Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Huhtikuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 01.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
su 02.06.pkPeU:n avoimet kansalliset Aikuisurheilukilpailut ja T/P11,13,15,N/M17Perniö31.05.
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi30.05.
su 02.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki31.05.
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia01.06.
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.05.
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi01.06.
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi01.06.
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo -
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKURIKKA03.06.
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa04.06.
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.
la 08.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
la 08.06.pkPyrinnön heitotTampere06.06.
la 08.06.pkPosion Pyrinnön aluekisatPosio05.06.
la 08.06.pkUudyn 9-15v viestitRiihimäki05.06.
la 08.06.pkOP Junior GPHelsinki04.06.
la 08.06.akRajakisatTornio04.06.
la 08.06.pkForssan Salaman nuorisokilpailutForssa04.06.
la 08.06.pkKaarinan AluekilpailutKaarina05.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele06.06.
la 08.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä05.06.
la 08.06.pkNuorten HeittokisatKiiminki06.06.
la 08.06.akKälviän aluekisatKokkola04.06.
la 08.06.pkEstejuoksutForssa05.06.
la 08.06.kansMarskin kisatLappeenranta03.06.
la 08.06.pk47.KuulakarnevaalitHämeenkyrö05.06.
su 09.06.pk9-15 vuotiaiden moniottelutIisalmi03.06.
su 09.06.pmSisuottelu 1Kempele06.06.
su 09.06.SMMaantiekävelyn mestaruuskilpailutSavonlinna01.06.
su 09.06.akaluekilpailutPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pmPm-kävelyt 9-15, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala07.06.
su 09.06.akAlavuden KisatAlavus07.06.
ma 10.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma-ti 10.-11.06.akPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku06.06.
ma 10.06.pk58-Cup 2/4Vantaa07.06.
ma 10.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 2.Ilmajoki09.06.
ma 10.06.pkMikkeli avoin ABC 2Mikkeli08.06.
ma 10.06.seuracupNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion07.06.
ti 11.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailu, UUDYLohja08.06.
ti 11.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
ti 11.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu -
ti 11.06.akTampereen mestaruuskilpailutTampere06.06.
ti 11.06.pmPiirinmestaruusottelut 9-13-vKankaanpää07.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatLapinlahti08.06.
ti 11.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti08.06.
ti 11.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola08.06.
ti 11.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå07.06.
ti 11.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame -
ti 11.06.pkTeron Kiskaasut ja TonnikisaSeinäjoki09.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatHyrylä10.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 11.06.seuraSeurakisatIitti10.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup I.osakilpailuOulu08.06.
ti 11.06.pkSeura-cup piirikisa I Veteli07.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 12.06.pkJunnut radalleTampere10.06.
ke 12.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 12.06.pkViikkokisatVirrat09.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju11.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 12.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo11.06.
ke 12.06.pkAvoimet VVV-seurakilpailutVarpaisjärvi10.06.
ke 12.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi10.06.
ke 12.06.akHyvän Tuulen Kisat IHelsinki07.06.
ke 12.06.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava10.06.
to 13.06.seuraSeurakisatHamina -
to 13.06.pkMatin karnevaalitJuva10.06.
to 13.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio11.06.
to 13.06.pk3 - lohkon kilpailutTammela09.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 13.06.pkSisulisätOrivesi11.06.
to 13.06.pkViiskuntakisatÄhtäri11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori/Tammisaari11.06.
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 13.06.akPargas IF aluekisatParainen11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 13.06.pmHämSY:n M/N pm-kilpailut, 1.päiväTampere11.06.
to 13.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä11.06.
to 13.06.kansWasagamesVaasa11.06.
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesLahti03.06.
pe 14.06.pkRekolan Raikas 90-v. juhlakilpailu ja TUL100 avoimet mestaruuskilpailutEspoo10.06.
la 15.06.pmKuulan ja moukarin piirinmestaruuskilpailutIisalmi13.06.
la 15.06.maantieVieskaMaraton2019Ylivieska12.06.
la 15.06.pkUuden peruskorjatun kentän avajaiskilpailutRantasalmi10.06.
la 15.06.maantieForssan Suvi-iltaForssa -
su 16.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala14.06.
su 16.06.pkKieKuMo Cup IIIVirrat13.06.
su 16.06.kansAktia GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
ma 17.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 17.06.pkViiskuntakisatTöysä15.06.
ma 17.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere16.06.
ma 17.06.pkForssan Salaman ViikkokisatForssa15.06.
ma 17.06.seuracupSeuracup I, Salon-Loimaan lohkoSalo14.06.
ti-ke 18.-19.06.amAluemestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHyvinkää16.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 18.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali14.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1 Turun lohkoKaarina15.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa1Savonlinna15.06.
ti 18.06.pkseuracup: Seuracup 1.osakilpailu, itäinen alueÄhtäri16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa 1. osa, läntinen alueIlmajoki16.06.
ti 18.06.pkYlemmäisen YmpärijuoksuJuuka16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuKuopio16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ti 18.06.seuraSeurakisatIitti17.06.
ti 18.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.06.
ti 18.06.pkSeuracup I, VakkalohkoUusikaupunki15.06.
ti 18.06.pkSeurakisat - lisälajiHyvinkää17.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 18.06.pkNuorten yleisurheilukilpaillutPyhtään kirkonkylä14.06.
ti 18.06.pkSeuracup piirikisa1 lisälajiSavonlinna15.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 19.06.pkJunnut radalleTampere17.06.
ke 19.06.pkPohjois-Karjalan Seuracup 1. piirikilpailuJoensuu16.06.
ke 19.06.pkJannen IltalenkkiElimäki -
ke 19.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä06.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 19.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 19.06.pkDT i NedervetilNedervetil18.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio18.06.
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu16.06.
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
ti 25.06.akHyvinkään kisatHyvinkää23.06.
ti 25.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti -
ti 25.06.pkSeuracup I osakilpailuSastamala22.06.
ti 25.06.ak2. TilastopajacupTurku22.06.
ti 25.06.seuracupHämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa21.06.
ti 25.06.pkViiskuntakisaAlajärvi20.06.
ti 25.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna22.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 25.06.seuracupSeuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi23.06.
ti 25.06.pkIK Falkens DtPännäinen24.06.
ke 26.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 26.06.seuraSeurakisatNedervetil25.06.
ke 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi24.06.
ke 26.06.pkVarpaisjärven vireen Siljaline seurakisatVarpaisjärvi -
ke 26.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå21.06.
to-su 27.-30.06.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä24.06.
to-su 27.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen23.06.
to 27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja24.06.
to-su 27.-30.06.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas22.06.
to-su 27.-30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero24.06.
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski24.06.
to 27.06.seuraSeurakisatJanakkala -
to 27.06.seuraSeurakisatHamina -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
pe 28.06.maantieHelsinki Central Park RunHelsinki -
la 29.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja25.06.
la 29.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 30.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 327.06.
su 30.06.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski26.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,M/N B-kilp.Somero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.