Kalenteri |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
|
|
|
|
|
| |
Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 12.08. | tähti | Eltsun Tähtikisa | Helsinki | 07.08. | - |
ke 14.08. | tähti | Tähtikisa - Valkean Kaupungin kisa | Oulu | 09.08. | - |
la-su 17.-18.08. | ak | Kymmeottelukisa | Kauhava | 09.08. | - |
la-su 17.-18.08. | SM | SM-moniottelut M22, M19, N17, T15, P14 | Kauhava | 09.08. | - |
la-su 17.-18.08. | ak | Ottelukisa | Lapua | 09.08. | - |
la-su 17.-18.08. | SM | SM-moniottelut N22, N19, M17, P15, T14 | Lapua | 09.08. | - |
la 17.08. | maantie | Paavo Nurmi Marathon | Turku | - | - |
la 17.08. | ak | Vuosaari Games | Helsinki | 15.08. | - |
la 17.08. | po | Piiriottelu (Lahti - Kymeenlaakso - Etelä-Karjala) | Lappeenranta | 14.08. | - |
la 17.08. | maantie | Haaga Run | Helsinki | - | - |
su 18.08. | maantie | 16. Hamina puolimaraton | Hamina | 13.08. | - |
su 18.08. | am | 13v aluehuipentuma, lounainen alue | Naantali | 13.08. | - |
su 18.08. | GP | Motonet GP Espoo | Espoo | 08.08. | - |
ti 20.08. | ak | Hyvän Tuulen Kisat II | Helsinki | 16.08. | - |
ke 21.08. | am | Aluemestaruusviestit | Sastamala | 18.08. | - |
ke 21.08. | po | Ungdomsserie (utomhus), omgång 5 | Mariehamn | - | - |
la 24.08. | maantie | Helsinki Marathon | Helsinki | - | - |
la 24.08. | am | Itäisen alueen aluemestaruuskilpailut osa 2 | Mikkeli | 22.08. | - |
la 24.08. | ak | KälviäGames | Kokkola | 20.08. | - |
la 24.08. | am | Aluemestaruusviestit, PSM-mestaruusviestit | Kajaani | 20.08. | - |
su 25.08. | ak | 6.Tilastopajacup | Turku | 22.08. | - |
ti 27.08. | ak | Ikaalisten Syyskisat | Ikaalinen | 25.08. | - |
ti-ke 27.-28.08. | am | Aluemestaruusviestit | Helsinki | 24.08. | - |
pe-su 30.08.-01.09. | SM | SM-kilpailut M/N19-22 | Porvoo - Borgå | 22.08. | - |
la 31.08. | seuracup | Föreningscup final, A-serie / Seuracup finaali, A-sarja | Nedervetil / Alaveteli | 28.08. | - |
la 31.08. | seuracup | Seuracup Superfinaali | Seinäjoki | 29.08. | - |
la-su 07.-08.09. | SM | SM-viestit 2019 | Ylivieska | 30.08. | - |
ti 10.09. | am | Am 10 000m | Lahti | 06.09. | - |
pe-la 13.-14.09. | maantie | Finlandia Marathon ja Valon Kymppi | Jyväskylä | - | - |
la-su 14.-15.09. | ak | Koululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailut | Laitila | 05.09. | - |
la 14.09. | ak | Koski-Vähälän Karijasut | Alavieska | 12.09. | - |
la 14.09. | kans | Kansalliset yleisurheilukilpailut | Orimattila | 10.09. | - |
su 15.09. | ak | 7. Tilastopajacup | Turku | 12.09. | - |
su 15.09. | maantie | Kaisaniemen Juoksu | Helsinki | - | - |
su 15.09. | maantie | Tampere Puolimaraton | Tampere | - | - |
|