Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2017 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22       1 2 3 4
23 5 6 7 8 9 10 11
24 12 13 14 15 16 17 18
25 19 20 21 22 23 24 25
26 26 27 28 29 30    
  Heinäkuu 2017  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26           1 2
27 3 4 5 6 7 8 9
28 10 11 12 13 14 15 16
29 17 18 19 20 21 22 23
30 24 25 26 27 28 29 30
31 31            
  Elokuu 2017  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31   1 2 3 4 5 6
32 7 8 9 10 11 12 13
33 14 15 16 17 18 19 20
34 21 22 23 24 25 26 27
35 28 29 30 31      
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
su 25.06.pkNuorten JuhannuskisatSaarijärvi20.06.
ma 26.06.pkviikkokisatLappeenranta26.06.
ma 26.06.pkMatin KarnevaalitJuva22.06.
ma 26.06.seuraSilja Line SeurakisatNastola25.06.
ma 26.06.seuraSeurakisatRaisio -
ma-ti 26.-27.06.pkEteläisen ja kaakkoisen alueen mestaruusviestitJärvenpää23.06.
ma 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi24.06.
ma 26.06.pkRegiontävlingJakobstad24.06.
ma 26.06.pkVirtUn 3. ViikkokisatVirrat22.06.
ma 26.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 26.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia25.06.
ma 26.06.seuraSilja Line SeurakisatLohtaja -
ma 26.06.pkSilja-Line viikkokisatPyhtää25.06.
ma 26.06.seuraSilja Line SeurakisatPudasjärvi -
ma 26.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 26.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 26.06.seuraSeurakisatSonkajärvi21.06.
ti 27.06.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 27.06.aaKansallinen 2.TilastopajacupTurku25.06.
ti 27.06.seuraSeurakisatPuolanka -
ti 27.06.pmAvoimet pm-kilpailutParikkala21.06.
ti 27.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti25.06.
ti 27.06.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 27.06.pkRadiomäen kiekkokisaLahti25.06.
ti 27.06.seuraSeurakisatKarvia -
ti 27.06.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 27.06.pmPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatYlivieska22.06.
ti 27.06.pkValtin PokaalikisatAkaa / Viiala26.06.
ti 27.06.seuraSeurakisatMynämäki -
ti 27.06.seuraSeurakisatOrimattila26.06.
ti 27.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ti 27.06.seuraSeurakisatParkano26.06.
ti 27.06.pkJärvituuli Cup osa 3Keuruu26.06.
ti 27.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti26.06.
ti 27.06.pkAvoin aluekisa ja juoksukoulun esteetvähäkyrö25.06.
ti 27.06.pmAvoimet Satakunnan mestaruuskilpailut N/M,N17/M17Pori24.06.
ti 27.06.pmKansalliset aikuisurh. pm-kisat Töysä, Alavus27.06.
ti 27.06.seuraSeurakisatPyhtään kirkonkylä27.06.
ti 27.06.pkKainuun kisat lisälajitKajaani22.06.
ti 27.06.seuraSeurakisatUukuniemi27.06.
ti 27.06.seuraSeurakisatÄhtäri -
ti 27.06.pkRyynäsen Jussin 30-vuotisjuhlakisatJuuka25.06.
ti 27.06.aaKainuun kisatKajaani22.06.
ti 27.06.seuraSeurakisatTeuva -
ti 27.06.seuraSeurakisatMyrskylä -
ti 27.06.seuraSeurakisatSomero -
ke 28.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikisatPihtipudas27.06.
ke 28.06.pkTarmon viikkokisatHämeenlinna25.06.
ke 28.06.seuraSeurakisatHyvinkää26.06.
ke 28.06.aaLIVAL-GamesSipoo25.06.
ke 28.06.pmHämsyn M/N pm-kisojen 1.päivä Nokia25.06.
ke 28.06.seuraSeurakisatLiminka -
ke 28.06.seuraSeurakisatRaahe -
ke 28.06.seuraSeurakisatKerava -
ke 28.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 28.06.seuraSeurakisatForssa27.06.
ke 28.06.pkPeU:n Suomi Finland 100 Yleisurheilukilpailut IIIPerniö25.06.
