Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Marraskuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
  Joulukuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
48             1
49 2 3 4 5 6 7 8
50 9 10 11 12 13 14 15
51 16 17 18 19 20 21 22
52 23 24 25 26 27 28 29
01 30 31          
  Tammikuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
01     1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 09.09.seuraSeurakisatKestilä -
ma 09.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo06.09.
ma 09.09.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere08.09.
ti 10.09.pkYleisurheilun kouluottelu Kristiinankaupunki-TeuvaKristiinankaupungin urheilukenttä -
ti 10.09.pmSisuottelutRovaniemi06.09.
ti 10.09.pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 2.kilpailupäiväNaantali06.09.
ti 10.09.pmPm-kävelyt Rovaniemi08.09.
ti 10.09.pkFazer Reilu Cup pitkät matkat ja syysseiväsLahti06.09.
ti 10.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 2. päiväHelsinki08.09.
ti 10.09.pkKlaukkalan syysmoukari 2 ja seuranmestaruustonnitNurmijärvi07.09.
ti 10.09.pkVauhdin RatatonniKuusankoski -
ti 10.09.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 7Veikkola07.09.
ti 10.09.amAm 10 000mLahti06.09.
ti 10.09.pkAvoin aluekilpailuKokkola08.09.
ti 10.09.pkOsuuspankin Hippo-kisatLempäälä09.09.
ti 10.09.pkMoukaripörssin moukarikisaPori08.09.
ti 10.09.pkIltakisaAlavieska08.09.
ke 11.09.pkSuomussalmen koululaisten yleisurheilun mestaruuskilpailutSuomussalmi -
ke 11.09.pkIitin koulukisat- pitkät matkatIitti -
ke 11.09.pkAvoimet Savonlinnan Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskisat ja seuran 110-v kisatSavonlinna -
ke 11.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo09.09.
ke 11.09.pkVänärin syyskisaKuopio09.09.
ke 11.09.pkPaunu Games VIJämsä08.09.
ke 11.09.pmPm-ottelut 9-15vPori09.09.
ke 11.09.pkKEV-heittokisatKuusamo10.09.
ke 11.09.pkAkilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8Borgå - Porvoo06.09.
ke 11.09.seuraSeurakisatSahalahti -
to 12.09.seuraSeurakisatRaisio10.09.
to 12.09.pkRegiontävlingKYRKSLÄTT10.09.
to 12.09.pkRastin kuulailtaSuomussalmi12.09.
to 12.09.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa09.09.
to 12.09.pkIngå IF - Sjundeå IF - Virkby Start, Samarbetstävling 4/4Siuntio -
pe 13.09.pkSeuraottelu HKV-LahdA-TP-TuULHelsinki12.09.
pe 13.09.pkDistriktstävlingMariehamn -
pe-la 13.-14.09.maantieFinlandia Marathon ja Valon KymppiJyväskylä -
la-su 14.-15.09.akKoululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailutLaitila05.09.
la 14.09.pkPyrinnön heitotTampere12.09.
la 14.09.pkAikuisurheilijoiden av.heitto 5-otteluJalasjärvi10.09.
la 14.09.pkKeuruun SyysseiväsKeuruu11.09.
la-su 14.-15.09.pmHelsyn junnuhuipentuma 13-9 v.Vantaa11.09.
la 14.09.pkPohjois-Savon maakuntaviestiKarttula09.09.
la 14.09.pkKiiminki-maratonOulu -
la-su 14.-15.09.pkPyhäselän XIX heittohyppypäivätJoensuu12.09.
la 14.09.pkLopen avoimet syysheitotLoppi11.09.
la 14.09.akKoski-Vähälän KarijasutAlavieska12.09.
la 14.09.kansKansalliset yleisurheilukilpailutOrimattila10.09.
la 14.09.pkNuorten syyskisatOrimattila10.09.
la 14.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
la 14.09.pkVII Iltavalojuoksu 3000 mKokkola, Ullava12.09.
su 15.09.pkKiitureiden superottelutNurmijärvi10.09.
su 15.09.pkAvoimet TUL Järvi-Suomen heitto-ottelutLeppävirta -
su 15.09.pkSirkjärven ympärijuoksuYlämaa11.09.
su 15.09.pkavoimet pk hyppy- ja heittokilpailutSavonlinna, Kerimäki13.09.
su 15.09.ak7. TilastopajacupTurku12.09.
su 15.09.maantieKaisaniemen JuoksuHelsinki -
su 15.09.pk46. Herrala HölkkäHollola, Herrala07.09.
su 15.09.pkHöstkastMalax13.09.
su 15.09.pkHöstkast - Lisälaji / Extra grenMalax14.09.
su 15.09.maantieTampere PuolimaratonTampere -
su 15.09.pkYlämaan syysheitotLappeenranta (Ylämaa)12.09.