Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Kansalliset
21.06. klo 17:30 Pohjantähti - Games
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 91 henk. (126 lajisuoritusta)
M 100m (6)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Antti Ala-RämiPudasjärven Urheilijat11.70 / -
Jesse HaikolaPyhäjoen Wirta12.22 / 12.26
Tuomas HyykoskiOulun Pyrintö11.72 / 13.37
Eliel PohjolainenKuopion Reipas10.95 / 11.16
Eetu RantalaPudasjärven Urheilijat10.30 / 10.57
Veli VuorenmaaOulun Pyrintö11.87 / -
 
M 200m (7)
Antti Ala-RämiPudasjärven Urheilijat23.91 / -
Jesse HaikolaPyhäjoen Wirta24.50 / 24.84
Tuomas HyykoskiOulun Pyrintö27.72 / -
Iiro PitkänenPohjan Koitto24.24 / -
Eliel PohjolainenKuopion Reipas22.54 / -
Eetu RantalaPudasjärven Urheilijat21.08 / 21.87
Veli VuorenmaaOulun Pyrintö24.50 / -
 
M 800m (8)
Tuomas AhoLimingan Niittomiehet2:07.99 / -
Johannes HelanderLimingan Niittomiehet2:00.5h / -
Samuli HussaLimingan Niittomiehet1:54.30 / -
Jani JuntunenLimingan Niittomiehet2:04.43 / -
Jiri JuntunenLimingan Niittomiehet2:16.86 / -
Juha NiemeläOulun Pyrintö2:22.20 / 2:22.86
Kari PoutiainenLimingan Niittomiehet2:05.70 / -
Atte YlipahkalaKuivasjärven Aura2:12.21 / 2:12.21
 
M 5000m (1)
Jorma PuurunenPudasjärven Urheilijat20:50.84 / -
 
M seiväs (1)
Anton PurolaOulun Pyrintö4.00 / 4.00
 
M kuula (3)
Juuso MoilanenArctic Athletics Rovaniemi12.41 / -
Kasperi PulkkinenKempeleen Kiri10.82 / -
Antti-Pekka RönkköKiimingin Urheilijat15.75 / 15.75
 
M moukari (1)
Simon SolvinIK Falken61.92 / 58.73
 
M keihäs (4)
Mikko AlilaYlikiimingin Nuijamiehet46.55 / 39.86
Martin GrandellVasa IS70.26 / 65.73
Jani KiiskiläVeitsiluodon Kisaveikot78.41 / 70.63
Heikki KuurolaPudasjärven Urheilijat66.03 / -
 
N 100m (14)
Ida Aidanpää-ImmonenJyväskylän Kenttäurheilijat11.81 / 12.46
Eveliina BogdanoffKuivasjärven Aura12.64 / 12.72
Olivia BojangVeitsiluodon Kisaveikot12.16 / 12.54
Anni GrekulaRaahen Vesa12.94 / -
Annika HaverinenKajaanin Kipinä11.89 / 12.21
Tiia JärvinenVeitsiluodon Kisaveikot12.22 / 12.77
Laura JokinenKuusamon Erä-Veikot13.03 / -
Essi KurttiOulun Pyrintö12.97 / 13.33
Sini OikarinenOulun Pyrintö12.63 / -
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot12.44 / 12.77
Iina TakkulaOulun Pyrintö13.07 / 13.07
Tiina TaskinenVeitsiluodon Kisaveikot13.06 / -
Iiris TörrönenOulun Pyrintö13.54 / -
Suvi-Maarit UusitaloOulun Pyrintö13.54 / -
 
N 200m (16)
Olivia BojangVeitsiluodon Kisaveikot24.94 / 25.66
Anni GrekulaRaahen Vesa27.48 / -
Annika HaverinenKajaanin Kipinä24.45 / -
Tiia JärvinenVeitsiluodon Kisaveikot25.25 / 26.22
Pinja KangasLimingan Niittomiehet27.89 / 28.14
Adeliina KemppainenPohjan Koitto27.99 / 27.99
Laura KemppainenPohjan Koitto26.72 / 27.24
Essi KurttiOulun Pyrintö27.67 / 28.35
Enni LehtomäkiOulun Pyrintö28.51 / 28.51
Laura LoponenOulun Pyrintö27.03 / 27.03
Vilhelmiina MaarantoLimingan Niittomiehet27.91 / 28.44
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot26.21 / -
Iina TakkulaOulun Pyrintö27.47 / -
Tiina TaskinenVeitsiluodon Kisaveikot27.50 / 27.99
Iiris TörrönenOulun Pyrintö28.09 / -
Suvi-Maarit UusitaloOulun Pyrintö27.63 / -
 
