Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
  Syyskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 01.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 01.07.pkViikkokisatLappeenranta30.06.
ma 01.07.pkPk-kisaTornio28.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 01.07.pkErän lajicupHelsinki30.06.
ma 01.07.pkpk Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki27.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 01.07.pkÖstra kretsens juniortävlingLovisa 28.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatTornio -
ma 01.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi27.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää28.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka01.07.
ma 01.07.seuraSeurakisatAlavus30.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO30.06.
ti-ke 02.-03.07.amItäisen alueen mestaruusmoniottelut (M/N-M/N17)Outokumpu30.06.
ti 02.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio30.06.
ti 02.07.pkJärvituuliCup 3Keuruu01.07.
ti-ke 02.-03.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelutOutokumpu30.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 02.07.seuraSeurakisatVantaa28.06.
ti 02.07.amAM-EsteetVantaa28.06.
ti 02.07.pkKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kotka25.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 02.07.pk58-Cup 3/4Vantaa28.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatIitti01.07.
ti 02.07.pkVakka-ottelutMynämäki27.06.
ti 02.07.pkKuohun hyppykisat ja kiekkoJuankoski30.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 02.07.seuraSeurakisatKiukainen02.07.
ti 02.07.seuraSeurakisatLeppävirta02.07.
ti 02.07.akKannuksen Uran Avoin aluekilpailuKannus30.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatParkano01.07.
ti 02.07.pkFyrrypinkaasutVähäkyrö, Vaasa30.06.
ti 02.07.pkVieremän Koiton kuula ja pituuskisatVieremä29.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 03.07.pkAvoimet Visa-Vire-Veto-kisatIisalmi28.06.
ke 03.07.pkJunnut radalleTampere01.07.
ke 03.07.pkViikkokisat IIVirrat30.06.
ke 03.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo01.07.
ke 03.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.07.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava30.06.
ke 03.07.pkTuloskilpailu M19 kiekkoVarkaus -
ke 03.07.pkErän lajicupHelsinki02.07.
ke 03.07.pkMotonet GP Tampere30.06.
ke 03.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 03.07.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 03.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 03.07.pkKesäliiga IVValkeakoski01.07.
ke 03.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani30.06.
ke 03.07.seuraSeurakisatSaarijärvi02.07.
ke 03.07.GPMotonet GPTampere26.06.
to 04.07.seuraSeurakisatKaavi -
to 04.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna01.07.
to 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatHeinola01.07.
to 04.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 04.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 04.07.pkViispiikkinen cupSaarijärvi -
to 04.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut 2. kilpailupäiväLaitila01.07.
to 04.07.pkHuiluukisatMaaninka01.07.
to 04.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela30.06.
to 04.07.pkLuokittelukilpailut ja 3.seurakisatRistiina -
to 04.07.pkSisulisätOrivesi02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatJakobstad03.07.
to 04.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 04.07.seuraSeurakisatHartola -
to 04.07.pkSeuraottelu Toijalan Vauhti/Viialan Valtti - Forssan SalamaAkaa, Toijala02.07.
to 04.07.pkYlivieskan Kuulan heinäkisatYlivieska02.07.
to 04.07.pkKaiun heinäkuun piirikunnallisetKaavi03.07.
to 04.07.seuraSeurakisatSäkylä04.07.
to 04.07.pkKuulantyönnön iltakisatSeinäjoki03.07.
pe 05.07.pkMoukarikilpailuPori04.07.
pe 05.07.pkRastin Ratakisat 2Suomussalmi05.07.
pe-su 05.-07.07.akKUY GamesTuusula02.07.
pe 05.07.pkVarpaisjärven 31. yömaratonVarpaisjärvi01.07.
la 06.07.pmpm-sisuottelutKauhava02.07.
la-su 06.-07.07.amAvoimet Am-ottelutKauhava02.07.
la 06.07.kansTimanttikisatSastamala03.07.
la 06.07.pkLasten ja nuorten kilpailut, lisälajitKeitele05.07.
la 06.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto04.07.
la 06.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele04.07.
la-su 06.-07.07.amSFI mästerskapRaseborg/Karis28.06.
la 06.07.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki/Oulu04.07.
la-su 06.-07.07.akMondo myötätuulikisatLappeenranta01.07.