ke 28.06.seuraSeurakisatLapinlahti -
ke 28.06.pkOk Maakunnan lasten kisailutKajaani27.06.
ke 28.06.pkPotsi-juoksuTohmajärvi -
ke 28.06.seuraSeurakisatKEMI -
ke 28.06.seuraSilja Line SeurakisatLappeenranta, Ylämaa28.06.
ke 28.06.pkNoU:n kiekkokisaNokia25.06.
ke 28.06.amAluemestaruusviestit Mikkeli25.06.
ke 28.06.pkKarkkPo-NuKi-ViVi seuraotteluKarkkila26.06.
ke 28.06.pkVakka-ottelutLaitila25.06.
to 29.06.karnNuorten kansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki23.06.
to-su 29.06.-02.07.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus- ja 3-loikkakarnevaalitJämsä26.06.
to-su 29.06.-02.07.karnMoukarikarnevaalitKaustinen26.06.
to-su 29.06.-02.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas25.06.
to-su 29.06.-02.07.karnSomeron Esan 100-vuotisjuhlakarnevaalitSomero26.06.
to 29.06.karnKorkeuskarnevaalit, nuorten sarjatRuovesi26.06.
to 29.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski27.06.
to 29.06.seuraSeurakisatNilsiä28.06.
to 29.06.seuraSeurakisatTornio26.06.
to 29.06.seuraSeurakisatHollola -
to 29.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 29.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 29.06.pkPyhäselän kesäkuun kisat 3Joensuu -
to 29.06.seuraSilja Line SeurakisatKempele27.06.
to 29.06.seuraSeurakisatSäkylä -
to 29.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 29.06.seuraSeurakisatHeinävesi25.06.
to 29.06.seuraSeurakisatPori27.06.
to 29.06.seuraSeurakisatJakobstad29.06.
to 29.06.seuraSeurakisatVaala26.06.
to 29.06.seuraSilja Line SeurakisatValtimo -
to 29.06.pkKarnvaalistarttiKauhava27.06.
pe 30.06.pkEukon ja ukon hölkkäSonkajärvi26.06.
pe 30.06.seuraSeurakisatParola28.06.
la-su 01.-02.07.karnKarnevaalikisatKauhava27.06.
la 01.07.pmSisuottelutRanua26.06.
la 01.07.pkYleisurheilukisatRanua26.06.
la 01.07.pkVeteraanikansallisetJoensuu27.06.
la 01.07.maratonPaavo Nurmi MarathonTurku -
la 01.07.pkHeittokisat RatakatuIisalmi28.06.
la 01.07.maantiej.Vetelin 24. kansallinen markkinahölkkäVeteli -
la 01.07.karnKorkeuskarnevaalit, pääkilpailuRuovesi29.06.
la 01.07.maratonMikkeli juoksuMikkeli -
la 01.07.karnKansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki27.06.
la 01.07.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailutPihtipudas30.06.
la 01.07.pkSomeron seiväskarnevaalit A-kilpailuSomero26.06.
su 02.07.pkSomeron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero26.06.
su 02.07.pkKiekko- ja kuulakarnevaalit leirikilpailuKokemäki -
su 02.07.karnKorkeuskarnevaalit, LeirikilpailuRuovesi26.06.
su 02.07.pkYleisurheilukisatRanua26.06.
su 02.07.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI29.06.
su 02.07.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki (Oulu)29.06.
su 02.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski28.06.
su 02.07.pkSomeron seiväskarnevaalit C-kilpailuSomero26.06.
su 02.07.pkSomeron seiväskarnevaalit B-kilpailuSomero26.06.
ma 03.07.seuraSilja Line SeurakisatTampere02.07.
ma 03.07.pkSeuracup Turun lohko I osakilpailuPaimio01.07.
ma 03.07.pkPiirikunnalliset Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki29.06.
ma 03.07.seuraSilja Line SeurakisatPudasjärvi -
ma 03.07.seuraSeurakisatMultia -
ma 03.07.pkReisjärven aluekilpailutReisjärvi30.06.
ma 03.07.pkRegiontävling, OravaisOravais, Vörå01.07.
ma 03.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 03.07.pkÖstra kretsens juniortävling 3Lovisa30.06.
ma 03.07.pkAvoimet aluekilpailutJoutsa01.07.
