Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la-su 06.-07.06.pkAvoimet TUL:n Järvi- Suomen ja TUL:n aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailutLeppävirta01.06.
su 07.06.pkKaarinan junnukisatKaarina04.06.
su 07.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 1.Naantali04.06.
su 07.06.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala04.06.
su 07.06.akVirkiä GamesLapua04.06.
su 07.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
su 07.06.pkSläggtävling / MoukarikilpailuNedervetil / Alaveteli06.06.
su 07.06.pkKieKuMo Cup I Virrat05.06.
su 07.06.pmHämSY:n pm-ratakävelytUrjala05.06.
su 07.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala05.06.
su 07.06.pkSeiväskoulun kevätkisatSomero04.06.
su 07.06.pkSusirajan seipään tuloskisaLieksa06.06.
su 07.06.pkUusi Alku kutsukilpailuLahti03.06.
ma 08.06.pkLahden seiväsryhmän Alku-kisaLahti05.06.
ma 08.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 8-11vLahti06.06.
ma 08.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma-ti 08.-09.06.seuraSeurakisatPori07.06.
ma 08.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka07.06.
ma 08.06.pkMIKV avoin ABC2 kilpailuMikkeli05.06.
ma 08.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå04.06.
ma 08.06.pmAvoimet heittokisat ja pitäjänmestaruuskisatPosio05.06.
ma 08.06.pkAlueelliset kesäkuun nuorisokisatÄänekoski05.06.
ma 08.06.pkTomatspelenNärpes06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 09.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatIitti09.06.
ti 09.06.pkTilastopajacup Limited edition 1Turku06.06.
ti 09.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen09.06.
ti 09.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola07.06.
ti 09.06.pkJuniorien moukarikilpailutIlmajoki08.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatParkano08.06.
ti 09.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 09.06.pkKeuruun kuulakisaKeuruu09.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatMyrskylä -
ti 09.06.pkPiikkiön aluekisaKaarina06.06.
ke 10.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää09.06.
ke 10.06.pkKesäkuun MoukariTampere08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ke 10.06.pkPaunu Games IJämsä07.06.
ke 10.06.pkArctic-heitotRovaniemi09.06.
ke 10.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 12-15vLahti07.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatNurmijärvi09.06.
ke 10.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.06.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatKarkkila09.06.
ke 10.06.pkPk-kilpailutKajaani08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 10.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi09.06.
ke 10.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat Sibbo / Sipoo07.06.
ke 10.06.pkNoU Kesäkuun Kisat Nokia07.06.
ke 10.06.pkHSU kilpailutHyvinkää08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 10.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 10.06.pkVSVetU:n pm-kilpailutSalo08.06.
ke 10.06.pkPk-kisaYlitornio08.06.
to 11.06.pkPyrinnön heitotTampere09.06.
to 11.06.pmSisumaastotRovaniemi07.06.
to 11.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 11.06.seuraSeurakisatLempäälä10.06.
to 11.06.pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä10.06.
to 11.06.pkKuulan kaarrejuoksukisatRaisio09.06.
to 11.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 11.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
to 11.06.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi09.06.
to 11.06.pkVauhdin RatajuoksutKuusankoski 10.06.
to 11.06.pkPower Park GamesAlahärmä09.06.
to 11.06.pkSprinttikisatEspoo08.06.
to 11.06.pkSisulisätOrivesi09.06.
pe 12.06.pmSisumaastotTornio10.06.
la-su 13.-14.06.pkRailin ja Kielon heittokisatTampere10.06.
la 13.06.pkIlves GamesJanakkala10.06.
la 13.06.pkMarttilan HeittokisatMarttila10.06.
la 13.06.pkHarju Cup 2 ja pm-ottelut 9-15vJyväskylä09.06.
la 13.06.pmSisuottelu 1Oulu11.06.
la 13.06.pkHeittokisatIisalmi11.06.
la 13.06.pkKalajoen kisatKalajoki11.06.
la-su 13.-14.06.pk M 10 ottelun kutsukilpailuLappajärvi -
la 13.06.pkKeihään lajipäivä ja N/M seiväskisaKuortane08.06.
la 13.06.pkKeuruun KesäkisatKeuruu -
la 13.06.pkForssan Salaman hyppykisatForssa11.06.
la 13.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo10.06.
la 13.06.pkIskun heittokisat IMynämäki08.06.
la 13.06.akAlavuden KisatAlavus11.06.
la 13.06.pkKuulan kutsukilpailuIkaalinen10.06.
la 13.06.pkTervolan 10 000mTervola10.06.
su 14.06.pkLohjan ottelutLohja12.06.
su 14.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 2.Naantali11.06.
su 14.06.am10000 m aluemestaruuskilpailuHelsinki12.06.
su 14.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala12.06.
su 14.06.kans49. Toukokuun kisatHelsinki12.06.
su 14.06.pkKieKuMo Cup II Virrat12.06.
su 14.06.pkKisakauden avausAlavieska12.06.
su 14.06.pkKorona Junior Games 2Seinäjoki13.06.
su 14.06.pkRyskeen Kesä-CUPTammela08.06.
su 14.06.pkKorona Games 2Seinäjoki13.06.
ma 15.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 1Savonlinna, Kerimäki14.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatPori14.06.
