Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut

Kilpailukalenteri.fi - sähköinen kisakalenteri

Sähköinen ilmoittautumisjärjestelmä kilpailukalenteri.fi sisältää kaikki Suomen Urheiluliiton hyväksymät kilpailut. Kilpailuita on mahdollista selata aikajärjestyksessä kalenteria hyödyntäen tai hakemalla mm. ajanjakson, sarjan, lajin, piiri tai kilpailun luokituksen mukaan.

10 seuraavan päivän kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
Su 27.05.pkHeitto-cupTampere26.05.
 pkHeittokisatkuusamo25.05.
 pkHeittokisatVehmaa24.05.
 pkLajipäiväkisatRuokolahti24.05.
 pkPKO Games lisälajitJoensuu -
 pkSAUL.n KevätkansallisetVihti25.05.
 pkSeuraottelu SSU-JKU-HIFK-EspTaSeinäjoki24.05.
 pkVilpas Track GamesSalo24.05.
 aa21. Kirkon vaiheill-kisatNakkila25.05.
 pmSisuottelu 1Oulu23.05.
 seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
Ma 28.05.pkLiedon SäästöpankkikisatLieto23.05.
 pkViikkokisatLappeenranta -
 amEteläisen alueen mestaruuskilpailun lisälajiHelsinki23.05.
 amEteläisen alueen mestaruuskilpailutHelsinki23.05.
 seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
 seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
 seuraSilja Line SeurakisatPyhtää27.05.
Ti 29.05.pkAvoimet Kaarinan Mestari 3-ottelutKaarina27.05.
 pkJärvituuliCup 1Keuruu27.05.
 pkKymenlaakson lajipäivä: pika-aidat ja seiväsKotka25.05.
 pkOp Oulu Tiistaikisa IOulu27.05.
 pkSamarbetstävling - Yhteistyökisat 1/4Siuntio -
 pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna27.05.
 aaIkaalisten KansallisetIkaalinen27.05.
 pmSisuviestitRovaniemi25.05.
 seuraSeurakisatJalasjärvi29.05.
 seuraSeurakisatViitasaari -
 seuraSeurakisatSalo -
 seuraSeurakisatOrimattila -
 seuraSeurakisatJuuka27.05.
 seuraSilja Line SeurakisatSomero29.05.
 seuraSilja Line SeurakisatUlvila28.05.
Ke 30.05.pkAvoin aluekilpailuKajaani28.05.
 pkBarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
 pkHeitto-cupTampere29.05.
 pkKaJu juoksuiltaKalajoki28.05.
 pkKieKuMo Cup IIVirrat28.05.
 pkLajipäiväkisatRuokolahti27.05.
 pkPeU:n kilpailu IPerniö27.05.
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo29.05.
 pkWikärit 40 v juhlakilpailu Varkaus28.05.
 aaHyvinkään KansallisetHyvinkää27.05.
 poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Hammarland -
 pmHelsyn 9-15 v. pm-viestitHelsinki26.05.
 seuraSeurakisatMarttila -
 seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
 seuraSeurakisatSahalahti27.05.
 seuraSeurakisatSaarijärvi -
 seuraSeurakisatJämsä -
 seuraSeurakisatKokemäki -
 seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
 seuraSeurakisatKarkkila29.05.
 seuraSeurakisatPori28.05.
 seuraSeurakisatHaukipudas -
 seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi30.05.
 seuraSilja Line SeurakisatJuva -
To 31.05.tähtiTilastopaja TähtikisatTurku26.05.
 pkKymenlaakson lajipäivä: pitkät matkat ja keihäsHamina28.05.
 pkLaidunkauden avauskisaLiminka28.05.
 pkSisulisätOrivesi29.05.
 pkToukokuun kisatJoensuu -
 pkVauhdin luokittelukisatPolvijärvi31.05.
 pmPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu28.05.
 seuraSeurakisatPaimio30.05.
 seuraSeurakisatJakobstad30.05.
 seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
 seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
Pe 01.06.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki30.05.
 seuraSeurakisatRiihimäki -
Su 03.06.pk400 m juoksupäiväHelsinki30.05.
 pkHeittokisatTyrnävä01.06.
 pkJorman moukaripörssiLeppävirta03.06.
 pkJuha Tiaisen muistokisatUukuniemi30.05.
 pkKansalliset Aikuisurheilun NastokisatLahti Nastola28.05.
 pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu01.06.
 pkPaavon KisaSaarijärvi31.05.
 pkRyskeen HeittokisatTammela31.05.
 pkTuiskun heittokisat IRusko31.05.
 aaLeppävaaran Sisun 95-vuotisjuhlakilpailuEspoo30.05.
 aaVirtain KansallisetVirrat28.05.
Ma 04.06.pkHeittokisatPosio01.06.
 pkHippokisatUrjala02.06.
 pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia02.06.
 pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 1Savonlinna, Kerimäki -
 pkMIKV ABC seurakisat 2Mikkeli01.06.
 pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo03.06.
 pkYlivieskan Kuulan aluekisatYlivieska02.06.
 aaLaihian Lujan kansallisetLaihia02.06.
 aaMarskin kisatLappeenranta30.05.
 aaPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku31.05.
 aaVihdin Kansalliset kisatVihti01.06.
 seuracupSeuracupin piirikisa 1Helsinki31.05.
 seuraSeurakisatÄänekoski -
 seuraSeurakisatIitti03.06.
 seuraSeurakisatSastamala -
 seuraSeurakisatKuhmo04.06.
 seuraSeurakisatAlajärvi -
 seuraSeurakisatLiperi -
 seuraSeurakisatLohtaja -
 seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
 seuraSilja Line SeurakisatPosio04.06.
 seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
Ti 05.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku25.05.
 pkAluekilpailut Kokkola03.06.
 pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio03.06.
 pkLähiTapiola avoimet junnuheitot, KILPAILU SIIRRETTY (kts. lisätiedot)Jalasjärvi31.05.
 pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu03.06.
 pkSeuraottelu Kisko-Tarmo-HSURiihimäki02.06.
 pkVirkiä GamesLapua03.06.
 seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi01.06.
 seuraSeurakisatVesanto -
 seuraSeurakisatSomero05.06.
 seuraSeurakisatSalo03.06.
 seuraSeurakisatOrimattila -
 seuraSeurakisatPuolanka -
 seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.06.
 seuraSilja Line SeurakisatUlvila04.06.