Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Lokakuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
  Marraskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
  Joulukuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
48             1
49 2 3 4 5 6 7 8
50 9 10 11 12 13 14 15
51 16 17 18 19 20 21 22
52 23 24 25 26 27 28 29
01 30 31          
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la-su 14.-15.09.akKoululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailutLaitila05.09.
la-su 14.-15.09.pmHelsyn junnuhuipentuma 13-9 v.Vantaa11.09.
la-su 14.-15.09.pkPyhäselän XIX heittohyppypäivätJoensuu12.09.
su 15.09.pkKiitureiden superottelutNurmijärvi10.09.
su 15.09.pkSirkjärven ympärijuoksuYlämaa11.09.
su 15.09.pkAvoimet TUL Järvi-Suomen heitto-ottelutLeppävirta -
su 15.09.pk46. Herrala HölkkäHollola, Herrala07.09.
su 15.09.ak7. TilastopajacupTurku12.09.
su 15.09.maantieKaisaniemen JuoksuHelsinki -
su 15.09.pkavoimet pk hyppy- ja heittokilpailutSavonlinna, Kerimäki13.09.
su 15.09.pkHöstkastMalax13.09.
su 15.09.pkHöstkast - Lisälaji / Extra grenMalax14.09.
su 15.09.maantieTampere PuolimaratonTampere -
su 15.09.pkYlämaan syysheitotLappeenranta (Ylämaa)12.09.
ma 16.09.seuraSeurakisatKestilä -
ma 16.09.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere15.09.
ma 16.09.seuraSeurakisatIlmajoki -
ti 17.09.pkKLL:n Satakunnan (ja Porin) A- ja B-sarjan kilpailutPori12.09.
ti 17.09.pkKLL:n VS:n piirin yläasteiden ja lukioiden piirikisatLaitila13.09.
ke 18.09.pkHelsingin Tarmon mestaruuskilpailutHelsinki16.09.
ke 18.09.pkJyryn syysjuoksutHelsinki17.09.
to 19.09.pkKLL:n Satakunnan piirin ala-asteen yleisurheilukilpailutPori13.09.
to 19.09.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki17.09.
pe 20.09.pkAkilles mästerskap slägga - Akilleen mestaruuskisat moukariBorgå - Porvoo17.09.
la 21.09.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut IITampere18.09.
la-su 21.-22.09.pkSAUL:n SM-moniottelutHelsinki11.09.
la 21.09.pkTriangeliottelut (VsV-Luja-KKV)Sastamala19.09.
la 21.09.maantie38. Kullervo-maratonLappeenranta (Joutseno)13.09.
la 21.09.pkSyysheitot (Huipentuman moukari)Kaustinen18.09.
la 21.09.pkLujan piirikunnallinen keihäskisaLaihia19.09.
la 21.09.pkNousiaisten heittokisatNousiainen18.09.
la 21.09.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailu / heitto-otteluLahti, Nastola18.09.
la 21.09.pkHelsingin Tarmon mestaruuskilpailujen juoksutHelsinki19.09.
la 21.09.pkHuurreheitotLeppävirta21.09.
la 21.09.SMSM-maratonEspoo13.09.
la 21.09.pkPainonheitoncup finaali, kutsukilpailuIisalmi -
la 21.09.maantie12. Espoo Rantamaraton ja RantapuolikasEspoo -
la-su 21.-22.09.pkKirkkonummen Kunnan Avoimet MestaruuskilpailutVeikkola20.09.
la 21.09.seuraSeurakisatPosio20.09.
la 21.09.pkURA:n, LTU:n ja PiKe:n seuranmestaruuskilpailutkaarina19.09.
la 21.09.pkKaarlon Juoksu 2019Posio19.09.
la 21.09.maantieRuissalojuoksutTurku -
la 21.09.pkKalliokosken lenkkiHalsua -
su 22.09.pkTapanilan Erän avoimet mest kisatHelsinki18.09.
