Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
22.08. klo 13:00 SM-kilpailut M/N17,16 Tulokset (päivitetty: 18:24 24.08.2014)
SM-kilpailut M/N 16-17
Karhulan keskuskenttä, Kotka
22.8.2014

TULOKSET

M16 200 m                           Loppukilpailu


                     Tuuli: -3,4

  1. Leevi Lyytinen                          1998 LahdA               23,02 
  2. Joona Forsgren                          1998 MaarMa              23,40 
  3. Juho Rönkä                              1998 JanJa               23,51 
  4. Tuukka Huuskola                         1998 EsboIF              23,63 
  5. Harald Spoof                            1998 TuUL                24,10 
  6. Toni Mäki                               1998 IkaalU              24,14 
  7. Markus Erkkilä                          1998 KannU               24,18 
  8. Henry Ojala                             1998 VeikkVei            24,44 

M16 1500 m                          Loppukilpailu


  1. Konsta Hämäläinen                       1998 SulkU             4.19,89 
  2. Mika Huotari                            1998 KU-58             4.23,25 
  3. Daniel Lundmark                         1998 HIFK              4.23,84 
  4. Kevin Sandell                           1998 IKFalken          4.24,60 
  5. Anton Pyssysalo                         1998 KeskiUYU          4.26,91 
  6. Samuel Korhonen                         1998 KU-58             4.27,74 
  7. Veikko Nurmi                            1998 TampPy            4.33,37 
  8. Ville Parantainen                       1998 ViipU             4.34,67 
  9. Olli Untinen                            1998 KalajJu           4.36,09 
 10. William Sundell                         1998 PargIF            4.36,58 
 11. Vesa Lahtinen                           1998 LänsiUU           4.37,89 
 12. Samu Heikkonen                          1998 LappUM            4.40,96 
 13. Valtteri Heikkinen                      1998 VehkVei           4.49,05 

      Väliajat:
           400    1.03,65 Konsta Hämäläinen             
           800    2.17,19 Konsta Hämäläinen             
          1200    3.31,35 Konsta Hämäläinen             


M16 400 m aj                        Loppukilpailu

  1. Tuomas Lehtonen                         1998 LiedPa              54,82 
  2. Pekka Sinkkonen                         1998 HIFK                56,61 
  3. Otto Öhman                              1998 TuUL                59,18 
  4. Jonni Blomqvist                         1998 BorgåAk             59,52 
  5. Elias Ylöstalo                          1998 IFSibboV            59,72 
  6. Iiro Surkka                             1998 JyväskKU          1.00,71 
  7. Alex Vääränen                           1998 HelsTa            1.01,27 
  8. Dani Vakkilainen                        1998 HKV               1.04,67 
  9. Ahmed Ahmed                             1998 HIFK              1.05,04 

Erä 1                

  1. Otto Öhman                              1998 TuUL                59,18 
  2. Alex Vääränen                           1998 HelsTa            1.01,27 
  3. Ahmed Ahmed                             1998 HIFK              1.05,04 

Erä 2                

  1. Tuomas Lehtonen                         1998 LiedPa              54,82 
  2. Pekka Sinkkonen                         1998 HIFK                56,61 
  3. Jonni Blomqvist                         1998 BorgåAk             59,52 
  4. Elias Ylöstalo                          1998 IFSibboV            59,72 
  5. Iiro Surkka                             1998 JyväskKU          1.00,71 
  6. Dani Vakkilainen                        1998 HKV               1.04,67 

M16 Kolmiloikka                     Loppukilpailu

  1. Heikki Chen                             1998 HIFK                14,15 +1,4            
         13,57 13,86 14,05     X 13,82 14,15
          +1,4  +2,5  +2,0  +1,3  +2,2  +1,4
  2. Oskari Söderström                       1998 KarkkPo             13,56 +1,7            
         13,03 13,16     X 12,90 11,24 13,56
          +1,5  +2,0  +0,9  +1,1  +3,3  +1,7
  3. Julius Toivola                          1998 JyväskKU            13,51 +0,3            
         13,15 13,44 13,51     X     X 12,76
          +3,2  +2,0  +0,3  +2,3  +1,7  -1,0
  4. Antti Kolsi                             1998 HamPo               13,29 +2,6  12,30 +1,3
         12,49 12,30 12,89     X     X 13,29
          +2,2  +1,3  +2,6  +1,4  +2,9  +2,6
  5. Joona Välipakka                         1998 KuopRei             13,05 -1,1            
         12,77 13,02     X 12,70 12,65 13,05
          +0,8  +2,5  +0,8  +3,1  -1,3  -1,1
  6. Julius Kuusela                          1998 LänsiUU             12,90 +2,1  12,66 +0,3
         12,58 12,66 12,90     X 12,59 12,64
          -1,3  +0,3  +2,1  +2,0  +0,6  +1,4
  7. Joona Forsgren                          1998 MaarMa              12,73 +2,8  12,34 +0,7
         12,33 12,73 12,66 12,34     X
          +1,5  +2,8  +2,7  +0,7  +1,3
  8. Johannes Hartikainen                    1998 HämeenlTa           12,62 +1,6            
             X 12,09 12,62 12,52 12,09 12,62
          +3,0  +1,9  +2,1  +0,7  -1,3  +1,6
  9. Valtteri Välläri                        1998 JanJa               12,22 +3,0  11,88 +1,7
         12,17 11,88 12,22
          +2,4  +1,7  +3,0
 10. Miikkael Lehtinen                       1998 TurWei              12,04 +1,6            
         11,49 12,04 11,60
          +3,0  +1,6  +2,6
 11. Juuso Petäjäsuo                         1998 LempKi              11,81 +2,0            
         11,74 11,67 11,81
          +2,7  +1,2  +2,0
 12. Ilari Keränen                           1998 KarkkPo             11,54 +1,3            
         10,97 11,31 11,54
          +0,7  +2,9  +1,3
     Henri Puumalainen                       1998 BorgåAk                NM +0,9            
             X     X     X
          +1,0  +1,9  +0.9

