Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Joulukuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
48             1
49 2 3 4 5 6 7 8
50 9 10 11 12 13 14 15
51 16 17 18 19 20 21 22
52 23 24 25 26 27 28 29
01 30 31          
  Tammikuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
01     1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31    
  Helmikuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
05           1 2
06 3 4 5 6 7 8 9
07 10 11 12 13 14 15 16
08 17 18 19 20 21 22 23
09 24 25 26 27 28 29  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
to 01.08.pkKiskon seiväskoulun päätöskilpailuRiihimäki30.07.
to-su 01.-04.08.SMKalevan kisatLappeenranta24.07.
to 01.08.pkEspoonlahden heittokisatEspoo29.07.
to 01.08.seuraSeurakisatKaavi -
to 01.08.pkAikuisten avoimet kansallisetHelsinki30.07.
to 01.08.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 01.08.pkIitti-hölkkäIitti30.07.
to 01.08.seuraSeurakisatHamina -
to 01.08.seuraSilja Line SeurakisatRaisio30.07.
to 01.08.seuraSeurakisatRaahe -
to 01.08.pkYlivieskan Kuulan elokisatYlivieska30.07.
to 01.08.pkK-Marketin kisatJoensuu -
to 01.08.seuraSeurakisatKangasala31.07.
to 01.08.pkTeuvan Rivakan YU-KilpailutTeuva31.07.
to 01.08.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala31.07.
to 01.08.pkSisulisätOrivesi30.07.
to 01.08.pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå -
to 01.08.seuraSeurakisatHartola -
to 01.08.pkKaiun elokuun piirikunnallisetKaavi31.07.
to 01.08.pkKU-68 Viikkokisa IIIKangasala31.07.
to 01.08.pkIngå IF - Sjundeå IF - Virkby Start, Samarbetstävling 3/4Lohja -
to 01.08.seuraSeurakisatSäkylä01.08.
to 01.08.pkAviisi GamesKauhava31.07.
to 01.08.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki30.07.
to 01.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
to 01.08.pkKeihään tuloskisaPyhäntä31.07.
la 03.08.pkAluekisatLieto30.07.
la 03.08.pkPNM TrailNousiainen -
la 03.08.pkKempele-Z-MaratonKempele26.07.
la 03.08.pkToivon KipinäVarkauden Kangaslampi -
la-su 03.-04.08.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma Oulu29.07.
la 03.08.pkRuisvarrasheitot IIIKaustinen31.07.
la-su 03.-04.08.pmKnattefinalen 9-13Nykarleby30.07.
la 03.08.pkKarhu-HölkkäRanua02.08.
la 03.08.pkToijala Junior GamesAkaa01.08.
la 03.08.pmpm- kävelyt 9-15v.Töysä02.08.
la 03.08.pkHämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja KymppiHämeenlinna02.08.
la 03.08.pkIvar Wilskman. heitotTöysä02.08.
la 03.08.maantieHelsinki Twilight RunHelsinki -
su 04.08.pkHillamaastotRanua 4 27429.07.
su 04.08.pkVarsyn juoksucup:n ja Spotox heittopörssin osakilpailuKaarina01.08.
su 04.08.pkVarstakisatUrjala02.08.
ma 05.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 05.08.seuraSeurakisatHyvinkää03.08.
ma 05.08.seuraSeurakisatKestilä -
ma 05.08.seuracupSeuracup II Turun lohkoLieto01.08.
ma 05.08.seuracupSeuracup 2.piirikilpailu LaSY ja KymYIitti03.08.
ma 05.08.seuracupSeuracup IIKälviä31.07.
ma 05.08.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 05.08.seuraSeurakisatSastamala -
ma 05.08.pkSeurakisat - lisälajitHyvinkää03.08.
ma 05.08.pkLärkkulla GamesRaseborg, Ekenäs - Raasepori, Tammisaari02.08.
ma 05.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 05.08.pkPK viikkokisatLeppävirta -
ma 05.08.pkEtelä-Pohojalaasen Timanttiliigan 4. osakilpailuKurikka04.08.
ma 05.08.seuraSilja Line SeurakisatTammela01.08.
ti 06.08.seuraSeurakisatKiiminki05.08.
ti 06.08.seuraSilja Line SeurakisatKauhava -
ti 06.08.seuracupSeuracup osa 2Saarijärvi02.08.
ti 06.08.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 06.08.seuracupHämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.div.Valkeakoski05.08.
ti 06.08.seuraSeurakisatPolvijärvi05.08.
ti 06.08.seuracupNåid föreningscup del 2 / Nåid seuracup osa 2Raseborg, Karis / Raasepori, Karjaa 02.08.
ti-ke 06.-07.08.pmLasY:n pm-kilpailut 9-13-v. 2. osaOrimattila02.08.
ti 06.08.pkAvoimet aluekilpailutKokkola04.08.
ti 06.08.seuraSeurakisatKiukainen06.08.
ti 06.08.seuracupVakka-lohko Seuracup IIMynämäki03.08.
ti 06.08.seuracupSeuracup II YkköslohkoSalo03.08.
ti 06.08.seuracupSeuracup II Salo-Loimaa lohkoLoimaa04.08.
ti-ke 06.-07.08.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13, osa 2Loviisa01.08.
ti 06.08.pkKuohun viikkokisatJuankoski05.08.
ti 06.08.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna03.08.
ti 06.08.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
ti 06.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 07.08.seuraSeurakisatRiihimäki05.08.
ke 07.08.pkSeuracup piirikisa 2 (läntinen)Kauhajoki06.08.
ke 07.08.pkViikkokisatLappeenranta06.08.
ke 07.08.seuracupSeuracupin piirikisa 2Helsinki03.08.
ke 07.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 4Mariehamn -
ke 07.08.seuraSeurakisatKemi -
ke 07.08.seuraSilja Line SeurakisatVirrat06.08.
ke 07.08.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 07.08.seuracupHämSY:n Seuracup 1.Div. 2. osakisaNokia05.08.
ke 07.08.pkSeuracup piirikisa 2 (itäinen)Alavus05.08.
ke 07.08.pkHumppilan kisatHumppila05.08.
ke 07.08.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju06.08.
ke 07.08.pkVakka-Suomen SeiväscupLaitila05.08.
ke 07.08.pkMänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula06.08.
ke 07.08.seuraSilja Line SeurakisatKerava06.08.
ke 07.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 07.08.seuracupFöreningscupen deltävling 2Vasa04.08.
ke 07.08.pkAluekisatPori, Noormarkku06.08.
ke 07.08.pkPk-kisaYlitornio -
ke 07.08.seuraSeurakisatYlitornio -
to 08.08.seuraSeurakisatLapua -
to 08.08.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen07.08.
to 08.08.seuraSeurakisatKUOPIO04.08.
to 08.08.pkKultajousi kuukausikisat 4/5Kuopio06.08.
to 08.08.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 08.08.seuraSeurakisatPello08.08.
to 08.08.kansÄänekoski GamesÄänekoski05.08.
to 08.08.seuraSeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa06.08.
to 08.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 08.08.seuraSeurakisatViiala -
to 08.08.pkRaahen Vesan avoimet seuranmestaruuskilpailutRaahe06.08.
to 08.08.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 08.08.pkAvoin miesten seiväshyppykisaÄhtäri07.08.
to 08.08.pkViispiikkinen-CupKannonkoski07.08.
to 08.08.pkSisulisätOrivesi06.08.
to 08.08.seuraSeurakisatHirvensalmi -
to 08.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe-su 09.-11.08.pkSuomen Aikuisurheiluliiton SM-kilpailutTurku30.07.
pe-su 09.-11.08.SMSM-kilpailut M/N 17,16Kankaanpää01.08.
pe-su 09.-11.08.SMSM-kilpailut P/T 14,15Lahti01.08.
pe 09.08.pkAnianpellon markkinajuoksuVääksy, Asikkala -
pe 09.08.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
la 10.08.maantiePyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaraton)Pyhtää, Huutjärvi03.08.
la 10.08.pkNÅID F/P mångkamp 9-13 årKYRKSLÄTT06.08.
la 10.08.pkYleisurheilukisatRanua 4 27406.08.
la 10.08.pkTuloskisaKempele09.08.
su 11.08.pkEinarin tonniMäntsälä08.08.
su 11.08.pkRadiomäen seiväsLahti09.08.
su 11.08.seuraSeurakisatMalax10.08.
ma 12.08.seuraSeurakisatKestilä -
ma 12.08.pkKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kouvola06.08.
ma 12.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.08.
ma 12.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 12.08.pkHippo-yleisurheilukisatJoensuu -
ma 12.08.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 12.08.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 12.08.pkPk-kisaTornio09.08.
ma 12.08.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 12.08.seuraSeurakisatSastamala -
ma 12.08.tähtiEltsun TähtikisaHelsinki07.08.
ma 12.08.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 4Savonlinna, Kerimäki -
ma 12.08.pkYlöjärven Urheilijat elokuun kisatYlöjärvi11.08.
ma 12.08.seuraSeurakisatTornio -
ma 12.08.pkMIKV avoin ABC4 kilpailuMikkeli09.08.
ti 13.08.pkViikkokisatImatra -
ti 13.08.pkHippokisatSalo09.08.
