Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
15.09. klo 18:00 Seuraottelu Helsingin Kisa-Veikot -Tampereen Pyrintö - Turun Urheiluliitto - Lahden Ahkera Tulokset (päivitetty: 21:17 15.09.2017)
Seuraottelu Helsingin Kisa-Veikot -Tampereen Pyrintö - Turun Urheiluliitto - Lahden Ahkera
Helsingin Kisa-Veikot
15.09.2017

P9 40m
1)   Abdulrahman Imoro                HKV                       6,39              
2)   Viljami Eronen                   LahdA                     6,64              
3)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     6,78              
4)   Verneri Marttila                 LahdA                     6,79              
5)   Kalle Lehtoranta                 HKV                       6,81              
6)   Eelis Lehtoranta                 HKV                       6,90              
7)   Tuomas Kärkkäinen                LahdA                     7,01              
8)   Aarni Elomaa                     TampPy                    7,04              
9)   Richard Lindqvist                TuUL                      7,11              
10)  Jimmy Tormilainen                TampPy                    7,24              
11)  Nooa Salmi                       TuUL                      7,24              
12)  Hermanni Oravainen               TampPy                    7,64              
13)  Vilho Tolonen                    TampPy                    8,95              
     Jussi Wesanko                    HKV                       DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Verneri Marttila                 LahdA                     6,79              
2)   Kalle Lehtoranta                 HKV                       6,81              
3)   Eelis Lehtoranta                 HKV                       6,90              
4)   Tuomas Kärkkäinen                LahdA                     7,01              
5)   Aarni Elomaa                     TampPy                    7,04              
6)   Jimmy Tormilainen                TampPy                    7,24              
7)   Nooa Salmi                       TuUL                      7,24              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,1
1)   Abdulrahman Imoro                HKV                       6,39              
2)   Viljami Eronen                   LahdA                     6,64              
3)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     6,78              
4)   Richard Lindqvist                TuUL                      7,11              
5)   Hermanni Oravainen               TampPy                    7,64              
6)   Vilho Tolonen                    TampPy                    8,95              
     Jussi Wesanko                    HKV                       DNS               


T9 40m
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    6,52              
2)   Naima Sainio                     HKV                       6,69              
3)   Olga Riikonen                    LahdA                     6,76              
4)   Minea Auremaa                    TuUL                      6,83              
5)   Teea Rajala                      TampPy                    6,99              
6)   Vilma Ryytty                     LahdA                     7,02              
7)   Josefiina Tenovuo                TuUL                      7,12              
8)   Hilla Tuominen                   LahdA                     7,15              
9)   Anna Peltola                     HKV                       7,15              
10)  Kaija Ilomäki                    HKV                       7,16              
11)  Noora Moisio                     TampPy                    7,29              
12)  Janette Vähäoja                  TampPy                    7,30              
13)  Malin Saarto                     TuUL                      7,35              
14)  Mette Ahonen                     TuUL                      7,45              
15)  Eevi Hautaniemi                  LahdA                     7,51              
     Lotta Wiemers                    HKV                                         

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Naima Sainio                     HKV                       6,69              
2)   Minea Auremaa                    TuUL                      6,83              
3)   Teea Rajala                      TampPy                    6,99              
4)   Vilma Ryytty                     LahdA                     7,02              
5)   Anna Peltola                     HKV                       7,15              
6)   Janette Vähäoja                  TampPy                    7,30              
7)   Mette Ahonen                     TuUL                      7,45              
     Lotta Wiemers                    HKV                                         

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    6,52              
2)   Olga Riikonen                    LahdA                     6,76              
3)   Josefiina Tenovuo                TuUL                      7,12              
4)   Hilla Tuominen                   LahdA                     7,15              
5)   Kaija Ilomäki                    HKV                       7,16              
6)   Noora Moisio                     TampPy                    7,29              
7)   Malin Saarto                     TuUL                      7,35              
8)   Eevi Hautaniemi                  LahdA                     7,51              


P9 600m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Aron Häyrynen                    HKV                       2.02,67           
2)   Verneri Marttila                 LahdA                     2.03,85           
3)   Jalmari Koskinen                 TampPy                    2.04,25           
4)   Brandon Sainio                   HKV                       2.06,77           
5)   Elias Uittamo                    HKV                       2.08,58           
6)   Valtteri Lammi                   TuUL                      2.10,56           
7)   Leo Rajaniemi                    LahdA                     2.12,72           
8)   Rasmus Fagerström                TuUL                      2.13,66           
9)   Leevi Lakanmaa                   TuUL                      2.13,78           
10)  Vilho Tolonen                    TampPy                    2.52,65           