M16 Kuula                           Loppukilpailu

  1. Lauri Lindqvist                         1998 SiilPo              16,82 
              X      X  13,35  16,82      X  16,37
  2. Arttu Untinen                           1998 KalajJu             15,90 
              X  15,18  15,11  14,45      X  15,90
  3. Ville Välimaa                           1998 KU-58               15,72 
          15,31      X  15,72      X      X      X
  4. Roope Auvinen                           1998 SjundeåIF           14,76 
          14,76  14,75  13,95  14,30  14,42  14,55
  5. Edward Lindholm                         1998 IFRaseb             14,58 
              X  14,58      X  14,28      X      X
  6. Olli Niemi                              1998 KangKi              14,46 
          14,46      X  14,21  14,37  12,69  13,73
  7. Anton Vuorio                            1998 IFRaseb             14,32 
          14,09  14,25  14,18  14,11  14,08  14,32
  8. Richard Nylund                          1998 IKFalken            13,38 
          13,38  12,70  13,31  13,08      X      X
  9. Aleksanteri Sonninen                    1998 VeikkVei            13,14 
          11,91  12,29  13,14       
 10. Oskari Turunen                          1998 HämeenlTa           12,39 
          12,39  12,07  12,20                     
 11. Aaron Bottas                            1998 RuotsKi             11,12 
          11,05      X  11,12

M16 Keihäs                          Loppukilpailu

  1. Toni Keränen                            1998 LimNM               71,33 
          69,93      X  71,25  71,33      X      X
  2. Miika Kaukola                           1998 ÄhtU                59,90 
          57,34  59,90      X  56,22      X  58,50
  3. Daniel Heinonen                         1998 JämsI               58,56 
          55,52  54,35  54,41  58,27  57,91  58,56
  4. Pasi Liikka                             1998 KuusKi              57,83 
          41,63  47,23  57,83  54,88  54,32  56,57
  5. Henri Tamper                            1998 EspTa               55,28 
              X  52,50      X  52,57  55,28      X
  6. Mikko Pekkala                           1998 JyväskKU            52,52 
              X  52,52      X      X      X      X
  7. Joona Välipakka                         1998 KuopRei             51,59 
          41,92  48,96      X  51,08  51,59      X
  8. Linus Ljung                             1998 LarsmoIF            51,05 
          49,93      X  51,05  49,31  47,69  48,92
  9. Aaron Bottas                            1998 RuotsKi             43,61 
              X  43,61      X
 10. Leevi Lindi                             1998 KeitKu              37,94 
              X  37,94      X
     Niko Suontakanen                        1998 ReisjPi                NM 
              X      X      X

M17 200 m                           Loppukilpailu


                     Tuuli: -2,3

  1. Oskari Lehtonen                         1997 NurmijYU            21,87 
  2. Niklas Bryggare                         1997 HKV                 22,84 
  3. Aaron Savolainen                        1997 JyväskKU            22,85 
  4. Filiph Johansson                        1997 GamlakIF            23,00 
  5. Mikko Tuominen                          1997 LahdA               23,11 
  6. Verneri Huovinen                        1997 TurWei              23,48 
  7. Antti Ruuti                             1997 JyväskKU            23,52 
  8. Daniel Ofosu                            1997 TurWei              23,79 

