Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
pe-su 30.08.-01.09.SMSM-kilpailut M/N19-22Porvoo - Borgå22.08.
la-su 31.08.-01.09.pkSAKU ry:n SyyskisatTampere20.08.
su 01.09.pkVehU 1929 juhlakilpailuTampere29.08.
su 01.09.pk59. Pyhäntä-hölkkäPyhäntä30.08.
su 01.09.pkLU 90 v - Juhlavuoden Juniorijuoksut JuokseVilleLaukaa -
su 01.09.pkSyyssatasetLapinlahti30.08.
su 01.09.pkAikuisurheilijoiden syysheitotKouvola / Inkeroinen31.08.
su 01.09.pkDistriktstävling/PiirikilpailuKimito28.08.
su 01.09.pkSeipään tuloskisaKalajoki30.08.
su 01.09.pkSyyskuun pituushyppykilpailuEspoo31.08.
su 01.09.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 02.09.seuraSeurakisatKestilä -
ma 02.09.pkKeU:n mestaruusottelutSavonlinna, Kerimäki31.08.
ma 02.09.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 02.09.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 02.09.seuraSeurakisatHelsinki31.08.
ma 02.09.pkSeurakisojen pk lisälajitHelsinki30.08.
ti 03.09.pkPohjois-Karjalan koululaisten piirinmestaruuskisatLieksa29.08.
ti 03.09.pkViikkokisatImatra -
ti 03.09.seuraSeurakisatKUOPIO01.09.
ti 03.09.pkKultajousi kuukausikisat 5/5Kuopio 01.09.
ti 03.09.pkSyysheitotRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis01.09.
ti 03.09.pmpm-ratakävelyt T/P9-15, M/N17, M/NNaantali29.08.
ti 03.09.pkNYU avoin seurakisa, viikkokisa 5Nurmijärvi01.09.
ti 03.09.pkKlaukkalan syysmoukari 1Nurmijärvi31.08.
ti 03.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 1. päiväHelsinki01.09.
ti 03.09.pkMatin KuntokymppiLieksa -
ti 03.09.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen03.09.
ti 03.09.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori01.09.
ti 03.09.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 6Veikkola31.08.
ti 03.09.seuraSeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa01.09.
ti 03.09.pkTarmon syysheitotKokkola02.09.
ti 03.09.pkDT Drott i VasaVasa02.09.
ke 04.09.pkSkolmästerskap i friidrott för högstadier i Esbo-Grankulla-KyrkslättEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion02.09.
ke 04.09.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki03.09.
ke 04.09.pkKEV-heittokisatKuusamo03.09.
ke 04.09.pmKainuun sisumoniottelut 2Kajaani01.09.
ke 04.09.pkAkilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7Borgå - Porvoo02.09.
ke 04.09.pkKiekko- ja kuulakisaJuuka03.09.
ke 04.09.pkPitkät ratamatkat, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia03.09.
ke 04.09.pkGIF - LIF - Åsarna klubbkampNedervetil - Alaveteli02.09.
ke 04.09.seuraSeurakisatSahalahti04.09.
ke 04.09.pkSyyskuun korkeushyppykisa Pori, Noormarkku03.09.
to 05.09.pkSkolmästerskap i friidrott för lågstadier i Esbo-Grankulla-KyrkslättEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion -
to 05.09.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani04.09.
to 05.09.pkHIFK moukari- ja kiekkoHelsinki03.09.
to 05.09.pkSyyskisa ja TUL seuraotteluSalo02.09.
to 05.09.pkRegiontävlingKYRKSLÄTT02.09.
to 05.09.pkRistiinan Urheilijoiden mestaruuskisatMikkeli / Ristiina -
to 05.09.pkSeuraottelu NuKi-NuTa-KaPoLohja, Nummi, Urheilukuja 303.09.
to 05.09.pkSisulisätOrivesi03.09.
to 05.09.pkViiskunta-kisatKuortane02.09.
to 05.09.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 4Parainen04.09.
to 05.09.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki03.09.
pe 06.09.pkSAG-kilpailu (School Athletic Games)Tammela -
pe 06.09.pkSäästöpankin syysheitotSomero04.09.
pe 06.09.pkPentin HölkkäKouvola /Elimäki -
la 07.09.pkVaasa MaratonVaasa02.09.
la-su 07.-08.09.SMSM-viestit 2019Ylivieska30.08.
la 07.09.pkKeilahalli Shot Put Loimaa 2019Loimaa28.08.
la 07.09.pkRuskamaraton täysiKittilä -
la 07.09.pkRuskamaraton puolikasKittilä -
la 07.09.pkKuopio MaratonKuopio -
la 07.09.pkRuskamaraton kymppiKittilä -
la-su 07.-08.09.pmNÅID flick o pojkdagar 9-13Pargas03.09.
la 07.09.pkAvoimet Seuranmestaruus heittokisatIisalmi04.09.
la 07.09.pmSisulisäottelut II T/P9-13Äänekoski03.09.
la 07.09.pkEpun kie-kuu cup:n osakilpailuJalasjärvi05.09.
la-su 07.-08.09.pkKyvyt Esiin lasten kilpailutLeppävirta01.09.
la 07.09.pkAvoimet seiväskilpailutÄhtäri06.09.
la 07.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
la 07.09.pkHeitto-otteluEspoo06.09.