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 13.08.pkVakka-Suomen mestaruuskilpailutUusikaupunki10.08.
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 13.08.pkkokkolan työväen urheilijoiden aluekilpailutkokkola -
ti 13.08.pkHippo-kisatAkaa, Toijala11.08.
ti 13.08.pkValtimon pitäjänmestaruuskisatValtimo -
ti 13.08.pkelokuun iltakisaalavieska12.08.
ti 13.08.pkStavtävling-SeiväskilpailuVasa13.08.
ti 13.08.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani11.08.
ti 13.08.seuraSeurakisatIitti12.08.
ti 13.08.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 4Veikkola10.08.
ti 13.08.seuraSeurakisatKiukainen13.08.
ti 13.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala11.08.
ti 13.08.seuraSeurakisatViitasaari12.08.
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatHyrylä12.08.
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki11.08.
ti 13.08.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 13.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 13.08.pkSiikalatvacupPyhäntä12.08.
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 14.08.tähtiTähtikisa - Valkean Kaupungin kisaOulu09.08.
ke 14.08.pkKesäliiga VI /VehU / Junnut radalleTampere12.08.
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi12.08.
ke 14.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 14.08.pkTF Espoon heittokisaEspoo12.08.
ke 14.08.seuraSeurakisatPolvijärvi13.08.
ke 14.08.pkViiskuntakisatVirrat11.08.
ke 14.08.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo13.08.
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 14.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 14.08.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani12.08.
ke 14.08.pkPorvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4Porvoo - Borgå11.08.
ke 14.08.seuraSiljaline seurakisatVarpaisjärvi -
ke 14.08.pkKiskon mestaruuskisat - heitotRiihimäki12.08.
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatVantaa13.08.
ke 14.08.pk3. Lohkon yleisurheilukilpailutForssa12.08.
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
to 15.08.pkSalokylän gp kisatLiperi14.08.
to 15.08.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 15.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 15.08.seuraSeurakisatPello -
to 15.08.pkOmaSp SporttikisatJoensuu -
to 15.08.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 15.08.seuraSeurakisatHartola -
to 15.08.pmP/T13-15 pm-sisulisäviestitRaisio10.08.
to 15.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 15.08.pkTammelan Ryskeen MestaruuskilpailuTammela11.08.
to 15.08.pkLuokittelukilpailut ja 4.seurakisatRistiina -
to 15.08.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa12.08.
to 15.08.pkPikajuoksun lajipäivä / Elovalkea-kisatKouvola11.08.
to 15.08.pkPohojalaasen Timanttiliigan osakilpailuKuortane12.08.
to 15.08.pkHakan mestaruuskisatValkeakoski13.08.
to 15.08.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuranmestaruus 1Parainen14.08.
to 15.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 15.08.pkSisulisätOrivesi13.08.
pe 16.08.pkLahden 400 m kutsukilpailu Lahti13.08.
pe 16.08.pkLahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraotteluLahti13.08.
pe 16.08.seuraSeurakisatSomero -
pe 16.08.pkAvoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailutSomero -
la-su 17.-18.08.SMSM-moniottelut M22, M19, N17, T15, P14Kauhava09.08.
la 17.08.pmUudy:n pm-junnuottelut 2.Janakkala14.08.
la-su 17.-18.08.SMSM-moniottelut N22, N19, M17, P15, T14Lapua09.08.
la-su 17.-18.08.akOttelukisaLapua09.08.
la-su 17.-18.08.pmAvoimet pm-supersisuottelutKauhava12.08.
la 17.08.pkLasten Olympialaiset, puuseiväs SM. LepU 90v juhlakilpailuLeppävirta17.08.
la-su 17.-18.08.akKymmeottelukisaKauhava09.08.
la-su 17.-18.08.pmAvoimet pm-supersisuottelutLapua12.08.
