Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
  Heinäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
  Elokuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 01.06.pkKeihään kutsukilpailuJyväskylä -
ma 01.06.pkEspoonlahden heittokisatEspoo28.05.
ma 01.06.pkHeittoryhmien rinkikilpailutLahti29.05.
ma 01.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki30.05.
ma 01.06.pkKesäkauden avausLeppävirta30.05.
ma 01.06.pkKesäkuun KisatYlivieska31.05.
ma 01.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia31.05.
ma 01.06.pkSeiväs-kisavähäkyrö, Vaasa31.05.
ma 01.06.pkTuloskisaLiminka30.05.
ma 01.06.pkDistriktstävlingKristinestad31.05.
ma 01.06.seuraSeurakisatKaavi -
ti 02.06.pkKlaukkalan moukarikisatNurmijärvi31.05.
ti 02.06.pkKesäkoitoksetRovaniemi28.05.
ti 02.06.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi31.05.
ti 02.06.seuraSeurakisatParkano01.06.
ti 02.06.pkTuiskun heittokisatRusko (Vahto)29.05.
ke 03.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 03.06.pkVerryttelykisaHelsinki -
ke 03.06.pkKeihäskoulun kilpailuJoensuu01.06.
ke 03.06.pkPyrinnön heitotTampere01.06.
ke 03.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.06.pkVehUn KesäkisatTampere01.06.
ke 03.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 03.06.pkNuorten koronakisatSaarijärvi02.06.
ke 03.06.pkYlämaan Pyrkijöiden moukarikisaLappeenranta, Ylämaa01.06.
ke 03.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energis-kisat Sibbo / Sipoo31.05.
ke 03.06.pkKeskuskenttä MemorialJoensuu30.05.
ke 03.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 03.06.pkHeidehofin rykäisyVantaa01.06.
ke 03.06.pkPk-kisaYlitornio01.06.
ke 03.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to 04.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 04.06.pkAikuisurheilijoiden heittocup 1/4Kouvola/Inkeroinen01.06.
to 04.06.pmHelsyn pm-tiejuoksutVantaa02.06.
to 04.06.seuraSeurakisatLempäälä03.06.
to 04.06.pkLeKi YU:n viikkokisa ILempäälä03.06.
to 04.06.pkLajipäiväkisatImatra30.05.
to 04.06.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa02.06.
pe 05.06.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
la 06.06.pkPyrinnön heitotTampere04.06.
la-su 06.-07.06.pkAvoimet TUL:n Järvi- Suomen ja TUL:n aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailutLeppävirta01.06.
la 06.06.pkHarju Cup 1Jyväskylä02.06.
la 06.06.pkTF Espoon heittokisaEspoo04.06.
la 06.06.pkUKK:n kisatUusikaupunki02.06.
la 06.06.pkYyteri MaratonPori, Yyteri -
la 06.06.pkJyrin korkeushyppykisatLiperi03.06.
la 06.06.pmKainuun maasstojuoksumestaruuskilpailutKuhmo04.06.
la 06.06.pkPohjola Junior GPHelsinki03.06.
la 06.06.pk58-CupVantaa03.06.
la 06.06.akParkanon Urheilijat 80v juhlakilpailuParkano04.06.
la 06.06.pkKorona Junior GamesSeinäjoki05.06.
la 06.06.pkTuULispäiden seiväs kutsukilpailuTurku -
la 06.06.pkSäästöpankin kevätheitotSomero03.06.
la 06.06.pkKarttulan katujuoksuKarttula02.06.
la 06.06.seuraSeurakisatKouvola02.06.
la 06.06.akRajakisatTornio02.06.
la 06.06.pkKorona GamesSeinäjoki05.06.
su 07.06.pkKaarinan junnukisatKaarina04.06.
su 07.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 1.Naantali04.06.
su 07.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
su 07.06.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala04.06.
su 07.06.akVirkiä GamesLapua04.06.
su 07.06.pkKieKuMo Cup I Virrat05.06.
su 07.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala05.06.
su 07.06.pmHämSY:n pm-ratakävelytUrjala05.06.
su 07.06.pkSläggtävling / MoukarikilpailuNedervetil / Alaveteli06.06.
su 07.06.pkSeiväskoulun kevätkisatSomero04.06.
su 07.06.pkSusirajan seipään tuloskisaLieksa06.06.
su 07.06.pkUusi Alku kutsukilpailuLahti03.06.
ma 08.06.pkLahden seiväsryhmän Alku-kisaLahti05.06.
ma 08.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 8-11vLahti05.06.
ma 08.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma-ti 08.-09.06.seuraSeurakisatPori07.06.
ma 08.06.pmAvoimet heittokisat ja pitäjänmestaruuskisatPosio05.06.
ma 08.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå04.06.
ma 08.06.pkMIKV avoin ABC2 kilpailuMikkeli05.06.
ma 08.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka07.06.
ma 08.06.pkAlueelliset kesäkuun nuorisokisatÄänekoski05.06.