M17 1500 m                          Loppukilpailu


  1. Robin Ryynänen                          1997 KeskiUYU          4.03,62 
  2. Jiri Karjalainen                        1997 JoensKa           4.07,39 
  3. Pekka Antikainen                        1997 KaarUra           4.12,02 
  4. Alex Rauhala                            1997 VasaIS            4.13,71 
  5. Tuomas Puputti                          1997 IFRaseb           4.14,64 
  6. Samuli Hussa                            1997 HaapavU           4.15,93 
  7. Elias Vuorinen                          1997 TuUL              4.16,12 
  8. Aapo Mutanen                            1997 LahdA             4.17,05 
  9. Mikko Hirvonen                          1997 KuopRei           4.18,18 
 10. Okko Kettunen                           1997 KarhKa            4.19,89 
 11. Samuel Vorselman                        1997 HKV               4.23,82 
 12. Topi Lahtinen                           1997 TampU             4.25,43 
 13. Anton Salmenkylä                        1997 HKV               4.25,90 
 14. Lasse Moilanen                          1997 PudasjU           4.28,85 
 15. Otso Friman                             1997 EspTa             4.29,11 
 16. Markus Nikander                         1997 LänsiUU           4.29,41 
 17. Anton Saravirta                         1997 LappUM            4.29,77 
 18. Fredrik Forsell                         1997 IKFalken          4.30,48 
 19. Antti Lehtinen                          1997 KarhKa            4.46,13 
 20. Joonas Pyykönen                         1997 ValtVa            4.48,75 
     Mikko Rahkola                           1997 LapLu                 DNS 

      Väliajat:
           400    1.09,76 Topi Lahtinen                 
           800    2.17,91 Jiri Karjalainen              
          1200    3.18,81 Jiri Karjalainen              


M17 400 m aj                        Loppukilpailu

  1. Viktor Kantele                          1997 BorgåAk             54,94 
  2. Hoang Nguyen                            1997 HIFK                55,36 
  3. Aleksi Heimonen                         1997 TampU               55,44 
  4. Joni Karras                             1997 EspTa               56,58 
  5. Eemil Koso                              1997 KymKP               56,99 
  6. Urho Kujanpää                           1997 TampPy              57,30 
  7. Tuomas Valle                            1997 HKV                 57,47 
  8. Edward Lindberg                         1997 IFSibboV            57,95 
  9. Aleksi Nieminen                         1997 PorinTa           1.01,25 
 10. Tuomas Vanhala                          1997 VähänkVie         1.02,70 
     Patrik Daymond                          1997 TampU                  DQ 
     Daniel Björklund                        1997 HIFK                   DQ 

Erä 1                

  1. Urho Kujanpää                           1997 TampPy              57,30 
  2. Aleksi Nieminen                         1997 PorinTa           1.01,25 
     Patrik Daymond                          1997 TampU                  DQ 
     Daniel Björklund                        1997 HIFK                   DQ 

Erä 2                

  1. Viktor Kantele                          1997 BorgåAk             54,94 
  2. Hoang Nguyen                            1997 HIFK                55,36 
  3. Aleksi Heimonen                         1997 TampU               55,44 
  4. Joni Karras                             1997 EspTa               56,58 
  5. Eemil Koso                              1997 KymKP               56,99 
  6. Tuomas Valle                            1997 HKV                 57,47 
  7. Edward Lindberg                         1997 IFSibboV            57,95 
  8. Tuomas Vanhala                          1997 VähänkVie         1.02,70 

M17 Kolmiloikka                     Loppukilpailu

  1. Arttu Tyystjärvi                        1997 ImU                 14,55 +3,5  14,27 +1,2
         14,27     X     X 14,55 13,86 13,77
          +1,2              +3,5  +4,3  +3,7
  2. Santeri Söderström                      1997 KarkkPo             14,42 +3,5  14,26 +1,4
         13,23 14,42     X 14,39     X 14,26
          +0,9  +3,5        +3,5        +1,4
  3. Artturi Tiipiö                          1997 TeuvRi              14,06 +3,7  13,76 -1,6
         13,76 14,06 13,56 13,65 13,89 13,62
          -1,6  +3,7  +1,3  +2,8  +2,5  -1,0
  4. Aleksi Pelto                            1997 TampU               13,96 +1,6            
         13,78 13,96 13,82 13,93 12,18 13,69
          +2,7  +1,6  +3,7  +3,9  +5,5  +2,7
  5. Daniel Ofosu                            1997 TurWei              13,41 +3,0  13,05 +0,8
         13,33     X 13,41 13,05            
          +2,1        +3,0  +0,8            
  6. Aatu Savolainen                         1997 ÄänekU              13,30 +2,0            
         12,39 12,87 12,86 13,05 13,30     X
          +2,8  +2,8  +2,3  +2,2  +2,0      
  7. Joona Kopakkala                         1997 TampU               12,89 +3,0  12,88 +1,9
             X 12,89 12,88 12,87 12,86     X
                +3,0  +1,9  +2,1  +3,1      
  8. Tuomas Mattola                          1997 PihtipTui           12,89 +1,7            
         12,78 12,60 12,84 12,89 12,52 12,38
          +2,8  +3,3  +1,1  +1,7  +1,7  +1,6
  9. Pyry Keränen                            1997 KarkkPo             12,84 +1,3            
         12,73 12,34 12,84
          +3,2  +0,5  +1,3
 10. Valtteri Valtonen                       1997 ImU                 12,79 +2,0            
         12,57 12,79 12,72
          +2,9  +2,0  +3,3
 11. Kristian Backman                        1997 ImU                 11,76 +3,2            
             X 11,76     X      
                +3,2            
 12. Tobias Wikman                           1997 VasaIS              11,22 +2,7            
         11,22 11,18 10,92
          +2,7  +4,0  +2.4