la 06.07.pkWarkaus 90v - seiväshyppykilpailuVarkaus -
la 06.07.pkKiekkokisaPyhäjoki05.07.
la 06.07.pkMikkeli juoksu (maraton, puolimatka, vartti )Mikkeli -
la 06.07.pkAikuisurheiluliiton Yleisurheilu KoriaKouvola /Koria -
la 06.07.pkSoihdun heittokisatRymättylä, Naantali04.07.
la 06.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 06.07.pkKihaushölkkäRääkkylä -
la 06.07.pk44. JoutohölkkäJoutsa04.07.
la 06.07.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
la 06.07.pkX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
su 07.07.pkKävelykisatKauhava05.07.
su 07.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi30.06.
su 07.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa03.07.
su 07.07.pkKorian KansallisetKoria05.07.
su 07.07.pkKestilä-päivien nuorisokisat Kestilä -
su 07.07.pkKankaanpää Games (lisälajit)Kankaanpää05.07.
su 07.07.kävelyKävelycupUrjala04.07.
su 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää04.07.
su 07.07.pkUrjU:n 5000mUrjala05.07.
ma 08.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 08.07.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna06.07.
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 08.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 08.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ma 08.07.pkKalajoen kisatKalajoki05.07.
ma 08.07.pkLahden piirin heittocupin osakilpailuOrimattila05.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 08.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia07.07.
ma 08.07.pkVihdin Viestin kansallisetVihti, Nummela05.07.
ma 08.07.pkPK viikkokisatLeppävirta08.07.
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatTammela04.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatHimanka08.07.
ti 09.07.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna05.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatOulu -
ti 09.07.seuraSeurakisatLiperi08.07.
ti 09.07.pkAiukuisurheilijoiden heinäheitotKouvola 09.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 09.07.ak3. TilastopajacupTurku06.07.
ti-ke 09.-10.07.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P9-13, osa 1Kouvola03.07.
ti 09.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame08.07.
ti 09.07.pmHämSY:n pm sisulisäottelut 12-13v.Urjala07.07.
ti 09.07.pkOrimattilan Jymyn piirikunnalliset Orimattila05.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatIitti08.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatKiukainen09.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen07.07.
ti 09.07.pkAvoin pk-kilpailuKajaani07.07.
ti 09.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu07.07.
ti 09.07.pkParkU KesäkisatParkano07.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatParkano07.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 10.07.pkSAUL:n Orivesi GamesOrivesi08.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 10.07.pkPaunu Games IIIJämsä07.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatPori08.07.
ke 10.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10, P/T11, T14, T15Hämeenlinna08.07.
ke 10.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Loimaa05.07.
ke 10.07.pkXXXVII Knattekarnevalen (mångkamp)Vasa08.07.
ke 10.07.pkJunnukisatLieksa09.07.
ke 10.07.pkKeskiviikon tuloskisaSaarijärvi09.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatYlämaa10.07.
ke 10.07.pkTahto-kisatHuittinen08.07.
ke 10.07.tähtiSeinäjoen TähtikisatSeinäjoki07.07.
ke 10.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa09.07.
ke 10.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju09.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatTervo10.07.
to 11.07.pkVesan KisatRaahe08.07.
to 11.07.pkHäme Games juniorRiihimäki08.07.
to 11.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 11.07.pmpm-sisulisäottelut P9-15Salo06.07.
to 11.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 11.07.pkKymijoki-KymppiKouvola07.07.
to 11.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10, P14/15Akaa, Toijala09.07.
to 11.07.pkPyhäselän heinäkisatJoensuu -
to 11.07.pkSisulisätOrivesi09.07.
to 11.07.seuraSeurakisatSäkylä11.07.
pe 12.07.pkSeiväshypyn kutsukilpailuHelsinki -
pe-la 12.-13.07.akHannes Junior GamesKuopio08.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala08.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala -
pe 12.07.pkHeinäheitotPetäjävesi11.07.
pe 12.07.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
la 13.07.pkMuuruveden PerinnekisatKuopion Muuruvesi -
la-su 13.-14.07.pmPohjois-Pohjanmaan pm-kisat yleinen ja 19-17vOulu09.07.
la 13.07.pk20. Kikkan kisatMarttila10.07.
la 13.07.pmKePYn otteluhuipentuma 9-15 vuotiaatKokkola09.07.
la 13.07.pkPOPPI-OlympialaisetKannonkoski12.07.
la 13.07.pkKarhu Junior Games, Etelä-Pohojalaasen Timanttiliigan 3.osakilpailuKauhajoki11.07.
la 13.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali09.07.
su 14.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå09.07.
su 14.07.pkPk-heittokisatRistiina11.07.
su 14.07.pkHeinäseiväsNaantali12.07.
su 14.07.pkKnattestafett DMNedervetil / Alaveteli10.07.
su 14.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo11.07.
su 14.07.pkalavieska viikon kilpailualavieska12.07.
su 14.07.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 15.07.pkMotonet kuukausikisaJoensuu14.07.
ma 15.07.pkHeinäheitotLaitila12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPori13.07.
ma 15.07.pkMikkeli avoin ABC 3Mikkeli13.07.
ma 15.07.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 15.07.pkAvoimet aluekisatJoutsa12.07.
ma 15.07.pkViikkokisatUrjala13.07.
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää12.07.
ma 15.07.pkPlussa yu-kilpailutJoensuu14.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPosio -
ma 15.07.pkTarmon AluekilpailutVihti12.07.
ma 15.07.pkDT i KristinestadKristinestad14.07.
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka15.07.
ti 16.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu15.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatRiihimäki14.07.
ti 16.07.pkVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola14.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus15.07.
ti-ke 16.-17.07.pmHämSY:n 17v pm-kilpailutYlöjärvi14.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 16.07.ak4. TilastopajacupTurku13.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 16.07.pkHyppy- ja heittokisatRovaniemi14.07.
ti 16.07.pkINKERI-kisatImatra10.07.
ti 16.07.pkTuiskun tuloskisatPihtipudas13.07.
ti 16.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiLehtimäen Rannankylän kenttä14.07.
ti 16.07.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani14.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatTeuva -
ti 16.07.seuraSeurakisatKiukainen16.07.
ti 16.07.pkKuohun viikkokisatJuankoski15.07.
ti 16.07.pkKansalliset aikuisurheilijoiden Töysän korppukisatTöysä14.07.
ti-ke 16.-17.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutKankaanpää13.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatIitti15.07.
ti 16.07.pkKV:n avoimet kilpailutKokkola13.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 16.07.seuraSeurakisatParkano15.07.
ti 16.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki14.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ti 16.07.pmAvoimet pm-esteet M/NTurku13.07.
ke 17.07.pkJunnut radalleTampere15.07.
ke 17.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.07.pkJunnukisatLieksa16.07.
ke 17.07.seuraSeurakisatPolvijärvi16.07.
ke 17.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvoo -
ke 17.07.seuraSeurakisatNedervetil16.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatForssa16.07.
ke 17.07.pkForssan Salaman 2. ViikkokisatForssa16.07.
ke 17.07.seuracupSeuracup 2. osakilpailuSuomussalmi14.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 17.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti09.07.
ke 17.07.pkChydeniuksen kymppiKokkola16.07.
to 18.07.seuraSeurakisatLiperi17.07.
to 18.07.kansHäme GamesRiihimäki15.07.
to 18.07.seuraSeurakisatRanua 4 27414.07.
to 18.07.pkArctic-heitotRovaniemi17.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatRaisio -
to 18.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 18.07.pkSisulisätOrivesi16.07.
to 18.07.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 18.07.pkViispiikkinen cupKarstula17.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatSoini -
to 18.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela14.07.
to 18.07.seuraSeurakisatMalax17.07.
to 18.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto16.07.
to 18.07.seuraSeurakisatHartola -
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala17.07.
to 18.07.pkRatakymppiForssa16.07.
to 18.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski15.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki16.07.
to 18.07.seuraSeurakisatSäkylä18.07.
to 18.07.pkPolvijärvi-päivien ratakymppiPolvijärvi17.07.
pe-su 19.-21.07.akJanakkala GamesJanakkala17.07.
pe 19.07.pkKeskisMikon Mittelöt ja kentän 30 v juhlakisatTöysä17.07.
pe 19.07.pkEstejuoksukilpailutVantaa18.07.
la 20.07.pkVääksy GamesAsikkala17.07.
la-su 20.-21.07.pmHuipentumaPori18.07.
la 20.07.pkAikuisurheilijoiden heittokisatSeinäjoki18.07.
