Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22         1 2 3
23 4 5 6 7 8 9 10
24 11 12 13 14 15 16 17
25 18 19 20 21 22 23 24
26 25 26 27 28 29 30  
  Heinäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
  Elokuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31     1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma-ti 18.-19.06.pkEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 18.06.seuraSeurakisatLiperi -
ma 18.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 18.06.pkEtelä-Pohjanmaan Avoin Painoinheitto CUP 2018Kurikka -
ma 18.06.seuracupSeuracup1. osakilpailu, läntinen alueVaasa16.06.
ma 18.06.pkKuukausikisatRuokolahti15.06.
ma 18.06.pkRaision kaupungin mestaruuskilpailutRaisio -
ma 18.06.pkKesäillan heitotLaitila / Uusikaupunki15.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 18.06.seuraSeurakisatPyhäjoki17.06.
ma 18.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio16.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatKotka -
ma 18.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 18.06.pk200 m aluemestaruusotteluiden yhteydessäHelsinki17.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 18.06.seuraSeurakisatKarunki -
ma 18.06.pkKymelaakson lajipäivä: 3-loikka, keihäsKoria14.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 18.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 18.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 18.06.seuraSeurakisatLohtaja -
ma 18.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere18.06.
ma 18.06.aaViitasaaren KansallisetViitasaari15.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
ti 19.06.pkSeuracup lisälajitJyväskylä17.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti 19.06.aaValkean Kaupungin KisatOulu14.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä17.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailu, itäinen alueAlavus17.06.
ti 19.06.aa2. TilastopajacupTurku16.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatJalasjärvi19.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 19.06.seuracupSeuracup piirikisan osa 1Savonlinna16.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuLapinlahti17.06.
ti 19.06.pkYlemmäisen ympärijuoksuJuuka -
ti 19.06.seuraSeurakisatIkaalinen17.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 19.06.seuraSeurakisatKouvola -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti19.06.
ti 19.06.pkViikkokisa 3000mLappeenranta -
ti 19.06.pkIII-lohkon kisatUrjala17.06.
ti 19.06.pkRT i MalaxMalax18.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 19.06.seuraSeurakisatParkano18.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero19.06.
ti 19.06.pkSeuracup piirikisan lisälajiSavonlinna16.06.
ke 20.06.pkJunnut radalleTampere18.06.
ke 20.06.pkPaunucup IIJämsä17.06.
ke 20.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 20.06.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailuJoensuu17.06.
ke 20.06.maantiej.Jannen IltalenkkiElimäki -
ke 20.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 20.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi18.06.
ke 20.06.pkVirin aluekisaAlavieska19.06.
ke 20.06.seuracupSeuracup I VakkalohkoUusikaupunki17.06.
ke 20.06.pkViispiikinen Cup II osakilpailuKivijärvi20.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 20.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani18.06.
ke 20.06.neNuorten eliittikisatVantaa16.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 20.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 20.06.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
to 21.06.aaSSU:n nuorisokansalliset - Poholaasen Timanttiliigan osakilpailuSeinäjoki19.06.
to 21.06.aaPohjantähti - GamesPudasjärvi17.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 21.06.pkPunkalaitumen Kunnon JuhannuskisatPunkalaidun19.06.
to 21.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 21.06.pkSisulisätOrivesi19.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri20.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKellokoski20.06.
to 21.06.seuraSeurakisatMuhos20.06.
pe 22.06.aaPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio20.06.
pe 22.06.pkLassen JuhlaratamaratonKerava15.06.
pe 22.06.pkFiskars Willage Juhannus RunFiskars21.06.
pe 22.06.aaIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen19.06.
pe 22.06.aaSomeron juhannuskisatSomero20.06.
pe 22.06.aa52. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
la 23.06.GPMotonet GP KuortaneKuortane15.06.
su 24.06.tähti82.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi18.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 25.06.pkArctic-heitotRovaniemi24.06.
ma 25.06.aaLIVAL-GamesSipoo23.06.
ma 25.06.amAluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17Kokkola22.06.
ma 25.06.pkAvoimet hyppykilpailutUusikaupunki22.06.
ma 25.06.pkMatin karnevaalitJuva21.06.
ma 25.06.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 25.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 25.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia23.06.
ma 25.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani23.06.
ma 25.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 25.06.seuraSeurakisatPudasjärvi24.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatSonkajärvi20.06.
ti 26.06.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden kesäkuun tuloskisatSulkava -
ti 26.06.seuraSeurakisatJanakkala24.06.