su 22.09.pkPk-heittokisatRistiina19.09.
su 22.09.pkÄhtärin Urheilijoiden ja Kauhavan Wisan seurakisaÄhtäri21.09.
su 22.09.pkXLIII VOIVAKKA-juoksuLaitilaniementie 10, Leppävirta -
su 22.09.pkKuonan KymppiSavonlinna, Kerimäki31.08.
su 22.09.pkPakopirtin JuoksuUtajärvi16.09.
su 22.09.maantieEspoo Rantakymppi ja RantavitonenEspoo -
su 22.09.pk33. Kuorevaara-hölkkä ja lasten Vauhti-juoksuPolvijärvi22.09.
su 22.09.pkSyysseiväsKoski Tl19.09.
su 22.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ma 23.09.seuraSeurakisatIlmajoki -
ke 25.09.pmHämSY:n pm-sisulisämaastoviestiTammela21.09.
to 26.09.pkKLL:n VS:n piirin alakoulujen yleisurheilukisatKaarina19.09.
to 26.09.pkLöylyn syysheitot Naantali22.09.
to 26.09.pkMini Maaria katujuoksuTurku22.09.
pe 27.09.pk29. Kuvansin YöjuoksuJoroinen -
pe 27.09.pkYö-juoksuTurku23.09.
la-su 28.-29.09.pkSeuran avoimet mestaruusheitotTampere26.09.
la 28.09.pkIsosyöte Trail RunPudasjärvi, Syöte23.09.
la 28.09.pkHuittisten Hullu HölkkäHuittinen24.09.
la 28.09.pkKultajousi RunningKUOPIO23.09.
la 28.09.pmHelsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2Espoo24.09.
la 28.09.pkKauniston maraton, puolimaraton ja 10 kmHaapajärvi22.09.
la 28.09.pkKataja-hölkkä 2019Joensuu -
la-su 28.-29.09.pkSyysmoniottelutLaitila25.09.
la 28.09.pk10. Isosyöte - HuippukymppiPudasjärvi, Syöte23.09.
su 29.09.pkTarmon heittoviisiotteluHelsinki26.09.
su 29.09.pkOrinoron polkujuoksuLeppävirta29.09.
su 29.09.pkPärnä XC RunLiperi27.09.
su 29.09.pmpm-sisulisämoniottelut II P/T11-9Laitila25.09.
su 29.09.pkArskan XXI AskellusOtanmäki -
su 29.09.pkAvoimet Kauhajoen mestaruusmaastotKauhajoki27.09.
ma 30.09.seuraSilja Line SeurakisatIlmajoki -
la 05.10.pkSärkivaaran hölkkäJoensuu30.09.
la 05.10.pkKurikan SM-maastojen esikisatKurikka01.10.
la 05.10.pkTuiskun heittokisat IIRusko02.10.
la 05.10.pkItämeri Maraton 2019Hanko -
la 05.10.pkEspoonlahden heittokisatEspoo02.10.
la 05.10.pkLokakuun vitonen ja kymppiTervola03.10.
la 05.10.pk50. Punkaharjun HalkijuoksuPunkaharju -
su 06.10.pkPirjon PakkaskisatHeinävesi -
su 06.10.pkVuoreskieppiTampere30.09.
su 06.10.pkEspoonlahden heittokisatEspoo03.10.
su 06.10.pk54. Paraistenlenkki/ PargasloppetParainen02.10.
ma 07.10.seuraSilja Line SeurakisatIlmajoki -
to 10.10.pkMotonet kuukausikisat maastojuoksuJoensuu08.10.
la 12.10.maantieVantaan MaratonVantaa -
la 12.10.pkMourunkiTrailRunKempele12.10.
la 12.10.pkKymiring Running DayIitti11.10.
su 13.10.pkVarsyn juoksucupin maastosprintitRaisio09.10.
su 13.10.pkAikuisurheilijoiden lokaheitotKouvola / Inkeroinen11.10.