Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2021 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22   1 2 3 4 5 6
23 7 8 9 10 11 12 13
24 14 15 16 17 18 19 20
25 21 22 23 24 25 26 27
26 28 29 30        
  Heinäkuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26       1 2 3 4
27 5 6 7 8 9 10 11
28 12 13 14 15 16 17 18
29 19 20 21 22 23 24 25
30 26 27 28 29 30 31  
  Elokuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
30             1
31 2 3 4 5 6 7 8
32 9 10 11 12 13 14 15
33 16 17 18 19 20 21 22
34 23 24 25 26 27 28 29
35 30 31          
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 15.05.pkANMJ-lounainen alue, leirikilpailut Tammela -
la 15.05.pkKeihäänheiton leirikilpailuLahti, Pajulahti -
la 15.05.pkHeittokisatKeitele12.05.
la 15.05.pkEtelä-Karjalan piirinmestaruusmaastot SIIRTYY MYÖHEMPÄÄN AJANKOHTAANLappeenranta (Ylämaa)12.05.
la 15.05.pkXLV Maaninka-HölkkäMaaninka -
la 15.05.pmKainuun pm-maastojuoksutSotkamo09.05.
la 15.05.pkTour de HammerKankaanpää09.05.
la 15.05.pkKevät moukarikisatTöysä13.05.
la 15.05.pmJompen RataraastoKempele13.05.
su 16.05.pkKuulan ja kiekon leirikilpailuLahti, Nastola -
su 16.05.pmPiirinmestaruusmaastot ja nuorten maastohuipentuma - SIIRRETÄÄN SYKSYYN Kankaanpää13.05.
ma 17.05.pkKeihään leirikisaKUORTANE16.05.
ma 17.05.pkPaunu Games IJämsä14.05.
ma 17.05.pkSIIRTYY TOUKOKUULTA MYÖHEMMÄKSI Kymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää14.05.
ma 17.05.pkLeppävirran Urheilijoiden pk viikkokilpailutLeppävirta -
ti 18.05.pkHeittokisatJyväskylä17.05.
ti 18.05.seuraSeurakisatKiukainen18.05.
ti 18.05.pkKIekkokisaSeinäjoki16.05.
ti 18.05.pmPm-Sisukävelyt SIIRRETÄÄN MYÖHEMPÄÄN AJANKOHTAANPori15.05.
ti 18.05.pkKeihäsryhmän kilpailutSavonlinna17.05.
ke 19.05.pmDM LandsvägsgångVasa16.05.
to 20.05.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori18.05.
to 20.05.pk1.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina18.05.
to 20.05.pkHippo viikkokisaValkeakoski18.05.
to 20.05.seuraSeurakisatHimanka -
to 20.05.pkKeihäsolympiadin leirikisaLahti, Pajulahti -
la 22.05.pkTuiskun moukarikisatNousiainen -
la 22.05.pmSisuottelut IJämsä18.05.
la 22.05.pmSisumaastohuipentuma ja Pm-maastotNIVALA19.05.
la 22.05.pkRDS:n talvisarjan päätöskilpailu 2021 ja kesäkauden avausRovaniemi -
la 22.05.pkJarno Koivusen kutsukisaTurku20.05.
la 22.05.pmSisu- ja pm-maastotÄhtäri19.05.
la 22.05.pkHeinäpään heittokisatOulu20.05.
la 22.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo19.05.
la 22.05.pkKuohun kisatJuankoski19.05.
la 22.05.pmHämSY:n pm-sisulisämaastojuoksut Nokia19.05.
la 22.05.pk49.kuulakisaHämeenkyrö20.05.
su 23.05.pkPyrinnön kevätkirmaisutTampere20.05.
su 23.05.pkPerinneurheilun HelluntaikisatMikkeli22.05.
su 23.05.pkPerinneurheilun HelluntaikisatMikkeli -
su 23.05.pkPolVa HeitotPolvijärvi21.05.
su 23.05.pkJyrin pomppuLiperi (Ylämylly)21.05.
su 23.05.pkRatakauden AvauskisaOulu20.05.
