.
la-su 18.-19.07.akKouvola Junior GamesKouvola13.07.
la 18.07.pkHeinäkuun heitotKaustinen16.07.
la 18.07.akKarhu Junior GamesKauhajoki16.07.
la 18.07.pkKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele16.07.
la 18.07.pk46. Pentin OlympialaisetPylkönmäki16.07.
la-su 18.-19.07.amAluemestaruusottelut Etelä ja KaakkoLahti14.07.
la-su 18.-19.07.pkAvoimet pohjois-pohjanmaan pm- kilpailut yleinen17-19 vKempele15.07.
la 18.07.akLaitilan NuorisokansallisetLaitila15.07.
su 19.07.pmKNATTEFINALEN för 9-13 åringarNedervetil / Alaveteli15.07.
su 19.07.pkVarstakisatUrjala17.07.
su 19.07.pkHannun muistokilpailutVarpaisjärvi15.07.
su 19.07.pkSFI-PrologenNärpes17.07.
su 19.07.seuraSeurakisatKauhava -
su 19.07.pkArctic-heitotRovaniemi18.07.
su 19.07.pk Moukarikisat 1Rusko (Vahto)15.07.
ma 20.07.seuraSilja Line SeurakisatIisalmi17.07.
ma 20.07.pk9-13 -v ottelutMikkeli / Ristiina16.07.
ma 20.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma-ti 20.-21.07.seuraSeurakisatPori19.07.
ma 20.07.seuraSilja Line SeurakisatKärsämäki -
ma 20.07.seuraSilja Line SeurakisatNurmijärvi19.07.
ma 20.07.pkMoukarikilpailuPori, Moukaripörssi19.07.
ma 20.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 20.07.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2.pvä)Raisio15.07.
ma 20.07.pkVisan viikkokisatIisalmi17.07.
ma 20.07.seuraSeurakisatSonkajärvi18.07.
ma 20.07.pkDT SprintMariehamn20.07.
ma 20.07.pkForssan Salaman viikkokisatForssa18.07.
ma 20.07.pkKurikan Ryhdin piirinkunnallisetKurikka19.07.
ma 20.07.seuraSeurakisatTammela -
ti 21.07.akUran aluekisatKannus19.07.
ti 21.07.kansKansalliset Tähtien KisatOrimattila17.07.
ti 21.07.seuraSeurakisatIitti21.07.
ti 21.07.pkNuorten Tähtien KisatOrimattila17.07.
ti 21.07.pkViikkokisatUrjala19.07.
ti 21.07.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna18.07.
ti 21.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 21.07.seuraSeurakisatParkano20.07.
ti 21.07.seuraSeurakisatIkaalinen -
ti 21.07.pkRatakusiaisetLieto17.07.
ti-ke 21.-22.07.pmÖppna DM 14-19 årVasa18.07.
ti 21.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen21.07.
ti-ke 21.-22.07.pmAvoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut ti-ke 21-22.07Rauma19.07.
ti 21.07.pkKuohun kisatJuankoski17.07.
ke 22.07.pkOulun Pyrinnön Yu-kisatOulu20.07.
ke 22.07.pkIlmajoki GamesIlmajoki21.07.
ke-to 22.-23.07.pk58-JuniorisprintitVantaa19.07.
ke 22.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.07.akPiiriottelu Kymenlaakso Etelä Karjala LahtiKouvola Kuusankoski15.07.
ke 22.07.pkJunnukisatLieksa21.07.
ke-to 22.-23.07.amAluemestaruuskilpailut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueVantaa19.07.
ke 22.07.pkAkilles mästerskap 3 - Akilleen mestaruuskisat 3Borgå - Porvoo -
ke-to 22.-23.07.akTampereen teemakisaTampere17.07.
ke 22.07.seuraSilja Line SeurakisatTUPOS -
ke 22.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 22.07.pkPk. kilpailuKajaani20.07.
ke 22.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 22.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Ylämaa) -
ke 22.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
ke 22.07.pkVireen seurakilpailutVarpaisjärvi -
ke 22.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 22.07.pkMettäperän lenkkiMuhos -
to 23.07.seuraSeurakisatRanua -
to 23.07.pkJakob MarathonPietarsaari16.07.
to 23.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
to 23.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 23.07.pkIvar Wilksmanin heitot (sisuikäisten moukarin ja seipään pm-kilpailu)Töysä21.07.
to 23.07.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu21.07.
to 23.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IVLempäälä22.07.