N 800m (7)
Jasmin AholaKuivasjärven Aura2:36.42 / 2:36.99
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura2:18.40 / 2:18.40
Lumi LaitinenOulun Pyrintö2:28.21 / 2:30.89
Marianna LiukkonenOulun Pyrintö2:28.35 / 2:34.55
Marianne MyllyläKuusamon Erä-Veikot2:23.50 / 2:30.43
Enni PetreliusPohjan Koitto - / -
Alina VuokilaVeitsiluodon Kisaveikot2:32.0h / 2:34.67
 
N 5000m (6)
Karoliina KellolaRaahen Vesa17:49.16 / -
Jenni KeränenOulun Pyrintö - / -
Päivi LumijärviLimingan Niittomiehet21:08.13 / -
Veera ManterePudasjärven Urheilijat18:46.67 / -
Raija PoutiainenKuivasjärven Aura - / -
Henna VanhanenPudasjärven Urheilijat20:07.25 / -
 
N 100m aj (3)
Ida Aidanpää-ImmonenJyväskylän Kenttäurheilijat13.08 / 15.61
Eveliina BogdanoffKuivasjärven Aura - / -
Viivi HanhinevaOulun Pyrintö - / -
 
N seiväs (5)
Olivia HärkönenVeitsiluodon Kisaveikot3.50 / 3.30
Sanni IivariPohjan Koitto2.40 / 2.40
Elina LampelaOulun Pyrintö4.32 / 3.80
Milla NevalainenPohjan Koitto2.65 / 2.65
Kiia PerkausPohjan Koitto2.85 / 2.85
 
N 3-loikka (2)
Anna HelanderLimingan Niittomiehet9.63 / 9.63
Sofia MaarantoLimingan Niittomiehet10.05 / 9.93
 
N moukari (1)
Tytti OikarainenPosion Pyrintö58.79 / 54.41
 
N keihäs (2)
Suvi KemppainenKajaanin Kipinä53.21 / 53.21
Merja PerätaloYlikiimingin Nuijamiehet52.51 / 46.17
 
M17 kuula (3)
Mikko EskolaKiimingin Urheilijat13.23 / 13.23
Joonas KarppinenKuivasjärven Aura13.66 / 13.66
Valtteri PäätaloLumijoen Lumiukot13.49 / 13.49
 
N17 100m (9)
Milla KangasOulun Pyrintö14.65 / 14.65
Pinja KangasLimingan Niittomiehet13.43 / 13.43
Adeliina KemppainenPohjan Koitto13.49 / 13.63
Laura KemppainenPohjan Koitto13.04 / 13.07
Enni LehtomäkiOulun Pyrintö13.53 / -
Milla MaaninenRaahen Vesa13.77 / -
Vilhelmiina MaarantoLimingan Niittomiehet13.52 / 13.82
Milla NevalainenPohjan Koitto14.19 / 14.19
Pinja PurolaOulun Pyrintö13.18 / 13.42
 
P15 100m (2)
Jonne KovaniemiOulun Pyrintö14.29 / -
Ronni MäntyrantaKuivasjärven Aura - / -
 
P15 800m (3)
Jiri JuntunenLimingan Niittomiehet2:16.86 / -
Jonne KovaniemiOulun Pyrintö2:28.28 / 2:28.28
Ville-Veikko SalmelaPudasjärven Urheilijat - / -
 
T15 keihäs (1)
Johanna SalmelaPudasjärven Urheilijat22.93 / -
 
P13 pituus (3)
Oskari HyykoskiOulun Pyrintö3.79 / 3.79
Ronni MäntyrantaKuivasjärven Aura3.97 / 3.97
Vili VanhanenPudasjärven Urheilijat - / -
 
T13 60m (5)
Emmi HeikkinenSuomussalmen Rasti 8.48 / 8.48
Milla KangasOulun Pyrintö 8.89 / 8.89
Jutta KovaniemiOulun Pyrintö 9.26 / 9.34
Sofia MaarantoLimingan Niittomiehet 8.61 / -
Essi ParkkilaPudasjärven Urheilijat 9.07 / -
 
T13 kuula (2)
Jutta KovaniemiOulun Pyrintö6.35 / 6.35
Essi ParkkilaPudasjärven Urheilijat8.84 / 8.84
 
P11 60m (4)
Aatos HolmströmSuomussalmen Rasti 9.81 / 9.81
Riko MäntyrantaKuivasjärven Aura - / -
Jaakko ParkkilaPudasjärven Urheilijat 9.93 / 10.42
Veeti PurolaPudasjärven Urheilijat 9.81 / 9.81
 
P11 pituus (4)
Aatos HolmströmSuomussalmen Rasti3.66 / 3.66
Riko MäntyrantaKuivasjärven Aura3.14 / 3.14
Jaakko ParkkilaPudasjärven Urheilijat3.50 / 3.46
Veeti PurolaPudasjärven Urheilijat3.29 / -
 
T11 keihäs (3)
Kiia KellolaRaahen Vesa9.52 / -
Kaisa KeränenOulun Pyrintö16.04 / 16.04
Viia VanhanenPudasjärven Urheilijat - / -