ti 26.06.pkJärvituuliCup 3Keuruu24.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJalasjärvi26.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 26.06.pmAvoimet 17-19 v pm-kilpailutParikkala19.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatLahti22.06.
ti 26.06.pkFazer Reilu Cup IV Lahti22.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava26.06.
ti 26.06.seuracupSeuracup I osakilpailuSastamala24.06.
ti 26.06.pkSeuracup 1. osakilpailuValkeakoski23.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti26.06.
ti 26.06.pkSiiPo kuula ja pituusMaaninka24.06.
ti 26.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna23.06.
ti 26.06.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani24.06.
ti 26.06.seuracupHämsy Seuracup 1. divisioona 1. osa Forssa22.06.
ti 26.06.pmKeski-Pohjanmaan 9-15v piiriviestihuipentumaKokkola22.06.
ti 26.06.pkViiskuntakisaAlajärvi24.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKajaani25.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatMynämäki -
ti 26.06.seuraSeurakisatParkano25.06.
ti 26.06.pmM/N,M/N17 pm-kilpailut Ipv. (avoimet)Turku21.06.
ti 26.06.pkRegiontävling/AluekilpailuPedersöre25.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero26.06.
ke 27.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikisatPihtipudas24.06.
ke 27.06.pkOrimattilan Jymyn nuorisokilpailutOrimattila25.06.
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 27.06.pkJunnut radalleTampere25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatHyvinkää25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 27.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 27.06.pkJunnukisatLieksa26.06.
ke 27.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 27.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå22.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 27.06.seuraSeurakisatKEMI26.06.
ke 27.06.pmHämSY:n pm-M/N 1.päiväTampere25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatTyrnävä26.06.
ke 27.06.tähtiEero Lehdon muistokilpailut - Orimattilan TähtikisatOrimattila23.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 27.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli26.06.
ke 27.06.pkIisalmen Visan viikkokisatIisalmi24.06.
ke 27.06.pkHSU:n korkeuskisaHyvinkää25.06.
ke 27.06.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 27.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 27.06.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes25.06.
to 28.06.karnKiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki22.06.
to-su 28.06.-01.07.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä25.06.
to-la 28.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen24.06.
to-su 28.06.-01.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas23.06.
to-su 28.06.-01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
to 28.06.seuraSeurakisatRanua -
to 28.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 28.06.seuraSeurakisatJakobstad27.06.
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto28.06.
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 28.06.seuraSeurakisatSäkylä -
to 28.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
pe 29.06.seuraSeurakisatVesanto -
la 30.06.pmSisulisäottelutTornio27.06.
la 30.06.pkVeteraanikansallisetJuuka -
la 30.06.pkHelsinki Central Park RunPaloheinä, Helsinki30.06.
la 30.06.pkVetelin 25. markkinahölkkäVeteli -
la 30.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
la 30.06.karnKansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalikisatKokemäki26.06.
la 30.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailuPihtipudas29.06.
la 30.06.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
la 30.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 01.07.karnMoukarikarnevaalit, B-kilpailuKaustinen24.06.
su 01.07.pkAvoimet piirikunnallisetKokemäki01.07.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 01.07.pkKorian kansalliset yleisurheilukilpailut Kouvola28.06.
su 01.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
su 01.07.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI28.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N B-kilpSomero25.06.
su 01.07.pkAviisi Games IIKauhava30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Joutseno)29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKestilä -
ma 02.07.seuraSeurakisatTornio -
ma 02.07.seuraSeurakisatPori30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatRaisio -
ma 02.07.pkVakka-otteluUusikaupunki27.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatPudasjärvi01.07.
ma 02.07.pkAvoimet aluekilpailutJoutsa30.06.
ma 02.07.pkNuorten yleisurheilukilpailut Loviisa30.06.
ma 02.07.pk58-Cup 3/5Vantaa 29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 02.07.seuraSeurakisatVantaa 29.06.
ma 02.07.pkÖstra kretsens juniortävling Lovisa - Loviisa29.06.
ma 02.07.pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki29.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 02.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 02.07.seuraSeurakisatIi -
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 02.07.pkXII piirikunnalliset Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki28.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatSonkajärvi30.06.
ti 03.07.seuraSeurakisatJanakkala01.07.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio01.07.
ti 03.07.aaIlkka Games 14Ilmajoki02.07.
ti 03.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio01.07.
ti 03.07.pmHämsyn pm-sisulisäottelut T/P12-13vAkaa / Viiala30.06.
ti 03.07.seuraSeurakisatJalasjärvi03.07.