M17 Kuula                           Loppukilpailu

  1. Panu Tirkkonen                          1997 KeitKu              19,25 
          15,84  16,80  17,63  17,62  18,81  19,25
  2. Aleksi Jaakkola                         1997 NokU                18,99 
          18,09      X      X      X  18,89  18,99
  3. Samuli Kyrönviita                       1997 IkaalU              17,66 
          16,03  17,66  17,22      X  17,17  17,30
  4. Veikko Laitinen                         1997 KeurKi              17,49 
          16,36  17,33  17,20  16,81  17,49      X
  5. Santeri Söderström                      1997 KarkkPo             14,89 
          13,36  14,63  14,86      X      X  14,89
  6. Jonas Solvin                            1997 IKFalken            14,87 
          13,88  14,87      X  14,63  14,51  14,85
  7. Lauri Lindroos                          1997 TuUL                14,55 
          13,77  13,85  14,55      X      X      X
  8. Olli Sairanen                           1997 LuumPo              14,51 
          13,69  14,51  14,45      X  14,19      X
  9. Lassi-Pekka Korhonen                    1997 KaavKai             14,50 
          12,45  13,87  14,50                     
 10. Tommi Palm                              1997 ForssSa             13,44 
              X  13,44      X                     

M17 Keihäs                          Loppukilpailu

  1. Lassi Saarinen                          1997 KeurKi              75,29 
              X  69,18  74,50  75,29      X      X
  2. Oliver Helander                         1997 IFRaseb             75,08 
          70,68  73,89      X      X      X  75,08
  3. Panu Auvinen                            1997 JuvU                72,69 
          61,40  68,77  70,90  71,83  71,45  72,69
  4. Patrik Torn                             1997 PyhäsU              71,02 
          64,57  71,02      X  67,83  70,52      X
  5. Jaakko Kuismanen                        1997 HKV                 70,92 
              X  55,36  70,92      X      X  66,61
  6. Miika Hölsä                             1997 SulkU               65,62 
          57,68  65,62      X  60,67      X      X
  7. Jaakko Hauta-Aho                        1997 TöysVe              63,69 
          55,05  63,06  59,74  61,24  63,69      X
  8. Heikki Kuurola                          1997 PudasjU             61,99 
          58,81  59,40      X  57,53  61,99  61,08
  9. Patrick Ikonen                          1997 LimNM               52,54 
          52,13  47,92  52,54
 10. Aleksi Vihriälä                         1997 LempKi              37,61 
              X      X  37,61

N16 200 m                           Loppukilpailu


                     Tuuli: -2,2

  1. Taika Koilahti                          1998 TurWei              25,25 
  2. Lotta Kemppinen                         1998 HIFK                25,51 
  3. Iida Kalliomäki                         1998 SjundeåIF           25,59 
  4. Sanni Mahonen                           1998 KeskiUYU            26,08 
  5. Neea Zins                               1998 TampPy              26,66 
  6. Satu Nissilä                            1998 EspTa               26,85 
  7. Charlotta Bützow                        1998 HKV                 26,88 
  8. Sofia Järvelin                          1998 AlavU               26,94 

N16 1500 m                          Loppukilpailu


  1. Saija Seppä                             1998 SuolU             4.48,57 
  2. Heidi Kuuttinen                         1998 IFKraft           4.51,89 
  3. Lycke Karlsson                          1998 VasaIS            4.52,52 
  4. Janette Niemi                           1998 HamPo             4.59,42 
  5. Jasmin Nyyssönen                        1998 JyväskKU          4.59,57 
  6. Eveliina Korva                          1998 KuusEV            4.59,58 
  7. Anniina Hakala                          1998 PorinYU           5.00,01 
  8. Kaarina Lehtonen                        1998 HyvsU             5.07,29 
  9. Ninni Löf                               1998 KalajJu           5.10,71 
 10. Anna Hyvärinen                          1998 TuUL              5.13,79 
 11. Jolana Jaakkola                         1998 VirtU             5.29,23 
 12. Linda Leppikorpi                        1998 JyväskKU          5.30,10 
 13. Karoliina Koskinen                      1998 LahdA             5.44,31 

