Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2024 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ke 17.04.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
ke 17.04.pmHelsyn 9-15v pm-maantiejuoksut ja katumailiVantaa14.04.
-
ke 17.04.poÅM i terränglöpningJomala -
-
to 18.04.seuraMetsä Group SeurakisatRovaniemi16.04.
-
to 18.04.seuraMetsä Group SeurakisatPori17.04.
-
to 18.04.seuraMetsä Group SeurakisatHamina -
-
pe 19.04.seuraMetsä Group SeurakisatKankaanpää -
-
pe 19.04.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
la 20.04.pmpm-tiejuoksutIlmajoki19.04.
-
la 20.04.pkAvoin nuorten pm-maantiejuoksuImatra16.04.
-
la 20.04.pkVuoksenlenkki, Avoin Pm-maantiejuoksuImatra16.04.
-
la 20.04.pkLoVe HallikisatLohtaja18.04.
-
su 21.04.pk51. Kivistön lenkkiMynämäki16.04.
-
su 21.04.maantieToijala HölkkäAkaa, Toijala18.04.
-
ti 23.04.seuraMetsä Group SeurakisatPori22.04.
-
to 25.04.pkItä-Vantaan maastot 1/3Vantaa25.04.
-
to 25.04.pk76. Kuvansin HalkijuoksuJoroinen23.04.
-
pe 26.04.akKeihäskarnevaalileirin hallikisaLahti24.04.
-
pe 26.04.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
pe 26.04.maantieAurajoen YöjuoksuTurku -
-
la 27.04.pmNorrvalla Cross Country Run / SFI-M i terränglöp / Terräng-DM (avoimet pm-kisat)Vöyri23.04.
-
la 27.04.pkKymenlaakson pm-maastot P/T9-13vKotka22.04.
-
la 27.04.pkNouste moukariNousiainen24.04.
-
la 27.04.pkIin testijuoksuIi25.04.
-
la 27.04.seuraMetsä Group SeurakisatTuusula, Hyrylä25.04.
-
la 27.04.amAluemestaruusmaastot, Eteläinen alueKotka23.04.
-
la 27.04.pkPentin PinkaisuVaajakoski / Jyväskylä -
-
la 27.04.pkUllava Running Day - Norpan kymppi ja vitonenKokkola/ Ullava25.04.
-
la 27.04.pkKarttulan katujuoksuKarttula23.04.
-
la 27.04.pkTalvisarjaRovaniemi24.04.
-
su 28.04.pk50. Paimio-juoksuPaimio25.04.
-
su 28.04.halli1. Häckruset halltävlingKorsholm23.04.
-
ma 29.04.pkSpring Cup terräng - maastotRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa27.04.
-
ma 29.04.pmSisulisä pm-maastotUusikaupunki24.04.
-
ma 29.04.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ti 30.04.pkMuhos-juoksuMuhos -
-
ke 01.05.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
ke 01.05.akLohjan Heitto Cup 2024 2.osa, kiekkoLohja29.04.
-
ke 01.05.pk48. Vappuhölkkä Lohijärvi/ Ylitornio27.04.
-
ke 01.05.pkOriveden Ponnistuksen KuulakisaOrivesi28.04.
-
ke 01.05.pkFinprofile-kisatkisatIitti30.04.
-
to 02.05.pmHelsyn pm-maastot Vantaa29.04.
-
to 02.05.pkVakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestitMasku29.04.
-
pe 03.05.seuraMetsä Group SeurakisatPori02.05.
-
la 04.05.pkSuomen Aikuisurheiluliiton maastomestaruuskilpailutKotka27.04.
-
la 04.05.akTour de Hammer Tammelan osakilpailuTammela27.04.
F
la 04.05.akEspoonlahden heittokisatEspoo02.05.
F
la 04.05.pkFlying Finns nuorten maastojuoksukilpailutKotka28.04.
-
su 05.05.SMSM-MaastotKotka28.04.
-
su 05.05.maantie50. Pyynikki-juoksuTampere30.04.
-
su 05.05.akKevätkisaTurku02.05.
F
su 05.05.seuraMetsä Group SeurakisatKaarina04.05.
-
ma 06.05.pkTelkkälän lenkkiTaipalsaari06.05.
-
ma 06.05.pkVakkamaastotUusikaupunki03.05.
-
ma 06.05.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ti 07.05.pkFinprofile-kisatIitti06.05.
-
ti 07.05.pkItä-Vantaan maastot 2/3Vantaa07.05.
-
ti 07.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 07.05.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
to 09.05.pkPalkintokeskuksen JunnukisaTurku08.05.
-
to 09.05.pmPohjois-Karjalan pm-maastotLiperi06.05.
-
to 09.05.pmPm-maastotUlvila07.05.
-
to 09.05.akAhkeran helatorstain heitotLahti06.05.
F
to 09.05.pkSAUL Kuulakisa Vihti07.05.
-
to 09.05.pkPM-maastotLappeenranta06.05.
-
to 09.05.pkKalliojärvi-juoksuNurmes (Valtimo)05.05.
-
to 09.05.pmPm-maastotKauhajoki07.05.
-
to 09.05.akTour de HammerVantaa05.05.
F
to 09.05.pkPorin moukaripörssin kevätkiekkoPori07.05.
-
to 09.05.pkHelatorstain heitotAlavieska07.05.
-
to 09.05.akReilu Cup 1Lahti07.05.
F
la 11.05.maantieHelsinki City Running DayHelsinki -
-
la 11.05.pkPorvoon kevätheitot - Borgå vårkast Porvoo - Borgå07.05.
