Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
16.09. klo 11:00 Koululiikuntaliiton Yleisurheilun mestaruuskisat Aikataulu (päivitetty: 21:16 14.09.2017)
OBS! TÄVLINGARNA BÖRJAR både på lördag och söndag redan klockan 10.00.

HUOM! KILPAILUT ALKAVAT sekä lauantaina että sunnuntaina jo kello 10.00.

 

KLL PÄIVITETTY / LOPULLINEN AIKATAULU 

KLL UPPDATERAD / SLUTGILTIG TIDSSCEHMA   

 


Lauantai / Lördag

10:00     keihäs / spjut            A tytöt / A flickor

11:00     100m AE / Försök    B tytöt / B flickor

              3-loikka / 3-steg       A tytöt / A flickor

              korkeus / höjd          B pojat / B pojkar

11:20     keihäs / spjut            A pojat / A pojkar

11:40     100m AE / Försök    A pojat / A pojkar

12:05    100m AE / Försök     B pojat / B pojkar

12:30     100m AE / Försök    A tytöt / A flickor

12:50     KILPAILUJEN AVAUS /

              ÖPPNINGSCEREMONI

13:00     seiväs / stav              A pojat / A pojkar

13:05     PALKINTOJENJAKO / PRISUTDELNING

13:10      moukari / slägga       A tytöt / A flickor

13:25      100m VE / Semifinal  B tytöt / B flickor

13:40      pituus / längd             B tytöt / B flickor

13:50 3000m kävely / gång  A ja B tytöt / A & B flickor

14:25     moukari / slägga         A pojat / A pojkar

              3000m kävely / gång  B pojat / B pojkar

15:00     seiväs / stav               A tytöt / A flickor

              PALKINTOJENJAKO / PRISUTDELNING

15:15     100m LK / Final          A pojat / A pojkar

15:20     moukari / slägga         B tytöt / B flickor

15:25     100m LK / Final          B pojat / B pojkar

15:35     100m LK / Final          A tytöt / A flickor

15:45    100m LK / Final           B tytöt / B flickor

15:55     PALKINTOJENJAKO / PRISUTDELNING

16:05     800m                          B tytöt / B flickor

              3-loikka / 3-steg          A pojat / A pojkar

16:20     800 m                         B pojat / B pojkar

16:35     800m                          A tytöt / A flickor

16:45     800m                          A pojat / A pojkar

17:00     4x100m                      B pojat / B pojkar

              moukari / slägga         B pojat / B pojkar

17:15     4x100m                       B tytöt / B flickor

17:30     PALKINTOJENJAKO / PRISUTDELNING


 

Sunnuntai / Söndag

10:00     80m aj / H AE / Försök  B tytöt / B flickor

              pituus / längd              A pojat / A pojkar

              kiekko / diskus            A pojat / A pojkar

              kuula / kula                 A tytöt / A flickor

10:30     100m aj / H AE / Försök  B pojat / B pojkar

10:35     korkeus / höjd              B tytöt / B flickor

11:00     2000m                          B tytöt / B flickor

11:05     kiekko / diskus              A tytöt / A flickor

11:15     PALKINTOJENJAKO / PRISUTDELNING

11:20     kuula / kula                   A pojat / A pojkar

11:30     2000m                          B pojat / B pojkar

11:40     pituus / längd                B pojat / B pojkar

12:00     3000m                          A tytöt / A flickor

12:30     3000m                          A pojat / A pojkar

12:35     kuula / kula                   B pojat / B pojkar

12:45     korkeus / höjd               A tytöt / A flickor

              keihäs / spjut                B tytöt / B flickor

13:00     PALKINTOJENJAKO  / PRISUTDELNING

13:30     80m aj / H LK / Final       B tytöt / B flickor

13:40     100m aj / H LK / Final     B pojat / B pojkar

13:50     100m aj / H LK / Final     A tytöt / A flickor

14:00     110m aj / H LK / Final      A pojat / A pojkar

14:10     PALKINTOJENJAKO / PRISUTDELNING

14:15     pituus / längd                 A tytöt / A flickor

14:20     kuula / kula                    B tytöt / B flickor

              400m                              A tytöt / A flickor

14:35     400m                              A pojat / A pojkar

              keihäs / spjut                  B pojat / B pojkar

14:55     300m                              B tytöt / B flickor

15:00      korkeus / höjd                A pojat / A pojkar

15:15     300m                              B pojat / B pojkar

15:40     4x100m                          A tytöt / A flickor

15:50     4x100m                          A pojat / A pojkar

16:00     PALKINTOJENJAKO / PRISUTDELNING