      Väliajat:
           400    1.17,63 Kaarina Lehtonen              
           800    2.39,58 Saija Seppä                   
          1200    3.57,45 Saija Seppä                   


N16 400 m aj                        Loppukilpailu

  1. Iiris Peterzéns                         1998 EspTa             1.01,16 
  2. Kira Kruuti                             1998 HKV               1.03,12 
  3. Julia Karjalainen                       1998 OulPy             1.05,64 
  4. Jenni Walli                             1998 NoormNo           1.06,36 
  5. Annika Kylmänen                         1998 KuivAu            1.08,13 
  6. Tiia Gustafsson                         1998 IFRaseb           1.09,59 
  7. Emma Jyrkinen                           1998 LappUM            1.10,54 
  8. Vilma Martin                            1998 PosPy             1.13,16 
  9. Minja Sundén                            1998 IFSibboV          1.13,41 
     Helmi Kortetmaa                         1998 KannU                 DNS 

Erä 1                

  1. Annika Kylmänen                         1998 KuivAu            1.08,13 
  2. Vilma Martin                            1998 PosPy             1.13,16 
  3. Minja Sundén                            1998 IFSibboV          1.13,41 

Erä 2                

  1. Iiris Peterzéns                         1998 EspTa             1.01,16 
  2. Kira Kruuti                             1998 HKV               1.03,12 
  3. Julia Karjalainen                       1998 OulPy             1.05,64 
  4. Jenni Walli                             1998 NoormNo           1.06,36 
  5. Tiia Gustafsson                         1998 IFRaseb           1.09,59 
  6. Emma Jyrkinen                           1998 LappUM            1.10,54 
     Helmi Kortetmaa                         1998 KannU                 DNS 

N16 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Wilma Murto                             1998 SalVil                405 
         240 255 270 280 290 300 310 315 320 325 330 335 340 345 350 355 360 365 380 385 390 395 400 405 410
           -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   O   -   O   -   O   O   O XXX
  2. Elina Lampela                           1998 OulPy                 400 
         240 255 270 280 290 300 310 315 320 325 330 335 340 345 350 355 360 365 380 385 390 395 400 405 410
           -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   O   -  XO   -   -   - XXO   - XXX
  3. Pinja Koivumäki                         1998 LauttLu               340 
         240 255 270 280 290 300 310 315 320 325 330 335 340 345
           -   -   -   -   -  XO   O   -   O   - XXO   O   O XXX
  3. Laura Sirkiä                            1998 SalVil                340 
         240 255 270 280 290 300 310 315 320 325 330 335 340 345
           -   -   -   -   -  XO   O   - XXO   -   O   O   O XXX
  5. Mari Joronen                            1998 SimpU                 330 
         240 255 270 280 290 300 310 315 320 325 330 335
           -   -   -   -   -   O   -   - XXO   - XXO XXX
  6. Krista Koskinen                         1998 KaipVi                325 
         240 255 270 280 290 300 310 315 320 325 330
           -   -   -   -   -  XO   -   O   -   O XXX
  7. Laura Ollikainen                        1998 VarkKV                315 
         240 255 270 280 290 300 310 315 320 325
           -   -   - XXO  XO   O   -   O   - XXX
  8. Monika Ahonen                           1998 JyväskKU              300 
         240 255 270 280 290 300 310
           -   -   -   -  XO   O XXX
  9. Milla Pohjola                           1998 MultJy                300 
         240 255 270 280 290 300 310
           -   -   - XXO  XO   O XXX
 10. Emma Mäkelä                             1998 MultJy                280 
         240 255 270 280 290
           -  XO   O  XO XXX
 11. Auri Harju                              1998 VirtU                 280 
         240 255 270 280 290
           O  XO   O XXO XXX
 12. Amanda Parkkinen                        1998 IFDrott               270 
         240 255 270 280
           O   O  XO XXX
     Riikka Konttinen                        1998 MultJy                 NH 
         240 255
           - XXX

N16 Kolmiloikka                     Loppukilpailu

  1. Jessica Miettinen                       1998 KuopRei             12,00 +1,2            
         12,00     X     X 11,84 11,75     X
          +1,2              +1,9  +5,1      
  2. Elisa Pöyry                             1998 MikkKV              11,68 +3,1            
         11,68     X     X     X     X     X
          +3,1                              
  3. Veera Möttönen                          1998 RaahVe              11,34 +2,9            
         11,34     X 11,09     X 10,87 11,31
          +2,9        +3,3        +4,4  +4,1
  4. Laura Rautiainen                        1998 SaarijPu            11,34 +2,0            
             X 11,16     X 11,24 11,27 11,34
                +3,0        +4,5  +2,3  +2,0
  5. Nathalie Westman                        1998 GamlakIF            11,26 +4,3            
         10,81 10,94 10,65 11,04 11,26 11,16
          +2,9  +3,5  +2,9  +4,0  +4,3  +4,1
  6. Miina Palonen                           1998 ViitVie             11,14 +2,9            
             X 10,83 11,14 10,90 11,12 11,08
                +2,8  +2,9  +3,0  +4,8  +5,5
  7. Saara Sinervo                           1998 SalVil              10,79 -1,2            
         10,64 10,56 10,71 10,79 10,56 10,64
          +1,9  +5,0  +4,5  -1,2  +3,9  +4,0
  8. Sahra Laine                             1998 HIFK                10,75 +5,1  10,60 +2,0
         10,21 10,75 10,71 10,42 10,60     X
          +3,1  +5,1  +4,0  +4,5  +2,0      
  9. Sari Virtanen                           1998 ImU                 10,60 +3,9            
             X 10,51 10,60
                +3,4  +3,9
 10. Janina Laine                            1998 PorinYU             10,55 +2,6            
             X  9,17 10,55
                +3,4  +2,6
 11. Linnea Lindholm                         1998 LahdA               10,30 +3,6            
         10,15 10,29 10,30
          +3,1  +3,1  +3,6
 12. Nella Tuuri                             1998 LapVi               10,06 +4,0            
          9,68 10,06  9,74
          +2,5  +4,0  +2.3

N16 Keihäs                          Loppukilpailu

  1. Vilma Ruuska                            1998 KannKi              49,89 
          41,66  38,51      X      X  49,52  49,89
  2. Emmi Heino                              1998 KarkkPo             46,16 
              X      X  40,06  41,97  46,16      X
  3. Pauliina Salovaara                      1998 IlmajKi             45,13 
          38,84      X  45,12  45,13      X  40,55
  4. Linda Huhtala                           1998 YlänKi              44,33 
          40,69  39,31      X  44,33  42,15      X
  5. Anni Vihtonen                           1998 KarhKa              43,83 
          40,27  39,97  38,41  37,14      X  43,83
  6. Suvi Kemppainen                         1998 KajKi               39,20 
          37,16  39,17      X  39,20  34,69  36,08
  7. Jenna Ylitalo                           1998 IKFalken            38,46 
          32,62  37,05  32,84  38,46      X  31,99
  8. Sanni Salmio                            1998 KuusKi              38,08 
          33,37  36,43  38,08  37,70      X  35,48
  9. Niina Mäkelä                            1998 LiedPa              36,49 
          36,49  34,73  36,27
 10. Janette Kaukonen                        1998 KaarUra             35,53 
              X  31,72  35,53
 11. Milla Lempinen                          1998 PorinYU             34,62 
          34,62  30,52  30,62
 12. Jennie Nylund                           1998 IKFalken            33,52 
          31,85  33,52  32,04
 13. Laura Karjunen                          1998 PyhäsU              33,27 
          31,82  31,92  33,27
 14. Laura Laakkonen                         1998 LieksU              29,89 
          29,31  27,01  29,89
 15. Anni Jäntti                             1998 EspTa               24,62 
          23,82  24,62  22,89

N17 200 m                           Loppukilpailu


                     Tuuli: -4,7

  1. Felicia Åbacka                          1997 IFFyren             25,62 
  2. Maiju Niemelä                           1997 TuUL                25,98 
  3. Inari Heikkinen                         1997 JyväskKU            26,15 
  4. Iina Lehtimäki                          1997 KuusKi              26,25 
  5. Nadia Korkman                           1997 EsboIF              26,47 
  6. Emma Hyvärinen                          1997 TuUL                26,63 
  7. Eeva Paavilainen                        1997 TuUL                26,69 
  8. Ella Kinnunen                           1997 KeskiUYU            27,27 

N17 200 m                           Alkuerät

  1. Inari Heikkinen                         1997 JyväskKU            26,00Q
  2. Felicia Åbacka                          1997 IFFyren             26,12Q
  3. Nadia Korkman                           1997 EsboIF              26,13Q
  4. Maiju Niemelä                           1997 TuUL                26,17Q
  5. Emma Hyvärinen                          1997 TuUL                26,32q
  6. Iina Lehtimäki                          1997 KuusKi              26,38Q
  7. Eeva Paavilainen                        1997 TuUL                26,58q
  8. Eveliina Ojala                          1997 SoinSi              27,03 
  9. Maria Herrala                           1997 SeinäjSU            27,08 
 10. Ella Kinnunen                           1997 KeskiUYU            27,12Q
 11. Amanda Lapinleimu                       1997 ToijVau             27,13 
 12. Felicia Ehrs                            1997 VasaIS              27,25 
 13. Jessica Andersson                       1997 IFDrott             27,92 
 14. Anniina Tuomela                         1997 KU-58               28,21 
 15. Enni Toiviainen                         1997 LahdA               28,24 
 16. Lotta Laurikainen                       1997 JyväskKU            28,28 
 17. Sofia Kasari                            1997 SeinäjSU            28,33 
 18. Sara Heino                              1997 JyväskKU            29,06 
     Kristiina Halonen                       1997 LappUM                 DQ 

Erä 1                Tuuli: -2,8

  1. Inari Heikkinen                         1997 JyväskKU            26,00Q
  2. Nadia Korkman                           1997 EsboIF              26,13Q
  3. Emma Hyvärinen                          1997 TuUL                26,32q
  4. Maria Herrala                           1997 SeinäjSU            27,08 
  5. Felicia Ehrs                            1997 VasaIS              27,25 
  6. Jessica Andersson                       1997 IFDrott             27,92 
  7. Enni Toiviainen                         1997 LahdA               28,24 

Erä 2                Tuuli: -1,7

  1. Maiju Niemelä                           1997 TuUL                26,17Q
  2. Ella Kinnunen                           1997 KeskiUYU            27,12Q
  3. Amanda Lapinleimu                       1997 ToijVau             27,13 
  4. Sofia Kasari                            1997 SeinäjSU            28,33 
  5. Sara Heino                              1997 JyväskKU            29,06 
     Kristiina Halonen                       1997 LappUM                 DQ 

Erä 3                Tuuli: -3,1

  1. Felicia Åbacka                          1997 IFFyren             26,12Q
  2. Iina Lehtimäki                          1997 KuusKi              26,38Q
  3. Eeva Paavilainen                        1997 TuUL                26,58q
  4. Eveliina Ojala                          1997 SoinSi              27,03 
  5. Anniina Tuomela                         1997 KU-58               28,21 
  6. Lotta Laurikainen                       1997 JyväskKU            28,28 

N17 1500 m                          Loppukilpailu


  1. Nelli Nordlund                          1997 EurajVei          4.39,32 
  2. Mona Jäppinen                           1997 PorvU             4.42,63 
  3. Alisa Vainio                            1997 LappUM            4.43,47 
  4. Essi Kivelä                             1997 EspTa             4.50,74 
  5. Laura Nakolinna                         1997 TuUL              4.53,11 
  6. Inna Anttila                            1997 SaarijPu          5.00,78 
  7. Sofia Mast                              1997 NastNa            5.07,62 
  8. Vilja Peltoniemi                        1997 KaustPV           5.11,01 
  9. Ella-Noora Rahkola                      1997 LapLu             5.11,11 
 10. Elina Heikkinen                         1997 OulPy             5.19,58 
 11. Roosa Väistö                            1997 LeppävVi          5.21,54 
 12. Janna Hautala                           1997 LahdA             5.27,95 
 13. Jasmin Koivunen                         1997 EsboIF            5.36,64 
     Emma Jalkanen                           1997 PorvU                 DNS 

      Väliajat:
           400    1.14,85 Laura Nakolinna               
           800    2.34,20 Mona Jäppinen                 
          1200    3.49,29 Mona Jäppinen                 


N17 400 m aj                        Loppukilpailu

  1. Jessica Rautelin                        1997 EsboIF            1.00,30 
  2. Annika Hannola                          1997 HKV               1.02,93 
  3. Aino Tapio                              1997 IFSibboV          1.03,31 
  4. Nea Pronin                              1997 HKV               1.05,58 
  5. Pinja Pikkupeura                        1997 HIFK              1.06,75 
  6. Wilma Isokääntä                         1997 RaahVe            1.06,88 
  7. Ella Kinnunen                           1997 KeskiUYU          1.10,61 
  8. Mira Kärpijoki                          1997 PiikkKe           1.11,98 
  9. Saara Pellinen                          1997 ImU               1.12,21 
 10. Katri Helttula                          1997 VammsVoi          1.13,72 
 11. Vilma Törmälä                           1997 HIFK              1.19,24 

Erä 1                

  1. Mira Kärpijoki                          1997 PiikkKe           1.11,98 
  2. Saara Pellinen                          1997 ImU               1.12,21 
  3. Vilma Törmälä                           1997 HIFK              1.19,24 

Erä 2                

  1. Jessica Rautelin                        1997 EsboIF            1.00,30 
  2. Annika Hannola                          1997 HKV               1.02,93 
  3. Aino Tapio                              1997 IFSibboV          1.03,31 
  4. Nea Pronin                              1997 HKV               1.05,58 
  5. Pinja Pikkupeura                        1997 HIFK              1.06,75 
  6. Wilma Isokääntä                         1997 RaahVe            1.06,88 
  7. Ella Kinnunen                           1997 KeskiUYU          1.10,61 
  8. Katri Helttula                          1997 VammsVoi          1.13,72 

