Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
  Heinäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
  Elokuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 01.06.pkKeihään kutsukilpailuJyväskylä -
ma 01.06.pkHeittoryhmien rinkikilpailutLahti29.05.
ma 01.06.pkEspoonlahden heittokisatEspoo28.05.
ma 01.06.pkKesäkauden avausLeppävirta30.05.
ma 01.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki30.05.
ma 01.06.pkTuloskisaLiminka30.05.
ma 01.06.pkKesäkuun KisatYlivieska31.05.
ma 01.06.pkSeiväs-kisavähäkyrö, Vaasa31.05.
ma 01.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia31.05.
ma 01.06.seuraSeurakisatKaavi -
ma 01.06.pkDistriktstävlingKristinestad31.05.
ti 02.06.pkKesäkoitoksetRovaniemi28.05.
ti 02.06.pkKlaukkalan moukarikisatNurmijärvi31.05.
ti 02.06.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi31.05.
ti 02.06.pkTuiskun heittokisatRusko (Vahto)29.05.
ti 02.06.seuraSeurakisatParkano01.06.
ke 03.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 03.06.pkVerryttelykisaHelsinki -
ke 03.06.pkKeihäskoulun kilpailuJoensuu01.06.
ke 03.06.pkPyrinnön heitotTampere01.06.
ke 03.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energis-kisat Sibbo / Sipoo31.05.
ke 03.06.pkVehUn KesäkisatTampere01.06.
ke 03.06.pkNuorten koronakisatSaarijärvi02.06.
ke 03.06.pkYlämaan Pyrkijöiden moukarikisaLappeenranta, Ylämaa01.06.
ke 03.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 03.06.pkKeskuskenttä MemorialJoensuu30.05.
ke 03.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 03.06.pkHeidehofin rykäisyVantaa01.06.
ke 03.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 03.06.pkPk-kisaYlitornio01.06.
to 04.06.pkAikuisurheilijoiden heittocup 1/4Kouvola/Inkeroinen01.06.
to 04.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 04.06.pkLajipäiväkisatImatra30.05.
to 04.06.pmHelsyn pm-tiejuoksutVantaa02.06.
to 04.06.seuraSeurakisatLempäälä03.06.
to 04.06.pkLeKi YU:n viikkokisa ILempäälä03.06.
to 04.06.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa02.06.
pe 05.06.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
la 06.06.pkPyrinnön heitotTampere04.06.
la-su 06.-07.06.pkAvoimet TUL:n Järvi- Suomen ja TUL:n aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailutLeppävirta01.06.
la 06.06.pkHarju Cup 1Jyväskylä02.06.
la 06.06.pkTF Espoon heittokisaEspoo04.06.
la 06.06.pmKainuun maasstojuoksumestaruuskilpailutKuhmo04.06.
la 06.06.pkYyteri MaratonPori, Yyteri -
la 06.06.pkUKK:n kisatUusikaupunki02.06.
la 06.06.pkJyrin korkeushyppykisatLiperi03.06.
la 06.06.pkPohjola Junior GPHelsinki03.06.
la 06.06.pk58-CupVantaa03.06.
la 06.06.seuraSeurakisatKouvola02.06.
la 06.06.pkTuULispäiden seiväs kutsukilpailuTurku -
la 06.06.akParkanon Urheilijat 80v juhlakilpailuParkano04.06.
la 06.06.pkSäästöpankin kevätheitotSomero03.06.
la 06.06.pkKorona Junior GamesSeinäjoki05.06.
la 06.06.pkKarttulan katujuoksuKarttula02.06.
la 06.06.akRajakisatTornio02.06.
la 06.06.pkKorona GamesSeinäjoki05.06.
su 07.06.pkKaarinan junnukisatKaarina04.06.
su 07.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 1.Naantali04.06.
su 07.06.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala04.06.
su 07.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
su 07.06.akVirkiä GamesLapua04.06.
su 07.06.pkSläggtävling / MoukarikilpailuNedervetil / Alaveteli06.06.
su 07.06.pmHämSY:n pm-ratakävelytUrjala05.06.
su 07.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala05.06.
su 07.06.pkKieKuMo Cup I Virrat05.06.
su 07.06.pkSeiväskoulun kevätkisatSomero04.06.
su 07.06.pkSusirajan seipään tuloskisaLieksa06.06.
su 07.06.pkUusi Alku kutsukilpailuLahti03.06.
ma 08.06.pkLahden seiväsryhmän Alku-kisaLahti05.06.
ma 08.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma-ti 08.-09.06.seuraSeurakisatPori07.06.
ma 08.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 8-11vLahti06.06.
ma 08.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma 08.06.pkAlueelliset kesäkuun nuorisokisatÄänekoski05.06.
ma 08.06.pmAvoimet heittokisat ja pitäjänmestaruuskisatPosio05.06.
ma 08.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka07.06.
ma 08.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå04.06.
ma 08.06.pkMIKV avoin ABC2 kilpailuMikkeli05.06.
ma 08.06.pkTomatspelenNärpes06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 09.06.seuraSeurakisatIitti09.06.
ti 09.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna06.06.
ti 09.06.pkTilastopajacup Limited edition 1Turku06.06.
ti 09.06.pkKeuruun kuulakisaKeuruu09.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatParkano08.06.
ti 09.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola07.06.
ti 09.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen09.06.
ti 09.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 09.06.pkJuniorien moukarikilpailutIlmajoki08.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatMyrskylä -
ti 09.06.pkPiikkiön aluekisaKaarina06.06.
ke 10.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää09.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ke 10.06.pkPaunu Games IJämsä07.06.
ke 10.06.pkArctic-heitotRovaniemi09.06.
ke 10.06.pkKesäkuun MoukariTampere08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatNurmijärvi09.06.
ke 10.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 12-15vLahti07.06.
ke 10.06.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna08.06.
ke 10.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.06.pkNoU Kesäkuun Kisat Nokia07.06.
ke 10.06.pkPk-kilpailutKajaani08.06.
ke 10.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat Sibbo / Sipoo07.06.
ke 10.06.pkHSU kilpailutHyvinkää08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 10.06.seuraSeurakisatKarkkila09.06.
ke 10.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi09.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 10.06.pkPk-kisaYlitornio08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 10.06.pkVSVetU:n pm-kilpailutSalo08.06.
to 11.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 11.06.pkPyrinnön heitotTampere09.06.
to 11.06.pmSisumaastotRovaniemi07.06.
to 11.06.pkKuulan kaarrejuoksukisatRaisio09.06.
to 11.06.pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä10.06.
to 11.06.seuraSeurakisatLempäälä10.06.
to 11.06.pkVauhdin RatajuoksutKuusankoski 10.06.
to 11.06.pkSprinttikisatEspoo08.06.
to 11.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 11.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
to 11.06.pkPower Park GamesAlahärmä09.06.
to 11.06.pkSisulisätOrivesi09.06.
to 11.06.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi09.06.
pe 12.06.pmSisumaastotTornio10.06.
la-su 13.-14.06.pkRailin ja Kielon heittokisatTampere10.06.
la 13.06.pkIlves GamesJanakkala10.06.
la 13.06.pkMarttilan HeittokisatMarttila10.06.
la 13.06.pkHarju Cup 2 ja pm-ottelut 9-15vJyväskylä09.06.
la 13.06.pkForssan Salaman hyppykisatForssa11.06.
la-su 13.-14.06.pk M 10 ottelun kutsukilpailuLappajärvi -
la 13.06.pkHeittokisatIisalmi11.06.
la 13.06.pkKeuruun KesäkisatKeuruu -
la 13.06.pmSisuottelu 1Oulu11.06.
la 13.06.pkKalajoen kisatKalajoki11.06.
la 13.06.pkKeihään lajipäivä ja N/M seiväskisaKuortane08.06.
la 13.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo10.06.
la 13.06.pkIskun heittokisat IMynämäki08.06.
la 13.06.akAlavuden KisatAlavus11.06.
la 13.06.pkKuulan kutsukilpailuIkaalinen10.06.
la 13.06.pkTervolan 10 000mTervola10.06.
su 14.06.pkLohjan ottelutLohja12.06.
su 14.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 2.Naantali11.06.
su 14.06.kans49. Toukokuun kisatHelsinki12.06.
su 14.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala12.06.
su 14.06.am10000 m aluemestaruuskilpailuHelsinki12.06.
su 14.06.pkKieKuMo Cup II Virrat12.06.
su 14.06.pkKisakauden avausAlavieska12.06.
su 14.06.pkKorona Junior Games 2Seinäjoki13.06.
su 14.06.pkKorona Games 2Seinäjoki13.06.
su 14.06.pkRyskeen Kesä-CUPTammela08.06.
ma 15.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 1Savonlinna, Kerimäki14.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatPori14.06.
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere13.06.
ma 15.06.pkSeurakisatEspoo13.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma 15.06.pkViiskuntakisatÄhtäri13.06.
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere14.06.
ma 15.06.pkVilpas Track GamesSalo12.06.
ma 15.06.pkJoutsan Pommin avoimet yu-kisatJoutsa12.06.
ma 15.06.pkVakka-ottelutLaitila11.06.
ma 15.06.pkYlöjärven avoimet kaupungin mestaruuskilpailutYlöjärvi12.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 16.06.pkE-PUV TilastoheitotKurikka14.06.
ti 16.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio11.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio11.06.
ti 16.06.pkKlaukkalan hyppykisat 1 (aikuisurheilijat)Nurmijärvi14.06.
ti 16.06.pkKlaukkalan hyppykisat 1Nurmijärvi14.06.
ti 16.06.pmavoin pm moukariTurku13.06.
ti 16.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 8-11vLahti13.06.
ti 16.06.pkPyrinnön kesäkuun kisatTampere14.06.
ti 16.06.akTilastopajacup Limited edition 2Turku13.06.
ti 16.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala14.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 16.06.pkGIF:n piirikilpailutKokkola13.06.
ti 16.06.pkViikkokisa Oulun PyrintöOulu14.06.
ti 16.06.pkJuniorien kiekkokilpailutIlmajoki15.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen -
ti 16.06.pkJuhannusviikon pomput ja heitotSavonlinna13.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen16.06.
ti 16.06.pkYleisurheilukilpailutMuurame15.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatParkano15.06.
ti 16.06.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutMänttä-Vilppula14.06.
ti 16.06.pkPiirikisaNivala12.06.
ke 17.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 17.06.pkHelsinki Summer Meeting / JuhannuskisatHelsinki17.06.
ke 17.06.pkOtaniemen SeiväskilpailuEspoo15.06.
ke 17.06.kansMarskin kisatLappeenranta12.06.
ke 17.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.06.pkViikkokisat IVirrat15.06.
ke 17.06.pkTuWe:n Junnukisat 1Turku14.06.
ke 17.06.pkKuulan kesäkuun kisat 2Raisio15.06.
ke 17.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 12-15vLahti14.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatKarkkila16.06.
ke 17.06.pkNÅID F/P mångkamp 9-13 år Sibbo / Sipoo15.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatVirrat -
ke 17.06.pkMetalli Cup 1Tornio14.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatTornio -
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 17.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 17.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 17.06.pkPk-kisaYlitornio15.06.
to 18.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele16.06.
to 18.06.pkDT i Karis -Pk kisaRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa15.06.
to 18.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 18.06.pkSisulisätOrivesi16.06.
pe 19.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio16.06.
pe 19.06.pkSomeron seiväskisatSomero16.06.
la 20.06.kansKansainväliset 84.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi15.06.
su 21.06.pkKorona Junior Games 3Seinäjoki20.06.
su 21.06.pkKorona Games 3Seinäjoki20.06.
ma 22.06.akLIVAL-GamesSipoo / Sibbo19.06.
ma 22.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 22.06.pkIskun kesäkuun kisatMynämäki17.06.
ma 22.06.pkPiirikunnallisetLAPPAJÄRVI21.06.
ma 22.06.pkForssan Salaman viikkokisatForssa19.06.
ma 22.06.pkKesäkuun aitakisatylivieska21.06.
ma 22.06.seuraSilja Line SeurakisatRantasalmi -
ti 23.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 23.06.akHyvinkään aluekisatHyvinkää20.06.
ti 23.06.pkKiekkokilpailutIlmajoki22.06.
ti 23.06.pm9-13-vuotiaiden pm ottelutSastamala19.06.
ti 23.06.pk Fazer Reilu Cup seiväsLahti20.06.
ti 23.06.pkTilastopajacup limited edition 3Turku20.06.
ti 23.06.pkKeuruun seiväskilpailuKeuruu23.06.
ti 23.06.pkViiskuntakisaAlajärvi19.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatParkano22.06.
ti 23.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna20.06.
ti 23.06.pkDT i BennäsPedersöre22.06.
ti 23.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 23.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå19.06.
ke 24.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 24.06.pkPaunu Games IIJämsä21.06.
ke 24.06.kansVirtain KansallisetVirrat20.06.
ke 24.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 24.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo21.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 24.06.pkPk-kisaYlitornio22.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 24.06.pkHaapajärven piirikisatHaapajärvi22.06.
to-su 25.-28.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen21.06.
to-la 25.-27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, korkeushyppy, kiekonheitto, kuulantyöntöLohja22.06.
to-la 25.-27.06.pkLohjan LajikarnevaalikilpailutLohja22.06.
to 25.06.pkSeurakisatEspoo23.06.
to 25.06.pkKesäkuun kisatPaimio23.06.
to 25.06.pkOutokummun kisatOutokumpu22.06.
to 25.06.seuraSeurakisatNurmijärvi24.06.
to 25.06.seuraSeurakisatKaavi -
pe 26.06.pkHelsinki Central Park RunHelsinki -
la-su 27.-28.06.pkPyrinnön kesäkirmaisutTampere24.06.
la 27.06.pkKlaukkalan hyppykisat 2Nurmijärvi25.06.
la 27.06.pmSisuottelutYlitornio24.06.
la 27.06.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki, Oulu -
la 27.06.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka25.06.
la 27.06.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele25.06.
la 27.06.pkKesäseiväsLaitila24.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Kultainen KeihäsVantaa -
la 27.06.pkEspoo Liikkuu Games -juniorikävelytEspoo24.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Espoo Liikkuu GamesEspoo15.06.
su 28.06.pkHarju Cup 3Jyväskylä23.06.
su 28.06.pkTuiskun keihäskisatNousiainen24.06.
su 28.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 325.06.
su 28.06.pkKorona Junior Games 4Seinäjoki27.06.
su 28.06.pkKorona Games 4Seinäjoki27.06.
ma 29.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ma 29.06.pkKeskis-Mikon MittelötTöysä27.06.
ma 29.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 2Savonlinna, Kerimäki28.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi28.06.
ma 29.06.pk58-CupVantaa26.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatSonkajärvi27.06.
ti 30.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 30.06.pkAikuisurheilijoiden kesäheitotKouvola27.06.
ti 30.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa27.06.
ti 30.06.pkVihdin Viestin kisatVihti, Nummela27.06.
ti 30.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 30.06.seuraSeurakisatParkano29.06.