Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
SM-kilpailut
17.02. klo 13:00 SM-hallit
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 297 henk. (388 lajisuoritusta)
M 60m (24)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Otto AhlforsIkaalisten Urheilijat 6.74 / 6.74
Konsta AlatupaKokkolan Työväen Urheilijat 6.93 / 6.93
Jonathan BraceEsbo IF 6.96 / 7.09
Heikki ChenHelsingfors IFK 7.02 / 7.10
Samir DemnatiIkaalisten Urheilijat 6.91 / 6.94
Riku IllukkaVantaan Salamat 6.94 / 6.94
Mikke JaakkolaLänsi-Uudenmaan Urheilijat 7.02 / 7.02
Willem KajanderBorgå Akilles 6.84 / 6.88
Joona KokkolaValtimon Vasama 7.00 / 7.01
Mikko LaaksonenKaustisen Pohjan-Veikot 7.11 / 7.22
Elmo LakkaJyväskylän Kenttäurheilijat 6.91 / 6.92
Samuli LehtinenLahden Ahkera 6.89 / 7.15
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat 6.93 / 6.93
Oskari LehtonenNurmijärven Yleisurheilu 6.96 / 6.98
Ilari ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.07 / 7.07
Ville MyllymäkiKankaanpään Seudun Leisku 6.70 / 6.89
Heikki NieminenJanakkalan Jana 6.93 / 6.99
Eerikki PekkolaIkaalisten Urheilijat 6.87 / 6.88
Eliel PohjolainenKuopion Reipas 7.08 / 7.08
Eetu RantalaPudasjärven Urheilijat 6.70 / 6.83
Samuli SamuelssonIkaalisten Urheilijat 6.73 / 6.73
Markus SkyttäKouvolan Urheilijat 6.76 / 6.90
Miska SundbergJyväskylän Kenttäurheilijat 7.00 / 7.28
Aleksi TuononenÄhtärin Urheilijat 6.99 / 7.03
 
M 200m (27)
Ville AarnivalaTampereen Pyrintö21.98 / - (ranking-listalla)
Konsta AlatupaKokkolan Työväen Urheilijat22.11 / 22.11
Erik BackHelsingfors IFK22.00 / -
Niklas BryggareHelsingin Kisa-Veikot22.54 / -
Heikki ChenHelsingfors IFK22.41 / 22.41 (ranking-listalla)
Don-Zheni EkoebveHelsingfors IFK22.48 / 22.70
Christoffer EnvallIK Falken22.56 / -
Artur HämäläinenKuortaneen Kunto22.14 / - (ranking-listalla)
Jonathan HyvärinenHelsingin Kisa-Veikot22.75 / 22.75
Mikke JaakkolaLänsi-Uudenmaan Urheilijat22.06 / 22.06 (ranking-listalla)
Willem KajanderBorgå Akilles21.71 / 21.71
Teemu KeronenJyväskylän Kenttäurheilijat22.64 / 22.76
Antti KokkonenOulun Pyrintö22.42 / 22.42
Jani KoskelaTampereen Pyrintö21.55 / -
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Tuomas LehtonenLiedon Parma22.15 / -
Tommi MäkinenHelsingin Kisa-Veikot23.71 / -
Veikka NenonenKuopion Reipas22.76 / 22.76
Heikki NieminenJanakkalan Jana22.22 / -
Eerikki PekkolaIkaalisten Urheilijat21.96 / 22.04
Eliel PohjolainenKuopion Reipas22.73 / 22.73 (ranking-listalla)
Samuel PurolaOulun Pyrintö21.11 / 21.11
Eetu RantalaPudasjärven Urheilijat21.25 / - (ranking-listalla)
Ilari RyyppöTampereen Urheilijat -3823.01 / - (ranking-listalla)
Roope SaarinenEsbo IF21.34 / 21.61
Aleksi TuononenÄhtärin Urheilijat21.93 / 22.24
Isac WedenbergBorgå Akilles22.05 / 22.05 (ranking-listalla)
 