ti 03.07.aa3. TilastopajacupTurku30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen01.07.
ti-ke 03.-04.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori30.06.
ti 03.07.seuraSeurakisatParkano02.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatUukuniemi03.07.
ti 03.07.pkKaJu juoksuilta (T/P 15 estehuipentuma)Kalajoki01.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 03.07.pkEteläisen ja kaakkoisen alueen aluemestaruus estejuoksutKerava30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti03.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 03.07.seuraSeurakisatKälviä -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero03.07.
ke 04.07.aaJoensuu Junior GamesJoensuu01.07.
ke 04.07.pkJunnut radalleTampere02.07.
ke 04.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kouvola27.06.
ke 04.07.GPMotonet GP JoensuuJoensuu24.06.
ke 04.07.pkXXXVI Knattekarnevalen (mångkamp)Vaasa02.07.
ke 04.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 04.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10,P11,T11,T14 ja T15Kangasala01.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa03.07.
ke 04.07.pkEPU:n KieKuu-cupin Lappajärven osakilpailuLappajärvi03.07.
ke 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi04.07.
ke 04.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 04.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori01.07.
ke 04.07.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 04.07.seuraSeurakisatYlitornio -
to 05.07.pkVKS- cup Pylkönmäen osakilpailuPylkönmäki/Saarijärvi -
to 05.07.pmM/N ja M17/N17 pm-kilpailut 2.kilpailupäiväNaantali01.07.
to 05.07.pmOtteluhuipentuma 9-15v.Savonlinna02.07.
to 05.07.seuraSeurakisatHamina -
to 05.07.pkSisulisätOrivesi03.07.
to 05.07.seuraSeurakisatHartola -
to 05.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiAlajärvi03.07.
to 05.07.pkHyppy-pikajuoksukisatJuankoski03.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 05.07.pmKainuun sisumoniottelut 1Kajaani01.07.
to 05.07.pkHuiluukisatMaaninka02.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 05.07.aaKannuksen Uran kansallisetKannus03.07.
to 05.07.pmSisulisäottelut P/T9, T10, P14 ja P15Akaa, Toijala02.07.
pe-su 06.-08.07.aaLohja Junior GamesLohja01.07.
pe-la 06.-07.07.amItäisen alueen am yleinen ja am 17, 19 moukari, kiekkoVarkaus02.07.
pe 06.07.pmHämSY:n M/N pm-kisat 2.päiväNokia03.07.
pe 06.07.pkXXX Varpaisjärven YöpuolimaratonVarpaisjärvi02.07.
la 07.07.pkOtteluhuipentuma 9-15 vuoiaatKannus04.07.
la 07.07.pkAluekisatLieto03.07.
la-su 07.-08.07.amAluemestaruusottelut, MN17 ja MN19Lapua03.07.
la-su 07.-08.07.pkOttelukisatLapua03.07.
la 07.07.pmEPUn SisuottelutLapua03.07.
la 07.07.pkSeuraottelu Forssan Salama-Toijalan Vauhti- Viilalan ValttiForssa04.07.
la-su 07.-08.07.pkSFI mästerskapJakobstad30.06.
la 07.07.pkEukon ja Ukon hölkkäSONKAJÄRVI01.07.
la 07.07.pkAvoimet aitakilpailutUusikaupunki04.07.
la 07.07.pkHeittokisatTyrnävä05.07.
la-su 07.-08.07.aaLahti Junior MeetingLahti03.07.
la 07.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 07.07.pkKalliokosken LenkkiHalsua -
la 07.07.tähtiTähtikisat LahtiLahti02.07.
la 07.07.pkIX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
su 08.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele05.07.
su 08.07.aaLapin LeiskautuksetRovaniemi02.07.
su 08.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 1.päiväOulu03.07.
su 08.07.pkMarttilanharjun juoksuOulu, Ylikiiminki05.07.
su 08.07.maantiej.Vuores-juoksuTampere03.07.
su 08.07.aaLaitilan NuorisokansallisetLaitila05.07.
su 08.07.aaKankaanpää GamesKankaanpää05.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 09.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 09.07.seuraSeurakisatKotka -
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 09.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 09.07.seuraSeurakisatPudasjärvi08.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 09.07.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia07.07.
ma 09.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi06.07.
ti 10.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu -
ti 10.07.aaHämeGamesRiihimäki08.07.
ti 10.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Joensuu06.07.
ti 10.07.amAluemestaruuskilpailut 2. osa MN, MN17 Seinäjoki08.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 10.07.aaGatorade kansalliset Olli Teijonmaan muistokisatSavonlinna06.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatJalasjärvi10.07.