to 23.07.pkFazer Reilu Cup IVLahti20.07.
to 23.07.seuraSeurakisatLempäälä22.07.
to 23.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki21.07.
to 23.07.seuraSeurakisatHartola -
to 23.07.pkSisulisätOrivesi21.07.
to 23.07.seuraSeurakisatYlivieska -
to 23.07.pkViispiikkinen Cup, III-osakilpailuKyyjärvi22.07.
to 23.07.pkPyhäselän heinäkisat 2Joensuu -
pe-su 24.-26.07.akLohja Junior Games 2020Lohja20.07.
pe-su 24.-26.07.pmPm-sisulisähuipentumaJämsä18.07.
la-su 25.-26.07.pmpm sisulisähuipentumaTurku20.07.
la-su 25.-26.07.pmSatakunnan pm-huipentumaKankaanpää21.07.
la-su 25.-26.07.pkKePY piirihuipentuma 9-15 vHaapajärvi20.07.
la-su 25.-26.07.pmPm- sisuhuipentumaLapua (1.päivä) ja Seinäjoki (2.päivä)22.07.
la-su 25.-26.07.pmPohjois-Savon 9-15v. piirihuipentumaKuopio20.07.
la 25.07.akPohjan KoitoksetRovaniemi18.07.
la-su 25.-26.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere21.07.
la 25.07.pkSäästöpankin heinäheitotSomero24.07.
la 25.07.pkav. kiekonheitto kilpailuJalasjärvi22.07.
la 25.07.pkPolvijärven RatakymppiPolvijärvi24.07.
su 26.07.pkLopU:n KesämoukaritLoppi23.07.
su 26.07.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 26.07.pkDT i Malax 1/2Malax25.07.
ma 27.07.pkUnikeon seiväskisatNaantali26.07.
ma-ti 27.-28.07.amAluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Helsinki24.07.
ma-ti 27.-28.07.pmEtelä-Savon yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaMikkeli24.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatHankasalmi26.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatPaimio25.07.
ma 27.07.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna24.07.
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatKärsämäki -
ma-ti 27.-28.07.pmHämsyn M/N pm-kisat Nokia24.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 27.07.pkDT i Malax 2/2Malax26.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 27.07.kansÄänekoski GamesÄänekoski23.07.
ma 27.07.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori25.07.
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatPudasjärvi -
ma 27.07.pkyu veteraanien pm kilpailut ja lujan kansalliset yu veteraanikisat saulLaihia25.07.
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 28.07.seuraSeurakisatPori27.07.
ti 28.07.pmpm kymppi, nuorten esteet ja aitajuoksutTurku25.07.
ti 28.07.akTilastopajacup 6Turku25.07.
ti 28.07.pkViiskuntakisatSoini26.07.
ti 28.07.pkKipinän pk-kesäkisat IIKajaani27.07.
ti 28.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 28.07.seuraSeurakisatKajaani27.07.
ti 28.07.pkDT i BennäsPedersöre 26.07.
ti 28.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kouvola/Koria25.07.
ti 28.07.seuraSeurakisatMyrskylä -
ke 29.07.pmAikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm-kilpailutTöysä28.07.
ke 29.07.pkHäme Games JuniorRiihimäki27.07.
ke 29.07.pkOla Fågelberg juoksutHelsinki -
ke 29.07.akPohjantähti- Games, Piirin GP-osakilpailuPudasjärvi26.07.
ke 29.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.07.pkJunnut RadalleTampere26.07.
ke 29.07.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja kuulaSiilinjärvi26.07.
ke-to 29.-30.07.amAluemestaruuskisat T/P14,15 v - Regionmästerskap F/P 14,15 år, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueBorgå - Porvoo26.07.
ke 29.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 29.07.pkSalaman Holjat nuorisokisatForssa27.07.
ke 29.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 29.07.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi26.07.
to 30.07.seuraSeurakisatRanua -
to 30.07.kansHäme GamesRiihimäki27.07.
to 30.07.poPiiriottelu (SatY, VarSY, EPU, HämSY)PORI27.07.
to 30.07.akKauhavan nuorisokilpailutKauhava28.07.
to 30.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 30.07.pkSisulisätOrivesi28.07.
to 30.07.pkDT i LarsmoLarsmo29.07.
to 30.07.seuraSeurakisatAsikkala29.07.
to 30.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
pe 31.07.pkSeuracup piirikilpailuVeteli29.07.