M 400m (22)
Jevgeni AleksandrovHelsingfors IFK 50.05 / 51.10
Erik BackHelsingfors IFK 48.92 / 48.92
Don-Zheni EkoebveHelsingfors IFK 49.42 / 49.99 (ranking-listalla)
Christoffer EnvallIK Falken 49.21 / 49.76
Juuso HassiOriveden Ponnistus 49.34 / 50.18
Lauri HassiOriveden Ponnistus 50.35 / 50.41
Filiph JohanssonGamlakarleby IF 49.41 / -
Elias JradKenttäurheilijat -58 51.20 / 51.20
Mikko KangasYlistaron Kilpa-Veljet 50.91 / -
Teemu KeronenJyväskylän Kenttäurheilijat 50.73 / 50.80
Gustav KlingstedtHelsingfors IFK 49.02 / -
Antti KokkonenOulun Pyrintö 49.42 / 49.52
Tuomas LehtonenLiedon Parma 49.51 / -
Heikki NieminenJanakkalan Jana 51.32 / 51.32
Juho PirskanenKuopion Reipas 49.57 / 49.99
Kalle RaitalaKosken Kaiku 50.75 / 50.75
Ilari RyyppöTampereen Urheilijat -38 50.27 / 50.27 (ranking-listalla)
Roope SaarinenEsbo IF 49.41 / 50.80
Anton TallbackaHelsingfors IFK 51.15 / 51.15
Markus TeijulaNaantalin Löyly 48.80 / 50.30
Leo UusimäkiKenttäurheilijat -58 50.87 / 50.87 (ranking-listalla)
Joni Vainio-KailaLaitilan Jyske 49.84 / 50.17
 
M 800m (9)
Simon HaglundIK Falken1:53.16 / 1:53.16
Samuli HussaLimingan Niittomiehet2:01.17 / -
Jaakko LaaksoTampereen Pyrintö1:50.37 / 1:56.28
Antton LauntoSauvon Urheilijat1:55.53 / 1:55.53
Samu MikkonenJoensuun Kataja1:56.78 / 1:56.78
Jussi RaittinenKurikan Ryhti1:56.71 / - (ranking-listalla)
Alex RauhalaVasa IS1:58.73 / -
Joonas RinneSaarijärven Pullistus1:51.95 / 1:51.95
Markus TeijulaNaantalin Löyly1:53.60 / -
 
M 1500m (5)
Samuli HussaLimingan Niittomiehet 4:03.04 / 4:05.33
Panu JantunenHelsingin Kisa-Veikot 3:51.57 / -
Antton LauntoSauvon Urheilijat 4:00.13 / -
Samu MikkonenJoensuun Kataja 3:51.04 / 3:57.70
Joonas RinneSaarijärven Pullistus 3:51.81 / -
 
M 3000m (8)
Hannu GranbergLahden Ahkera 8:22.92 / 8:22.92
Mika KotirantaJoensuun Kataja 8:43.76 / 8:43.76
Samu MikkonenJoensuun Kataja 8:19.70 / -
Jaakko PiesanenSaarijärven Pullistus 8:49.09 / -
Topi RaitanenHelsingin Kisa-Veikot 8:26.55 / -
Pauli RuostetsaariGamlakarleby IF 8:46.37 / 8:46.37
Eero SalevaHelsingin Kisa-Veikot 8:31.70 / -
Miika TenhunenNivalan Urheilijat 8:48.27 / 8:48.27
 
M 60m aj (14)
Juuso HassiOriveden Ponnistus 8.36 / 8.46
Juha-Matti Iso-JaakkolaLauttakylän Luja 8.13 / 8.47
Jesse JokinenSysmän Sisu 8.53 / 8.74
Henri KangasniemiIkaalisten Urheilijat 8.60 / 8.60
Viktor KanteleBorgå Akilles 8.01 / 8.01
Rami KareemHelsingin Kisa-Veikot 7.86 / 7.86
Otto KilpiJyväskylän Kenttäurheilijat 7.88 / 8.08
Edward LindbergIF Sibbo-Vargarna 8.54 / 8.54
Ilari ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.09 / 8.25
Lassi RaunioTampereen Pyrintö 7.96 / -
Otto SeppäläLamminpään Korpi 8.13 / -
Miska SundbergJyväskylän Kenttäurheilijat 8.20 / 8.42
Tuomas ValleHelsingin Kisa-Veikot 8.26 / 8.26
Vertti ViitalaHelsingfors IFK 8.41 / 8.41
 