la 17.08.akVuosaari GamesHelsinki15.08.
la 17.08.pkVehmaan lenkkiJuva11.08.
la 17.08.maantiePaavo Nurmi MarathonTurku -
la 17.08.pm9-15-vuotiaiden pm-viestitKuopio13.08.
la 17.08.pmSisu huipentuma ja viestit Lappi ja Länsi-PohjaYlitornio13.08.
la 17.08.pkAvoimet aluemestaruusviestitYlivieska13.08.
la 17.08.pkPohjois-Pohjanmaan SisuviestitOulu14.08.
la 17.08.poPiiriottelu (Lahti - Kymeenlaakso - Etelä-Karjala)Lappeenranta14.08.
la 17.08.maantieHaaga RunHelsinki -
la 17.08.pkHeinäpään heittokisatOulu -
su 18.08.pkElokisatOrimattila15.08.
su 18.08.pkSeiväshyppykisatRovaniemi15.08.
su 18.08.pk52. Auliksen OlympialaisetJämsä15.08.
su 18.08.maantie16. Hamina puolimaratonHamina13.08.
su 18.08.pkAikuisurheilijoiden kuula10otteluSulkava11.08.
su 18.08.am13v aluehuipentuma, lounainen alueNaantali13.08.
su 18.08.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 18.08.GPMotonet GP EspooEspoo08.08.
ma 19.08.seuraSeurakisatKestilä -
ma 19.08.pkMotonet KuukausikisatJoensuu18.08.
ma 19.08.pmEtelä-Savon 9-13 vuotiaiden viestihuipentumaMikkeli15.08.
ma 19.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo16.08.
ma 19.08.pkPyhtään kunnan yleisurheilumestaruuskilpailutPyhtää16.08.
ma 19.08.pkViikkokisatLappeenranta18.08.
ma 19.08.pkPaimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailutPaimio12.08.
ma 19.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 19.08.pkS-Market kisaKalajoki17.08.
ma 19.08.pkPK viikkokisatLeppävirta -
ma 19.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 19.08.seuraSeurakisatAlavus18.08.
ti 20.08.pkUnited Pole Vaulters Cup 8Helsinki14.08.
ti 20.08.pkViikkokisatImatra -
ti 20.08.pkJärvituuliCup 6Keuruu18.08.
ti 20.08.seuraSeurakisatKiiminki19.08.
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 20.08.pkKaupunginmestaruuskilpailutLieksa -
ti-ke 20.-21.08.pkEsbo IF klubbmästerskap- seuramestaruusEspoo19.08.
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 20.08.pkFazer Reilu Cup VLahti16.08.
ti 20.08.pkNYU avoimet seuranmestaruuskilpailutNurmijärvi17.08.
ti 20.08.seuraSilja Line seurakisatKiukainen20.08.
ti 20.08.pkKunnanmestaruuskilpailutUrjala18.08.
ti 20.08.akHyvän Tuulen Kisat IIHelsinki16.08.
ti 20.08.pkAkaan kaupunginmestaruuskilpailut - Kesäliiga VIIAkaa18.08.
ti 20.08.pkavoimet Vakka-Suomen ratakävelytMynämäki17.08.
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen18.08.
ti 20.08.seuraSeurakisatIitti19.08.
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti-ke 20.-21.08.pmAikuisurheilijoiden (veteraaniurheilijoiden) Kainuun pm-kisatKajaani18.08.
ti 20.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 20.08.pkIK Falkens DtPännäinen19.08.
ti 20.08.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 21.08.pkJunnut radalleTampere19.08.
ke 21.08.seuraSeurakisatJanakkala -
ke-to 21.-22.08.seuraSeurakisatSahalahti21.08.
ke 21.08.pkJanan mestaruuskisatJanakkala18.08.
ke 21.08.amAluemestaruusviestitSastamala18.08.
ke-to 21.-22.08.pkVantaan Salamien mestaruuskilpailutVantaa20.08.
ke 21.08.seuraSeurakisatKerava -
ke 21.08.pkDT i sprintMariehamn -
ke 21.08.seuraSeurakisatVantaa18.08.
ke 21.08.pk58-Cup 4/4Vantaa18.08.
ke 21.08.pkSeuran mestaruuskisatVirrat18.08.
ke 21.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo19.08.
ke 21.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 21.08.pk48. VasakisaPorvoo - Borgå16.08.