-
la 11.05.akEerikkilän ja Tammelan leirikilpailuEerikkilä ja Tammela07.05.
-
la 11.05.pkPohjois-Savon sisulisämaastotVieremä06.05.
-
la 11.05.pmUudyn pm-junnumaastotMäntsälä08.05.
-
la 11.05.pkMajkastetKorsnäs09.05.
-
la 11.05.pkMaaninka HölkkäMaaninka09.05.
-
la 11.05.kansEspoo Liikkuu GamesEspoo06.05.
E
la 11.05.pkPiirikunnalisetKurikka10.05.
-
la 11.05.pkKaarinan junnukisatKaarina07.05.
-
su 12.05.pkLusikkajuoksuVantaa08.05.
-
su 12.05.pkLajipäiväkisat kiekko, keihäsTaipalsaari09.05.
-
ma 13.05.akSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 1Sipoo / Sibbo12.05.
F
ma 13.05.pkLilla stafettkarnevalenJakobstad10.05.
-
ma 13.05.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
ti 14.05.seuraMetsä Group SeurakisatRovaniemi 12.05.
-
ti 14.05.seuraMetsä Group SeurakisatKaarina -
-
ti 14.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 14.05.pmpm-sisulisämaastoviestiLieto09.05.
-
ke 15.05.akHarju Cup 1Jyväskylä12.05.
-
ke 15.05.pkMasan ja Tapsan juniori kisatSeinäjoki13.05.
-
ke 15.05.pkOmaSp-kisatLieto12.05.
-
ke 15.05.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
ke 15.05.akMatti Mäki-Reinikan ja Tapio Pesun muistokilpailuSeinäjoki13.05.
-
to 16.05.pkMoukaripörssin kevätkiekko IIPori14.05.
-
to 16.05.pkItä-Vantaan maastot 3/3Vantaa16.05.
-
to 16.05.pkHSL Group moukari 1Nurmijärvi -
-
to 16.05.pkIin Testijuoksun ratakymppiIi14.05.
-
to 16.05.pkNuorten pituushyppyiltaPolvijärvi15.05.
-
to 16.05.pkKurrenkierros - KurrerundanKauniainen13.05.
-
to 16.05.pkNouste keihäs,korkeusNousiainen14.05.
-
pe 17.05.akLempäälän kuula- ja seiväskilpailutLempäälä -
F
la 18.05.pkVarkaus PuolikasVarkaus -
-
la 18.05.pkNuorten Kultainen KeihäsVantaa13.05.
-
la 18.05.pkKaarinan moniottelutKaarina15.05.
-
la 18.05.pmpm-maastojuoksutLahti15.05.
-
la-su 18.-19.05.akPyrinnön kansalliset moniottelutTampere13.05.
F
la 18.05.pkAhkeran kevätheitot - lisälajitLahti15.05.
-
la 18.05.pkReipas-Riento-Kataja seuraotteluKuopio14.05.
-
la 18.05.pkBror Wendelinin muistokisatTurku12.05.
-
la 18.05.akKultainen KeihäsVantaa -
F
la 18.05.akAhkeran kevätheitotLahti15.05.
F
la 18.05.kävelyAluemestaruus / Piirinmestaruus maantiekävelytEspoo15.05.
F
la 18.05.pkSotkuma-juoksuPolvijärvi16.05.
-
la 18.05.pkAikuisurheilijoiden heittocup 1/5Kouvola/Inkeroinen11.05.
-
la 18.05.pk4. TunkiotyönnötJalasjärvi15.05.
-
la 18.05.pkEPU Eliittifinaali 2024Kurikka16.05.
-
su 19.05.maantiePyhtään juoksutapahtuma(Reiskan maratonit,Pyhtäänkymppi,lasten minimaraton)Pyhtää12.05.
-
su 19.05.pkNouste moukariNousiainen17.05.
-
su 19.05.pmHelsyn pm-ottelut 9-15vEspoo16.05.
-
su 19.05.pkKeihään lajipäivä, Kaakonkulman keihäskisaLuumäki16.05.
-
su 19.05.pkRatakauden AvauskisaOulu16.05.
-
su 19.05.akPyrinnön toukokuun juoksutTampere15.05.
F
su 19.05.pkKieKuMo 1Virrat16.05.
-
su 19.05.pkKevät moukarikisatTöysä16.05.
-
su 19.05.akEspoonlahden heittokisatEspoo16.05.
F
ma 20.05.pkRaision Kuulan aluekilpailutRaisio17.05.
-
ma 20.05.akSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 2Sipoo / Sibbo19.05.
F
ma 20.05.pkOsuuspankin HIPPO-kilpailutLempäälä19.05.
-
ma 20.05.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ma 20.05.seuraMetsä Group SeurakisatEvijärvi -
-
ma 20.05.pkUrheilukoulun viikkokisa 1, SalamasprintForssa19.05.
-
ti 21.05.pkMyyrmäen seiväskisaVantaa16.05.
-
ti 21.05.pkFinprofile-kisatIitti20.05.
-
ti 21.05.pkLajipäiväkisatLappeenranta17.05.
-
ti 21.05.pkVeve-kisa 1Veikkola19.05.
-
ti 21.05.pkKymenlaakson lajipäivä: 150-200m, korkeus ja moukariKouvola18.05.
-
ti 21.05.akTilastopajacup 1Turku18.05.
F
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatParkano20.05.
-
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatHirvensalmi -
-
ti 21.05.akNykarleby RegiontävlingNykarleby18.05.
F
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatTuusula, Hyrylä20.05.
-