T9 600m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Taika Henttonen                  HKV                       2.08,24           
2)   Hilla Tuominen                   LahdA                     2.10,19           
3)   Neea Keso                        TampPy                    2.10,46           
4)   Petra Pennanen                   HKV                       2.10,93           
5)   Janni Savolainen                 LahdA                     2.12,58           
6)   Rosa Karlsson                    TuUL                      2.13,24           
7)   Teea Rajala                      TampPy                    2.14,75           
8)   Meri Henttonen                   HKV                       2.17,07           
9)   Janette Vähäoja                  TampPy                    2.17,82           
10)  Helmi Koivumäki                  TuUL                      2.18,43           
11)  Iida Lehto                       TuUL                      2.20,38           
12)  Taika Varjonen                   TuUL                      2.21,01           
13)  Olga Riikonen                    LahdA                     2.25,34           
14)  Roosa Aulamo                     TampPy                    2.38,27           
     Mia Mehtälä                      HKV                                         


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aron Häyrynen                    HKV                       8,07              
     7,15   8,07   7,67   7,49   

2)   Abdulrahman Imoro                HKV                       7,86              
     7,20   7,86   7,37   6,74   

3)   Aarni Elomaa                     TampPy                    7,65              
     7,20   7,30   7,65   6,94   

4)   Viljami Eronen                   LahdA                     7,55              
     7,53   7,55   7,27   6,89   

5)   Jimi Pirttimäki                  LahdA                     7,12              
     x      7,12   6,66   6,41   

6)   Tuomas Kärkkäinen                LahdA                     6,69              
     6,25   6,46   6,67   6,69   

7)   Roope Mäenpää                    LahdA                     6,48              
     x      6,48   5,81   6,39   

8)   Hermanni Oravainen               TampPy                    6,10              
     5,84   6,10   4,94   6,09   

9)   Roope Kirjavainen                TuUL                      5,92              
     5,92   5,70   x      5,57   

10)  Carlos Mattsson                  TuUL                      5,53              
     x      5,11   5,53   5,05   

11)  Jimmy Tormilainen                TampPy                    5,32              
     5,08   x      5,32   5,01   

12)  Jalmari Koskinen                 TampPy                    4,88              
     x      4,82   4,88   4,88   

     Elis Sundholm                    HKV                       DNS               
     Noel Piirainen                   TampPy                    DNS               
     Nooa Salmi                       TuUL                      DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sirian Öhrnberg                  HKV                       6,66              
     6,12   6,50   6,66   6,20   

2)   Anna Peltola                     HKV                       6,65              
     6,32   6,65   6,41   6,63   

3)   Janni Savolainen                 LahdA                     6,49              
     6,49   6,20   6,09   5,88   

4)   Neea Keso                        TampPy                    6,42              
     6,42   6,36   5,71   6,35   

5)   Venla Manner                     TuUL                      6,33              
     6,33   6,08   6,04   5,94   

6)   Vilma Luontila                   TampPy                    5,76              
     5,50   5,76   5,25   5,76   

7)   Roosa Aulamo                     TampPy                    5,75              
     5,75   4,64   5,52   5,59   

8)   Veera Paavola                    TampPy                    5,57              
     x      5,20   5,57   5,48   

9)   Vilma Ryytty                     LahdA                     5,52              
     5,52   5,08   x      5,34   

10)  Niina Pettersson                 TuUL                      5,51              
     4,93   5,51   5,47   5,01   

11)  Eerika Ylivainio                 LahdA                     5,24              
     5,10   4,48   5,19   5,24   

12)  Joanna Lepistö                   TuUL                      4,75              
     4,75   4,57   3,92   4,48   

13)  Mia Mehtälä                      HKV                       4,68              
     4,68   3,92   4,22   4,03   

14)  Eevi Hautaniemi                  LahdA                     4,55              
     3,50   3,97   2,82   4,55   

15)  Veera Lehtonen                   TuUL                      4,37              
     3,92   3,96   4,37   4,09   

     Iiris Kosonen                    HKV                       DNS               


P11 60m
1)   Eero Honkanen                    TuUL                      8,55              
2)   Eino Sormunen                    HKV                       8,84              
3)   Alvar Itämeri                    TuUL                      8,95              
4)   Alvin Maniraho                   HKV                       8,99              
5)   Jesse Riissanen                  TampPy                    9,02              
6)   Vili Lahtinen                    TampPy                    9,06              
7)   Oskari Mäenpää                   LahdA                     9,08              
8)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       9,14              
9)   Emil Törmälä                     TampPy                    9,23              
10)  Leo Heinonen                     HKV                       9,36              
11)  Eemil Aaltonen                   TuUL                      9,43              
12)  Lenni Majasuo                    TuUL                      9,68              
13)  Niklas Piirainen                 TampPy                    9,69              
14)  Oliver Koskelainen               LahdA                     9,80              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Eero Honkanen                    TuUL                      8,55              
2)   Alvar Itämeri                    TuUL                      8,95              
3)   Alvin Maniraho                   HKV                       8,99              
4)   Jesse Riissanen                  TampPy                    9,02              
5)   Emil Törmälä                     TampPy                    9,23              
6)   Leo Heinonen                     HKV                       9,36              
7)   Oliver Koskelainen               LahdA                     9,80              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,3
1)   Eino Sormunen                    HKV                       8,84              
2)   Vili Lahtinen                    TampPy                    9,06              
3)   Oskari Mäenpää                   LahdA                     9,08              
4)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       9,14              
5)   Eemil Aaltonen                   TuUL                      9,43              
6)   Lenni Majasuo                    TuUL                      9,68              
7)   Niklas Piirainen                 TampPy                    9,69              


T11 60m
1)   Krista Lehti                     TampPy                    8,60              
2)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     8,68              
3)   Carmen Welling                   TuUL                      8,81              
4)   Mimosa Heikura                   TuUL                      8,92              
5)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    8,97              
6)   Maija Männistö                   TuUL                      9,04              
7)   Jade Toivola                     LahdA                     9,05              
8)   Chantelle Peter                  HKV                       9,07              
9)   Unni Leinonen                    TampPy                    9,08              
10)  Isabella Aaltonen                HKV                       9,15              
11)  Iida Kastarinen                  TampPy                    9,15              
12)  Vilja Hautaniemi                 LahdA                     9,26              
13)  Iida Tossavainen                 HKV                       9,30              
14)  Neela Notkonen                   LahdA                     9,43              
     Tilda Sokolnicki                 HKV                       DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1)   Mimosa Heikura                   TuUL                      8,92              
2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    8,97              
3)   Jade Toivola                     LahdA                     9,05              
4)   Chantelle Peter                  HKV                       9,07              
5)   Iida Kastarinen                  TampPy                    9,15              
6)   Vilja Hautaniemi                 LahdA                     9,26              
7)   Iida Tossavainen                 HKV                       9,30              
     Tilda Sokolnicki                 HKV                       DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,0
1)   Krista Lehti                     TampPy                    8,60              
2)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     8,68              
3)   Carmen Welling                   TuUL                      8,81              
4)   Maija Männistö                   TuUL                      9,04              
5)   Unni Leinonen                    TampPy                    9,08              
6)   Isabella Aaltonen                HKV                       9,15              
7)   Neela Notkonen                   LahdA                     9,43              


P11 600m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Samuel Pasanen                   LahdA                     1.51,43           
2)   Maxim Både                       HKV                       1.52,87           
3)   Jesse Riissanen                  TampPy                    1.53,98           
4)   Tobias Syrjä                     TampPy                    1.55,54           
5)   Otso Kaukonen                    LahdA                     1.55,99           
6)   Leo Heinonen                     HKV                       1.58,93           
7)   Edwin Itämeri                    TuUL                      1.59,21           
8)   Rasmus Tenovuo                   TuUL                      2.00,02           
9)   Joel Toivola                     LahdA                     2.00,57           
10)  Alvar Itämeri                    TuUL                      2.01,28           
11)  Karri Kuusinen                   HKV                       2.01,67           
12)  Tuomas Kuusinen                  HKV                       2.07,24           
13)  Oula Vuori                       TampPy                    2.19,59           
14)  Lauri Smolander                  TampPy                    2.25,27           


T11 600m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Venla Virrantuomi                HKV                       1.49,34           
2)   Chantelle Peter                  HKV                       1.51,37           
3)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    1.52,03           
4)   Iida Kastarinen                  TampPy                    1.52,05           
5)   Mimosa Heikura                   TuUL                      1.54,48           
6)   Camilla Silen                    TuUL                      1.54,75           
7)   Vilja Läderberg                  LahdA                     1.58,01           
8)   Roosa Fagerström                 TuUL                      1.58,59           
9)   Taimi Vallinoja                  HKV                       1.58,64           
10)  Sofia Rinne                      LahdA                     1.59,32           
11)  Neela Notkonen                   LahdA                     2.00,57           
12)  Emilia Aho                       TampPy                    2.09,28           
13)  Tilda Tavi                       TampPy                    2.09,33           
14)  Nora Korelin                     HKV                       2.10,36           
15)  Sara Rajaniemi                   LahdA                     2.17,03           


T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     9,68 +2,6  9,62 +1,3
     9,52   9,68   9,49   9,62   
     +0,5   +2,6   +1,0   +1,3   

2)   Carmen Welling                   TuUL                      9,43 +0,7          
     9,33   9,43   9,42   9,43   
     +3,0   +1,7   +0,6   +0,7   

3)   Tilda Sokolnicki                 HKV                       9,13 +1,0          
     9,13   8,94   8,85   x      
     +1,0   +1,2   +1,1          

4)   Anni Forss                       TampPy                    9,00 +1,6          
     9,00   8,90   8,34   8,63   
     +1,6   +0,1   +0,4   +0,6   

5)   Oona Moisio                      TampPy                    8,93 +1,3          
     8,82   8,93   8,90   8,92   
     +1,1   +1,3   +1,9   +1,0   

6)   Pinja Siljanto                   TuUL                      8,72 +1,6          
     8,40   8,61   8,72   8,72   
     +2,3   +1,8   +0,5   +1,6   

7)   Jade Toivola                     LahdA                     8,66 +1,3          
     8,46   8,66   8,42   8,42   
     +1,0   +1,3   +0,8   +0,6   

8)   Eerika Harju                     TuUL                      8,62 +1,6          
     8,62   8,34   8,46   8,45   
     +1,6   +0,2   +0,8   +0,3   

9)   Helmi Salmela                    TampPy                    8,54 +1,7          
     8,37   8,54   7,90   8,25   
     +1,0   +1,7   +1,4   +0,9   

10)  Vilja Hautaniemi                 LahdA                     8,53 +1,6          
     8,27   8,53   8,36   8,33   
     +1,2   +1,6   +1,6   +1,0   

11)  Siiri Päiväniemi                 HKV                       8,26 +2,1  8,13 +1,1
     x      8,26   7,35   8,13   
            +2,1   +1,8   +1,1   

12)  Venla Reunanen                   HKV                       8,18 +1,1          
     x      8,18   7,83   8,02   
            +1,1   +1,6   +2,4   

13)  Milla Nuutinen                   TampPy                    7,83 +1,4          
     7,48   7,83   7,69   7,70   
     +1,5   +1,4   +2,1   +0,7   

14)  Kira Koskiniemi                  HKV                       7,60 +0,7          
     x      x      x      7,60   
                          +0,7   

15)  Sara Rajaniemi                   LahdA                     6,95 +2,2  6,90 +0,6
     x      6,95   6,90   6,71   
            +2,2   +0,6   +0,4   

     Venla Virrantuomi                HKV                       DNS               


P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eero Sormunen                    HKV                       39,49             
     x      x      32,83  39,49  

2)   Tomi Kuusisto                    TuUL                      28,60             
     28,60  28,04  x      x      

3)   Eino Sormunen                    HKV                       28,27             
     x      27,96  27,29  28,27  

4)   Oskari Mäenpää                   LahdA                     25,70             
     25,70  -      -      -      

5)   Samuel Pasanen                   LahdA                     25,66             
     22,45  x      22,65  25,66  

6)   Eero Honkanen                    TuUL                      24,61             
     24,61  22,32  23,74  23,68  

7)   Oliver Koskelainen               LahdA                     24,46             
     23,99  23,68  22,59  24,46  

8)   Lenni Majasuo                    TuUL                      23,83             
     18,72  x      22,09  23,83  

9)   Aarni Anttila                    HKV                       22,19             
     18,34  18,65  17,30  22,19  

10)  Riku Naula                       TuUL                      21,16             
     18,72  x      20,80  21,16  

11)  Lauri Smolander                  TampPy                    19,89             
     19,89  16,11  19,51  x      

12)  Niklas Piirainen                 TampPy                    17,75             
     15,38  17,75  x      x      

13)  Vili Lahtinen                    TampPy                    14,80             
     12,78  x      13,45  14,80  

14)  Emil Törmälä                     TampPy                    11,82             
     x      11,82  x      x      

     Aapo Reinikainen                 HKV                       DNS               


P13 200m
1)   Eino Perämaa                     TampPy                    26,52             
2)   Lassi Pihlavisto                 HKV                       27,48             
3)   Patrik Järvinen                  TampPy                    27,58             
4)   Ville Kylmäpuro                  HKV                       27,67             
5)   Viljami Heinonen                 HKV                       27,88             
6)   Topi Rönni                       TampPy                    28,00             
7)   Jere Haapalainen                 TampPy                    28,34             
8)   Aapo Nikkola                     HKV                       29,28             
9)   Atte Öhman                       TuUL                      30,07             
10)  Aarne Autio                      TuUL                      30,18             
11)  Elmeri Kero                      TuUL                      30,36             
12)  Atte Tuominen                    LahdA                     31,01             
13)  Kasper Kouvonen                  TuUL                      32,52             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,5
1)   Lassi Pihlavisto                 HKV                       27,48             
2)   Patrik Järvinen                  TampPy                    27,58             
3)   Ville Kylmäpuro                  HKV                       27,67             
4)   Jere Haapalainen                 TampPy                    28,34             
5)   Atte Öhman                       TuUL                      30,07             
6)   Kasper Kouvonen                  TuUL                      32,52             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,3
1)   Eino Perämaa                     TampPy                    26,52             
2)   Viljami Heinonen                 HKV                       27,88             
3)   Topi Rönni                       TampPy                    28,00             
4)   Aapo Nikkola                     HKV                       29,28             
5)   Aarne Autio                      TuUL                      30,18             
6)   Elmeri Kero                      TuUL                      30,36             
7)   Atte Tuominen                    LahdA                     31,01             


T13 200m
1)   Pinja Naula                      TuUL                      26,66             
2)   Sini Rajaniemi                   LahdA                     27,42             
3)   Anniina Huura                    TampPy                    27,56             
4)   Milka Ukkonen                    LahdA                     27,84             
5)   Eerika Heiskala                  TampPy                    28,09             
6)   Kerttu Niemi                     HKV                       28,45             
7)   Edesa Gashi                      HKV                       28,50             
8)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     28,68             
9)   Siiri Siirtola                   HKV                       28,82             
10)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    28,95             
11)  Venla Läderberg                  LahdA                     29,10             
12)  Elsa Karjalainen                 TuUL                      29,16             
13)  Micaela Hänninen                 HKV                       29,61             
14)  Veera Kokkala                    TuUL                      31,06             
     Vilma Väliharju                  TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,9
1)   Pinja Naula                      TuUL                      26,66             
2)   Milka Ukkonen                    LahdA                     27,84             
3)   Kerttu Niemi                     HKV                       28,45             
4)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     28,68             
5)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    28,95             
6)   Micaela Hänninen                 HKV                       29,61             
7)   Veera Kokkala                    TuUL                      31,06             
     Vilma Väliharju                  TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,4
1)   Sini Rajaniemi                   LahdA                     27,42             
2)   Anniina Huura                    TampPy                    27,56             
3)   Eerika Heiskala                  TampPy                    28,09             
4)   Edesa Gashi                      HKV                       28,50             
5)   Siiri Siirtola                   HKV                       28,82             
6)   Venla Läderberg                  LahdA                     29,10             
7)   Elsa Karjalainen                 TuUL                      29,16             


P13 600m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Roni Rämä                        LahdA                     1.36,87           
2)   Simeon Vorselman                 HKV                       1.38,40           
3)   Jere Haapalainen                 TampPy                    1.42,47           
4)   Elmeri Kero                      TuUL                      1.43,88           
5)   Onni Lind                        HKV                       1.48,32           
6)   Sisu Moilanen                    TuUL                      1.49,96           
7)   Johannes Mäkelä                  HKV                       1.51,78           
8)   Konsta Kankainen                 TampPy                    1.51,86           
9)   Julius Aho                       HKV                       1.55,06           
10)  Lauri Röntynen                   TuUL                      1.56,71           
11)  Vilho Ahtinen                    TuUL                      2.01,08           
12)  Eelis Harjunmaa                  TampPy                    2.06,16           
     Otto Ahonen                      TampPy                    DNS               
     Patrik Järvinen                  TampPy                    DNS               


T13 600m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Pinja Naula                      TuUL                      1.45,07           
2)   Saana Talsta                     HKV                       1.47,14           
3)   Minttu Kaukonen                  LahdA                     1.48,36           
4)   Venla Läderberg                  LahdA                     1.51,66           
5)   Jenni Johnsson                   LahdA                     1.52,10           
6)   Tinja Pirttikoski                TuUL                      1.52,13           
7)   Jessica Vuorinen                 HKV                       1.53,22           
8)   Anni Nurminen                    TampPy                    1.53,55           
9)   Eerika Heiskala                  TampPy                    1.54,00           
10)  Iida Kujanpää                    TampPy                    1.54,64           
11)  Isabella Hale                    HKV                       1.54,73           
12)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    1.57,07           
13)  Janette Puikkonen                HKV                       1.57,80           
14)  Liina Ahtiainen                  TuUL                      1.58,70           
15)  Lotta Kirjavainen                TuUL                      2.01,21           
     Sini Rajaniemi                   LahdA                                       


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Topi Rönni                       TampPy                    150               
     140    145    150    
     o      o      xo     

2)   Eino Perämaa                     TampPy                    140               
     130    135    140    145    
     o      o      o      xxx    

2)   Roni Rämä                        LahdA                     140               
     140    
     o      

2)   Simeon Vorselman                 HKV                       140               
     135    140    145    150    155    
     o      o      ---    ---    xxx    

5)   Aapo Nikkola                     HKV                       140               
     130    135    140    145    
     o      xo     xo     xxx    

6)   Riku Uusitalo                    TuUL                      140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      xxo    xo     xxx    

7)   Ville Kylmäpuro                  HKV                       140               
     120    125    130    135    140    145    
     ---    o      o      o      xxo    xxx    

8)   Atte Öhman                       TuUL                      135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xxx    

9)   Konsta Kankainen                 TampPy                    135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xo     xxx    

10)  Sisu Moilanen                    TuUL                      135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      xo     xxo    xxx    

11)  Atte Tuominen                    LahdA                     130               
     120    125    130    135    
     o      o      o      x      

12)  Vilho Ahtinen                    TuUL                      130               
     120    125    130    135    
     o      xo     o      xxx    

13)  Eelis Harjunmaa                  TampPy                    130               
     120    125    130    135    
     o      o      xo     xxx    

14)  Pyry Koskiniemi                  HKV                       125               
     120    125    130    
     o      xo     xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jenna Kuusivaara                 TuUL                      150               
     125    130    135    140    145    150    155    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Melissa Hänninen                 HKV                       150               
     130    135    140    145    150    155    
     o      o      o      xxo    xxo    xxx    

3)   Aino-Maria Ainasoja              HKV                       145               
     135    140    145    150    
     o      o      o      xxx    

4)   Anni Nurminen                    TampPy                    145               
     135    140    145    150    
     o      o      xo     xxx    

5)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     145               
     130    135    140    145    150    
     o      o      o      xxo    xxx    

6)   Anniina Huura                    TampPy                    140               
     135    140    145    
     o      o      xxx    

7)   Jenni Johnsson                   LahdA                     135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xxx    

8)   Vilma Väliharju                  TampPy                    135               
     130    135    140    
     o      xo     xxx    

9)   Henna Termonen                   LahdA                     130               
     120    125    130    135    
     o      o      o      xxx    

9)   Milka Ukkonen                    LahdA                     130               
     120    125    130    135    
     o      o      o      xxx    

11)  Hanna Holst                      HKV                       130               
     120    125    130    135    
     xo     o      o      xxx    

12)  Aada Vaahtoranta                 TuUL                      130               
     120    125    130    135    
     o      o      xo     xxx    

12)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    130               
     130    135    
     xo     xxx    

12)  Oona Kitula                      TuUL                      130               
     120    125    130    135    
     o      o      xo     xxx    

15)  Edith Puhakka                    HKV                       125               
     120    125    130    
     o      o      xxx    

15)  Hertta Ahonen                    TuUL                      125               
     120    125    130    
     o      o      xxx    



P15 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Aleksi Rajaniemi                 LahdA                     2.03,26           
2)   Tuure Haapanen                   TuUL                      2.03,98           
3)   Benjamin Lee                     HKV                       2.13,62           
4)   Joel Turkka                      TampPy                    2.13,66           
5)   Jere Raunio                      HKV                       2.17,31           
6)   Justus Luonela                   LahdA                     2.17,61           
7)   Pyry Suojanen                    TuUL                      2.21,44           
8)   Kasperi Valonen                  TampPy                    2.22,71           
9)   Tuomas Smolander                 TampPy                    2.23,20           
10)  Juho Hirsto                      HKV                       2.23,36           


T15 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Pinja Kotinurmi                  LahdA                     2.18,42           
2)   Sara Kinnunen                    LahdA                     2.29,47           
3)   Iines Aho                        TuUL                      2.31,30           
4)   Elli Piitulainen                 LahdA                     2.35,27           
5)   Mona Korelin                     HKV                       2.36,03           
6)   Ilona Ruohola                    TuUL                      2.37,83           
7)   Sanni Markkanen                  HKV                       2.38,88           
8)   Liisa Jalava                     TuUL                      2.44,61           
9)   Maria Peltoniemi                 TampPy                    2.46,01           
10)  Emma Haapamäki                   TampPy                    2.46,51           
11)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    2.47,20           
12)  Sanni Lento                      TampPy                    2.47,36           
13)  Nikita Kumpulainen               HKV                       2.49,37           


T15 80m aidat
1)   Venla Väliharju                  TampPy                    12,01             
2)   Nea Lento                        TampPy                    12,31             
3)   Aino Honkanen                    TuUL                      12,70             
4)   Roosa Toivonen                   HKV                       12,71             
5)   Emilia Tapionlinna               LahdA                     12,82             
6)   Emilia Voutilainen               HKV                       12,88             
7)   Pinja Kotinurmi                  LahdA                     13,12             
8)   Edit Nurminen                    TuUL                      13,25             
9)   Ella Sirmola                     LahdA                     13,51             
10)  Sara Kinnunen                    LahdA                     13,58             
11)  Alina Loikas                     TuUL                      14,28             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,1
1)   Roosa Toivonen                   HKV                       12,71             
2)   Emilia Tapionlinna               LahdA                     12,82             
3)   Emilia Voutilainen               HKV                       12,88             
4)   Edit Nurminen                    TuUL                      13,25             
5)   Sara Kinnunen                    LahdA                     13,58             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1)   Venla Väliharju                  TampPy                    12,01             
2)   Nea Lento                        TampPy                    12,31             
3)   Aino Honkanen                    TuUL                      12,70             
4)   Pinja Kotinurmi                  LahdA                     13,12             
5)   Ella Sirmola                     LahdA                     13,51             
6)   Alina Loikas                     TuUL                      14,28             


P15 100m aidat
1)   Joel Turkka                      TampPy                    12,97             
2)   Jaakko Linnus                    TampPy                    14,48             
3)   Jeremi Siimes                    TuUL                      14,73             
4)   Eelis Snåre                      LahdA                     15,07             
5)   Kristofer Aaltonen               HKV                       15,18             
6)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     15,67             
7)   Eeli Heikkilä                    TuUL                      15,78             
8)   Antti Pihlavisto                 HKV                       15,81             
9)   Oliver Westerlund                HKV                       16,17             
10)  Elias Saru                       TuUL                      16,47             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,8
1)   Jaakko Linnus                    TampPy                    14,48             
2)   Jeremi Siimes                    TuUL                      14,73             
3)   Eelis Snåre                      LahdA                     15,07             
4)   Antti Pihlavisto                 HKV                       15,81             
5)   Oliver Westerlund                HKV                       16,17             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1)   Joel Turkka                      TampPy                    12,97             
2)   Kristofer Aaltonen               HKV                       15,18             
3)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     15,67             
4)   Eeli Heikkilä                    TuUL                      15,78             
5)   Elias Saru                       TuUL                      16,47             


P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Saku Laine                       TampPy                    14,50             
     14,34  x      x      14,50  

2)   Okko Savola                      TampPy                    12,84             
     12,58  12,84  12,48  12,74  

3)   Aleksi Savolainen                TampPy                    12,60             
     11,21  11,65  x      12,60  

4)   Kaius Kemppainen                 TuUL                      11,55             
     10,57  11,49  11,55  x      

5)   Kaapo Kankainen                  TampPy                    11,00             
     9,64   10,01  10,40  11,00  

6)   Juho Jylhämaa                    LahdA                     10,23             
     x      9,83   10,23  x      

7)   Niilo Waher                      TuUL                      10,04             
     10,04  x      9,60   9,98   

8)   Paavo Niinikoski                 HKV                       10,04             
     9,22   8,88   9,51   10,04  

9)   Kristofer Aaltonen               HKV                       9,65              
     9,30   9,65   x      9,51   

10)  Emil Mellanen                    TuUL                      9,17              
     x      9,17   x      x      

11)  Manu Metsäkangas                 LahdA                     7,24              
     7,18   7,24   -      -      

12)  Aarni Lemetti                    HKV                       6,55              
     6,31   6,55   6,20   x      

     Roope Rämä                       LahdA                     DNS               


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Daniela Sandås                   TuUL                      11,35             
     10,59  11,35  11,21  11,13  

2)   Siiri Elomaa                     TampPy                    10,95             
     x      10,61  10,95  10,70  

3)   Veera Koskinen                   LahdA                     10,45             
     9,84   10,45  9,07   10,21  

4)   Venla Väliharju                  TampPy                    10,22             
     x      10,22  x      x      

5)   Nea Savola                       LahdA                     10,04             
     9,81   10,04  x      9,93   

6)   Eeva Samberg                     HKV                       9,88              
     9,88   x      x      x      

7)   Meri Elomaa                      TampPy                    9,69              
     9,48   x      9,69   9,52   

8)   Emilia Voutilainen               HKV                       8,98              
     8,64   x      8,85   8,98   

9)   Minttu Törnblom                  TampPy                    8,98              
     7,68   7,45   8,20   8,98   

10)  Aino Honkanen                    TuUL                      8,69              
     8,69   8,32   x      8,12   

11)  Sanni Markkanen                  HKV                       8,66              
     7,86   7,65   8,66   8,01   

12)  Edit Nurminen                    TuUL                      7,43              
     7,33   7,43   7,43   7,23   



M17 300m
1)   Daniel Aaltonen                  HKV                       36,98             
2)   Eetu Kuusela                     TuUL                      37,21             
3)   Riku Ahvenniemi                  TampPy                    37,22             
4)   Ville Suoniemi                   TampPy                    37,57             
5)   Sami Laakkonen                   HKV                       37,85             
6)   Eero Peltola                     LahdA                     38,64             
7)   Karim Echahid                    LahdA                     39,80             
8)   Henrik Hörkkö                    TuUL                      41,24             
     Juuso Nurminen                   TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Daniel Aaltonen                  HKV                       36,98             
2)   Ville Suoniemi                   TampPy                    37,57             
3)   Sami Laakkonen                   HKV                       37,85             
4)   Eero Peltola                     LahdA                     38,64             
5)   Karim Echahid                    LahdA                     39,80             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Eetu Kuusela                     TuUL                      37,21             
2)   Riku Ahvenniemi                  TampPy                    37,22             
3)   Henrik Hörkkö                    TuUL                      41,24             
     Juuso Nurminen                   TampPy                    DNS               


N17 300m
1)   Sofie Roos                       HKV                       43,09             
2)   Petra Häggqvist                  HKV                       43,35             
3)   Rosa Muurasniemi                 TampPy                    43,47             
4)   Sofia Kankaanpää                 TuUL                      44,26             
5)   Aino Tuomi                       LahdA                     44,58             
6)   Salla Tuominen                   TampPy                    45,09             
7)   Pinja Ruoho                      LahdA                     45,56             
8)   Sonja Kuusinen                   TuUL                      45,60             
9)   Essi Tuukkanen                   LahdA                     46,60             
10)  Henriika Lento                   TampPy                    49,91             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Sofie Roos                       HKV                       43,09             
2)   Sofia Kankaanpää                 TuUL                      44,26             
3)   Salla Tuominen                   TampPy                    45,09             
4)   Pinja Ruoho                      LahdA                     45,56             
5)   Essi Tuukkanen                   LahdA                     46,60             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Petra Häggqvist                  HKV                       43,35             
2)   Rosa Muurasniemi                 TampPy                    43,47             
3)   Aino Tuomi                       LahdA                     44,58             
4)   Sonja Kuusinen                   TuUL                      45,60             
5)   Henriika Lento                   TampPy                    49,91             


M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Christian Hänninen               HKV                       6,23 +0,6          
     x      5,98   5,79   6,23   
            +1,1   +0,2   +0,6   

2)   Pyry Anttila                     HKV                       6,02 +0,0          
     5,67   x      5,78   6,02   
     +0,0          +1,9   +0,0   

3)   Karim Echahid                    LahdA                     5,71 +0,3          
     5,56   5,63   5,71   0,00   
     +0,9   +0,5   +0,3          

4)   Ville Suoniemi                   TampPy                    5,71 -0,3          
     5,71   -      -      -      
     -0,3                        

5)   Eero Peltola                     LahdA                     5,65 +0,4          
     5,65   5,50   x      -      
     +0,4   +0,1                 

6)   Eetu Kuusela                     TuUL                      5,50 +0,9          
     x      x      5,50   
                   +0,9   

7)   Riku Ahvenniemi                  TampPy                    5,41 +0,1          
     x      x      x      5,41   
                          +0,1   

8)   Roope Kivelä                     TuUL                      5,04 -0,3          
     4,71   4,52   4,75   5,04   
     +2,1   +0,8   +0,8   -0,3   

9)   Ari Mahmoudian                   TampPy                    4,97 +0,8          
     4,82   4,88   4,97   4,94   
     +0,8   +0,7   +0,8   +0,7   

10)  Mathias Gustafsson               TuUL                      4,86 +1,2          
     4,86   4,80   x      4,75   
     +1,2   +0,1          +0,1   

     Henrik Hörkkö                    TuUL                      NM NM             
     x      x      x      -      
                                 

     Sami Laakkonen                   HKV                       DNS               


N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Edith Berden                     HKV                       5,15 +1,0          
     5,03   4,95   5,02   5,15   
     +0,2   +0,3   +0,4   +1,0   

2)   Rosa Muurasniemi                 TampPy                    5,10 +1,2          
     5,10   5,05   -      -      
     +1,2   +0,7                 

3)   Petra Häggqvist                  HKV                       4,93 +0,4          
     4,86   4,93   x      -      
     +1,0   +0,4   +0,6          

4)   Sofia Kankaanpää                 TuUL                      4,82 +1,1          
     4,82   4,46   4,76   -      
     +1,1   +0,2   +0,3          

5)   Daniela Fernandez Furu           TuUL                      4,80 +0,2          
     4,61   4,51   4,80   4,76   
     +0,8   +1,2   +0,2   +0,7   

6)   Oona Huura                       TampPy                    4,69 -0,1          
     x      4,69   x      4,36   
     -0,2   -0,1   +0,5   +0,1   

7)   Essi Eriksson                    HKV                       4,66 +0,9          
     4,52   4,66   4,18   4,50   
     +1,2   +0,9   +0,3   +0,5   

8)   Pinja Ruoho                      LahdA                     4,65 +0,2          
     4,65   4,53   4,51   -      
     +0,2   +2,3   +0,4          

9)   Juulia Inkinen                   LahdA                     4,50 +0,9          
     4,41   4,50   3,97   4,16   
     +1,6   +0,9   +0,0   +0,2   

10)  Emilia Heino                     TampPy                    4,29 +0,8          
     4,28   4,23   4,29   4,22   
     +0,1   +1,5   +0,8   +1,2   

     Anni Sinelampi                   LahdA                     DNS               
     Ida Tolonen                      TuUL                      DNS               
     Marisa Värtinen                  HKV                       NM +0,4           
     x      x      x      x      
     +1,1   +0,0   +0,2   +0,4   

     Veera Uusinoka                   TampPy                    DNS               




© 2017 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.2.38 - 15.09.2017 21:16:03