Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Huhtikuu 2021 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
13       1 2 3 4
14 5 6 7 8 9 10 11
15 12 13 14 15 16 17 18
16 19 20 21 22 23 24 25
17 26 27 28 29 30    
  Toukokuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
17           1 2
18 3 4 5 6 7 8 9
19 10 11 12 13 14 15 16
20 17 18 19 20 21 22 23
21 24 25 26 27 28 29 30
22 31            
  Kesäkuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22   1 2 3 4 5 6
23 7 8 9 10 11 12 13
24 14 15 16 17 18 19 20
25 21 22 23 24 25 26 27
26 28 29 30        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
su 16.05.pkKuulan ja kiekon leirikilpailuLahti, Nastola -
su 16.05.pmPiirinmestaruusmaastot ja nuorten maastohuipentuma - SIIRRETÄÄN SYKSYYN Kankaanpää13.05.
ma 17.05.pkKeihään leirikisaKUORTANE16.05.
ma 17.05.pkPaunu Games IJämsä14.05.
ma 17.05.pkLeppävirran Urheilijoiden pk viikkokilpailutLeppävirta -
ma 17.05.pkSIIRTYY TOUKOKUULTA MYÖHEMMÄKSI Kymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää14.05.
ti 18.05.pkHeittokisatJyväskylä17.05.
ti 18.05.pkKIekkokisaSeinäjoki16.05.
ti 18.05.pmPm-Sisukävelyt SIIRRETÄÄN MYÖHEMPÄÄN AJANKOHTAANPori15.05.
ti 18.05.seuraSeurakisatKiukainen18.05.
ti 18.05.pkKeihäsryhmän kilpailutSavonlinna17.05.
ke 19.05.pmDM LandsvägsgångVasa16.05.
to 20.05.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori18.05.
to 20.05.pkHippo viikkokisaValkeakoski18.05.
to 20.05.pk1.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina18.05.
to 20.05.seuraSeurakisatHimanka -
to 20.05.pkKeihäsolympiadin leirikisaLahti, Pajulahti -
la 22.05.pkRDS:n talvisarjan päätöskilpailu 2021 ja kesäkauden avausRovaniemi -
la 22.05.pmSisumaastohuipentuma ja Pm-maastotNIVALA19.05.
la 22.05.pmSisuottelut IJämsä18.05.
la 22.05.pkTuiskun moukarikisatNousiainen -
la 22.05.pkJarno Koivusen kutsukisaTurku20.05.
la 22.05.pkHeinäpään heittokisatOulu20.05.
la 22.05.pmSisu- ja pm-maastotÄhtäri19.05.
la 22.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo19.05.
la 22.05.pkKuohun kisatJuankoski19.05.
la 22.05.pmHämSY:n pm-sisulisämaastojuoksut Nokia19.05.
la 22.05.pk49.kuulakisaHämeenkyrö20.05.
su 23.05.pkPyrinnön kevätkirmaisutTampere20.05.
su 23.05.pkPerinneurheilun HelluntaikisatMikkeli22.05.
su 23.05.pkPolVa HeitotPolvijärvi21.05.
su 23.05.pkJyrin pomppuLiperi (Ylämylly)21.05.
su 23.05.pkPerinneurheilun HelluntaikisatMikkeli -
su 23.05.pkRatakauden AvauskisaOulu20.05.
su 23.05.pkRyskeen Kesäcup ITammela19.05.
su 23.05.pkLaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaatHeinola20.05.
su 23.05.pkKauden avauskilpailu Alavieska21.05.
su 23.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo20.05.
ma 24.05.seuraSeurakisatPaimio23.05.
ti 25.05.akHarju Cup 1Jyväskylä22.05.
ti 25.05.pkLantmännen Agro Laidunkauden avauskisatLiminka23.05.
ti 25.05.seuraSeurakisatPori24.05.
ti 25.05.pkLajipäiväkisatLappeenranta20.05.
ti 25.05.seuraSeurakisatNurmijärvi24.05.
ti 25.05.seuraSeurakisatKiukainen25.05.
ti 25.05.akIkaalisten aluekisa/ PERUTTUIkaalinen22.05.
ti 25.05.pkChydeniuksen kymppiKokkola23.05.
ti 25.05.seuraSeurakisatLarsmo22.05.
ke 26.05.pkPolvijärven kiekko- ja kuulakisatPolvijärvi24.05.
ke 26.05.pkIntersport Siilinjärvi RatajuoksutSiilinjärvi23.05.
ke 26.05.pkEsbo IF SprintitEspoo24.05.
ke 26.05.pkJuoksucupin maastosprintit Raisio22.05.
ke 26.05.pkMikkeli avoin ABC1 kilpailuMikkeli24.05.
ke 26.05.seuraSeurakisatVarpaisjärvi25.05.
ke 26.05.seuraSeurakisatSiilinjärvi24.05.
to 27.05.pkSäästöpankin kevätheitotSomero18.05.
to 27.05.seuraSeurakisatRaahe -
to 27.05.pkTeuvan Rivakan Yu-kilpailutTeuva26.05.
to 27.05.pkMoukaripörssin keihäsPori25.05.
to 27.05.pkReilu Cup 2Lahti -
to 27.05.pkDT i NykarlebyNykarleby26.05.
to 27.05.seuraSeurakisatNummi25.05.
to 27.05.seuraSeurakisatHimanka -
to 27.05.akNaisten 5000m tarkkailukilpailuLahti21.05.
pe 28.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki26.05.
pe 28.05.pkseiväskoulun kevätkisaSomero27.05.
la-su 29.-30.05.amLounaisen alueen aluemestaruusottelutTampere26.05.
la 29.05.pkPorvoon kevätheitot - Borgå vårkastPorvoo - Borgå25.05.
la 29.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi23.05.
la 29.05.pkNikulan heittokisat 2Kaustinen27.05.
la 29.05.pkRaision Kuulan aluekilpailutRaisio24.05.
la 29.05.akJoutsan Pommin nuorisokansallisetJoutsa25.05.
la 29.05.pkKraftmek kauden avauskisaKalajoki27.05.
la 29.05.pkPKO Games lisälajiJoensuu25.05.
la 29.05.akPKO GamesJoensuu25.05.
la 29.05.pkKultainen KeihäsVantaa -
la-su 29.-30.05.pkPaltamon HeittokarnevaalitPaltamo25.05.
la 29.05.pkKieKuMo IIVirrat26.05.
la 29.05.pmSisumaastotTornio24.05.
la 29.05.pkLajipäiväkisa, moukari ja kuulaLappeenranta (Ylämaa)26.05.
la 29.05.pkChydeniuksen kymppiKokkola25.05.
la 29.05.pkMikkelin Kilpa-Veikot ratakymppiMikkeli26.05.
su 30.05.SMSM-maantiekävelytUrjala22.05.
su 30.05.pkTuiskun heittokisatRusko (Vahto)25.05.
su 30.05.pkKaarinan AluekilpailuKaarina27.05.
su 30.05.pkKesän avauskilpailutPori28.05.
su 30.05.pkPaavon KisaSaarijärvi27.05.
su 30.05.pkSAUL kansalliset KeväkisatVihti/Nummela28.05.
su 30.05.amAluemestaruus 10 000 mHelsinki27.05.
su 30.05.pkHeinäpään heittokisatOulu27.05.
su 30.05.kansToukokuun kisatHelsinki27.05.
su 30.05.pkUusiLahti -juoksuLahti -
su 30.05.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala28.05.
su 30.05.pkKorona Bye Bye 1Seinäjoki29.05.
su 30.05.seuraSeurakisatKaarina29.05.
ma 31.05.pkKymenlaakson lajipäivä, 150m-200m ja kävelyt 600m-3000mKouvola24.05.
ma 31.05.pk58-CupVantaa28.05.
ma 31.05.pkVakka-maastot Kalanti27.05.
ma 31.05.pkToukokuun KisatYlivieska30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKaarina -
ti 01.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatRaahe -
ti 01.06.pkKILPAILUN AJANKOHTA SIIRYNYT 26.05 Kymenlaakson lajipäivä, kiekko ja pitkät ratamatkatKotka30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKuopio29.05.
