Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 01.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
su 02.06.pkPeU:n avoimet kansalliset Aikuisurheilukilpailut ja T/P11,13,15,N/M17Perniö31.05.
su 02.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta02.06.
su 02.06.pkHeittokisatTyrnävä30.05.
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi30.05.
su 02.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki31.05.
su 02.06.seuraSeurakisatMalax01.06.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 03.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 03.06.seuraSeurakisatSuomussalmi -
ma 03.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi02.06.
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia02.06.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää31.05.
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatÄänekoski -
ma 03.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 03.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 03.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.06.
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi31.05.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen03.06.
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatOulu -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo02.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi31.05.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 04.06.seuraSeurakisatPolvijärvi03.06.
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatViitasaari03.06.
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKurikka03.06.
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
ti 04.06.pkKankaanpään aluekisaKankaanpää02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKangasala03.06.
ti 04.06.pkKU-68 Viikkokisa IKangasala03.06.
ti 04.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKempele03.06.
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
ke 05.06.pkJunnukisatLieksa04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
ke 05.06.pkEsbo IF avoimet seurakisatEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion03.06.
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 05.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 05.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKristiinankaupunki -
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
ke 05.06.seuraSeurakisatSaarijärvi04.06.
ke 05.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Mariehamn -
ke 05.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 05.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 05.06.pkTuloskisa seiväsVarkaus -
to 06.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatLiperi05.06.
to 06.06.pkMotonet kuukausikisa - viestijuoksutJoensuu -
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa05.06.
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
to 06.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani03.06.
to 06.06.pkIngå IF - Sjundeå IF - Virkby Start, Samarbetstävling 1/4Sjundeå -
to 06.06.pkDt i Smedsby 9-15 årKORSHOLM04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
to 06.06.pkUrjU:n seiväskisaUrjala04.06.
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.
la 08.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
la 08.06.pkPyrinnön heitotTampere06.06.
la 08.06.pkPosion Pyrinnön aluekisatPosio06.06.
la 08.06.pkErän ottelut 2019Helsinki07.06.
la 08.06.pkUudyn 9-15v viestitRiihimäki05.06.
la 08.06.pkNuorten HeittokisatKiiminki06.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele06.06.
la 08.06.pkOP Junior GPHelsinki04.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden kisatLieksa06.06.
la 08.06.pkKaarinan AluekilpailutKaarina05.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskisat, lisälajiKeitele06.06.
la 08.06.pkForssan Salaman nuorisokilpailutForssa06.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden Viro-Suomi heittomaaottelukatsastusParikkala01.06.
la 08.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä05.06.
la 08.06.akKälviän aluekisatKokkola04.06.
la 08.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku06.06.
la 08.06.pkEstejuoksutForssa05.06.
la 08.06.kansMarskin kisatLappeenranta03.06.
la 08.06.akRajakisatTornio04.06.
la 08.06.pk47.KuulakisatHämeenkyrö05.06.
la 08.06.pkUnited Pole Vaulters Cup 6Helsinki06.06.
su 09.06.pk9-15 vuotiaiden moniottelutIisalmi03.06.
su 09.06.pkSisulisäotteluiden lisälajitKempele06.06.
su 09.06.pmSisuottelu 1Kempele06.06.
su 09.06.pkEurajoen kesäkisatEurajoki06.06.
su 09.06.pmPm-kävelyt 9-15, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.SMMaantiekävelyn mestaruuskilpailutSavonlinna01.06.
su 09.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.akaluekilpailutPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala07.06.
su 09.06.akAlavuden KisatAlavus07.06.
su 09.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu06.06.
su 09.06.pkSAUL:n SM-maantiekävelytSavonlinna01.06.
ma 10.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 10.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma-ti 10.-11.06.akPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku06.06.
ma 10.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 2.Ilmajoki09.06.
ma 10.06.pk58-Cup 2/4Vantaa07.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatVantaa07.06.
ma 10.06.pmPohjois-Karjalan pm-viestitJoensuu07.06.
ma 10.06.pkMikkeli avoin ABC 2Mikkeli08.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatPosio -
ma 10.06.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 10.06.pkDT i MalaxMalax08.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 10.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 10.06.seuracupNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion07.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka10.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatAlavus10.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatTammela06.06.
ti 11.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailu, UUDYLohja08.06.
ti 11.06.akTampereen mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu10.06.
ti 11.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 11.06.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 11.06.pmPiirinmestaruusottelut 9-13-vKankaanpää07.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 11.06.seuraSeurakisatParkano10.06.
ti 11.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame10.06.
ti 11.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti08.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatLapinlahti08.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatHyrylä10.06.
ti 11.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski10.06.
ti 11.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani09.06.
ti 11.06.pkKev kisatKuusamo07.06.
ti 11.06.pkTeron Kiskaasut ja TonnikisaSeinäjoki09.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup I.osakilpailuOulu08.06.
ti 11.06.pkSeura-cup piirikisa I Veteli07.06.
ti 11.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå07.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatIitti10.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatKiukainen11.06.
ti 11.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola08.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 12.06.seuraSeurakisatLiperi11.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala11.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 12.06.pkJunnut radalleTampere10.06.
ke 12.06.pkViikkokisatVirrat09.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKerava -
ke 12.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 12.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo11.06.
ke 12.06.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava10.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 12.06.akHyvän Tuulen Kisat IHelsinki09.06.
ke 12.06.pkHippokisatKemi09.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 12.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 2Savonlinna, Kerimäki -
ke 12.06.pkKEV-heittokisatKuusamo10.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 12.06.seuraSeurakisatSeinäjoki -
ke 12.06.pkAvoimet VVV-seurakilpailutVarpaisjärvi10.06.
ke 12.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuPaltamo09.06.
ke 12.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi10.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju11.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 12.06.pkKeskiviikon moukarimittelötPolvijärvi11.06.
ke 12.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 12.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to 13.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 13.06.pk3 - lohkon kilpailutTammela09.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 13.06.seuraSeurakisatPello13.06.
to 13.06.pkMatin karnevaalitJuva10.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 13.06.seuraSeurakisatHamina -
to 13.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio11.06.
to 13.06.akPargas IF aluekisatParainen11.06.
to 13.06.pkSeipään tuloskisaKalajoki12.06.
to 13.06.pkEstekilpailu Tampere12.06.
to 13.06.kansWasagamesVaasa11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 13.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori/Tammisaari11.06.
to 13.06.pkSisulisätOrivesi11.06.
to 13.06.pmHämSY:n M/N pm-kilpailut, 1.päiväTampere11.06.
to 13.06.pkViiskuntakisatÄhtäri11.06.
to 13.06.pkPoppi olympialaisetKauhava11.06.
to 13.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi12.06.
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 13.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatSäkylä13.06.
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesLahti03.06.
pe 14.06.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki12.06.
pe 14.06.pkRekolan Raikas 90-v. juhlakilpailu ja TUL100 avoimet mestaruuskilpailutEspoo10.06.
pe 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola14.06.
pe 14.06.pkM19 aitajuoksun kutsukilpailuLahti -
la 15.06.maantieVieskaMaraton2019Ylivieska12.06.
la 15.06.pk8. Korentokangas -juoksuPudasjärvi, Hirvaskoski13.06.
la 15.06.pkUuden peruskorjatun kentän avajaiskilpailutRantasalmi10.06.
la 15.06.pkPolkujuoksuVarkaus15.06.
la 15.06.pmKuulan ja moukarin piirinmestaruuskilpailutIisalmi13.06.
la 15.06.pkXV III Aavasaksan AurinkomaratonYlitornio31.05.
la 15.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo13.06.
la 15.06.maantieForssan Suvi-iltaForssa -
su 16.06.pkAikuisten HeittokilpailutKiiminki15.06.
su 16.06.pkSeiväskisaVarkaus -
su 16.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala14.06.
su 16.06.pkKieKuMo Cup IIIVirrat11.06.
su 16.06.kansAktia GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
su 16.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 17.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 17.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 17.06.seuracupSeuracup IJämsä14.06.
ma 17.06.pkViiskuntakisatTöysä15.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ma 17.06.pkViikkokisatLappeenranta16.06.
ma 17.06.seuracupSeuracup I, Salon-Loimaan lohkoSalo14.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 17.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää14.06.
ma 17.06.pkForssan Salaman ViikkokisatForssa16.06.
ma 17.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere16.06.
ma 17.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Mariehamn -
ma 17.06.pkVisan SeurakisatIisalmi13.06.
ma 17.06.pkStav och spjut- seiväs ja keihäsVasa15.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 17.06.pkPk viikkokisat ja veteraanien pmLeppävirta -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatForssa16.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka17.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ti-ke 18.-19.06.amAluemestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki17.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet heittolajien kilpailutKurikka -
ti 18.06.seuraSeurakisatHyvinkää16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila17.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden juhannusheitotKouvola -
ti 18.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali14.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa1Savonlinna15.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1 Turun lohkoKaarina15.06.
ti 18.06.pkseuracup: Seuracup 1.osakilpailu, itäinen alueÄhtäri16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa 1. osa, läntinen alueIlmajoki17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatIitti17.06.
ti 18.06.pkYlemmäisen YmpärijuoksuJuuka16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatViiala -
ti 18.06.seuracupSeuracup I, VakkalohkoUusikaupunki15.06.
ti 18.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatKiukainen18.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuKuopio16.06.
ti 18.06.pkSeurakisat - lisälajiHyvinkää16.06.
ti 18.06.pmKainuun sisuviestitKajaani14.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 18.06.pkNuorten yleisurheilukilpaillutPyhtään kirkonkylä14.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ti 18.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 18.06.seuraSeurakisatParkano17.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKangasala17.06.
ti 18.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski17.06.
ti 18.06.pkKU-68 Viikkokisa II / KESÄLIIGA IIIKangasala17.06.
ti 18.06.pkSeiväskilpailuImatra16.06.
ti 18.06.pkSeuracup piirikisa1 lisälajiSavonlinna15.06.
ke 19.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani17.06.
ke 19.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä09.06.
ke 19.06.pkJunnut radalleTampere17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 19.06.seuraSeurakisatKempele17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSotkamo -
ke 19.06.pkPohjois-Karjalan Seuracup 1. piirikilpailuJoensuu16.06.
ke 19.06.pkSeuracup piirikisa osa 1Joutseno14.06.
ke 19.06.pkJannen IltalenkkiElimäki -
ke 19.06.seuraSeurakisatPyhäjoki19.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlämaa19.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatKerava18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSaarijärvi18.06.
ke 19.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä09.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatHaukipudas18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 19.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 19.06.seuraSeurakisatTUPOS -
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 19.06.pkDT i NedervetilNedervetil18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 19.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 19.06.pkKiekkokisaAlavieska18.06.
ke 19.06.pkJyryn juhannuskisatHelsinki -
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
to 20.06.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatTuusula, Kellokoski19.06.
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 20.06.pkKarnevaalien kenraalikisaPori19.06.
to 20.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala19.06.
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio19.06.
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
pe 21.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele20.06.
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
su 23.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo22.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatJoutseno, Lappeenranta23.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 24.06.seuraSeurakisatLiperi23.06.
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
ma 24.06.pkKuukausikisa - aitajuoksuJoensuu23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 24.06.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 24.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 24.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 24.06.pkDT i JakobstadJakobstad22.06.
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen24.06.
ti 25.06.akHyvinkään kisatHyvinkää23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava -
ti 25.06.ak2. TilastopajacupTurku22.06.
ti 25.06.pkSeuracup I osakilpailuSastamala22.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 25.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti23.06.
ti 25.06.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra19.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatPolvijärvi24.06.
ti 25.06.seuracupSeuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatViitasaari24.06.
ti 25.06.pkViiskuntakisaAlajärvi23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatParkano24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 25.06.pkHippo-kisatVarpaisjärvi -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 25.06.seuraSeurakisatTeuva -
ti 25.06.seuracupHämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa23.06.
ti 25.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna22.06.
ti 25.06.pkNaisten 5000m kilpailu Forssa 24.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatKiukainen25.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 25.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani23.06.
ti 25.06.pkIK Falkens DtPännäinen24.06.
ti 25.06.seuracupFöreningscup IPännäinen24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ti 25.06.pkJKU MastersJyväskylä21.06.
ke 26.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas22.06.
ke 26.06.pkSaul pikajuoksucup 2. osakilpailu sekä avoin 100m sprinttikisaKirkkonummi, Veikkola 24.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala25.06.
ke 26.06.pkJunnukisatLieksa25.06.
ke 26.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 26.06.seuraSeurakisatJuuka -
ke 26.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 26.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi24.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatNedervetil25.06.
ke 26.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå21.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatSaarijärvi25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 26.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 26.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 1Mariehamn -
ke 26.06.pkKuulakisaJuuka25.06.
to-su 27.-30.06.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä24.06.
to-su 27.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen23.06.
to 27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja24.06.
to-su 27.-30.06.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas22.06.
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski24.06.
to 27.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 27.06.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 27.06.seuraSeurakisatJanakkala -
to 27.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhäjoki -
to 27.06.seuraSeurakisatPello -
to 27.06.seuraSeurakisatHamina -
to 27.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 27.06.seuraSeurakisatViiala -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 2Mariehamn -
to 27.06.seuraSeurakisatSäkylä27.06.
pe 28.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
pe 28.06.maantieHelsinki Central Park RunHelsinki -
la 29.06.pkX VeteraanikansallisetJoensuu26.06.
la 29.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja25.06.
la 29.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailutPihtipudas -
la 29.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
su 30.06.pkLajikarnevaalien leirikilpailuLohja -
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 30.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 327.06.
su 30.06.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski26.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,M/N B-kilp.Somero25.06.