su 23.05.pkRyskeen Kesäcup ITammela19.05.
su 23.05.pkLaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaatHeinola20.05.
su 23.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo20.05.
su 23.05.pkKauden avauskilpailu Alavieska21.05.
ma 24.05.seuraSeurakisatPaimio23.05.
ti 25.05.pkLantmännen Agro Laidunkauden avauskisatLiminka23.05.
ti 25.05.akHarju Cup 1Jyväskylä22.05.
ti 25.05.pkLajipäiväkisatLappeenranta20.05.
ti 25.05.seuraSeurakisatPori24.05.
ti 25.05.seuraSeurakisatNurmijärvi24.05.
ti 25.05.pkChydeniuksen kymppiKokkola23.05.
ti 25.05.akIkaalisten aluekisa/ PERUTTUIkaalinen22.05.
ti 25.05.seuraSeurakisatKiukainen25.05.
ti 25.05.seuraSeurakisatLarsmo22.05.
ke 26.05.pkPolvijärven kiekko- ja kuulakisatPolvijärvi24.05.
ke 26.05.pkIntersport Siilinjärvi RatajuoksutSiilinjärvi23.05.
ke 26.05.pkJuoksucupin maastosprintit Raisio22.05.
ke 26.05.seuraSeurakisatVarpaisjärvi25.05.
ke 26.05.pkMikkeli avoin ABC1 kilpailuMikkeli24.05.
ke 26.05.seuraSeurakisatSiilinjärvi24.05.
ke 26.05.pkEsbo IF SprintitEspoo24.05.
to 27.05.pkSäästöpankin kevätheitotSomero20.05.
to 27.05.seuraSeurakisatRaahe -
to 27.05.pkTeuvan Rivakan Yu-kilpailutTeuva26.05.
to 27.05.pkReilu Cup 2Lahti -
to 27.05.pkMoukaripörssin keihäsPori25.05.
to 27.05.akNaisten 5000m tarkkailukilpailuLahti21.05.
to 27.05.seuraSeurakisatNummi25.05.
to 27.05.pkDT i NykarlebyNykarleby26.05.
to 27.05.seuraSeurakisatHimanka -
pe 28.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki26.05.
pe 28.05.pkseiväskoulun kevätkisaSomero27.05.
la 29.05.pkPorvoon kevätheitot - Borgå vårkastPorvoo - Borgå25.05.
la-su 29.-30.05.amLounaisen alueen aluemestaruusottelutTampere26.05.
la 29.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi23.05.
la 29.05.pkNikulan heittokisat 2Kaustinen27.05.
la 29.05.pkRaision Kuulan aluekilpailutRaisio24.05.
la 29.05.pkPKO Games lisälajiJoensuu25.05.
la 29.05.pkKraftmek kauden avauskisaKalajoki27.05.
la 29.05.akPKO GamesJoensuu25.05.
la 29.05.akJoutsan Pommin nuorisokansallisetJoutsa25.05.
la 29.05.pkKieKuMo IIVirrat26.05.
la 29.05.pmSisumaastotTornio24.05.
la 29.05.pkKultainen KeihäsVantaa -
la-su 29.-30.05.pkPaltamon HeittokarnevaalitPaltamo25.05.
la 29.05.pkLajipäiväkisa, moukari ja kuulaLappeenranta (Ylämaa)26.05.
la 29.05.pkChydeniuksen kymppiKokkola25.05.
la 29.05.pkMikkelin Kilpa-Veikot ratakymppiMikkeli26.05.
su 30.05.SMSM-maantiekävelytUrjala22.05.
su 30.05.pkTuiskun heittokisatRusko (Vahto)25.05.
su 30.05.kansToukokuun kisatHelsinki27.05.
su 30.05.amAluemestaruus 10 000 mHelsinki27.05.
su 30.05.pkUusiLahti -juoksuLahti -
su 30.05.pkKaarinan AluekilpailuKaarina27.05.
su 30.05.pkSAUL kansalliset KeväkisatVihti/Nummela28.05.
su 30.05.pkHeinäpään heittokisatOulu27.05.
su 30.05.pkPaavon KisaSaarijärvi27.05.
su 30.05.pkKesän avauskilpailutPori28.05.
su 30.05.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala28.05.
su 30.05.pkKorona Bye Bye 1Seinäjoki29.05.
su 30.05.seuraSeurakisatKaarina29.05.
ma 31.05.pk58-CupVantaa28.05.
ma 31.05.pkKymenlaakson lajipäivä, 150m-200m ja kävelyt 600m-3000mKouvola24.05.
ma 31.05.pkToukokuun KisatYlivieska30.05.
ma 31.05.pkVakka-maastot Kalanti27.05.
ti 01.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKaarina -
ti 01.06.pkKILPAILUN AJANKOHTA SIIRYNYT 26.05 Kymenlaakson lajipäivä, kiekko ja pitkät ratamatkatKotka30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatRaahe -
ti 01.06.seuraSeurakisatKuopio29.05.
ti 01.06.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi29.05.
ti 01.06.pkLajipäiväkisatImatra27.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKaavi31.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatPori30.05.
ti 01.06.akTilastopajacup 1Turku29.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatNurmijärvi31.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKiukainen01.06.
ti 01.06.seuraSeurakisatHelsinki -
ti 01.06.pkLasten kisatIisalmi26.05.
ti 01.06.pkTiistaikisaOulu30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatHimanka -
ke 02.06.pkVehUn KesäkisatTampere31.05.
ke 02.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå29.05.
ke 02.06.pkOk Maakunnan lasten kisailut IKajaani01.06.
ke 02.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 02.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä25.05.
ke 02.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 02.06.pmHelsyn pm-maantiejuoksuVeikkola31.05.
ke 02.06.pkPeukku kisatAlavus31.05.
ke 02.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo01.06.
to 03.06.pkSeuraottelu Kisko-HSU-TarmoRiihimäki31.05.
to 03.06.pkLeKi YU:n viikkokisa ILempaala02.06.
to 03.06.pkMoukaripörssin moukariPori01.06.
to 03.06.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna31.05.
to 03.06.pkHannun heitotParikkala30.05.
to 03.06.seuraSeurakisatLempäälä02.06.
to 03.06.seuraSeurakisatNummi02.06.
to 03.06.pkDT i JakobstadJakobstad01.06.
to 03.06.pkSisulisätOrivesi01.06.
to 03.06.pkSerietäving i LarsmoLuoto02.06.
to 03.06.pkKymenlaakson lajipäivä, keihäs ja pitkät matkatHamina31.05.
la 05.06.pkSAUL:n kansalliset yu-kilpailutKouvola / Inkeroinen02.06.
la 05.06.pkTulos heittokisaIisalmi02.06.
la 05.06.akEtelä-Pohojalaanen TimanttiliigaKurikka04.06.
la 05.06.akHelsingin Tarmon 90 v. juhlakilpailutHelsinki01.06.
su 06.06.pkPeU:n kans. Aikuisurheilu 20v juhlakilpailut ja T/P13,15,N/M17,19Perniö03.06.
su 06.06.pkKaiun hyppy- ja heittokisatKaavi04.06.
su 06.06.pk400m metrin juoksupäiväHelsinki03.06.
su 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
su 06.06.pmpm sisulisämaastot Kaarina01.06.
su 06.06.pkKieKuMo IIIVirrat04.06.
su 06.06.pkKorona Bye Bye 2Seinäjoki05.06.
ma-ti 07.-08.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku26.05.
ma 07.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 07.06.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere05.06.
ma 07.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia05.06.
ma 07.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 07.06.pkEste- ja nuorisokisatForssa05.06.
ma 07.06.seuraSeurakisatHimanka -
ti 08.06.pkLaSY:n pm- viestit, 9-15vLahti -
ti 08.06.pkHIFK avoimet junnuottelut ja keihäsHelsinki04.06.
ti 08.06.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki06.06.
ti 08.06.pkKymenlaaksen lajipäivä, pituus ja moukariKouvola / Inkeroinen05.06.
ti 08.06.pkHippokisatUrjala06.06.
ti 08.06.pkBorgå diskustävling - Porvoon kiekkokisaBorgå - Porvoo -
ti 08.06.seuraSeurakisatKiukainen08.06.
ke 09.06.pkKieKuMo IVirrat06.06.
ke 09.06.pmPohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelutKuopio06.06.
ke 09.06.pkPaunu Games IIJämsä06.06.
ke 09.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere06.06.
ke 09.06.pkHämeenlinnan Tarmon ViikkokisatHämeenlinna07.06.
ke 09.06.seuracupSeuraCup ISaarijärvi07.06.
ke 09.06.pmUudyn pm junnuottelut 1. 9-11vHyvinkää06.06.
ke 09.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 4Ilmajoki08.06.
ke 09.06.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / LIMINKA LIMINKA07.06.
ke 09.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 09.06.seuraSeurakisatMäntyharju07.06.
ke 09.06.pkMikkeli avoin ABC2 kilpailuMikkeli07.06.
ke 09.06.kansTampereen yu-mestaruuskilpailutTampere07.06.
ke 09.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo08.06.
ke 09.06.pkPorin aitakarnevaalitPori07.06.
ke 09.06.pkKymenlaakson lajipäivä, pika-aitdat, seiväsKouvola06.06.
ke 09.06.pkTomatspelenNärpiö07.06.
to 10.06.GPMotonet GP EspooEspoo01.06.
to 10.06.pkKILPAILUN AJANKOHTA SIIRTYNYT 19.05 Kymenlaakson lajipäivä, seiväs, aidat ja pikajuoksuKotka06.06.
to 10.06.pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä09.06.
to 10.06.seuraSeurakisatLempäälä09.06.
to 10.06.pkHeitto- ja hyppykisat 1Nurmijärvi08.06.
to 10.06.seuraSeurakisatNurmijärvi09.06.
to 10.06.pkRyskeen Kesäcup II / III-lohkon kilpailuTammela06.06.
to 10.06.pkSisulisätOrivesi08.06.
to 10.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 10.06.pk2.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina08.06.
to 10.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa07.06.
to 10.06.seuraSeurakisatNummi09.06.
to 10.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 10.06.pkHippo viikkokisaValkeakoski08.06.
to 10.06.pkPeukku-kisaÄhtäri07.06.
to 10.06.pkDT i LarsmoLuoto09.06.
pe 11.06.pkKaudenaloituskisatHIMANKA09.06.
la-su 12.-13.06.akPyrinnön kesäkirmaisutTampere08.06.
la-su 12.-13.06.akLahti Junior MeetingLahti07.06.
la-su 12.-13.06.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna07.06.
la 12.06.pkMetalli Cup 1Tornio07.06.
la 12.06.seuraSeurakisatTornio07.06.
la 12.06.pkYlemmäisen juoksuJuuka10.06.
la 12.06.pmPohjois-Pohjanmaan SisuviestitOulu09.06.
la 12.06.pkRajakisatTornio06.06.
la 12.06.kansAlavuden KisatAlavus10.06.
la 12.06.kansKipinän 110-vuotisjuhlakilpailutKajaani07.06.
la 12.06.seuraSeurakisatHimanka -
su 13.06.pmUUDY pm-junnuviestit (9-15v.)Nurmijärvi10.06.
su 13.06.pkTuiskun keihäs kisatNousiainen09.06.
su 13.06.akKälviäGamesKokkola09.06.
su 13.06.pkPohjola Junior GPHelsinki09.06.
su 13.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää09.06.
su 13.06.akKankaanpää GamesKankaanpää09.06.
su 13.06.pkIskun heittokisat IMynämäki08.06.
su 13.06.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, 1. kilpailupäiväTurku08.06.
su 13.06.seuraSeurakisatKaarina12.06.
ma 14.06.pkAlueelliset nuorisokisatÄänekoski11.06.
ma 14.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma-ti 14.-15.06.seuraSeurakisatPori12.06.
ma 14.06.pkKesäkuun kisat I ja RatatonnitPaimio12.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari12.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 14.06.pkNoU:n kesäkuun kisatNokia12.06.
ma 14.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo13.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatHimanka -