Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut

Kilpailukalenteri.fi - sähköinen kisakalenteri

Sähköinen ilmoittautumisjärjestelmä kilpailukalenteri.fi sisältää kaikki Suomen Urheiluliiton hyväksymät kilpailut. Kilpailuita on mahdollista selata aikajärjestyksessä kalenteria hyödyntäen tai hakemalla mm. ajanjakson, sarjan, lajin, piiri tai kilpailun luokituksen mukaan.

1.1. klo 0:00 Ilmoittautumismaksujen kerääminen Kilpailukalenteri.fi:ssä

Seurat voivat kerätä ilmoittautumismaksut ilmoittautujilta ilmoittautumisen yhteydessä. Katso lisätietoja täältä.

10 seuraavan päivän kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
Ti 07.07.pkKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
 pkKeuruun pituuskisaKeuruu07.07.
 pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki05.07.
 pkKultajousi kuukausikisat 2/4Kuopio03.07.
 pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17v, osa 1Lappeenranta03.07.
 akKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
 akTilastopajacup 4Turku04.07.
 pmAvoimet pm esteet Turku04.07.
 pmHämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12, T/P13Urjala05.07.
 seuraSeurakisatPori06.07.
 seuraSeurakisatParkano06.07.
 seuraSeurakisatIitti06.07.
 seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.07.
 seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
 seuraSilja Line SeurakisatKiukainen07.07.
Ke 08.07.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä29.06.
 pk5-ottelun harjoituskisaHelsinki05.07.
 pkHärmäläiset yleisurheilukisatAlahärmä06.07.
 pkJunnukisatLieksa07.07.
 pkKnattekarnevalen deltävling 3Vasa06.07.
 pkOrivesi Games SAUL:n kansallinen kilpailuOrivesi05.07.
 pkPaunu Games IIIJämsä05.07.
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 pkSalokylän moukarikisatLiperi05.07.
 pkXIV Sirpa Holopaisen muistokilpailut Savonlinna, Kerimäki06.07.
 pmHämSY:n pm--sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15Hämeenlinna06.07.
 pmpm-sisulisäottelut P9-15Loimaa03.07.
 seuraSeurakisatLappeenranta (Ylämaa) -
 seuraSeurakisatMerijärvi -
 seuraSeurakisatSäkylä -
To 09.07.pkArctic-heitotRovaniemi08.07.
 pkHartolan voiman aluekilpailutHartola07.07.
 pkImatran INKERI kisatImatra05.07.
 pkKeihäs - Matalankynnyksen harkka kisatHelsinki08.07.
 pkKesäkisa - 1Helsinki07.07.
 pkKesäkisa 1 - lisälajitHelsinki07.07.
 pkLeKi YU:n välikisaLempäälä08.07.
 pkPyhäselän heinäkisat Joensuu -
 pkSläggtävling i Borgå 1 /Porvoon moukari 1Borgå - Porvoo05.07.
 pkVeikkolan NuorisokisatVeikkola06.07.
 pkViispiikkis- cupKarstula07.07.
 pmHämSYn sisulisäottelut T/P9, T10, P14/15Akaa, Toijala07.07.
 pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Mynämäki04.07.
 seuraSeurakisatRaahe -
 seuraSeurakisatRanua -
 seuraSeurakisatPyhäntä -
 seuraSilja Line SeurakisatHamina -
 seuraSilja Line SeurakisatTyrnävä -
 seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
Pe 10.07.pkKuulakisaHeinävesi09.07.
 pkMarkkinakisat Himanka 08.07.
La 11.07.pk Moukarikisat INousiainen07.07.
 pkKansaliset yleisurheilukilpailutKouvola /Kuusankoski08.07.
 pkKymiRing Running DayIitti08.07.
 pkNaantalin AurinkokävelytNaantali07.07.
 pkNuorten PaavonkisaSaarijärvi10.07.
 pkPohjois-savon piirinmestaruuskisat HeittolajitIisalmi09.07.
 pkRantalakeusjuoksuLiminka08.07.
 pkSibbo höjdtävling / Sipoo korkeuskisatSibbo / Sipoo10.07.
 pkSummer Tour KartanonkoskiVantaa -
 amLäntisen alueen aluemestaruuskilpailutKauhava07.07.
 amPohjois-Suomen mestaruuskilpailuKajaani06.07.
 akHannes Junior GamesKuopio06.07.
 pmKnattestafett DM i KorsholmKorsholm07.07.
 pmSisukävelytKauhava09.07.
Su 12.07.pkAlavieska-viikon kilpailuAlavieska09.07.
 pkIskun heittokisat IIMynämäki07.07.
 pkKestilä-päivien nuorisokisatSiikalatva/Kestilä12.07.
 pkTOPGAMES SprintPorvoo - Borgå08.07.
 pkYlä-Karjalan KymppiValtimo -
 amAluemestaruuskilpailu 2. päiväAlajärvi08.07.
 akPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå08.07.
Ma 13.07.pkHämeenlinnan Tarmon nuorisokisatHämeenlinna10.07.
 pkJoutsan Pommin avoimet yu-kisatJoutsa10.07.
 pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 3Savonlinna, Kerimäki12.07.
 pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
 pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.07.
 pmAvoimet hyppy- ja juoksukisat sekä pitäjänmestaruuskisatPosio12.07.
 seuraSeurakisatPudasjärvi -
 seuraSeurakisatKuhmo -
 seuraSeurakisatPihtipudas -
Ti 14.07.pkKV:n iltakisat IIKokkola12.07.
 pkMIKV nuorten pikamatkatMikkeli12.07.
 pkNummelan Tarmon AluekilpailutVihti, Nummela11.07.
 pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Parikkala10.07.
 pkTeuvan Rivakan YU-Kilpailut / Suupohja-CupTeuva13.07.
 pkYleisurheilukilpailutMuurame -
 akTilastopajacup 5Turku11.07.
 seuraSeurakisatParkano13.07.
 seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
 seuraSilja Line SeurakisatKiukainen14.07.
Ke 15.07.GPMotonet GP LahtiLahti05.07.
 pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvooc -
 pkKolmikuntaottelu Vire-SaPu-OrPoJämsä10.07.
 pkMansen matalankynnyksen seiväskisatTampere13.07.
 pkMetalli Cup 2Tornio12.07.
 pkPk. kilpailuKajaani13.07.
 pkPolvijärven heinäkuun kisatPolvijärvi13.07.
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 pkViikkokisat IIVirrat13.07.
 seuraSeurakisatJuuka14.07.
 seuraSeurakisatSäkylä -
 seuraSeurakisatHeinola13.07.
 seuraSeurakisatLeppävirta -
 seuraSeurakisatTornio -
 seuraSilja Line SeurakisatVirrat -
 seuraSilja Line SeurakisatLIMINKA -
 seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
To 16.07.pkAikuisurheilijoiden heittocup 2/4Kouvola/Inkeroinen -
 pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
 pkKarhulan keskuskentän avajaiskilpailutKotka10.07.
 pkKesäkisa - 2Helsinki14.07.
 pkLöylyn kiekkoesteetNaantali12.07.
 pkpk Aikuisurheilijoiden heinäkuun kisatSulkava -
 pkPyhäjärvi GamesEura14.07.
 pkRatakymppiForssa14.07.
 pkRyskeen Kesä-CUP/Ryskeen MestaruuskisatTammela13.07.
 pkVirkiän myötätuulisprintitLapua13.07.
 akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna12.07.
 seuraSeurakisatKaavi -
 seuraSeurakisatAsikkala15.07.