ti 10.07.pkKesäliiga IV / KU-68 Viikkokisa IIKangasala08.07.
ti 10.07.pkKymijoki-KymppiKouvola07.07.
ti 10.07.pkParkU kesäkisatParkano08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatParkano08.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 10.07.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti10.07.
ti 10.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame09.07.
ti 10.07.pkSiiPo seiväs, pituus ja pikamatkatLapinlahti08.07.
ti 10.07.pkViikkokisatUrjala08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 10.07.seuraSeurakisatvähäkyrö, Vaasa -
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKEMI10.07.
ke 11.07.pkArctic-heitotRovaniemi10.07.
ke 11.07.pkHämeGamesJuniorRiihimäki08.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 11.07.pkJunnut radalleTampere09.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 11.07.pkJunnukisatLieksa10.07.
ke 11.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Raisio06.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKerava -
ke 11.07.aaKU-58 60v JuhlakisatVantaa07.07.
ke 11.07.pkPiirikunnallisetKurikka10.07.
ke 11.07.pkHumppilan urheilukentän avajaiskilpailutHumppila09.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 11.07.pkAluekilpailut / RegiontävlingAlaveteli10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 11.07.pkpm kävelyt 9-15Koria06.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 11.07.pkVesan kisatRAAHE08.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 11.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 11.07.pkVisa-Veto-VireIisalmi05.07.
to 12.07.pkTeam Sportia Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis07.07.
to 12.07.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 12.07.pkFazer Reilu Cup VLahti09.07.
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 12.07.seuraSeurakisatKaavi11.07.
to 12.07.pkHeinäkuun piirikunnallisetKaavi11.07.
to 12.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina12.07.
to 12.07.pkSisulisätOrivesi10.07.
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 12.07.pmpm-sisulisämoniottelut P9-15Mynämäki07.07.
to-pe 12.-13.07.pmDm 14-19 årPedersöre08.07.
to 12.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 12.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 12.07.seuraSeurakisatUTAJÄRVI11.07.
pe-la 13.-14.07.aaHannes Junior GamesKuopio09.07.
pe-su 13.-15.07.aaJanakkala GamesJanakkala10.07.
pe 13.07.pkKaappoo Jouppilan muistokisatSeinäjoki11.07.
la 14.07.pmSisuottelut IIRanua10.07.
la 14.07.pkTimon ja Sepon lenkkiVieremä -
la 14.07.aaTimanttikisatSastamala11.07.
la 14.07.pkSäkylän III MansikkamaratonSäkylä -
la 14.07.pkYleisurheilukisatRanua06.07.
la 14.07.pkKansalliset aikuisyleisurheilukilpalutKuhmoinen -
la 14.07.pkKnattestefett DMNärpes10.07.
la-su 14.-15.07.aaNuoriso kansallisetLappeenranta09.07.
la 14.07.aaKarhu Junior Games ja Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan osakilpailuKauhajoki12.07.
la 14.07.pkAlavieska viikon kilpailuAlavieska -
su 15.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 2.päiväOulu10.07.
su 15.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa12.07.
su 15.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå10.07.
su 15.07.pkKorian Ponnen Kansalliset klpailutKouvola/ Koria10.07.
su 15.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali10.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 16.07.pkAvoimet pitäjänmestaruuskisatPosio12.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPosio16.07.
ma 16.07.pkRatakusiaisetLieto11.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatKempele15.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 16.07.pkMIKV ABC seurakisat 3Mikkeli13.07.
ma 16.07.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 16.07.seuraSeurakisatPudasjärvi15.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 16.07.seuraSeurakisatKarunki -
ma 16.07.seuraSeurakisatKuhmo16.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 16.07.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 16.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
ti 17.07.pmPm-ottelut 9-13vParkano14.07.
ti 17.07.aaVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola15.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ti 17.07.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna15.07.
ti 17.07.seuracupSeuracupKokkola13.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 17.07.seuraSeurakisatJalasjärvi17.07.
ti-ke 17.-18.07.pmPm-kilpailut 9-13-v. 1.osaIitti13.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatKajaani16.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri16.07.
ti 17.07.pkMoukarikisatNousiainen14.07.
ti 17.07.pkFyrrypinkaasutvähäkyrö, Vaasa15.07.
ti-ke 17.-18.07.pkKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 1Kotka12.07.
ti 17.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu15.07.
ti 17.07.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani15.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero17.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatVesanto -