Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 01.05.pk45. VappuhölkkäLohijärvi29.04.
ke 01.05.pk37. VappujuoksuIlomantsi -
ke 01.05.pkLohjan Heitto-Cup, osa 4/4Lohja29.04.
ke 01.05.pmKeski-Pohjanmaan maantieviestitLohtaja25.04.
ke 01.05.pkRistiinan VappuhölkkäRistiina -
ke 01.05.seuraSeurakisatIitti30.04.
to 02.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen30.04.
to 02.05.pkItä-Vantaan Maastojuoksut 2/3Vantaa02.05.
to 02.05.pkHanikan kevätmaastotEspoo28.04.
to 02.05.pkVakka-maastotKalanti28.04.
la 04.05.pkItäisen alueen heittojen leirikilpailuSavonlinna -
la 04.05.seuraSeurakisatIitti02.05.
la 04.05.pkKoiteli-hölkkäOulu -
la 04.05.pkRuisvarrasheitot IKaustinen01.05.
la 04.05.maantieSaimaa puolimaraton ja hölkkäLappeenranta26.04.
la 04.05.pkMuhos-JuoksuMuhos -
la 04.05.pkXXXVI Västilän Maraton ja puolimaratonOrivesi30.04.
la 04.05.amTaaborin Olympiakävelyt (Uudy, Helsy, NåiD aluemestaruuskilpailu sekä Helsy ja NåiD pm 9-15v.)Tuusula01.05.
la 04.05.pkFlying Finns -junnumaastotJanakkala28.04.
su 05.05.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailu / rinkiheitotLahti, Nastola02.05.
su 05.05.SMSM-maastotJanakkala28.04.
su 05.05.pk30. Tavastkenkä-hölkkäPyhäntä02.05.
su 05.05.maantieKansainvälinen 47. Pyynikki-juoksuTampere01.05.
su 05.05.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori03.05.
ma 06.05.pkVakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestitMasku03.05.
ma 06.05.seuraSeurakisatHeinola04.05.
ma 06.05.pkTelkkälän lenkkiTaipalsaari03.05.
ti 07.05.pkKultajousi kuukausikisat 1/5Kuopio05.05.
ti 07.05.pkKlaukkalan kevätmouokari 1Nurmijärvi04.05.
ti 07.05.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO05.05.
ti 07.05.pmHelsyn pm-maastot 9-13 v.Kirkkonummi04.05.
ti 07.05.pkMoukaripörssin avausPori05.05.
ti 07.05.seuraSeurakisatKiukainen06.05.
ti 07.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 08.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 08.05.pkKaisun HölkkäKouvola / Koria08.05.
ke 08.05.pkSpring-cupRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa05.05.
ke 08.05.pmpm-sisulisämaastotMynämäki03.05.
to 09.05.pkKoulukisat Iitin koulujen oppilailleIitti -
to 09.05.pkItä-Vantaan Maastojuoksut 3/3Vantaa07.05.
pe-la 10.-11.05.pkANMJ-lounainen alue, leirikilpailutTammela -
pe 10.05.pkKokkola City RunKokkola10.05.
la 11.05.pkPorvoon Kevärheitot - Borgå VårkastPorvoo - Borgå07.05.
la 11.05.pkKeihäskauden avauskilpailuAlavieska10.05.
la 11.05.maantieJoensuu Run 2019Joensuu -
la 11.05.pkANMJ-leirikisaKuortane11.05.
la 11.05.pmHämSY:n pm-sisulisämaastojuoksutLempäälä09.05.
la 11.05.pkErän heittocup 1/2019Helsinki10.05.
la 11.05.pkYyteri MaratonPori, Yyteri -
la 11.05.pk3. BaanaRunKempele11.05.
la 11.05.pmEtelä-Savon 9-15-vuotiaiden ja aikuisten pm-maastojuoksutJoroinen05.05.
la 11.05.pkÄitienpäiväheitotLeppävirta11.05.
la 11.05.pmLaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaatLahti08.05.
la 11.05.pmPiirinmestaruusmaastojuoksutLappeenranta (Ylämaa)08.05.
la 11.05.pmTerräng DMNykarleby07.05.
la 11.05.pkKarttulan Asics-katujuoksuKarttula07.05.
su 12.05.seuraSeurakisatVantaa07.05.
ma 13.05.pkECCC karsintakilpailuJyväskylä -
ma 13.05.pkMotonet kuukausikisa - keihäänheittoJoensuu12.05.
ma 13.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ti 14.05.pkHeittokilpailutJyväskylä13.05.
ti 14.05.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 14.05.pkKlaukkalan kevätmoukari 2Nurmijärvi11.05.
ti 14.05.pkNousiaisten moukarikisatNousiainen11.05.
ti 14.05.pkpm sisulisämaastoviestiLieto09.05.
ti 14.05.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 1Veikkola11.05.
ti 14.05.seuraSeurakisatKiukainen13.05.
ti 14.05.seuraSeurakisatIitti13.05.
ti 14.05.pkMoukaripörssin kiekkoPori12.05.
ti 14.05.pkJokkerin 800mKokkola09.05.
ti 14.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 15.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.05.seuraSeurakisatJanakkala -
ke 15.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 15.05.pkHannun heitotParikkala10.05.
ke 15.05.pkViiskunta nuorisokisatAlavus13.05.
ke 15.05.pkSoihdun heittokisatRymättylä, Naantali11.05.
to 16.05.akValtakunnalliset KLL-MAASTOTHeinola, Vierumäki09.05.
to 16.05.pkLuokittelukilpailut ja 1.seurakisatRistiina -
to 16.05.pkSisulisätOrivesi14.05.
to 16.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kiekko, korkeusLoviisa14.05.
to 16.05.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 16.05.pkHakan VikkokisaValkeakoski14.05.
to 16.05.pkNaumasen kisat 1Joensuu -
pe 17.05.pkAvoin leirikilpailuKuortane -
la 18.05.maantieHelsinki City Running DayHelsinki -
la 18.05.pmPm-maastot / sisumaastohuipentumaKokkola14.05.
la 18.05.pmPohjois-Karjalan pm-maastotLiperi15.05.
la-su 18.-19.05.pkAluemestaruusottelutTampere14.05.
la 18.05.pkKaltimon Kilipajuoksu 25 kmJoensuu17.05.
la 18.05.pkRuisvarrasheitot IIKaustinen15.05.
la 18.05.pkErän lajicupHelsinki17.05.
la 18.05.pkHeittokisatKeitele16.05.
la 18.05.pkTerwahölkkä ja -maratonOulu -
la 18.05.pmPohjois-Savon pm- ja sisulisämaastotKiuruvesi12.05.
la 18.05.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia17.05.
la 18.05.pkUnited Pole Vaulters Cup 5Tuusula16.05.
la 18.05.pkLahden piirin heitto-cupin osakilpailuIitti16.05.
su 19.05.pkPainonheiton maaottelukarsinta ja veteraanikansallisetSeinäjoki14.05.
su 19.05.pkRatakauden AvauskisaOulu15.05.
su 19.05.pmKainuun maastojuoksumestaruuskilpailutPuolanka17.05.
su 19.05.pmpm-ottelut 9-15vJyväskylä15.05.
su 19.05.pk30. Tavastkenkä-hölkkäPyhäntä17.05.
su 19.05.pkAvoimet Kaarinan Mestari 3-ottelutKaarina16.05.
su 19.05.pkKalliojärvi-juoksuValtimo16.05.
su 19.05.pkKuohun heittokisatJuankoski16.05.
su 19.05.pkKieKuMo Cup IVirrat16.05.
su 19.05.pkLajipäiväkisa, moukari ja kuulaLappeenranta (Ylämaa)15.05.
su 19.05.pkAvoimet EP:n kevät moukaricupTöysä17.05.
su 19.05.pkFazer Reilu Cup ILahti (Nastola)16.05.
su 19.05.pkLöylyn kevätkisatNaantali14.05.
su 19.05.pkSuurilan lenkkiLieto17.05.
su 19.05.pkKeihäsolympiadin leirikilpailuLahti, Nastola16.05.
ma 20.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 20.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo17.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatRaisio17.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatHeinola17.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatVantaa17.05.
ma 20.05.pk58-Cup 1/4Vantaa17.05.
ma 20.05.pkPaunu Games IJämsä17.05.
ma 20.05.pkLapuan Leipä-kisatLapua18.05.
ma 20.05.pkMikkelin avoimet ABC1Mikkeli18.05.
ma 20.05.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää17.05.
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen18.05.
ti 21.05.pkKeuruun kevätkuulaKeuruu20.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatKeuruu20.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatKurikka, Jalasjärvi -
ti 21.05.seuraSeurakisatIitti20.05.
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 21.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 21.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ti 21.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu ja seiväsKotka18.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatParkano20.05.
ti 21.05.pkMoukaripörssin moukariPori19.05.
ti 21.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski20.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 21.05.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 22.05.seuraSeurakisatKerava -
ke 22.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.05.pkLajipäivätLappeenranta19.05.
ke 22.05.seuraSeurakisatSaarijärvi20.05.
ke 22.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 22.05.poUngdomsserie (utomhus), omgång 1Mariehamn -
ke 22.05.seuraSilja Line SeurakisatMäntsälä -
ke 22.05.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani20.05.
ke 22.05.pkPm-sisukävelytPori20.05.
ke 22.05.seuraSiljaline seurakisatVarpaisjärvi -
ke 22.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo21.05.
ke 22.05.pkAvoin PeU:n kilpailu IPerniö20.05.
ke 22.05.pkTestijuoksusarjan ratakymppiIi -
ke 22.05.seuraSilja Line SeurakisatPerniö20.05.
ke-to 22.-23.05.pmHelsyn 9-15 v. pm-viestitVantaa18.05.
to 23.05.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 23.05.pkToukokuun kisatJyväskylä20.05.
to 23.05.pkSisulisätOrivesi21.05.
to 23.05.seuraSeurakisatKuivaniemi -
to 23.05.pkRT NykarlebyNykarleby20.05.
to 23.05.seuraSeurakisatHartola -
to 23.05.pkPitkät ratamatkatPaimio21.05.
to 23.05.pkPyhäselän toukokuun kisatJoensuu -
to 23.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
la 25.05.pmpm-junnuottelut 1Hyvinkää23.05.
la 25.05.pkAktia-VeteraanikilpailutVantaa23.05.
la 25.05.pmAvoimet pm-sisumaastot ja pm-maastotKurikka22.05.
la 25.05.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaIitti22.05.
la 25.05.pkTurku Trail cup polkujuoksuTurku, Länsikeskus19.05.
la 25.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi19.05.
la-su 25.-26.05.akPKO GamesJoensuu22.05.
la 25.05.pkVilpas Track GamesSalo22.05.
la 25.05.pk58-VitonenVantaa22.05.
la 25.05.pkPihtiputaan Tuiskun kilpailutPihtipudas21.05.
la 25.05.pkKouvolan Puolimaraton ja Kouvolan KymppiKouvola23.05.
la 25.05.pmHämSY:n pm-rata ja sisulisäkävelytNokia22.05.
la-su 25.-26.05.pkAv Tul:n aikuisten ja Järvi- Suomen mestaruuskilpailut N/Myl ja 17vLeppävirta15.05.
la 25.05.pkSäästöpankin keväeheitotSomero22.05.
la 25.05.pkseiväskoulun kevätkisatSomero22.05.
la 25.05.pkkauden avausalavieska24.05.
la 25.05.akParkano GamesParkano22.05.
la 25.05.kansKultainen KeihäsVantaa -
su 26.05.pkPyrinnön heitotTampere24.05.
su 26.05.pkHeittokisatVehmaa22.05.
su 26.05.pkPalkintokeskuksen JunnukisatTurku22.05.
su 26.05.pkPaavon KisaSaarijärvi22.05.
su 26.05.pkUusiLahti -juoksuLahti -
su 26.05.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala23.05.
su 26.05.pkSAUL.n KevätkansallisetVihti/Nummela24.05.
su 26.05.kansTapiot Games -kansallisetEspoo23.05.
su 26.05.pkHeittokisatPyhäntä24.05.
su 26.05.pkKieKuMo Cup IIVirrat23.05.
su 26.05.pkLajipäivä keihäs ja kiekkoTaipalsaari23.05.
su 26.05.ak22. Kirkon vaiheill-kisatNakkila24.05.
su 26.05.amRataraastoKempele23.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatPaimio25.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatTyrnävä24.05.
ma 27.05.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi24.05.
ma 27.05.pmHelsyn 9-11 v. pm-moniottelutHelsinki23.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatJärvenpää26.05.
ma 27.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 27.05.seuraSeurakisatJakobstad26.05.
ma 27.05.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila24.05.
ma 27.05.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere26.05.
ma 27.05.pkÖstra kretsens juniorstafetterBorgå - Porvoo -
ma 27.05.seuraSeurakisatSotkamo -
ma 27.05.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 27.05.seuraSeurakisatALAVUS27.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatUlvila27.05.
ti 28.05.pmHelsyn 12-15 v. pm-moniottelutHelsinki24.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 28.05.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna25.05.
ti 28.05.pkOp Oulu Tiistaikisa IOulu26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 28.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski27.05.
ti 28.05.pkMoukaripörssin keihäsPori26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
ti 28.05.pkEtelä-Pohojalaanen Timanttiliiga 1.osakilpailuKauhava26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ti 28.05.pkIII-lohkon kisatUrjala26.05.
ti 28.05.pkNousiaisten sisulisämoukarikisatNousiainen25.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatTeuva -
ti 28.05.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
ti 28.05.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 29.05.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala28.05.
ke 29.05.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 29.05.pkArctic-heitotRovaniemi28.05.
ke 29.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.05.seuraSeurakisatSaarijärvi27.05.
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 29.05.seuraSeurakisatKemi -
ke 29.05.pkKaJu juoksuiltaKalajoki27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatMarttila -
ke 29.05.pkKevätviestitEspoo / Esbo27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 29.05.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (1pvä.)Turku24.05.
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 29.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo28.05.
ke 29.05.pkPyhäselän toukokuun kisat 2Joensuu -
to 30.05.pkSeuraottelu Riento-Reipas-KatajaKuopio27.05.
to 30.05.pkSeuraottelu TARMO-KISKO-HSUHämeenlinna28.05.
to 30.05.pmNåid DM-terräng 9-13 år / Nåid pm-maastot 9-13vRaseborg, Bromarv26.05.
to 30.05.pmSisumaastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pkPeura maastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pkTuiskun heittokisat IRusko27.05.
to 30.05.pkLiedon SäästöpankkikisatLieto24.05.
to 30.05.seuraSeurakisatKaavi -
to 30.05.pkSeuraottelu EspTa-HIFK-JKU-SSUEspoo -
to 30.05.pkLajipäiväkisatImatra24.05.
to 30.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski26.05.
to 30.05.pkHelatorstain heitot ja hypytKaavi28.05.
to 30.05.pkFazer Reilu Cup IILahti26.05.
to 30.05.pkLaidunkauden avauskisatLiminka28.05.
to 30.05.ak48. Toukokuun kisatHelsinki27.05.
to 30.05.kansIkaalisten kansallisetIkaalinen27.05.
to 30.05.pkKesäliiga 1.osakilpailuTammela26.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatRaisio27.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 30.05.pkSisulisätOrivesi28.05.
to 30.05.pmDM i landsvägsgångVasa29.05.
to 30.05.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi -
pe 31.05.seuraSeurakisatRiihimäki 29.05.
pe 31.05.seuraSilja Line SeurakisatKonnevesi -
pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki29.05.