M korkeus (10)
Samuli ErikssonSalon Vilpas2.20 / 2.20
Mika HietaniemiEspoon Tapiot2.11 / 2.03
Aleksi KlemolaUllavan Kilpa2.04 / 2.00
Daniel KosonenTampereen Pyrintö2.05 / 2.05
Julius KuuselaLänsi-Uudenmaan Urheilijat2.07 / 2.07
Arttu MattilaÄänekosken Urheilijat2.16 / 2.16
Valtteri MattilaÄänekosken Urheilijat2.09 / -
Matias MustonenLempäälän Kisa Yleisurheilu2.06 / 2.05
Otto TakalaJoutsan Pommi - / -
Valtteri VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut2.11 / 2.11
 
M seiväs (9)
Tommi HolttinenSomeron Esa5.55 / 5.55
Johan-Antti KivilahtiHaapajärven Kiilat4.95 / 4.95
Santtu KoskiahoKarijoen Tappara5.20 / 5.20
Urho KujanpääTampereen Pyrintö5.55 / 5.40
Mikko PaavolaAlajärven Ankkurit5.16 / 4.72
Aleksi SaarelainenEspoon Tapiot5.20 / -
Jesse SalmiVasa IS5.15 / 5.12
Eetu TurakainenTurun Urheiluliitto5.35 / 5.20
Tomas WeckstenKarhulan Urheilijat5.51 / 5.45
 
M pituus (19)
Iikka AlingueJanakkalan Jana7.03 / 7.03
Kristian BäckVasa IS7.63 / 7.51
Jarmo KalevaTeuvan Rivakka7.02 / 6.94
Konsta KauppinenOrimattilan Jymy7.11 / 6.92 (ranking-listalla)
Pyry KeränenKarkkilan Pojat7.10 / 6.83
Otto KilpiJyväskylän Kenttäurheilijat7.74 / 6.90
Joona KokkolaValtimon Vasama7.53 / 7.39
Topias KoukkulaKangasalan Urheilijat -687.34 / 7.34
Simo LipsanenLappeenrannan Urheilu-Miehet7.76 / -
Miika MäkinenRiihimäen Kisko6.99 / 6.99
Juho NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat7.04 / 7.04 (ranking-listalla)
Roni OllikainenHelsingin Kisa-Veikot7.69 / 7.54
Kristian PulliKaipolan Vire7.83 / 7.83
Tuomas RouvaliJyväskylän Kenttäurheilijat7.26 / 7.26
Kalle SalminenJoensuun Kataja7.47 / 7.47
Juha SolaNaantalin Löyly7.20 / 7.07
Julius ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat7.10 / 6.96 (ranking-listalla)
Antti TuomelaLaihian Luja7.23 / 7.23 (ranking-listalla)
Henri VäyrynenKajaanin Kipinä7.85 / 7.54
 
M 3-loikka (8)
Iikka AlingueJanakkalan Jana15.23 / 15.23
Ilpo KantanenSuonenjoen Vasama15.08 / 15.08
Topias KoukkulaKangasalan Urheilijat -6815.95 / 15.95
Simo LipsanenLappeenrannan Urheilu-Miehet16.84 / 16.25
Juho NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat14.83 / 14.83
Veikko NugrahaEspoon Tapiot15.19 / 14.33
Daniel OfosuTurun Weikot Yleisurheilu14.41 / 14.40 (ranking-listalla)
Arttu TyystjärviLappeenrannan Urheilu-Miehet15.54 / 15.54
 
M kuula (9)
Arttu KangasKankaanpään Seudun Leisku20.30 / 19.64
Timo KööpikkäSeinäjoen Seudun Urheilijat18.95 / 18.95
Arttu KorkeasaloLielahden Kipinä17.85 / 17.85
Samuli KyrönviitaIkaalisten Urheilijat17.28 / -
Nico OksanenLoimaan Voima16.81 / 16.81
Tomas SöderlundIF Raseborg19.12 / 18.16
Panu TirkkonenKeiteleen Kunto18.02 / 17.70
Mikko ToiviainenLoimaan Jankko16.87 / 16.34
Ville VälimaaKenttäurheilijat -5815.80 / 15.50
 
M 5000m kävely (4)
Joni HavaKenttäurheilijat -5822:17.94 / - (vaihtoehtoinen laji)
Elmo KoivunenEsbo IF20:45.27 / 21:21.4hot
Jaakko MäättänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu23:32.78 / 24:03.8hot (vaihtoehtoinen laji)
Jere NiemiKenttäurheilijat -5823:45.42 / - (vaihtoehtoinen laji)
 
N 60m (31)
Laura AndbergHelsingin Kisa-Veikot 7.72 / 7.72
Matilda BogdanoffHelsingfors IFK 7.61 / 7.70
Sara FrancisKiuruveden Urheilijat 7.54 / 7.54
Annika HannolaHelsingin Kisa-Veikot 7.91 / 7.91
Annika HaverinenKajaanin Kipinä 7.57 / 7.57
Hertta HeikkinenJoensuun Kataja 7.64 / -
Milla HeiskanenIisalmen Visa 7.65 / 7.76
Emma HyvärinenTurun Urheiluliitto 7.79 / 7.79
Merituuli JääskeläinenLappeenrannan Urheilu-Miehet 7.77 / 7.77
Jenna JokelaHelsingfors IFK 7.52 / 7.56
Jenni JokinenNakkilan Vire 7.56 / 7.63
Ilona KekkonenLahden Ahkera 7.77 / 7.77
Anniina KortetmaaKannuksen Ura 7.36 / -
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot 7.73 / 7.73
Johanna KylmänenRaision Kuula 7.63 / 7.63
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 7.81 / 7.81
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa 7.71 / 7.71
Sanni MahonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 7.65 / 7.65
Emma MäkikallioPohjan Koitto 7.87 / 7.87
Nooralotta NeziriJyväskylän Kenttäurheilijat 7.40 / 7.53
Eeva PaavilainenTurun Weikot Yleisurheilu 7.64 / 7.64
Henriikka ParpalaKokkolan Veikot 7.47 / 7.58
Irina PotinojaLohtajan Veikot 7.76 / 7.76
Aino PulkkinenÄänekosken Urheilijat 7.50 / 7.50
Maria RäsänenLapinlahden Veto 7.39 / 7.55
Jasmin ShowlahHelsingfors IFK 7.43 / 7.49
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot 7.69 / 7.69
Alina StrömbergLarsmo IF 7.77 / 7.77
Tiia TammisaloEsbo IF 7.75 / 7.82
Milja ThuresonTurun Toverit 7.46 / -
Hanna WissIF Åland 7.63 / 7.63
 
N 200m (38)
Laura AndbergHelsingin Kisa-Veikot25.14 / 25.14 (ranking-listalla)
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot25.28 / 25.28
Olivia BojangVeitsiluodon Kisaveikot26.03 / 26.32
Charlotta BützowHelsingin Kisa-Veikot25.63 / 25.63
Amira ChokairyHelsingin Kisa-Veikot25.59 / 25.59
Sara FrancisKiuruveden Urheilijat27.99 / -
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet25.74 / 25.74
Anna HämäläinenSeinäjoen Seudun Urheilijat24.29 / -
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö25.02 / 25.76 (ranking-listalla)
Annika HannolaHelsingin Kisa-Veikot25.43 / 26.10
Hertta HeikkinenJoensuun Kataja - / -
Milla HeiskanenIisalmen Visa24.89 / 25.33 (ranking-listalla)
Säde HonkalaTurun Urheiluliitto26.15 / 26.15
Emma HyvärinenTurun Urheiluliitto - / -
Tiia JärvinenVeitsiluodon Kisaveikot26.02 / 26.02
Jenna JokelaHelsingfors IFK25.08 / -
Sara JokinenTampereen Pyrintö24.45 / 25.53
Anniina KortetmaaKannuksen Ura24.50 / -
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot24.94 / 24.94
Johanna KylmänenRaision Kuula25.75 / 25.75 (ranking-listalla)
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu25.29 / 25.29
Viivi LehikoinenHelsingfors IFK24.36 / 24.37
Iina LehtimäkiTampereen Pyrintö25.81 / 26.00
Sandra LiljendalBorgå Akilles25.96 / 26.73
Eveliina MäättänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.94 / -
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa - / - (ranking-listalla)
Sanni MahonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.82 / 25.51 (ranking-listalla)
Emma MäkikallioPohjan Koitto25.97 / 25.97
Kaisa MikanderEsbo IF25.94 / 25.94
Eeva PaavilainenTurun Weikot Yleisurheilu25.14 / 25.14 (ranking-listalla)
Henriikka ParpalaKokkolan Veikot - / -
Aino PulkkinenÄänekosken Urheilijat24.15 / 24.15
Maria RäsänenLapinlahden Veto24.42 / 24.96 (ranking-listalla)
Liisa SätiläEspoon Tapiot25.92 / 26.56
Jasmin ShowlahHelsingfors IFK24.34 / 25.07 (ranking-listalla)
Aino TapioIF Sibbo-Vargarna25.41 / 25.41 (ranking-listalla)
Milja ThuresonTurun Toverit24.29 / -
Hanna WissIF Åland25.14 / 25.23
 
