Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Syyskuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35           1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
  Lokakuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
  Marraskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44       1 2 3 4
45 5 6 7 8 9 10 11
46 12 13 14 15 16 17 18
47 19 20 21 22 23 24 25
48 26 27 28 29 30    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 01.09.seuracupSeuraCup Kilo-sarjan finaali Tampere30.08.
la 01.09.seuracupSeuracup Giga -sarjan finaaliValkeakoski29.08.
la 01.09.seuracupMega-sarjan seuracupin finaaliUrjala30.08.
la 01.09.seuracupSeuracup TERA-sarjan finaaliNokia30.08.
la 01.09.pkKuohun TasoittavaVaajakoski -
la 01.09.pkRuskamaraton täysmaratonKittilä -
la 01.09.maratonVaasa MaratonVaasa27.08.
la 01.09.pkRistiinan Urheilijoiden mestaruuskilpailutMikkeli / Ristiina -
la 01.09.pkKeihäskisatNurmijärvi28.08.
la 01.09.pkTuupovaaran tuloskisaJoensuu -
la 01.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
su 02.09.pkRadiomäen heitto-otteluLahti30.08.
su 02.09.pk59. Pyhäntä-hölkkäPyhäntä31.08.
su 02.09.aa7. TilastopajacupTurku30.08.
su 02.09.pkav. Kipinän SarjakilpailufinaaliLohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI -
su 02.09.pk88. Kansainvälinen Kaisaniemen JuoksuHelsinki02.09.
su 02.09.pkSyyssatasetLapinlahti31.08.
su 02.09.pkSalonjokilaakso-juoksuSalo30.08.
su 02.09.pkHöstkastMalax01.09.
su 02.09.pkArctic-heitotRovaniemi01.09.
su 02.09.seuraSeurakisatPyhäjoki01.09.
su 02.09.pkDistriktstävlingKimito28.08.
ma 03.09.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 03.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo31.08.
ma 03.09.seuraSeurakisatLiperi -
ma 03.09.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ti 04.09.pkEsbo-Grankulla skolmästerskapEsbo03.09.
ti 04.09.pkViikkokisatImatra -
ti 04.09.pkSeiväskoulun syyskisaLahti04.09.
ti 04.09.pmpm-ratakävelyt P/T9-15, M/N17, M/NMynämäki30.08.
ti 04.09.pkJärvituuliCup 7Keuruu02.09.
ti 04.09.pkKultajousi kuukausikisat 5/5Kuopio02.09.
ti 04.09.seuraSilja Line SeurakisatKuopio02.09.
ti 04.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä Helsinki02.09.
ti 04.09.aaNuorisokansalliset / Etelä-Pohjanmaan Timanttiliigan 5. osakilpailuKauhava02.09.
ti 04.09.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 04.09.pkKlaukkalan syysmoukari 1 ja NUY:n mestaruustonnitNurmijärvi01.09.
ti 04.09.pkMoukaripörssin moukari ja kuulaPori03.09.
ti 04.09.pkOp Oulu Tiistaikisa VIOulu02.09.
ti 04.09.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 6Veikkola02.09.
ke 05.09.pkPohjois-Karjalan koululaisten piirinmestaruuskilpailutLieksa03.09.
ke 05.09.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 05.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo03.09.
ke 05.09.pkKeU:n mestaruus kilpailutSavonlinna, Kerimäki02.09.
ke 05.09.pmKainuun sisumoniottelut 2Kajaani01.09.
ke 05.09.seuraSeurakisatJanakkala04.09.
ke 05.09.pmPm-ottelut 9-15vPori03.09.
ke 05.09.pkViikkokisaAlavieska04.09.
ke 05.09.pkAkilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7Borgå - Porvoo -
ke 05.09.pkViiskunta kisatKuortane03.09.
ke 05.09.seuraSeurakisatHelsinki03.09.
ke 05.09.pkSisulisämoukarikisat INousiainen02.09.
ke 05.09.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo04.09.
to 06.09.pkEsbo-Grankulla Skolmästerskap för högstadierEsbo03.09.
to 06.09.pkYleisurheilun kouluottelu Kristiinankaupunki - TeuvaKristiinankaupunki -
to 06.09.pkKuortaneen keihäsmafian avoimet mestaruuskilpailutKuortane06.09.
to 06.09.pkRegiontävlingKyrkslätt04.09.
to 06.09.seuraSeurakisatRaisio -
to 06.09.pkIkaalisten SyyskisatIkaalinen04.09.
to 06.09.pkSyyskisa ja TUL seuraotteluSalo03.09.
to 06.09.pkSisulisätOrivesi04.09.
to 06.09.pkAvoin aluekilpailuKajaani04.09.
to 06.09.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari04.09.
to 06.09.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 4Parainen05.09.
pe 07.09.pkSyysheitotSomero05.09.
pe 07.09.pkAkilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8Borgå - Porvoo -