ke 21.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 21.08.seuraSeurakisatNedervetil20.08.
ke 21.08.seuraSeurakisatKemi -
ke 21.08.seuraSilja Line SeurakisatTuusula, Jokela21.08.
ke 21.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 5Mariehamn -
ke 21.08.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo20.08.
ke 21.08.seuraSeurakisatHaukipudas20.08.
ke 21.08.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 5Savonlinna, Kerimäki -
ke 21.08.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 21.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ke 21.08.pkMaastojuoksuTervola20.08.
to 22.08.pkHeinola GamesHeinola19.08.
to 22.08.pmKymenlaakson pm-viestit T/P 9-15 v.Hamina15.08.
to 22.08.pkLahden HippokisatLahti19.08.
to 22.08.pmpm kakkosmoniottelut P/T13Raisio17.08.
to 22.08.seuraSeurakisatPello -
to 22.08.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki21.08.
to 22.08.seuraSeurakisatJakobstad21.08.
to 22.08.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 5Veikkola17.08.
to 22.08.pkAvoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailutYlöjärvi20.08.
to 22.08.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 2Parainen21.08.
to 22.08.pmP/T9-11 pm-sisulisäviestitRaisio17.08.
to 22.08.pkKev kisatKuusamo20.08.
to 22.08.pkAvoimet kaupunginmestaruuskilpailutÄänekoski19.08.
pe 23.08.pkSeipään tuloskisaVeteli21.08.
pe 23.08.pkTuloskisaLiminka22.08.
pe 23.08.pkSisulisätOrivesi21.08.
pe 23.08.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
la 24.08.maantieHelsinki MarathonHelsinki -
la-su 24.-25.08.pkUltramoniotteluiden MM-kilpailutHelsinki24.07.
la-su 24.-25.08.pmUudyn pm 9-15vNurmijärvi21.08.
la 24.08.pkAikuisurheiluliiton heittoviisiottelun SM-kilpailutLahti, Nastola -
la 24.08.pmPiiriviestit Satakunta 9-15-vuotiaatSastamala22.08.
la 24.08.pkHeitto-otteluUusikaupunki21.08.
la 24.08.pmNåid F/P stafettRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 21.08.
la 24.08.pkRaatteen Maraton/Puoli-Maraton/KymppiSuomussalmi -
la 24.08.amItäisen alueen aluemestaruuskilpailut osa 2Mikkeli22.08.
la 24.08.pmHämSY:n pm-sisulisäviestitNokia20.08.
la 24.08.pmpm-sisulisäviestitJyväskylä20.08.
la 24.08.pkPiirinmestaruusviestit 9-17 vImatra19.08.
la 24.08.akKälviäGamesKokkola20.08.
la 24.08.pkNiilon kymppiSuonenjoki22.08.
la 24.08.amAluemestaruusviestit, PSM-mestaruusviestitKajaani20.08.
la 24.08.pkEkin kisatTöysä23.08.
la 24.08.pkSeipään tuloskisaLieksa23.08.
su 25.08.pkPyrinnön heitotTampere23.08.
su 25.08.pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2Lieksa20.08.
su 25.08.pkHeittokisat - Kuula, Kiekko ja MoukariMaaninka23.08.
su 25.08.pmPm-sisuviestitSeinäjoki20.08.
su 25.08.pmMuurolan Piikki -maantiejuoksutapahtumaRovaniemi -
su 25.08.pmHämSYn N/M pm 10 000mTampere23.08.
su 25.08.pkKansalliset aikuisurheilukilpailutLohja -
su 25.08.pkHervannan XXVII JuhlakilpailutTampere23.08.
su 25.08.ak6.TilastopajacupTurku22.08.
su 25.08.pkKuohun Tasoittava 5000mJyväskylä / Vaajakoski -
su 25.08.pkKieKuMo Cup IIIVirrat23.08.
su 25.08.pmLasY:n pm-viestit 9-15-v, LahtiLahti21.08.
su 25.08.seuraSeurakisatKuhmo -
su 25.08.pkSalonjokilaakso-juoksuSalo22.08.
su 25.08.pmAvoin M/N pm-10000mTurku22.08.
su 25.08.pkKeihäskilpailu-SpjuttävlingVaasa-Vasa23.08.
su 25.08.pkSSU:n lajikisaSeinäjoki24.08.
ma 26.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 26.08.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 26.08.seuraSeurakisatKestilä -
ma 26.08.pkHIK klubbmästerskap 1/2Hangö23.08.