N17 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Maria Kytölä                            1997 HyvsU                 345 
         240 255 270 280 290 300 310 315 320 325 330 335 340 345 365
           -   -   -   -   -   O   -   -   O   -   O   -   O  XO XXX
  2. Ellinor Kronholm                        1997 IFFemman              330 
         240 255 270 280 290 300 310 315 320 325 330 335 340 345
           -   -   -   -   -   -   -   -   O   - XXO   -  X-  XX
  3. Helmi Huotilainen                       1997 HKV                   300 
         240 255 270 280 290 300 310
          XO   O   O  XO  XO XXO XXX
  4. Terhi Ruponen                           1997 OrimJy                255 
         240 255 270
           O   O XXX
  5. Stina Rautomaa                          1997 BorgåAk               240 
         240 255
          XO XXX

N17 Kolmiloikka                     Loppukilpailu

  1. Elina Kakko                             1997 PerttPei            12,27 +2,7  12,25 -0,5
             X 12,25 11,85 12,09 12,25 12,27
                +2,0  +3,1  +5,2  -0,5  +2,7
  2. Anna Pajunen                            1997 IFÅsar              12,16 +1,9            
         11,48 11,86 11,95 11,90 11,97 12,16
          +3,2  +2,0  +4,6  +2,2  +1,4  +1,9
  3. Sandra Ekblom                           1997 HIFK                11,98 +3,3            
         11,28 11,17     X 11,70 11,98     X
          +3,4  +2,5        +2,6  +3,3      
  4. Reetta Aaltonen                         1997 JyväskKU            11,97 +2,2  11,57 +1,9
         11,68 11,58 11,57 11,57 11,97 11,82
          +3,6  +3,5  +1,9  +3,5  +2,2  +2,3
  5. Suvi Eerikäinen                         1997 HIFK                11,76 +3,0  11,59 +1,9
         10,43 11,08 11,35 11,76 11,59 11,27
          +2,5  +4,5  +1,5  +3,0  +1,9  +2,1
  6. Pinja Pikkupeura                        1997 HIFK                11,22 +1,3            
         10,99 11,17 11,22 10,94 11,02
          +1,5  +3,5  +1,3  +2,9  +3,6
  7. Carmen Antonio                          1997 HIFK                10,95 +2,0            
             X 10,95 10,87 10,55 10,57     X
                +2,0  +1,9  +2,6  +3,0      
  8. Jenna-Julia Lankinen                    1997 KU-58               10,84 +2,2            
         10,30 10,50 10,84     X 10,58     X
          +2,1  +3,5  +2,2        +2,7      
  9. Katri Helttula                          1997 VammsVoi            10,77 +2,6  10,58 +1,5
         10,77 10,39 10,58
          +2,6  +3,0  +1,5
 10. Mette Ukkonen                           1997 MikkKV              10,69 +2,2            
             X 10,42 10,69
                +3,7  +2,2
 11. Pinja Kössi                             1997 PaimU               10,69 +2,3            
             X 10,69     X
                +2,3      
 12. Anniina Tuomela                         1997 KU-58               10,55 +1,5            
             X 10,06 10,55
                +1,2  +1,5
 13. Anniina Perkiö                          1997 SeinäjSU            10,09 +1,3            
          9,98  9,84 10,09
          +2,7  +2,4  +1,3
     Anniina Palonen                         1997 ViitVie                NM                 
             X     X     X
                          

N17 Keihäs                          Loppukilpailu

  1. Tara Niemi                              1997 VähänkVie           50,10 
              X  49,61  47,63      X  46,21  50,10
  2. Noora Ruuska                            1997 KannKi              49,83 
              X      X  41,51  41,35  46,69  49,83
  3. Jasmin Kiiski                           1997 LaitJy              44,85 
          43,51  36,87      X      X  40,76  44,85
  4. Kati Reipas                             1997 SaarijPu            38,54 
          34,91  36,87  36,21  35,69  32,85  38,54
  5. Heli Pynnönen                           1997 HankasHa            38,51 
          38,51  32,75      X      X      X      X
  6. Netta Karvinen                          1997 KerimU              38,20 
              X  38,20      X      X  31,08  33,68
  7. Sonja Jokiranta                         1997 NaantLöy            34,83 
          34,83  33,73      X  34,41      X  32,46
  8. Heidi Runsas                            1997 YlöjU               33,99 
          33,99      X  31,09  31,89  32,45      X
  9. Saara Torpakko                          1997 KerimU              33,52 
          28,84  32,93  33,52
 10. Julia Priha                             1997 KorPo               31,08 
          31,08      X      X
 11. Sonja Kauppi                            1997 TammRy              31,04 
          29,75  30,63  31,04