ma 08.06.pkTomatspelenNärpes06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 09.06.pkTilastopajacup Limited edition 1Turku06.06.
ti 09.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatIitti09.06.
ti 09.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 09.06.pkJuniorien moukarikilpailutIlmajoki08.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatParkano08.06.
ti 09.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen09.06.
ti 09.06.pkKeuruun kuulakisaKeuruu09.06.
ti 09.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola07.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatMyrskylä -
ti 09.06.pkPiikkiön aluekisaKaarina06.06.
ke 10.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää09.06.
ke 10.06.pkPaunu Games IJämsä07.06.
ke 10.06.pkArctic-heitotRovaniemi09.06.
ke 10.06.pkKesäkuun MoukariTampere08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ke 10.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 12-15vLahti07.06.
ke 10.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.06.seuraSeurakisatNurmijärvi09.06.
ke 10.06.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 10.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi09.06.
ke 10.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat Sibbo / Sipoo07.06.
ke 10.06.pkNoU Kesäkuun Kisat Nokia07.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatKarkkila09.06.
ke 10.06.pkPk-kilpailutKajaani08.06.
ke 10.06.pkHSU kilpailutHyvinkää08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 10.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 10.06.pkPk-kisaYlitornio08.06.
ke 10.06.pkVSVetU:n pm-kilpailutSalo08.06.
to 11.06.pkPyrinnön heitotTampere09.06.
to 11.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 11.06.pmSisumaastotRovaniemi07.06.
to 11.06.pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä10.06.
to 11.06.pkKuulan kaarrejuoksukisatRaisio09.06.
to 11.06.seuraSeurakisatLempäälä10.06.
to 11.06.pkVauhdin RatajuoksutKuusankoski 10.06.
to 11.06.pkPower Park GamesAlahärmä09.06.
to 11.06.pkSprinttikisatEspoo08.06.
to 11.06.pkSisulisätOrivesi09.06.
to 11.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
to 11.06.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi09.06.
pe 12.06.pmSisumaastotTornio10.06.
la 13.06.pkHarju Cup 2 ja pm-ottelut 9-15vJyväskylä09.06.
la 13.06.pkIlves GamesJanakkala10.06.
la-su 13.-14.06.pkRailin ja Kielon heittokisatTampere10.06.
la 13.06.pkMarttilan HeittokisatMarttila10.06.
la 13.06.pmSisuottelu 1Oulu11.06.
la 13.06.pkHeittokisatIisalmi11.06.
la 13.06.pkKalajoen kisatKalajoki11.06.
la 13.06.pkKeuruun KesäkisatKeuruu -
la-su 13.-14.06.pk M 10 ottelun kutsukilpailuLappajärvi -
la 13.06.pkForssan Salaman hyppykisatForssa11.06.
la 13.06.pkKeihään lajipäivä ja N/M seiväskisaKuortane08.06.
la 13.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo10.06.
la 13.06.akAlavuden KisatAlavus11.06.
la 13.06.pkIskun heittokisat IMynämäki08.06.
la 13.06.pkKuulan kutsukilpailuIKAALINEN10.06.
la 13.06.pkTervolan 10 000mTervola10.06.
su 14.06.pkLohjan ottelutLohja12.06.
su 14.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 2.Naantali11.06.
su 14.06.kans49. Toukokuun kisatHelsinki12.06.
su 14.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala12.06.
su 14.06.am10000 m aluemestaruuskilpailuHelsinki12.06.
su 14.06.pkKisakauden avausAlavieska12.06.
su 14.06.pkKieKuMo Cup II Virrat12.06.
su 14.06.pkKorona Junior Games 2Seinäjoki13.06.
su 14.06.pkKorona Games 2Seinäjoki13.06.
su 14.06.pkRyskeen Kesä-CUPTammela08.06.
ma 15.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 1Savonlinna, Kerimäki14.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatPori14.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma 15.06.pkSeurakisatEspoo13.06.
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere13.06.
ma 15.06.pkViiskuntakisatÄhtäri13.06.
ma 15.06.pkYlöjärven avoimet kaupungin mestaruuskilpailutYlöjärvi12.06.
ma 15.06.pkVakka-ottelutLaitila11.06.
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere14.06.
ma 15.06.pkJoutsan Pommin avoimet yu-kisatJoutsa12.06.
ma 15.06.pkVilpas Track GamesSalo12.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio11.06.
ti 16.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio11.06.
ti 16.06.pmavoin pm moukariTurku13.06.
ti 16.06.pkPyrinnön kesäkuun kisatTampere14.06.
ti 16.06.akTilastopajacup Limited edition 2Turku13.06.
ti 16.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala14.06.
ti 16.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 8-11vLahti13.06.
ti 16.06.pkKlaukkalan hyppykisat 1 (aikuisurheilijat)Nurmijärvi14.06.
ti 16.06.pkKlaukkalan hyppykisat 1Nurmijärvi14.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatParkano15.06.