N 400m (19)
Alisa AaltoTampereen Pyrintö 60.13 / 60.13
Laura AndbergHelsingin Kisa-Veikot 57.33 / 57.33 (ranking-listalla)
Charlotta BützowHelsingin Kisa-Veikot 57.85 / 57.85 (ranking-listalla)
Amira ChokairyHelsingin Kisa-Veikot 56.99 / 56.99
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 55.78 / 55.78
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 59.93 / 59.93
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 59.73 / 59.73
Emmi KeinänenHelsingin Kisa-Veikot 59.98 / 59.98
Emma KoistinenJyväskylän Kenttäurheilijat 55.94 / - (ranking-listalla)
Sara KuivistoBorgå Akilles 57.49 / 57.49
Wilma LassfolkIF Kraft 57.39 / -
Mikaela LevoIkaalisten Urheilijat 58.52 / 58.52
Katariina LiipoEsbo IF 58.97 / -
Eveliina MäättänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 55.83 / 56.47
Aino PaunonenTurun Urheiluliitto 55.55 / 55.55
Jessica RautelinEsbo IF 56.95 / 59.13 (ranking-listalla)
Ida RavaskaVeitsiluodon Kisaveikot 57.79 / -
Saga RekonenEsbo IF 60.50 / 60.50
Hilla UusimäkiKenttäurheilijat -58 54.76 / 56.92
 
N 800m (14)
Rauha BuchwaldHelsingin Kisa-Veikot2:14.64 / 2:14.64 (ranking-listalla)
Katri GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:15.66 / 2:15.66 (ranking-listalla)
Kaisa HonkaharjuKälviän Tarmo2:16.82 / 2:16.82 (ranking-listalla)
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat2:15.26 / -
Pinja KotinurmiLahden Ahkera2:15.09 / 2:15.09
Sara KuivistoBorgå Akilles2:04.80 / 2:04.80
Lotta MäkinenJyväskylän Kenttäurheilijat2:14.08 / 2:14.08
Elina MyllymäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat2:18.39 / -
Janette NiemiJyväskylän Kenttäurheilijat2:15.66 / - (ranking-listalla)
Aino PaunonenTurun Urheiluliitto2:06.67 / 2:06.67
Saija SeppäSuolahden Urho2:11.45 / -
Hilla UusimäkiKenttäurheilijat -582:14.73 / 2:14.73
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat2:13.25 / 2:13.25
Annina WallingSavonlinnan Riento2:17.64 / 2:22.34
 
N 1500m (10)
Nathalie BlomqvistIK Falken 4:45.63 / -
Mona JäppinenHelsingin Kisa-Veikot 4:37.74 / 4:37.74 (ranking-listalla)
Pinja KotinurmiLahden Ahkera - / - (ranking-listalla)
Janica MäkeläForssan Salama 4:33.45 / -
Lotta MäkinenJyväskylän Kenttäurheilijat 4:39.48 / 4:39.48 (ranking-listalla)
Camilla RichardssonVasa IS 4:29.15 / -
Saija SeppäSuolahden Urho 4:22.97 / 4:22.97
Anni SuominenRaision Kuula 4:45.56 / 4:53.48
Henni TofferiViipurin Urheilijat 4:29.43 / 4:45.94
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat 4:33.70 / 4:33.70
 