ma 03.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 03.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 03.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 03.07.pkNuorten yu-kilpailutLoviisa01.07.
ma 03.07.pkKoiton pk-kisatVieremä29.06.
ma 03.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 03.07.pkRegiontävling KristinestadKristinestad -
ti 04.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio02.07.
ti 04.07.seuraSeurakisatLieksa -
ti 04.07.pkKuopion Reippaan kuukausikisat 3/5Kuopio02.07.
ti 04.07.aaHämeGamesRiihimäki02.07.
ti 04.07.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 04.07.pkImatran INKERI kisatImatra29.06.
ti 04.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 04.07.pkKuohun hyppykisatJuankoski02.07.
ti 04.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ti 04.07.seuracupSeuracup IMynämäki01.07.
ti 04.07.pkAitajuoksutKankaanpää01.07.
ti 04.07.pkS-Market aluekisaKalajoki02.07.
ti 04.07.aaKurikan Ryhdin KansallisetKurikka02.07.
ti 04.07.seuracupSeuracup 1. divisioona 1. osaLempäälä03.07.
ti 04.07.seuraSeurakisatPunkaharju -
ti 04.07.seuracupSeuracup, YkköslohkoNaantali30.06.
ti 04.07.pkRiennon ABC-kisan lisälajiSavonlinna02.07.
ti 04.07.seuraSeurakisatKangasala03.07.
ti 04.07.pkViiskuntakisatÄhtäri02.07.
ti 04.07.pkJärvituuli Cup osa 4Keuruu03.07.
ti 04.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen03.07.
ti 04.07.pkKU-68 Viikkokisa IIKangasala03.07.
ti 04.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti03.07.
ti 04.07.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 04.07.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna02.07.
ti 04.07.seuraSeurakisatKarvia -
ti 04.07.seuracupSalon ja Loimaan alueen 1. seuraotteluSomero30.06.
ti 04.07.seuraSeurakisatMyrskylä -
ti 04.07.seuraSeurakisatHaapavesi -
ti 04.07.pkSiikalatvacupSiikalatva/Pulkkila -
ke 05.07.pkEspoonlahden Heittokisat 2017Espoo02.07.
ke-to 05.-06.07.amAluemestaruusmoniottelut M/N-M/N17, Pohjois-Karjala, Etelä-Savo ja Pohjois-SavoOutokumpu01.07.
ke-to 05.-06.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelutOutokumpu01.07.
ke 05.07.pkHämeGamesJuniorRiihimäki02.07.
ke 05.07.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 05.07.aaVirtain KansallisetVirrat02.07.
ke 05.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 05.07.pkXXXV Knattekarnevalen VasaVasa -
ke 05.07.seuraSeurakisatRaahe -
ke 05.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo -
ke 05.07.pkTarmon piirikunnalliset (Sisuhuipentuman esteet T/P14 ja 15)Kälviä01.07.
ke 05.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi05.07.
ke 05.07.pkViikkokisatUrjala04.07.
ke 05.07.seuraSeurakisatPieksämäki -
ke 05.07.seuraHippo-kisatPeräseinäjoki04.07.
ke 05.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 05.07.pkKeihäs, 400 m ja 800 mSiilinjärvi02.07.
ke 05.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa04.07.
ke 05.07.pmKainuun piirin sisumoniottelut 1Kajaani03.07.
ke 05.07.pkHeinäheitotLaitila02.07.
ke 05.07.pkVisa-Veto-Vire seuraotteluIisalmi -
ke 05.07.seuraSeurakisatHartola -
ke 05.07.pkForssan Salaman juniorikilpailut Forssa03.07.
ke 05.07.aaVihdin Kansalliset kisatVihti02.07.
ke 05.07.pkAlahärmän Kisan 100-vuotis juhlakisaAlahärmä/ Kauhava03.07.
ke 05.07.pkRegiontävlingNärpes03.07.
ke 05.07.seuraSeurakisatYlitornio03.07.
to 06.07.pkSeivästalliCup/ 19v EM-karsinta, A-kilpailuKaavi01.07.
to 06.07.aaIlkka GamesIlmajoki04.07.
to 06.07.seuraSeurakisatLieksa -
to 06.07.seuraSeurakisatLahti (Nastola)03.07.