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere13.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma 15.06.pkSeurakisatEspoo13.06.
ma 15.06.pkVilpas Track GamesSalo12.06.
ma 15.06.pkViiskuntakisatÄhtäri13.06.
ma 15.06.pkYlöjärven avoimet kaupungin mestaruuskilpailutYlöjärvi12.06.
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere14.06.
ma 15.06.pkVakka-ottelutLaitila11.06.
ma 15.06.pkJoutsan Pommin avoimet yu-kisatJoutsa12.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 16.06.pkE-PUV TilastoheitotKurikka14.06.
ti 16.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio11.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio11.06.
ti 16.06.pkPyrinnön kesäkuun kisatTampere14.06.
ti 16.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 8-11vLahti13.06.
ti 16.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala14.06.
ti 16.06.akTilastopajacup Limited edition 2Turku13.06.
ti 16.06.pkKlaukkalan hyppykisat 1 (aikuisurheilijat)Nurmijärvi14.06.
ti 16.06.pmavoin pm moukariTurku13.06.
ti 16.06.pkKlaukkalan hyppykisat 1Nurmijärvi14.06.
ti 16.06.pkJuhannusviikon pomput ja heitotSavonlinna13.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen16.06.
ti 16.06.pkYleisurheilukilpailutMuurame15.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatParkano15.06.
ti 16.06.pkViikkokisa Oulun PyrintöOulu14.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen -
ti 16.06.pkGIF:n piirikilpailutKokkola13.06.
ti 16.06.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutMänttä-Vilppula14.06.
ti 16.06.pkJuniorien kiekkokilpailutIlmajoki15.06.
ti 16.06.pkPiirikisaNivala12.06.
ke 17.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 17.06.pkHelsinki Summer Meeting / JuhannuskisatHelsinki17.06.
ke 17.06.kansMarskin kisatLappeenranta12.06.
ke 17.06.pkOtaniemen SeiväskilpailuEspoo15.06.
ke 17.06.pkKuulan kesäkuun kisat 2Raisio15.06.
ke 17.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.06.pkTuWe:n Junnukisat 1Turku14.06.
ke 17.06.pkViikkokisat IVirrat15.06.
ke 17.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 12-15vLahti14.06.
ke 17.06.pkMetalli Cup 1Tornio14.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatTornio -
ke 17.06.pkNÅID F/P mångkamp 9-13 år Sibbo / Sipoo15.06.
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.06.seuraSeurakisatVirrat -
ke 17.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 17.06.seuraSeurakisatKarkkila16.06.
ke 17.06.pkPk-kisaYlitornio15.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to 18.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele16.06.
to 18.06.pkDT i Karis -Pk kisaRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa15.06.
to 18.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 18.06.pkSisulisätOrivesi16.06.
pe 19.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio16.06.
pe 19.06.pkSomeron seiväskisatSomero16.06.
la 20.06.kansKansainväliset 84.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi15.06.
su 21.06.pkKorona Junior Games 3Seinäjoki20.06.
su 21.06.pkKorona Games 3Seinäjoki20.06.
ma 22.06.akLIVAL-GamesSipoo / Sibbo19.06.
ma 22.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 22.06.pkKesäkuun aitakisatylivieska21.06.
ma 22.06.pkPiirikunnallisetLAPPAJÄRVI21.06.
ma 22.06.pkIskun kesäkuun kisatMynämäki17.06.
ma 22.06.pkForssan Salaman viikkokisatForssa19.06.
ma 22.06.seuraSilja Line SeurakisatRantasalmi -
ti 23.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 23.06.akHyvinkään aluekisatHyvinkää20.06.
ti 23.06.pkKiekkokilpailutIlmajoki22.06.
ti 23.06.pm9-13-vuotiaiden pm ottelutSastamala19.06.
ti 23.06.pk Fazer Reilu Cup seiväsLahti20.06.
ti 23.06.pkTilastopajacup limited edition 3Turku20.06.
ti 23.06.pkKeuruun seiväskilpailuKeuruu23.06.
ti 23.06.pkViiskuntakisaAlajärvi19.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatParkano22.06.
ti 23.06.pkDT i BennäsPedersöre22.06.
ti 23.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna20.06.
ti 23.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå19.06.
ti 23.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ke 24.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 24.06.pkPaunu Games IIJämsä21.06.
ke 24.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 24.06.kansVirtain KansallisetVirrat20.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 24.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo21.06.
ke 24.06.pkHaapajärven piirikisatHaapajärvi22.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 24.06.pkPk-kisaYlitornio22.06.
to-su 25.-28.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen21.06.
to-la 25.-27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, korkeushyppy, kiekonheitto, kuulantyöntöLohja22.06.
to-la 25.-27.06.pkLohjan LajikarnevaalikilpailutLohja22.06.
to 25.06.pkOutokummun kisatOutokumpu22.06.
to 25.06.seuraSeurakisatNurmijärvi24.06.
to 25.06.pkKesäkuun kisatPaimio23.06.
to 25.06.pkSeurakisatEspoo23.06.
to 25.06.seuraSeurakisatKaavi -
pe 26.06.pkHelsinki Central Park RunHelsinki -
la-su 27.-28.06.pkPyrinnön kesäkirmaisutTampere24.06.
la 27.06.pkKlaukkalan hyppykisat 2Nurmijärvi25.06.
la 27.06.pmSisuottelutYlitornio24.06.
la 27.06.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki, Oulu -
la 27.06.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka25.06.
la 27.06.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele25.06.
la 27.06.pkKesäseiväsLaitila24.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Kultainen KeihäsVantaa -
la 27.06.pkEspoo Liikkuu Games -juniorikävelytEspoo24.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Espoo Liikkuu GamesEspoo15.06.
su 28.06.pkHarju Cup 3Jyväskylä23.06.
su 28.06.pkTuiskun keihäskisatNousiainen24.06.
su 28.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 325.06.
su 28.06.pkKorona Junior Games 4Seinäjoki27.06.
su 28.06.pkKorona Games 4Seinäjoki27.06.
ma 29.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi28.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ma 29.06.pkKeskis-Mikon MittelötTöysä27.06.
ma 29.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 2Savonlinna, Kerimäki28.06.
ma 29.06.pk58-CupVantaa26.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatSonkajärvi27.06.
ti 30.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 30.06.pkAikuisurheilijoiden kesäheitotKouvola27.06.
ti 30.06.pkVihdin Viestin kisatVihti, Nummela27.06.
ti 30.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 30.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa27.06.
ti 30.06.seuraSeurakisatParkano29.06.
ke-to 01.-02.07.pmHämSy:n 17 v pm-kilpailutYlöjärvi29.06.
ke 01.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 01.07.pkFazer Reilu Cup III, sarjat 8-11vLahti28.06.
ke 01.07.pkJunnut RadalleTampere29.06.
ke 01.07.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo30.06.
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju30.06.
to 02.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., osa 1Hamina 25.06.
to 02.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna29.06.
to 02.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IIILempäälä01.07.
to 02.07.seuraSeurakisatLempäälä01.07.
to 02.07.pkFazer Reilu Cup III, sarjat 12-15vLahti29.06.
to 02.07.pkNYQS yleisurheilukilpailut 3.Ilmajoki30.06.
to 02.07.pkSisulisätOrivesi30.06.
to 02.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, (1. pvä)Naantali28.06.
to 02.07.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi30.06.
pe-su 03.-05.07.pkNMACS - Aikuisurheilun PM-kilpailutLohja -
pe 03.07.kansValkean Kaupungin KisatOulu30.06.
pe-su 03.-05.07.akKUY GamesTuusula01.07.
pe 03.07.pkChydeniuksen kymppi ja 400 m juhlajuoksuKokkola30.06.
pe 03.07.pkVankan seiväskävelytUusikaupunki29.06.
la 04.07.pkAluekilpailutLieto30.06.
la 04.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.kansTimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.pkKnattemångkamps DMJakobstad30.06.
la 04.07.pmsisuottelutAlajärvi01.07.
la-su 04.-05.07.amAvoimet AM moniottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pkLapin LeiskautuksetRovaniemi28.06.
la 04.07.pkAhmon urheilukentän avajaiskisatSiilinjärvi29.06.
la 04.07.pkPihtiputaan Tuiskun tuloskisatPihtipudas01.07.
la 04.07.pkSomeron seiväskisatSomero01.07.
la 04.07.pkKosken loikat Koski Tl -
su 05.07.pkHeinäheitotLaitila02.07.
ma 06.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 06.07.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio04.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 06.07.pkNuorten yu-kilpailutLoviisa04.07.
ma 06.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia04.07.
ma 06.07.pkMIKV avoin ABC3 kilpailuMikkeli03.07.
ma 06.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere06.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatTammela -
ma 06.07.amAluemestaruuskisat esteet - Regionmästerskap hinderKyrkslätt02.07.