ma 26.08.pkRaision kaupungin mestaruuskilpailutRaisio -
ma 26.08.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 26.08.seuraSilja Line SeurakisatJärvenpää26.08.
ma 26.08.pkLärkkulla GamesRaseborg, Ekenäs - Raasepori, Tammisaari23.08.
ma 26.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere25.08.
ma 26.08.pkAkilles mästerskap 6 - Akilleen mestaruuskisat 6Borgå - Porvoo23.08.
ma 26.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 26.08.pkKoko kansan CooperLiminka26.08.
ti 27.08.pkElokuun kisatJyväskylä24.08.
ti 27.08.pkViikkokisatImatra -
ti 27.08.pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 1.kilpailupäiväNaantali23.08.
ti-ke 27.-28.08.amAluemestaruusviestitHelsinki24.08.
ti 27.08.pkNaumasen kisat 2Joensuu -
ti 27.08.pkSyysheitotRovaniemi25.08.
ti 27.08.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna24.08.
ti 27.08.pkNuorten yleisurheilukilpailutKouvola25.08.
ti 27.08.akIkaalisten SyyskisatIkaalinen25.08.
ti 27.08.pkVärisilmä PRO kilpailutKarkkila25.08.
ti 27.08.pkUran nelisataset ja keihäsKannus26.08.
ti 27.08.seuraSilja Line seurakisatKiukainen27.08.
ti 27.08.pkOrimattilan Jymyn piirikunnallisetOrimattila23.08.
ti 27.08.pkOp Oulu Tiistaikisa VOulu25.08.
ti 27.08.seuraSeurakisatViitasaari26.08.
ti 27.08.pkDt i Smedsby 7-15 årKorsholm25.08.
ti 27.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 28.08.pkPaunu Games VJämsä25.08.
ke 28.08.seuraSeurakisatJanakkala -
ke 28.08.pkKEV-heittokisatKuusamo27.08.
ke 28.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 28.08.pkTuWe:n JunnukisatTurku24.08.
ke 28.08.seuraSeurakisatSahalahti27.08.
ke 28.08.pkKolmiloikkapäiväPori27.08.
ke-to 28.-29.08.pmDM för 14/15/17/19 årNärpes24.08.
ke 28.08.pkTammelan Kunnan MestaruuskilpailuTammela25.08.
ke 28.08.pkVisan SeurakisatIisalmi23.08.
ke 28.08.pkAvoimet Limingan kunnanmestaruus kilpailut lisälajitLiminka26.08.
ke 28.08.pkAvoimet Limingan kunnanmestaruus kilpailutLIMINKA26.08.
ke 28.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
to-pe 29.-30.08.pkKiskon mestaruuskisat - seiväs ja aidatRiihimäki27.08.
to 29.08.pkHIK klubbmästerskap 2/2Hangö23.08.
to 29.08.pkElokuun moukarikisaPori28.08.
to 29.08.pkOuneva Groupin junnukisatJoensuu -
to 29.08.pkSeipään tuloskisaVeteli29.08.
to 29.08.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 3Parainen28.08.
to 29.08.seuraSeurakisatViiala -
to 29.08.pkKU-68 Viikkokisa IVKangasala28.08.
to 29.08.seuraSeurakisatKangasala28.08.
to 29.08.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa26.08.
pe-su 30.08.-01.09.SMSM-kilpailut M/N19-22Porvoo - Borgå22.08.
pe 30.08.pkSyyshypytRovaniemi28.08.
pe 30.08.pk28. Sakun hölkkäSaarijärvi -
la 31.08.seuracupFöreningscup final, A-serie / Seuracup finaali, A-sarjaNedervetil / Alaveteli28.08.
la-su 31.08.-01.09.pkSAKU ry:n SyyskisatTampere20.08.
la 31.08.pkKokkolan Veikkojen VenetsialaismaratonKokkola -
la 31.08.pkSeuracup finaali B-sarjaImatra26.08.
la 31.08.seuracupSeuracup SuperfinaaliSeinäjoki29.08.
la 31.08.pkSeuracupfinaali C-sarjaTuusula28.08.
la 31.08.pmSisumaastotTervola29.08.
la 31.08.pkHiekkaharjun Ratakierros ja LoikkakisaVantaa29.08.
la 31.08.pkNuorisokisatPudasjärvi27.08.