to 06.07.seuraSeurakisatKyröskoski -
to 06.07.pkFazer Reilu Cup IVLahti (Nastola)03.07.
to 06.07.seuracup HämSY:n Seuracup 2.div 1. osaValkeakoski02.07.
to 06.07.pkPuuhamaa-cupTurenki, Janakkala02.07.
to 06.07.seuraSeurakisatAsikkala -
to 06.07.pkSisulisätOrivesi04.07.
to 06.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 06.07.pkViispiikkinen CupSaarijärvi / Pylkönmäki -
to 06.07.pkHuiluukisatMaaninka04.07.
to 06.07.pkTonnisarja 2017Koria -
pe-su 07.-09.07.pkSAUL:n yleisurheilun SM-kilpailutLohja27.06.
pe 07.07.pkSeiväshypyn torikisaKaavi03.07.
pe 07.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki05.07.
pe 07.07.seuraSeurakisatSomero -
la-su 08.-09.07.SMSM-viestitTampere30.06.
la 08.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele06.07.
la 08.07.pkAluekisat ja heittöpörssin osakilpailuLieto04.07.
la 08.07.pmAvoimet pm-moukari M/N, M/N17Lieto04.07.
la 08.07.pkPihtiputaan Tuiskun kilpailutPihtipudas03.07.
la 08.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 08.07.maantiej.Hauki-HölkkäMikkeli / Haukivuori01.07.
la 08.07.pkSuomi-juoksu Joensuu -
la 08.07.aaVIII RantalakeusjuoksuLiminka05.07.
su 09.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa06.07.
su 09.07.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
ma 10.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 10.07.pmHämsyn pm-sisulisäottelut T/P9, T10, T/P14Akaa / Viiala07.07.
ma 10.07.pkVirkiän avoimet aluekisat LAPUA08.07.
ma 10.07.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 10.07.seuraSilja Line SeurakisatPudasjärvi -
ma 10.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Joutseno)07.07.
ma 10.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 10.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 10.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 10.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ti 11.07.pmHämsyn sisulisäottelut 12-13vHämeenlinna08.07.
ti 11.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 11.07.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 11.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 11.07.pkOk Maakunnan lasten kisailutKajaani10.07.
ti 11.07.pkJärvituuli Cup osa 5Keuruu10.07.
ti 11.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ti 11.07.seuraSeurakisatKajaani10.07.
ti 11.07.pkKivakisatKuhmo -
ti 11.07.pkAsikkalan Heittocup 3/4Asikkala06.07.
ti 11.07.pkOP Oulu Tiistaikisa IIIOulu09.07.
ti 11.07.pmAvoimet Satakunnan mestaruuskilpailut N/M,N17/M17Pori08.07.
ti 11.07.seuraSeurakisatUukuniemi -
ti 11.07.pkPiirin myöntämä kkilpailuMUURAME10.07.
ti 11.07.seuraSeurakisatHeinävesi07.07.
ti 11.07.pkKuohun heinäkuun kisatJuankoski10.07.
ti 11.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut (2. pv)Raisio06.07.
ti 11.07.seuraSeurakisatParkano10.07.
ti 11.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti10.07.
ti 11.07.pmSisukävelytvähäkyrö10.07.
ti 11.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiAlajärvi09.07.
ti 11.07.aaKannuksen Uran KansallisetKannus09.07.
ti 11.07.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaseborg/Karis09.07.
ti 11.07.pkEteläisen alueen M/N AM kilpailut 1.kilpailupäiväVihti08.07.
ti 11.07.seuraSeurakisatMyrskylä -
ti 11.07.seuraSeurakisatTeuva -
ti 11.07.seuraSeurakisatSomero -
ke 12.07.pkPaunucup IIIJämsä09.07.
ke 12.07.pkPoU/OkuP Seuracup 3/4Outokumpu11.07.
ke 12.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 12.07.pkArctic-heitotRovaniemi11.07.
ke 12.07.seuraSeurakisatLiminka -
ke 12.07.pmPm-ottelut T/P 9-15, osa 1Kouvola06.07.
ke 12.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 12.07.seuraSeurakisatRaahe -
ke 12.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Laitila07.07.
ke 12.07.pkTähtikisa 3/4Lieksa10.07.
ke 12.07.pk Viispiikkinen CupKarstula11.07.
ke 12.07.pmSisulisäottelut P10, P/T11 ja P/T15Akaa, Toijala09.07.
ke 12.07.seuraSilja Line SeurakisatLappeenranta, Ylämaa12.07.
ke 12.07.seuraSeurakisatLapinlahti -
ke 12.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 12.07.pkRegiontävling i NedervetilKronoby10.07.
ke 12.07.pkAvoimet Orivesi games aikuiskisatOrivesi09.07.
ke 12.07.eliitJoensuun EliittikisatJoensuu02.07.
ke 12.07.seuraSeurakisatKEMI -
ke 12.07.seuraSeurakisatKalajoki -
to 13.07.pkTeam Sportia Junior GamesRaasepori - Raseborg08.07.
to 13.07.neNuorten EliittikisatValkeakoski09.07.
to 13.07.seuraSeurakisatLempäälä12.07.
to 13.07.seuraSeurakisatPyhäjoki12.07.
to 13.07.pkLeKi YU:n viikkokisaLempäälä12.07.
to 13.07.pmpm-sisulisäottelut 9-15v pojatTurku08.07.
to 13.07.pkFazer Reilu Cup VLahti10.07.
to 13.07.seuraSeurakisatPuumala -
to 13.07.seuraSeurakisatTornio10.07.
to 13.07.seuraSeurakisatLahti10.07.
to 13.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 13.07.pkSisulisätOrivesi11.07.
to 13.07.seuraSilja Line SeurakisatAkaa, Toijala -
to 13.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 13.07.pkPiirin myöntämä heinäkuun kisaKaavi12.07.
to 13.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutRistiina -
to 13.07.seuraSeurakisatKaavi12.07.
to 13.07.seuraSeurakisatPori11.07.
to 13.07.pkEteläisen alueen M/N AM kilpailut 2.kilpailupäiväVihti08.07.
to 13.07.pkPiirinkunnallisetKurikka09.07.
to 13.07.pkHarjulinnan torstaikisaparikkala07.07.
to 13.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 13.07.seuraSeurakisatRanua11.07.
to 13.07.seuraSilja Line SeurakisatMerijärvi -
pe-la 14.-15.07.aaHannes Junior GamesKuopio10.07.
pe 14.07.pmHämSYn M/N pm-kisat ( 2. päivä)Tampere11.07.
pe 14.07.amAluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17 Kauhava09.07.
pe-su 14.-16.07.aaJanakkala GamesTurenki, Janakkala11.07.
la 15.07.aaNuorten TimanttikisatSastamala12.07.
la 15.07.amAluemestaruuskisat 2. päivä MN, MN17Seinäjoki10.07.
la 15.07.pmKnattestafett DM 9-15Pedersöre11.07.
la 15.07.pmsisulisä pm ottelutÄänekoski10.07.
la 15.07.pk43. Pentin OlympialaisetSaarijärvi / Pylkönmäki -
la-su 15.-16.07.pmAvoimet pm-kilpailutLappeenranta09.07.
la 15.07.pkYlöjärven Kesäkisat Ylöjärvi13.07.
la 15.07.pkPOPPI-OlympialaisetKannonkoski14.07.
la-su 15.-16.07.aaMondo GamesLappeenranta09.07.
la 15.07.maratonHämeenlinnan Kaupunkimaraton, puolimaraton ja kymppiHämeenlinna -
la 15.07.aaPohjois-Suomen mestaruuskilpailut (aluemestaruuskilpailut) 2. osaKajaani10.07.
su 16.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
su 16.07.pkPorvoon Huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå11.07.
su 16.07.pkEPU:n moukaricupin Lappajärven osakilpailuLappajärvi13.07.
su 16.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali11.07.
su 16.07.pkVakkahölkkäToivakka -
su 16.07.aaLaitilan NuorisokansallisetLaitila11.07.
su 16.07.pkKEV-kisatkuusamo14.07.
su 16.07.pkAlavieska päivät kilpailuAlavieska15.07.
su 16.07.eliitLapinlahden EliittikisatLapinlahti06.07.
ma 17.07.seuraSilja Line SeurakisatPihtipudas -
ma 17.07.seuraSeurakisatRaisio15.07.
ma 17.07.pkYlivieskan Kuulan aluekilpailutYlivieska15.07.
ma 17.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 17.07.pmHämSY:n pm-rata - ja sisukävelyt Nokia14.07.
ma 17.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 17.07.seuraSilja Line SeurakisatPudasjärvi -
ma 17.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ti 18.07.aaVeikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset Veikkola, Kirkkonummi15.07.
ti-ke 18.-19.07.pmPm-kilpailut 9-13v. 1.osa.Heinola13.07.
ti 18.07.seuraSeurakisatPuolanka -
ti 18.07.aaGatorade kansalliset SavonlinnaSavonlinna13.07.
ti 18.07.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 18.07.pkOk Maakunnan lasten kisailutKajaani17.07.
ti 18.07.seuraSeurakisatParkano16.07.
ti 18.07.pkKaJu juoksuiltaKalajoki16.07.
ti 18.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ti 18.07.pkJärvituuli Cup osa 6Keuruu17.07.
ti 18.07.pkFyrrypinkaasutvähäkyrö16.07.
ti 18.07.seuraSeurakisatKajaani17.07.
ti 18.07.pkVakka-Suomen mestaruuskilpailutMynämäki15.07.
ti 18.07.pkSeurakilpailuKouvola -
ti 18.07.pmHämSY:n 17v pm-kilpailut 1.päiväKangasala14.07.
ti 18.07.seuraSeurakisatÄhtäri -
ti 18.07.seuraSeurakisatSomero -
ke 19.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 19.07.pkTarmon viikkokisatHämeenlinna17.07.
ke 19.07.seuraSeurakisatRaahe -
ke 19.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 19.07.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku17.07.
ke 19.07.seuraSeurakisatLiminka -
ke 19.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju18.07.
ke 19.07.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia17.07.
ke 19.07.seuraSeurakisatHaukipudas, Oulu -
ke-to 19.-20.07.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13, osa 1Kotka14.07.
ke 19.07.pkSeiväs, pituus, pikamatkatSiilinjärvi16.07.
ke 19.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 19.07.seuraSeurakisatForssa18.07.
ke 19.07.seuraSeurakisatNedervetil / Alaveteli18.07.
ke 19.07.pkSpotox Heittopörssi ja pituus,17v kuulaKoski Tl17.07.
to 20.07.seuraSeurakisatNilsiä19.07.
to 20.07.pkForssan ratakymppi Forssa -
to 20.07.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to-su 20.-23.07.SMKalevan kisatSeinäjoki12.07.
to 20.07.pkPyhäjärvi GamesEura -
to 20.07.seuraSeurakisatPori18.07.
to 20.07.pkSisulisätOrivesi18.07.
to 20.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 20.07.seuraSeurakisatValtimo -
to 20.07.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe 21.07.pkJakob MarathonPietarsaari14.07.
pe 21.07.seuraSeurakisatOulu -
la 22.07.pkJuhlakisa, Juva 575 ja Suomi 100Juva19.07.
la-su 22.-23.07.pkKuparivuoren KuninkaallisetNaantali18.07.
la 22.07.pmPiiriottelut 9-13 vHarjavalta19.07.
la 22.07.pkSäkylän II MansikkamaratonSäkylä -
la 22.07.pkIke-hölkkä ja lasten Kids- juoksuLokalahti -
su 23.07.pkAikuisurheilukilpailutRistiina -
su 23.07.pkKorian Ponnen Kansalliset KilpailutKoria20.07.
su 23.07.pkVarstakisatUrjala22.07.
su 23.07.seuraSeurakisatPunkaharju23.07.
ma 24.07.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 24.07.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi22.07.
ma 24.07.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup3Savonlinna, Kerimäki -
ma 24.07.pkVirtun 4. ViikkokisatVirrat21.07.
ma 24.07.pkAvoimet Etelä-Karjala-Kymenlaakso-Lahti KävelytKouvola Koria21.07.
ma 24.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 24.07.seuraSilja Line SeurakisatPudasjärvi -
ma 24.07.pkHartolan Voiman 90v. juhlakilpailutJoutsa19.07.
ma 24.07.seuraSilja Line SeurakisatKerava23.07.
ma 24.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -