Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
13.09. klo 17:00 Vetelin avoimet aluekilpailut Tulokset (päivitetty: 22:46 13.09.2017)
N 1500m 1) Saana Lappalainen SeinäjSU 4.45,13, 2) Reija-Elina Jylhä HalsToi 5.13,48, 3) Jamira Suarez IFDrott 5.30,85. 

N Korkeus 1) Hilda Haavisto KannU 145, 2) Marja Eskelinen VetU 135. 

M 100m (+0,6) 1) Frans Häggblom IKFalken 11,96, 2) Eemil Ali-Haapala KaustPV 12,30, 3) Aaro Åivo VetU 12,94, 4) Jarmo Huusko VetU 14,41. 

M 1500m 1) Aaro Åivo VetU 5.21,26, 2) Markus Hernesmaa KannU 5.33,11. 

M Keihäs 1) Martin Grandell VasaIS 62,58, 2) Matti Löytynoja YlivKu 47,51. 

T9 60m 1) Laura Aho ReisjPi 9,94, 2) Saimi Koskimäki VetU 10,10, 3) Vanessa Pöyhönen VetU 10,22, 4) Hilla Saari VetU 11,45, 5) Jenna
Patana VetU 11,52, 6) Enni Pakkala VetU 11,96, 7) Olivia Anttila VetU 12,33 
Erä 1 (+0,8) 1) Laura Aho ReisjPi 9,94, 2) Hilla Saari VetU 11,45, 3) Jenna Patana VetU 11,52, 4) Olivia Anttila VetU 12,33. Erä 2 (+0,6) 1)
Saimi Koskimäki VetU 10,10, 2) Vanessa Pöyhönen VetU 10,22, 3) Enni Pakkala VetU 11,96. 

T9 Pituus 1) Laura Aho ReisjPi 3,59, 2) Vanessa Pöyhönen VetU 3,36, 3) Saimi Koskimäki VetU 3,10, 4) Veena Penttilä KaustPV 2,88,
5) Jenna Patana VetU 2,68, 6) Enni Pakkala VetU 2,61, 7) Olivia Anttila VetU 2,42. 

P9 60m (+0,2) 1) Riku Patana VetU 9,65, 2) Aatu Rannila VetU 10,28, 3) Oliver Lastikka KannU 10,29, 4) Oskari Pekkarinen KinnKi 10,41, 5) Leevi
Niininen VetU 11,27. 

P9 Pituus 1) Oliver Lastikka KannU 3,31, 2) Oskari Pekkarinen KinnKi 3,24, 3) Riku Patana VetU 3,23, 4) Leevi Niininen VetU 2,88. 

T11 60m 1) Elli Siirilä VetU 9,27, 2) Viivi-Leena Kari VetU 9,66, 3) Eerika Pekkarinen KinnKi 9,75, 4) Emilia Ilola KannU 9,77, 5) Iina Lastikka
KannU 9,87, 6) Sara Patana VetU 9,89, 7) Oona Anttila VetU 10,01, 8) Rebekka Pöyhönen VetU 10,14, 9) Fanni Pakkala VetU 10,18 
Erä 1 (+0,2) 1) Elli Siirilä VetU 9,27, 2) Viivi-Leena Kari VetU 9,66, 3) Emilia Ilola KannU 9,77, 4) Iina Lastikka KannU 9,87, 5) Sara
Patana VetU 9,89. Erä 2 (+0,2) 1) Eerika Pekkarinen KinnKi 9,75, 2) Oona Anttila VetU 10,01, 3) Rebekka Pöyhönen VetU 10,14, 4) Fanni
Pakkala VetU 10,18. 

T11 Pituus 1) Eerika Pekkarinen KinnKi 3,68, 2) Iina Lastikka KannU 3,63, 3) Viivi-Leena Kari VetU 3,46, 4) Sara Patana VetU 3,36, 5) Oona Anttila
VetU 3,32, 6) Rebekka Pöyhönen VetU 3,31, 7) Fanni Pakkala VetU 3,27. 

P11 60m (+0,3) 1) Toni Aho ReisjPi 9,48, 2) Iikka Torppa VetU 9,55, 3) Leevi Penttilä KaustPV 9,56, 4) Noel Aho VetU 9,77, 5) Eino Niininen VetU
9,90, 6) Jarkko Mikkonen PyhäjPo 10,05. 

P11 Pituus 1) Iikka Torppa VetU 3,83, 2) Jarkko Mikkonen PyhäjPo 3,68, 3) Teemu Simoinen HalsToi 3,62, 4) Eino Niininen VetU 3,61, 5) Lauri
Niininen VetU 3,46, 6) Noel Aho VetU 3,39, 7) Toni Aho ReisjPi 3,20. 

T13 200m (+0,4) 1) Jonna Koivisto VetU 31,82, 2) Terhi Junno YlivKu 32,20. 
 
T13 Korkeus 1) Elli Siirilä VetU 133, 2) Jonna Koivisto VetU 124. 

P13 1000m 1) Rasmus Remesaho ToholU 3.07,98, 2) Veeti Penttilä KaustPV 3.09,33, 3) Jimi Rousu GamlakIF 3.43,88, 4) Lauri Niininen VetU 3.48,38,
5) Riko-Matti Jylhä HalsToi 3.49,29, 6) Aatu Rannila VetU 4.09,17. 

P13 Keihäs 1) Niko Mäki-Mustapää KuortKu 40,93, 2) Lenni Yli-Kotila KannU 40,68, 3) Rasmus Remesaho ToholU 40,28, 4) Miko
Heikkilä VetU 38,82, 5) Oska Torppa VetU 37,27, 6) Teemu Simoinen HalsToi 30,73, 7) Iikka Torppa VetU 28,17, 8) Eino Niininen VetU 26,98, 9)
Henri Pitkäkangas AlajA 25,70, 10) Lauri Niininen VetU 22,67, 11) Elmeri Siirilä VetU 8,16. 

T15 100m (+0,5) 1) Elli-Noora Puustinen KannU 14,32, 2) Janika Pekkarinen KinnKi 15,35. 

T15 Korkeus 1) Elli-Noora Puustinen KannU 138. 

P15 100m (+0,3) 1) Niko Patana VetU 12,93, 2) Viljami Kari VetU 13,01, 3) Rasmus Remesaho ToholU 13,09, 4) Joona Ali-Haapala KaustPV 13,27, 5) Jani
Simoinen HalsToi 13,31. 

P15 Keihäs 1) Jani Simoinen HalsToi 41,00.