Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
17.01. klo 11:00 Urheiluoppilaitosten hallimestaruuskilpailut Ilmoittautuneet
UP = M/N 60m voi osallistua vain alkueriin, 
N 3-loikka kolmelle viimeiselle kierrokselle pääsee kolme parasta UP-hyppääjää (yhteensä 8 kilpailijaa), 
N pituus UP ei voi päästä kolmelle viimeiselle kierrokselle, jos kaikki muut hyppääjät ovat paikalla, 
N 800m UP-juoksijat sijoitetaan B-erään.


M19 60 m

27	Konsta Alatupa		Kokkolan Työväen Urheilijat		UP		
124	Maxim Backlund		Vöyrin urheilulukio		
125	David Bamm		Vöyrin urheilulukio		
60	Heikki Chen		Mäkelänrinteen lukio		
83	Sebastian Diaz Vargas	Norrvalla folkhögskola		
62	Tatu Heikkinen		Mäkelänrinteen lukio		
100	Viljami Hietaharju	Schildtin lukio		
132	Pham Hung		Vöyrin urheilulukio		
102	Aki Häkkinen		Schildtin lukio		
63	Eero Ilomäki		Mäkelänrinteen lukio		
64	Lassi Kaukonen		Mäkelänrinteen lukio		
89	Elias Ketoja		Sammon keskuslukio		
34	Eetu Kumpulainen	Kuopion klassillinen lukio		
67	Samu Laakso		Mäkelänrinteen lukio		
68	Topias Laine		Mäkelänrinteen lukio		
39	Veikka Nenonen		Kuopion klassillinen lukio		
112	Juuso Peltola		Schildtin lukio		
40	Eliel Pohjolainen	Kuopion klassillinen lukio		
74	Akseli Salin		Mäkelänrinteen lukio		
114	Daniel Savolainen	Schildtin lukio		
77	Pekka Sinkkonen		Mäkelänrinteen lukio		
140	Tha Ta			Vöyrin urheilulukio		
79	Anton Tallbacka		Mäkelänrinteen lukio		
80	Atte Timgren		Mäkelänrinteen lukio		
96	Arttu Tuominen		Sammon keskuslukio		
117	Pietari Valoranta	Schildtin lukio		
81	Vertti Viitala		Mäkelänrinteen lukio		
118	Eero Viljanmaa		Schildtin lukio		
119	Jesse Väyrynen		Schildtin lukio		
82	Batuhan Yildirim	Mäkelänrinteen lukio		
26	Heikki Äijälä		Kerttulin lukio		

M19 300 m

124	Maxim Backlund		Vöyrin urheilulukio		
102	Aki Häkkinen		Schildtin lukio		
29	Jussi Julkunen		Kuopion klassillinen lukio		
64	Lassi Kaukonen		Mäkelänrinteen lukio		
31	Eeki Kokkonen		Kuopion klassillinen lukio		
67	Samu Laakso		Mäkelänrinteen lukio		
68	Topias Laine		Mäkelänrinteen lukio		
137	Lucas Mulders		Vöyrin urheilulukio		
73	Vincent Quednau		Mäkelänrinteen lukio		
74	Akseli Salin		Mäkelänrinteen lukio		
123	Arttu Salonen		Turun ammatti-instituutti		
77	Pekka Sinkkonen		Mäkelänrinteen lukio		
140	Tha Ta			Vöyrin urheilulukio		
79	Anton Tallbacka		Mäkelänrinteen lukio		
42	Georgi Todorov		Kuopion klassillinen lukio		
117	Pietari Valoranta	Schildtin lukio		
118	Eero Viljanmaa		Schildtin lukio		
82	Batuhan Yildirim	Mäkelänrinteen lukio		
26	Heikki Äijälä		Kerttulin lukio		

M19 800 m

88	Vilho Helenius		Sammon keskuslukio		
131	Hannes Holmback		Vöyrin urheilulukio		
16	Matias Lehtiaho		Kerttulin lukio		
17	Valtteri Lehtonen	Kerttulin lukio		
92	Julius Mäkinen		Sammon keskuslukio		
73	Vincent Quednau		Mäkelänrinteen lukio		
139	Alexander Rönnskär	Vöyrin urheilulukio		
41	Roni Tirkkonen		Kuopion klassillinen lukio		
25	Abdoullah Yousfi	Kerttulin lukio		

M19 3000 m

129	Nico Dahlbacka		Vöyrin urheilulukio		
14	Kalle Kinnala		Kerttulin lukio		
19	Oskari Lepistö		Kerttulin lukio		
24	Juho-Kusti Sivosavi	Kerttulin lukio		

M19 60 m aj

28	Johannes Harakka	Kuopion klassillinen lukio		
62	Tatu Heikkinen		Mäkelänrinteen lukio		
48	Vesa Kittilä		Kuortaneen urheilulukio		
31	Eeki Kokkonen		Kuopion klassillinen lukio		
110	Juho Nieminen		Schildtin lukio		
112	Juuso Peltola		Schildtin lukio		
114	Daniel Savolainen	Schildtin lukio		
81	Vertti Viitala		Mäkelänrinteen lukio		
119	Jesse Väyrynen		Schildtin lukio		

M19 Korkeus

86	Ville Eikkula		Sammon keskuslukio		
28	Johannes Harakka	Kuopion klassillinen lukio		
91	Daniel Kosonen		Sammon keskuslukio		
108	Arttu Mattila		Schildtin lukio		

M19 Seiväs

50	Johan-Antti Kivilahti	Kuortaneen urheilulukio		
52	Juuso Toivonen		Kuortaneen urheilulukio		
53	Tomi Valkama		Kuortaneen urheilulukio		

M19 Pituus

89	Elias Ketoja		Sammon keskuslukio		
39	Veikka Nenonen		Kuopion klassillinen lukio		
80	Atte Timgren		Mäkelänrinteen lukio		

M19 Kolmiloikka

110	Juho Nieminen		Schildtin lukio		

M19 Kuula

58	Roope Auvinen		Mäkelänrinteen lukio		
105	Kaapo Kangas		Schildtin lukio		
18	Aaro Leinonen		Kerttulin lukio		

M19 4 x 200 m

2	Kuopion klassillinen lukio		
53	Kuopion klassillinen lukio 2		
9	Mäkelänrinteen lukio		
10	Mäkelänrinteen lukio 2		
11	Sammon keskuslukio		
12	Schildtin lukio		
13	Schildtin lukio 2		
14	Vöyrin urheilulukio		
15	Vöyrin urheilulukio 2	



	

N19 60 m

8	Marika Aarnio		Kerttulin lukio		
126	Cornelia Berg		Vöyrin urheilulukio		
59	Charlotta Bützow	Mäkelänrinteen lukio		
130	Madeleine Glasberg	Vöyrin urheilulukio		
45	Anni Grekula		Kuortaneen urheilulukio		
4	Annika Haverinen	Kajaanin kaupungin koululiikelaitos		
9	Milja Heikura		Kerttulin lukio		
46	Adeliina Herrala	Kuortaneen urheilulukio		
12	Sofia Kankaanpää	Kerttulin lukio		
13	Sanni Kettunen		Kerttulin lukio		
1	Camilla Kohl		Espoon Tapiot				UP	
6	Jenna Kokkonen		Kajaanin kaupungin koululiikelaitos	
32	Sandra-Sofia Kosonen	Kuopion klassillinen lukio		
33	Iida Kosunen		Kuopion klassillinen lukio		
66	Kira Kruuti		Mäkelänrinteen lukio		
55	Jessica Kähärä		Mikkelin Kilpa-Veikot			UP	
69	Kia Laisi		Mäkelänrinteen lukio		
15	Maija Lehti		Kerttulin lukio		
70	Kaisa Mikander		Mäkelänrinteen lukio		
93	Olivia Mäkinen		Sammon keskuslukio		
38	Reeta-Mari Mäntyselkä	Kuopion klassillinen lukio		
21	Evelina Ojaniittu	Kerttulin lukio		
51	Jonna Peritalo		Kuortaneen urheilulukio		
72	Iiris Peterzéns		Mäkelänrinteen lukio		
94	Kaisa Pousi		Sammon keskuslukio		
7	Venla Reponen		Kajaanin kaupungin koululiikelaitos		
138	Jennifer Roos		Vöyrin urheilulukio		
75	Meeri Salomaa		Mäkelänrinteen lukio		
76	Sara Siltala		Mäkelänrinteen lukio		
44	Jonna Voutilainen	Kuopion klassillinen lukio		

N19 300 m

130	Madeleine Glasberg	Vöyrin urheilulukio		
9	Milja Heikura		Kerttulin lukio		
5	Mari Heinonen		Kajaanin kaupungin koululiikelaitos	
87	Siiri Heiskanen		Sammon keskuslukio		
120	Emmi Hirvelä		Seinäjoen lukio		
101	Pinja Hirvilahti	Schildtin lukio		
103	Heini Ikonen		Schildtin lukio		
69	Kia Laisi		Mäkelänrinteen lukio		
35	Mette Lukin		Kuopion klassillinen lukio		
121	Heidi Lähdemäki		Seinäjoen lukio		
85	Veera Perälä		Nurmon lukio		
7	Venla Reponen		Kajaanin kaupungin koululiikelaitos		
75	Meeri Salomaa		Mäkelänrinteen lukio		
76	Sara Siltala		Mäkelänrinteen lukio		