ti 01.06.pkLajipäiväkisatImatra27.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatPori30.05.
ti 01.06.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi29.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKaavi31.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatNurmijärvi31.05.
ti 01.06.akTilastopajacup 1Turku29.05.
ti 01.06.pkLasten kisatIisalmi26.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatHelsinki -
ti 01.06.pkTiistaikisaOulu30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKiukainen01.06.
ti 01.06.seuraSeurakisatHimanka -
ke 02.06.pkVehUn KesäkisatTampere31.05.
ke 02.06.pkPeukku kisatAlavus31.05.
ke 02.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå29.05.
ke 02.06.pkOk Maakunnan lasten kisailut IKajaani01.06.
ke 02.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä25.05.
ke 02.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 02.06.pmHelsyn pm-maantiejuoksuVeikkola31.05.
ke 02.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 02.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo01.06.
to 03.06.pkSeuraottelu Kisko-HSU-TarmoRiihimäki31.05.
to 03.06.seuraSeurakisatLempäälä02.06.
to 03.06.pkMoukaripörssin moukariPori01.06.
to 03.06.pkLeKi YU:n viikkokisa ILempaala02.06.
to 03.06.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna31.05.
to 03.06.pkHannun heitotParikkala30.05.
to 03.06.seuraSeurakisatNummi02.06.
to 03.06.pkSerietäving i LarsmoLuoto02.06.
to 03.06.pkDT i JakobstadJakobstad01.06.
to 03.06.pkKymenlaakson lajipäivä, keihäs ja pitkät matkatHamina31.05.
to 03.06.pkSisulisätOrivesi01.06.
la 05.06.pkSAUL:n kansalliset yu-kilpailutKouvola / Inkeroinen02.06.
la 05.06.pkTulos heittokisaIisalmi02.06.
la 05.06.akEtelä-Pohojalaanen TimanttiliigaKurikka04.06.
la 05.06.akHelsingin Tarmon 90 v. juhlakilpailutHelsinki01.06.
su 06.06.pkPeU:n kans. Aikuisurheilu 20v juhlakilpailut ja T/P13,15,N/M17,19Perniö03.06.
su 06.06.pkKaiun hyppy- ja heittokisatKaavi04.06.
su 06.06.pk400m metrin juoksupäiväHelsinki03.06.
su 06.06.pmpm sisulisämaastot Kaarina01.06.
su 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
su 06.06.pkKorona Bye Bye 2Seinäjoki05.06.
su 06.06.pkKieKuMo IIIVirrat04.06.
ma-ti 07.-08.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku26.05.
ma 07.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 07.06.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere05.06.
ma 07.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia05.06.
ma 07.06.pkEste- ja nuorisokisatForssa05.06.
ma 07.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 07.06.seuraSeurakisatHimanka -
ti 08.06.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki06.06.
ti 08.06.pkKymenlaaksen lajipäivä, pituus ja moukariKouvola / Inkeroinen05.06.
ti 08.06.pkLaSY:n pm- viestit, 9-15vLahti -
ti 08.06.pkHIFK avoimet junnuottelut ja keihäsHelsinki04.06.
ti 08.06.pkBorgå diskustävling - Porvoon kiekkokisaBorgå - Porvoo -
ti 08.06.pkHippokisatUrjala06.06.
ti 08.06.seuraSeurakisatKiukainen08.06.
ti 08.06.pkRastin TiistaikisatSuomussalmi08.06.
ke 09.06.pkKieKuMo IVirrat06.06.
ke 09.06.pmPohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelutKuopio06.06.
ke 09.06.pkHämeenlinnan Tarmon ViikkokisatHämeenlinna07.06.
ke 09.06.pkPaunu Games IIJämsä06.06.
ke 09.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere06.06.
ke 09.06.seuracupSeuraCup ISaarijärvi07.06.
ke 09.06.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / LIMINKA LIMINKA07.06.
ke 09.06.pmUudyn pm junnuottelut 1. 9-11vHyvinkää06.06.
ke 09.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 4Ilmajoki08.06.
ke 09.06.kansTampereen yu-mestaruuskilpailutTampere07.06.
ke 09.06.seuraSeurakisatMäntyharju07.06.
ke 09.06.pkMikkeli avoin ABC2 kilpailuMikkeli07.06.
ke 09.06.pkKymenlaakson lajipäivä, pika-aitdat, seiväsKouvola06.06.
ke 09.06.pkPorin aitakarnevaalitPori07.06.
ke 09.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 09.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo08.06.
ke 09.06.pkTomatspelenNärpiö07.06.
to 10.06.pkKILPAILUN AJANKOHTA SIIRTYNYT 19.05 Kymenlaakson lajipäivä, seiväs, aidat ja pikajuoksuKotka06.06.
to 10.06.GPMotonet GP EspooEspoo01.06.
to 10.06.seuraSeurakisatNurmijärvi09.06.
to 10.06.seuraSeurakisatLempäälä09.06.
to 10.06.pkHeitto- ja hyppykisat 1Nurmijärvi08.06.
to 10.06.pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä09.06.
to 10.06.pkRyskeen Kesäcup II / III-lohkon kilpailuTammela06.06.
to 10.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa07.06.
to 10.06.pkPeukku-kisaÄhtäri07.06.
to 10.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 10.06.seuraSeurakisatNummi09.06.
to 10.06.pk2.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina08.06.
to 10.06.pkDT i LarsmoLuoto09.06.
to 10.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 10.06.pkHippo viikkokisaValkeakoski08.06.
to 10.06.pkSisulisätOrivesi08.06.
pe 11.06.pkKaudenaloituskisatHIMANKA09.06.
la-su 12.-13.06.akLahti Junior MeetingLahti07.06.
la-su 12.-13.06.akPyrinnön kesäkirmaisutTampere08.06.
la-su 12.-13.06.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna07.06.
la 12.06.pkYlemmäisen juoksuJuuka10.06.
la 12.06.seuraSeurakisatTornio07.06.
la 12.06.pkMetalli Cup 1Tornio07.06.
la 12.06.pkRajakisatTornio06.06.
la 12.06.pmPohjois-Pohjanmaan SisuviestitOulu09.06.
la 12.06.kansAlavuden KisatAlavus10.06.
la 12.06.kansKipinän 110-vuotisjuhlakilpailutKajaani07.06.
la 12.06.seuraSeurakisatHimanka -
su 13.06.pmUUDY pm-junnuviestit (9-15v.)Nurmijärvi10.06.
su 13.06.pkTuiskun keihäs kisatNousiainen09.06.
su 13.06.akKankaanpää GamesKankaanpää09.06.
su 13.06.akKälviäGamesKokkola09.06.
su 13.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää09.06.
su 13.06.pkPohjola Junior GPHelsinki09.06.
su 13.06.pkIskun heittokisat IMynämäki08.06.
su 13.06.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, 1. kilpailupäiväTurku08.06.
su 13.06.seuraSeurakisatKaarina12.06.
ma 14.06.pkAlueelliset nuorisokisatÄänekoski11.06.
ma 14.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 14.06.pkKesäkuun kisat I ja RatatonnitPaimio12.06.
ma-ti 14.-15.06.seuraSeurakisatPori12.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari12.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 14.06.pkNoU:n kesäkuun kisatNokia12.06.
ma 14.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo13.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatHimanka -
ti 15.06.seuracupSeuracup piirikisa IKauhajoki14.06.
ti 15.06.pkJunnukisat, pikajuoksuLieksa14.06.
ti 15.06.seuracupSeuracup IRovaniemi10.06.
ti 15.06.pkKesäkoitoksetRovaniemi10.06.
ti 15.06.pkVihdin Viestin 70v kilpailutVihti, Nummela12.06.
ti 15.06.seuracupSeuracup - 1. osakilpailuVantaa13.06.
ti 15.06.pkSäästöpankkikisatLieto11.06.
ti 15.06.pkVakka-Suomen rataviestitMynämäki12.06.
ti 15.06.kansYleisurheilun Tähtien KisatOrimattila12.06.
ti 15.06.pkTuiskun moukarikisatVahto (Rusko)11.06.
ti 15.06.seuraSeurakisatKiukainen15.06.
ti 15.06.pkPiirikilpailutKokkola12.06.