ti 16.06.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutMänttä-Vilppula14.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen16.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen -
ti 16.06.pkYleisurheilukilpailutMuurame15.06.
ti 16.06.pkViikkokisa Oulun PyrintöOulu14.06.
ti 16.06.pkJuhannusviikon pomput ja heitotSavonlinna13.06.
ti 16.06.pkJuniorien kiekkokilpailutIlmajoki15.06.
ti 16.06.pkGIF:n piirikilpailutKokkola13.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 16.06.pkPiirikisaNivala12.06.
ke 17.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 17.06.pkHelsinki Summer Meeting / JuhannuskisatHelsinki17.06.
ke 17.06.kansMarskin kisatLappeenranta12.06.
ke 17.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 12-15vLahti14.06.
ke 17.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.06.pkViikkokisat IVirrat15.06.
ke 17.06.pkKuulan kesäkuun kisat 2Raisio15.06.
ke 17.06.pkTuWe:n Junnukisat 1Turku14.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatKarkkila16.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatVirrat -
ke 17.06.pkNÅID F/P mångkamp 9-13 år Sibbo / Sipoo15.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatTornio -
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 17.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 17.06.pkMetalli Cup 1Tornio14.06.
ke 17.06.pkPk-kisaYlitornio15.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to 18.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele16.06.
to 18.06.pkDT i Karis -Pk kisaRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa15.06.
to 18.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 18.06.pkSisulisätOrivesi16.06.
pe 19.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio16.06.
pe 19.06.pkSomeron seiväskisatSomero16.06.
la 20.06.kansKansainväliset 84.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi15.06.
su 21.06.pkKorona Junior Games 3Seinäjoki20.06.
su 21.06.pkKorona Games 3Seinäjoki20.06.
ma 22.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 22.06.akLIVAL-GamesSipoo / Sibbo19.06.
ma 22.06.pkKesäkuun aitakisatylivieska21.06.
ma 22.06.pkPiirikunnallisetLAPPAJÄRVI21.06.
ma 22.06.pkForssan Salaman viikkokisatForssa19.06.
ma 22.06.pkIskun kesäkuun kisatMynämäki17.06.
ma 22.06.seuraSilja Line SeurakisatRantasalmi -
ti 23.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 23.06.akHyvinkään aluekisatHyvinkää20.06.
ti 23.06.pkKiekkokilpailutIlmajoki22.06.
ti 23.06.pm9-13-vuotiaiden pm ottelutSastamala19.06.
ti 23.06.pkTilastopajacup limited edition 3Turku20.06.
ti 23.06.pk Fazer Reilu Cup seiväsLahti20.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatParkano22.06.
ti 23.06.pkDT i BennäsPedersöre22.06.
ti 23.06.pkKeuruun seiväskilpailuKeuruu23.06.
ti 23.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå19.06.
ti 23.06.pkViiskuntakisaAlajärvi19.06.
ti 23.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 23.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna20.06.
ke 24.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 24.06.pkPaunu Games IIJämsä21.06.
ke 24.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 24.06.kansVirtain KansallisetVirrat20.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 24.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo21.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 24.06.pkHaapajärven piirikisatHaapajärvi22.06.
ke 24.06.pkPk-kisaYlitornio22.06.
to-su 25.-28.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen21.06.
to-la 25.-27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, korkeushyppy, kiekonheitto, kuulantyöntöLohja22.06.
to-la 25.-27.06.pkLohjan LajikarnevaalikilpailutLohja22.06.
to 25.06.pkSeurakisatEspoo23.06.
to 25.06.seuraSeurakisatNurmijärvi24.06.
to 25.06.pkKesäkuun kisatPaimio23.06.
to 25.06.seuraSeurakisatKaavi -
pe 26.06.pkHelsinki Central Park RunHelsinki -
la-su 27.-28.06.pkPyrinnön kesäkirmaisutTampere24.06.
la 27.06.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka25.06.
la 27.06.pmSisuottelutYlitornio24.06.
la 27.06.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki, Oulu -
la 27.06.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele25.06.
la 27.06.pkKesäseiväsLaitila24.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Kultainen KeihäsVantaa -
la 27.06.pkEspoo Liikkuu Games -juniorikävelytEspoo24.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Espoo Liikkuu GamesEspoo15.06.
su 28.06.pkHarju Cup 3Jyväskylä23.06.
su 28.06.pkTuiskun keihäskisatNousiainen24.06.
su 28.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 325.06.
su 28.06.pkKorona Junior Games 4Seinäjoki27.06.
su 28.06.pkKorona Games 4Seinäjoki27.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ma 29.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 2Savonlinna, Kerimäki28.06.
ma 29.06.pkKeskis-Mikon MittelötTöysä27.06.
ma 29.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi28.06.
ma 29.06.pk58-CupVantaa26.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatSonkajärvi27.06.
ti 30.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 30.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 30.06.seuraSeurakisatParkano29.06.
ti 30.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa27.06.
ti 30.06.pkVihdin Viestin kisatVihti, Nummela27.06.