N 3000m (10)
Anna HaatajaOulun Pyrintö10:22.0h / -
Iida HaatajaPudasjärven Urheilijat10:24.0h / -
Linnea HaralaSomeron Esa10:29.27 / 10:29.27
Salla LaukkanenLahden Ahkera10:15.68 / 10:15.68
Katri NiemistöJyväskylän Kenttäurheilijat10:13.66 / -
Anne-Marika PartanenKuopion Reipas10:42.29 / -
Camilla RichardssonVasa IS 9:13.44 / 9:13.44
Anni SuominenRaision Kuula10:17.54 / 10:19.02
Mira TuominenValkeakosken Haka 9:51.47 / -
Amanda VirtanenTurun Urheiluliitto10:18.64 / -
 
N 60m aj (29)
Viivi AvikainenLahden Ahkera 8.32 / 8.32
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö 8.78 / 8.78
Matilda BogdanoffHelsingfors IFK 8.12 / -
Julia EnarviTampereen Pyrintö 8.48 / 8.48
Lotta HaralaTampereen Pyrintö 8.17 / 8.17
Hertta HeikkinenJoensuun Kataja 8.43 / 8.80
Jutta HeikkinenJoensuun Kataja 8.57 / 8.57
Maria HuntingtonTampereen Pyrintö 8.76 / 8.76
Reetta HurskeTampereen Pyrintö 8.17 / 8.19
Emma HyvärinenTurun Urheiluliitto 8.78 / 8.78
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.75 / 8.75
Ellinoora KarvinenSavonlinnan Riento 8.89 / 8.89
Noora KauranenHämeenlinnan Tarmo 8.93 / 8.93
Saara KeskitaloEspoon Tapiot 8.88 / 8.88
Camilla KohlEspoon Tapiot 9.00 / 9.00
Mathilda KvistVasa IS 8.98 / 8.98
Petra-Sofia LaaksoSavonlinnan Riento 8.94 / 8.94
Jessi LandströmTampereen Pyrintö 8.56 / 8.99
Veera MiettinenHelsingin Kisa-Veikot 9.04 / 9.04
Nooralotta NeziriJyväskylän Kenttäurheilijat 7.97 / 8.07
Elisa OksanenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.90 / 8.90
Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot 8.74 / 8.74
Sanni PajasmaaHelsingfors IFK 8.82 / 8.82
Marika PartinenJoensuun Kataja 8.55 / 8.55
Jessica RautelinEsbo IF 8.81 / 8.87
Gia ReinholmKarhulan Katajaiset 8.93 / 8.93
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot 8.35 / 8.35
Miia SillmanTampereen Pyrintö 8.83 / 8.83
Lotta VentoTurun Urheiluliitto 8.98 / 8.98
 
N korkeus (10)
Ilona ÄyräväinenKarhulan Katajaiset1.81 / 1.73
Elina KakkoPerttelin Peikot1.85 / 1.85
Miia LindholmHelsingfors IFK1.81 / 1.78
Elin PajunenIF Åsarna1.80 / 1.76
Laura RautanenVilppulan Veikot1.87 / 1.83
Linda SandblomHIK Friidrott1.93 / -
Miia SillmanTampereen Pyrintö1.77 / -
Elina SmolanderLapuan Virkiä1.86 / 1.81
Vanessa VarjolampiTurun Urheiluliitto1.83 / 1.73 (ranking-listalla)
Viivi VoutilainenTurun Urheiluliitto1.82 / 1.73
 
N seiväs (10)
Saga AnderssonEsbo IF4.42 / 4.37
Kiia JullenmaaPorin Yleisurheilu3.76 / 3.70
Henriikka KönönenKuivasjärven Aura4.05 / 3.90
Minna NikkanenSomeron Esa4.61 / 4.45
Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot4.10 / 4.10
Venla PeltolaLappeenrannan Urheilu-Miehet3.60 / 3.45
Jatta SalmelaVasa IS4.00 / 3.85
Aino SiitonenHelsingin Kisa-Veikot4.30 / 4.10
Laura SirkiäSalon Vilpas3.50 / 3.50 (ranking-listalla)
Sofie WesterlundVasa IS3.81 / 3.81
 
N pituus (20)
Matilda BogdanoffHelsingfors IFK6.21 / 6.21
Suvi EerikäinenJanakkalan Jana5.89 / 5.89
Saara HakanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu6.06 / 5.78
Jutta HeikkinenJoensuun Kataja6.00 / 5.66 (ranking-listalla)
Maria HuntingtonTampereen Pyrintö6.00 / 6.00
Hanna JämsäToholammin Urheilijat5.73 / 5.73 (ranking-listalla)
Jessica KähäräMikkelin Kilpa-Veikot6.06 / 6.06
Ada KoistinenJyväskylän Kenttäurheilijat5.91 / 5.63 (ranking-listalla)
Anne-Mari LehtiöKenttäurheilijat -586.15 / 6.01
Tilda LipastiHelsingfors IFK6.01 / 5.80 (ranking-listalla)
Roosa MäättäläKokkolan Veikot6.01 / 5.92
Kristiina MäkeläOrimattilan Jymy6.19 / -
Emmi MäkinenJyväskylän Kenttäurheilijat6.34 / 6.16
Henriikka ParpalaKokkolan Veikot6.04 / 5.69
Marika PartinenJoensuun Kataja6.01 / 6.01
Emma PullolaVaasan Vasama5.89 / -
Jessica RautelinEsbo IF5.67 / 5.61 (ranking-listalla)
Sini SanaslahtiKaipolan Vire5.76 / 5.76 (ranking-listalla)
Miia SillmanTampereen Pyrintö5.77 / -
Sini ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat5.82 / 5.49
 
N 3-loikka (11)
Saara HakanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.08 / 12.77
Jessica KähäräMikkelin Kilpa-Veikot12.83 / 12.83
Ada KoistinenJyväskylän Kenttäurheilijat12.45 / 12.35
Elina KostiainenVihdin Viesti13.03 / 12.41
Kristiina MäkeläOrimattilan Jymy14.20 / 13.80
Jessica MiettinenJoensuun Kataja12.31 / 12.31
Liisa NaskaliNokian Urheilijat12.75 / 12.06
Sanna NygårdVasa IS13.63 / 13.58
Emma PullolaVaasan Vasama12.87 / 12.87
Sini SanaslahtiKaipolan Vire12.39 / 12.29
Helen UrhoTurun Urheiluliitto11.72 / -
 
N kuula (13)
Janette HanskiKarhulan Urheilijat13.27 / 13.27
Katri HirvonenJoensuun Kataja15.35 / -
Hennariikka JärvinenTurun Urheiluliitto15.19 / 13.55
Emilia KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat13.58 / 13.58
Niina KeloKeski-Uudenmaan Yleisurheilu15.32 / 13.51
Taija KeskinenYlistaron Kilpa-Veljet14.28 / 13.57
Kaisa KymäläinenOriveden Ponnistus15.98 / 15.98
Helena LeveelahtiVirtain Urheilijat14.17 / 14.14
Senja MäkitörmäVarpaisjärven Vire15.93 / 15.93
Sanni PajasmaaHelsingfors IFK13.59 / -
Eveliina RouvaliKuopion Reipas15.28 / 14.56
Henna SallinenSavonlinnan Riento14.31 / 13.07
Susanna TörrönenEsbo IF13.41 / 13.13
 
N 3000m kävely (5)
Hele HaapaniemiEspoon Tapiot13:28.1hot / 13:28.1hot (vaihtoehtoinen laji)
Elina HeikkinenOulun Pyrintö15:06.5h / -
Tiia KuikkaLappeenrannan Urheilu-Miehet13:42.24ot / -
Venla LaihoLaitilan Jyske14:40.6h+ / -
Hanna WesterlundIF Drott15:09.42 / 15:13.6h (vaihtoehtoinen laji)