Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Huhtikuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia01.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi01.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.05.
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi01.06.
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo -
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKURIKKA03.06.
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa04.06.
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
la 08.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
la 08.06.pkPosion Pyrinnön aluekisatPosio05.06.
la 08.06.pkPyrinnön heitotTampere06.06.
la 08.06.pkUudyn 9-15v viestitRiihimäki05.06.
la 08.06.pkOP Junior GPHelsinki04.06.
la 08.06.pkNuorten HeittokisatKiiminki06.06.
la 08.06.akRajakisatTornio04.06.
la 08.06.pkForssan Salaman nuorisokilpailutForssa04.06.
la 08.06.pkKaarinan AluekilpailutKaarina05.06.
la 08.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä05.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele06.06.
la 08.06.akKälviän aluekisatKokkola04.06.
la 08.06.pkEstejuoksutForssa05.06.
la 08.06.kansMarskin kisatLappeenranta03.06.
la 08.06.pk47.KuulakarnevaalitHämeenkyrö05.06.
su 09.06.pk9-15 vuotiaiden moniottelutIisalmi03.06.
su 09.06.pmSisuottelu 1Kempele06.06.
su 09.06.SMMaantiekävelyn mestaruuskilpailutSavonlinna01.06.
su 09.06.pmPm-kävelyt 9-15, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.akaluekilpailutPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala07.06.
su 09.06.akAlavuden KisatAlavus07.06.