la 20.07.pkErän lajicupHelsinki19.07.
la 20.07.pkPosion Pyrinnön pitäjänmestaruuskisatPosio18.07.
la 20.07.pmDM i knattemångkampJakobstad16.07.
la 20.07.pkSäkylän 4. MansikkamaratonSäkylä14.07.
la 20.07.pkHeittokisatTyrnävä17.07.
la 20.07.pk45. Pentin OlympialaisetSaarijärvi -
la 20.07.pkKuhmoisten kansalliset aikuisyleisurheilukilpailutKuhmoinen -
la 20.07.pkIke-hölkkä ja lasten Kids- juoksuLokalahti -
la 20.07.akLaitilan NuorisokansallisetLaitila17.07.
la 20.07.pkUnited Pole Vaulters Cup 7Helsinki18.07.
la 20.07.amAluemestaruuskilpailut 1. osaIlmajoki16.07.
la 20.07.ak58-kisatVantaa17.07.
la 20.07.pkRovaniemi City Run and Lapland Marathon 2019Rovaniemi20.07.
su 21.07.amAluemestaruuskilpailut 2.osaSeinäjoki16.07.
su 21.07.pkPohjois-Karjalan seuracup 2. piirikilpailuJoensuu18.07.
su 21.07.pmPIIRINMESTARUUSKILPAILUT 9-17 v, osa 2Parikkala15.07.
su 21.07.pkTuloskisaKempele sarkkiranta19.07.
su 21.07.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 22.07.pkEtelä-Savon PM Ottelu 9-13VMikkeli19.07.
ma-ti 22.-23.07.amEteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19 vPorvoo20.07.
ma 22.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 22.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 22.07.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna20.07.
ma 22.07.seuraSeurakisatSotkamo -
ma 22.07.akVetelin aluekisatVeteli19.07.
ma 22.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 22.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 22.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka22.07.
ti 23.07.seuraSeurakisatLiperi22.07.
ti 23.07.pkOulun Pyrinnön Yu-kisatOulu21.07.
ti 23.07.pkPyhäjärvi GamesEura19.07.
ti 23.07.pkElokuun KisatKemi21.07.
ti 23.07.pmHämSYn N/M pm-kisat, 2. päiväTampere21.07.
ti 23.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti-ke 23.-24.07.pmPm-kilpailut 9-13-v. 1.osaHeinola19.07.
ti 23.07.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
ti 23.07.pkRatakusiaisetLieto18.07.
ti 23.07.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ti 23.07.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani21.07.
ti 23.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 23.07.pkKuohun viikkokisatJuankoski22.07.
ti 23.07.seuraSeurakisatParkano22.07.
ti 23.07.pkIK Falkens DtPännäinen22.07.
ti 23.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 24.07.akJoensuu Junior GamesJoensuu21.07.
ke 24.07.pkIlkka Games 15Ilmajoki23.07.
ke 24.07.pkPaunu Games IVJämsä21.07.
ke 24.07.seuracupUudy seuracup 2. osakilpailuRiihimäki20.07.
ke 24.07.GPMotonet GP JoensuuJoensuu14.07.
ke 24.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 24.07.pkViikkokisatLappeenranta23.07.
ke 24.07.seuracupSeuracup II Pori22.07.
ke 24.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 24.07.seuraSiljaline seurakisatVarpaisjärvi -
ke 24.07.seuraSilja Line SeurakisatVirrat23.07.
ke 24.07.seuraSeurakisatLIMINKA -
to 25.07.seuraSeurakisatRiihimäki 23.07.
to 25.07.pkTeam Sportia Junior GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa24.06.
to 25.07.seuracupSeuracup II-osaRistiina22.07.
to 25.07.seuraSeurakisatJanakkala -
to 25.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 25.07.ak5. TilastopajacupTurku22.07.
to 25.07.pkRt i Smedsby Korsholm23.07.
to 25.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 25.07.pkVaasan moukarikentän avajaisetVaasa23.07.
to 25.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 25.07.pkÖstra kretsens juniortävlingLiljendal -
to 25.07.pkRakokiven kisatLahti, Nastola21.07.
to 25.07.pkSuupohja CupKauhajoki23.07.
to 25.07.seuraSeurakisatSäkylä25.07.
to 25.07.pmAvoimet pm-esteet M/N17, P/T14-15Turku22.07.