N19 800 m

8	Marika Aarnio		Kerttulin lukio		
127	Nathalie Blomqvist	Vöyrin urheilulukio		
98	Heidi Haapamäki		Schildtin lukio		
10	Anna Hyvärinen		Kerttulin lukio		
84	Erin Karjalahti		Nurmijärven Yleisurheilu		UP		
133	Eveliina Karlsson	Vöyrin urheilulukio		
49	Sara Kivenmäki		Kuortaneen urheilulukio		
65	Pinja Konttinen		Mäkelänrinteen lukio		
136	Andrea Lilja		Vöyrin urheilulukio		
36	Veera Mensonen		Kuopion klassillinen lukio		
109	Lotta Mäkinen		Schildtin lukio		
122	Siiri Möller		Suolahden Urho				UP	
22	Sunna Penttinen		Kerttulin lukio		
113	Siiri Rainio		Schildtin lukio		
78	Lotta Sumuvuori		Mäkelänrinteen lukio		
43	Irja Valta		Kuopion klassillinen lukio		

N19 3000 m

135	Emma Källback		Vöyrin urheilulukio		
23	Sara-Elise Ruokonen	Kerttulin lukio		
95	Sini Tirri		Sammon keskuslukio		
141	Anu Tuomisto		Vöyrin urheilulukio		

N19 60 m aj

5	Mari Heinonen		Kajaanin kaupungin koululiikelaitos		
104	Nora-Julia Isoluoma	Schildtin lukio		
30	Ellinoora Karvinen	Kuopion klassillinen lukio		
1	Camilla Kohl		Espoon Tapiot				UP	
134	Mathilda Kvist		Vöyrin urheilulukio		
37	Jessica Miettinen	Kuopion klassillinen lukio		
71	Sanni Pajasmaa		Mäkelänrinteen lukio		
116	Vilhelmiina Tornberg	Schildtin lukio		

N19 Korkeus

55	Jessica Kähärä		Mikkelin Kilpa-Veikot			UP	
97	Salla Tuominen		Sammon keskuslukio		

N19 Seiväs

128	Tilda Borgmästars	Vöyrin urheilulukio		
11	Kiia Jullenmaa		Kerttulin lukio		
90	Matilda Koponen		Sammon keskuslukio		

N19 Pituus

46	Adeliina Herrala	Kuortaneen urheilulukio		
107	Ella Kokkinen		Schildtin lukio		
6	Jenna Kokkonen		Kajaanin kaupungin koululiikelaitos	
90	Matilda Koponen		Sammon keskuslukio		
37	Jessica Miettinen	Kuopion klassillinen lukio		
93	Olivia Mäkinen		Sammon keskuslukio		
138	Jennifer Roos		Vöyrin urheilulukio		
116	Vilhelmiina Tornberg	Schildtin lukio		
57	Veera Vastamäki		Multian Jyske				UP		

N19 Kolmiloikka

61	Saara Hakanen		Mäkelänrinteen lukio		
2	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		UP
120	Emmi Hirvelä		Seinäjoen lukio		
106	Laura Koivisto		Schildtin lukio		
107	Ella Kokkinen		Schildtin lukio		
111	Oona Nieminen		Schildtin lukio		
54	Laura Rautiainen	Lahden Ahkera				UP
3	Beda Salmi		Jyväskylän Kenttäurheilijat		UP	
56	Janette Tanninen	Multian Jyske				UP		

N19 Kuula

99	Inka Hasanen		Schildtin lukio		
47	Emilia Kangas		Kuortaneen urheilulukio		
20	Roosa Naula		Kerttulin lukio		
71	Sanni Pajasmaa		Mäkelänrinteen lukio		
115	Unna Sinivuori		Schildtin lukio		

N19 4 x 200 m

6	Kuopion klassillinen lukio		
20	Kuopion klassillinen lukio 2		
9	Mäkelänrinteen lukio		
10	Mäkelänrinteen lukio 2		
11	Sammon keskuslukio		
12	Schildtin lukio		
13	Schildtin lukio 2		
14	Kajaanin kaupungin koululiikelaitos		
15	Vöyrin urheilulukio