pe-su 26.-28.07.akLohja Junior GamesLohja23.07.
pe 26.07.pkJakob MarathonPietarsaari19.07.
pe 26.07.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
la-su 27.-28.07.pmpm sisulisähuipentumaTurku22.07.
la-su 27.-28.07.pmPiirihuipentumaLapinlahti24.07.
la-su 27.-28.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentumaJoensuu22.07.
la-su 27.-28.07.pkHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere24.07.
la-su 27.-28.07.pkpm-sisumestaruuskisat T/P 9-15Alavus24.07.
la 27.07.pkHarri Mannermaan 60v-JuhlajuoksuVantaa21.07.
la-su 27.-28.07.pmKainuun sisuhuipentumaPaltamo 24.07.
la-su 27.-28.07.akNuorisokansalliset Kouvola Junior GamesKouvola22.07.
la-su 27.-28.07.pmKePy piirihuipenrumaKalajoki24.07.
la 27.07.akPohjan KoitoksetRovaniemi21.07.
la 27.07.seuraSeurakisatRaasepori26.07.
la 27.07.pkJuhan TuloskisatIisalmi24.07.
la 27.07.pkKuhmo-juoksuKuhmo -
la-su 27.-28.07.pmpm-sisulisähuipentumaJyväskylä22.07.
la 27.07.pk10. Heinolan KaupunkipuistojuoksuHeinola -
su 28.07.pkSAUL.n Kansalliset TuloskisatVihti/Nummela27.07.
ma 29.07.seuraSeurakisatJoutseno, Lappeenranta28.07.
ma 29.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 29.07.seuraSeurakisatKempele27.07.
ma 29.07.seuraSeurakisatPori27.07.
ma-ti 29.-30.07.am15- ja 14 v. aluemestaruuskilpailutHelsinki26.07.
ma 29.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 29.07.pkyleisurheiluveteraanien pm kilpailut ja kansallisetLaihia27.07.
ma 29.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 29.07.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 29.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää -
ma 29.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 29.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka29.07.
ti-ke 30.-31.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaSavonlinna26.07.
ti 30.07.seuraSeurakisatLohja -
ti 30.07.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 30.07.poPiiriottelu ( HämSY-SatY-VarSY-EPU )Hämeenlinna27.07.
ti 30.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 30.07.pkSeuracup piirikisa osa 2Imatra24.07.
ti 30.07.pkFazer Reilu Cup IVLahti26.07.
ti 30.07.seuraSeurakisatKiukainen30.07.
ti 30.07.pkDT i MalaxMalax28.07.
ti 30.07.pkDT LarsmoLuoto 28.07.
ti 30.07.pkKuohun viikkokisatJuankoski29.07.
ti 30.07.seuraSeurakisatParkano29.07.
ti 30.07.seuracupSeuracup II osakilpailuKempele26.07.
ti 30.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 30.07.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 3Veikkola27.07.
ti 30.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 30.07.pkSeuranmestaruuskisatUrjala28.07.
ti 30.07.pkViiskuntakisatSoini28.07.
ti 30.07.pkPiikkiön Kehityksen aluekilpailukaarina27.07.
ke 31.07.pkJunnut radalleTampere29.07.
ke 31.07.pkEspoonlahden heittokisatEspoo28.07.
ke 31.07.pkKesäliiga VHämeenlinna29.07.
ke 31.07.seuracupSeuracup 2, Pohjois-SavoLeppävirta27.07.
ke 31.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 31.07.seuraSeurakisatMarttila -
ke 31.07.seuraSeurakisatHaukipudas30.07.
ke 31.07.seuraSilja Line SeurakisatTUPOS -
ke 31.07.pkForssan Salaman JuniorikisatForssa29.07.
ke 31.07.pkKEV-heittokisatKuusamo29.07.
ke 31.07.seuraSeurakisatYlämaa31.07.
ke 31.07.pkTarmon kisatPori29.07.
ke 31.07.seuraSilja Line SeurakisatPerniö29.07.
ke 31.07.pkAvoin PeU:n kilpailu IIIPerniö29.07.
ke 31.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 31.07.pkEläinpuistokisatÄhtäri29.07.
ke 31.07.pkMettäperän lenkkiMuhos -
ke 31.07.pkOlan tonniHelsinki31.07.