Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Elokuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31     1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31    
  Syyskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35           1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
  Lokakuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
pe 01.06.seuraSeurakisatRiihimäki -
pe 01.06.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki30.05.
su 03.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta03.06.
su 03.06.pkRyskeen HeittokisatTammela31.05.
su 03.06.pkHeittokisatTyrnävä01.06.
su 03.06.pkJuha Tiaisen muistokisatUukuniemi30.05.
su 03.06.pkPaavon KisaSaarijärvi31.05.
su 03.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu01.06.
su 03.06.pkKansalliset Aikuisurheilun NastokisatLahti Nastola28.05.
su 03.06.aaLeppävaaran Sisun 95-vuotisjuhlakilpailuEspoo30.05.
su 03.06.pkTuiskun heittokisat IRusko31.05.
su 03.06.aaVirtain KansallisetVirrat28.05.
su 03.06.pk400 m juoksupäiväHelsinki30.05.
ma-ti 04.-05.06.aaPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku31.05.
ma 04.06.seuraSeurakisatLiperi -
ma 04.06.seuraSeurakisatKuhmo04.06.
ma 04.06.aaMarskin kisatLappeenranta30.05.
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPosio04.06.
ma 04.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia03.06.
ma 04.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Helsinki31.05.
ma 04.06.pkHeittokisatPosio01.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatIitti03.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 04.06.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo03.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 04.06.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 04.06.pkYlivieskan Kuulan aluekisatYlivieska02.06.
ma 04.06.pkMIKV ABC seurakisat 2Mikkeli01.06.
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 04.06.aaVihdin Kansalliset kisatVihti01.06.
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 04.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatLohtaja -
ma 04.06.aaLaihian Lujan kansallisetLaihia03.06.
ti 05.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku25.05.
ti 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.06.
ti 05.06.pkLähiTapiola avoimet junnuheitot, KILPAILU SIIRRETTY (kts. lisätiedot)Jalasjärvi31.05.
ti 05.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila04.06.
ti 05.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio03.06.
ti 05.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi01.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatSalo03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatPuolanka -
ti 05.06.pkVirkiä GamesLapua03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 05.06.pkSeuraottelu Kisko-Tarmo-HSURiihimäki02.06.
ti 05.06.pkAluekilpailut Kokkola03.06.
ti 05.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 05.06.seuraSeurakisatSomero05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatTupos05.06.
ke 06.06.neNuorten EliittikisatJanakkala04.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ke 06.06.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 06.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 06.06.pkVehmainen kesäkuun kilpailuTampere04.06.
ke 06.06.pmLasY:n pm-viestit 9-15 ., LahtiLahti01.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatPori04.06.
ke 06.06.pkJunnukisatLieksa05.06.
ke 06.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 06.06.pmKainuun sisuviestitSuomussalmi03.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatKEMI05.06.
ke 06.06.seuraSilja Line SeurakisatVantaa05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 06.06.seuraSeurakisatJämsä -
ke 06.06.seuraSeurakisatHelsinki04.06.
ke 06.06.pkTeuvan Rivakan YU-KilpailutTeuva05.06.
ke 06.06.pkNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Borgå - Porvoo03.06.
ke 06.06.pkVire-Veto-Visa seuraotteluVarpaisjärvi03.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatKarkkila05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatKouvola -
ke 06.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 06.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)04.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 06.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 06.06.seuraSeurakisatHaapavesi -
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki07.06.
to 07.06.pkKesäliigan 2. osakilpailuTampere04.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 07.06.pkRaahen Vesan seiväskisaRaahe05.06.
to 07.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 07.06.seuracupSeuracup I Turun lohkoKaarina05.06.
to 07.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 07.06.pkSinettikisatVantaa05.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 07.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 07.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuOulu04.06.
to 07.06.pkViiskuntakisatÄhtäri05.06.
to 07.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
to 07.06.pkSisulisätOrivesi05.06.
to 07.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti04.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 07.06.pkVakka-Suomen rataviestit ja kävelytMynämäki04.06.
to 07.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 07.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus, kuula ja moukariKouvola, Inkeroinen03.06.
to 07.06.pkAviisi Games IKauhava06.06.
to 07.06.seuraSeurakisatHyrylä06.06.
to 07.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 07.06.pk2.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 07.06.aaÄänekoski GamesÄänekoski03.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki05.06.
pe 08.06.aaKeskisMikon MittelötTöysä07.06.
pe 08.06.pkPituus- ja keihäskisatPyhäntä -
pe 08.06.pkHintrekin lenkki ja Osmo juoksutKaustinen -
pe 08.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
la 09.06.pkHelsinki Half MarathonHelsinki09.06.
la 09.06.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna07.06.
la 09.06.pk19. Kikkan KisatMarttila06.06.
la 09.06.pmNÅID P/F-stafettSibbo / Sipoo07.06.
la 09.06.pkAvoimet heittokilpailutUusikaupunki06.06.
la 09.06.pkLieksan SeniorikisatLieksa07.06.
la 09.06.maantiej.Karhun keväthölkkäRanua08.06.
la 09.06.pkOP Junior GPHelsinki05.06.
la 09.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
la 09.06.pkRajarunTornio07.06.
la 09.06.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaAsikkala05.06.
la 09.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku07.06.
la 09.06.seuraSeurakisatSOTKAMO -
la 09.06.pkForssan Salaman estejuoksukilpailutForssa06.06.
la 09.06.pkRappujuoksun SMLeppävirta09.06.
la 09.06.pkPituuskisatRuokolahti -
la 09.06.tähtiJyväskylä GamesJyväskylä03.06.
su 10.06.pkYhdessä Aikuisurheilijoiden kanssa T/P11,13,15Perniö07.06.
su 10.06.aaKesän kansalliset / Eeles Landströmin nimikkokilpailuAkaa, Toijala08.06.
su 10.06.pkKaarinan AluekilpailuKaarina07.06.
su 10.06.aaRajakisatTornio07.06.
su 10.06.pkEurajoen KesäkisaEURAJOKI07.06.
su 10.06.pkAlavuden kisatAlavus08.06.
su 10.06.pkKEV kisatKuusamo08.06.
su 10.06.pkWirtakisatPyhäjoki08.06.
su 10.06.pkHeittokisatJuankoski08.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 11.06.seuraSeurakisatTornio -
ma 11.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 11.06.pkSeuracupLappeenranta07.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 11.06.pkSeuracup 1 osakilpailuRiihimäki08.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 11.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 11.06.seuraSeurakisatKuhmo11.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 11.06.seuraSeurakisatVantaa 08.06.
ma 11.06.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 2Savonlinna, Kerimäki -
ma 11.06.seuraSeurakisatKerava10.06.
ma 11.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.06.
ma 11.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu, KymY ja LasYKotka08.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPosio11.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatPudasjärvi10.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää11.06.
ma 11.06.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila08.06.
ma 11.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani09.06.
ma 11.06.seuracupSeuracup I YkköslohkoNaantali07.06.
ma 11.06.pk58-Cup 2/5Vantaa08.06.
ma 11.06.seuracupFöreningscup deltävling INykarleby08.06.
ma 11.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka10.06.
ma 11.06.seuracupSeuracup I Salo-Loimaa lohkoSalo07.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 11.06.pkPlussa yu-kilpailutJoensuu -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatAlavus13.06.
ti 12.06.pkTampereen nuorten mestaruuskilpailutTampere10.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila11.06.
ti 12.06.pk veikkolan veikkojen viikkokisa 3Veikkola10.06.
ti 12.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna10.06.
ti 12.06.pkKankaanpään aluekilpailutKankaanpää11.06.
ti 12.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu10.06.
ti 12.06.pmPohjois-Karjalan pm-viestitLieksa08.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatSalo -
ti 12.06.pmAikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm-kisatTöysä / Alavus10.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatJalasjärvi12.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 12.06.pkNYQS yleisurheiluIlmajoki11.06.
ti 12.06.aaTampereen mestaruuskilpailutTampere10.06.
ti 12.06.pkKankaanpään aluekilpailutKankaanpää10.06.
ti 12.06.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani10.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatKouvola -
ti 12.06.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 12.06.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis10.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatUukuniemi12.06.
ti 12.06.seuracupSeuracup piirikisaKalajoki10.06.
ti 12.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala11.06.
ti 12.06.pkAluekisatParainen10.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatSomero12.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 12.06.pmLänsi-Pohjan piirin sisulisäviestitKEMI08.06.
ti 12.06.pkTuloskisatJuankoski10.06.
ti 12.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame11.06.
ti 12.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä10.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatKajaani11.06.
ti 12.06.pkOsuuspankin HIPPO-kisatLempäälä11.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatParkano11.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 12.06.aaTomatspelenNärpes10.06.
ke 13.06.pkJunnut radalleTampere11.06.
ke 13.06.GPMotonet GP EspooEspoo03.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 13.06.seuraSeurakisatLiminka12.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatKerava -
ke 13.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto11.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi13.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ke 13.06.pkAluekilpailut / RegiontävlingAlaveteli12.06.
ke 13.06.pkNuorten YleisurheilukilpailutPyhtää10.06.
ke 13.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuPaltamo08.06.
ke 13.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå08.06.
ke 13.06.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo12.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatKarkkila12.06.
ke 13.06.pkForssan Salaman viikkokisaForssa11.06.
ke 13.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi11.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 13.06.pkHeittokisatkuusamo11.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatForssa11.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju12.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 13.06.pkViikkokisatVirrat10.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 13.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Finström -
ke 13.06.seuraSeurakisatYlitornio12.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatHaapavesi -
ke 13.06.pkPk-ottelutYlitornio12.06.
ke 13.06.pkSiikalatvacupSiikalatva/Pulkkila -
to-su 14.-17.06.aaYouth Athletics GamesEspoo03.06.
to 14.06.pkAikuisurheilijoiden heittokarnevaalikisaSavonlinna -
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 14.06.seuraSeurakisatRanua -
to 14.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi13.06.
to 14.06.pkMotonet-kuukausikisatJoensuu13.06.
to 14.06.pkHyppy- ja juoksukisatPosio11.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 14.06.pkKU-68 Viikkokisa IKangasala13.06.
to 14.06.seuraSeurakisatMalax12.06.
to 14.06.seuraSeurakisatIi -
to 14.06.pkRt i Smedsby 9-15 årKorsholm12.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 14.06.seuraSeurakisatKangasala13.06.
to 14.06.pkSisulisätOrivesi12.06.
to 14.06.seuraSeurakisatKitee -
to 14.06.pkViiskuntakisatTöysä / Alavus13.06.
to 14.06.seuraSeurakisatSäkylä14.06.
to 14.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari12.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto14.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe 15.06.pkHimangan urheilijoiden yleisurheilukilpailutHimanka12.06.
pe 15.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola14.06.
la 16.06.pkToive uusinta korkeusLeppävirta16.06.
la 16.06.seuraSeurakisatSOTKAMO -
la 16.06.pkTapio Rautavaaran kentän vihkiäiskilpailutNokia13.06.
la 16.06.pkVII Korentokangas-juoksuPudasjärvi13.06.
la 16.06.pkNuorten heittokisatOulu / Kiiminki13.06.
la 16.06.maratonVieskaMaraton 2018Ylivieska13.06.
la 16.06.pkHeittokisat RatakatuIisalmi12.06.
la 16.06.pkAurinkomaratonYlitornio -
la 16.06.aaKälviän kansallisetKokkola12.06.
la 16.06.pkHealth Lab-painonheittocupin 3.osakilpailu ja finaaliSavonlinna -
la 16.06.pkAktia Tähtikisat Pre GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis11.06.
la 16.06.pkRoth MastersRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis07.06.
la 16.06.maratonForssan Suvi-iltaForssa -
su 17.06.pkKaris Telefon Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
su 17.06.pkKalannin Vankan HeittokisatUusikaupunki14.06.
su 17.06.pkKiekuu cupKauhajoki16.06.
su 17.06.pkAkaan Seudun Nuorisokisat/ Kesäliiga 3.Akaa, Toijala15.06.
su 17.06.aaParkano GamesParkano14.06.
su 17.06.SMSM-maantiekävelytEspoo09.06.
su 17.06.tähtiAktia TähtikisatRasepori/Karjaa12.06.
su 17.06.pkSusirajan seiväskoulun seiväskisaLieksa16.06.
ma-ti 18.-19.06.pkEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ma 18.06.pkEtelä-Pohjanmaan Avoin Painoinheitto CUP 2018Kurikka -
ma 18.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 18.06.seuraSeurakisatLiperi -
ma 18.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 18.06.seuraSeurakisatPyhäjoki17.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatKotka -
ma 18.06.pkKuukausikisatRuokolahti15.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 18.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio16.06.
ma 18.06.pkRaision kaupungin mestaruuskilpailutRaisio -
ma 18.06.seuracupSeuracup1. osakilpailu, läntinen alueVaasa16.06.
ma 18.06.pkKesäillan heitotLaitila / Uusikaupunki15.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 18.06.seuraSeurakisatLohtaja -
ma 18.06.aaViitasaaren KansallisetViitasaari15.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 18.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 18.06.seuraSeurakisatKarunki -
ma 18.06.pkKymelaakson lajipäivä: 3-loikka, keihäsKoria14.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 18.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere18.06.
ma 18.06.pk200 m aluemestaruusotteluiden yhteydessäHelsinki17.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
ti 19.06.pkSeuracup lisälajitJyväskylä17.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti 19.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä17.06.
ti 19.06.aaValkean Kaupungin KisatOulu14.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 19.06.seuraSeurakisatJalasjärvi19.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailu, itäinen alueAlavus17.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup piirikisan osa 1Savonlinna16.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 19.06.aa2. TilastopajacupTurku16.06.
ti 19.06.pkRT i MalaxMalax18.06.
ti 19.06.pkYlemmäisen ympärijuoksuJuuka -
ti 19.06.pkViikkokisa 3000mLappeenranta -
ti 19.06.seuraSeurakisatKouvola -
ti 19.06.seuraSeurakisatIkaalinen17.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuLapinlahti17.06.
ti 19.06.pkIII-lohkon kisatUrjala17.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatParkano18.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti18.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 19.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero19.06.
ti 19.06.pkSeuracup piirikisan lisälajiSavonlinna16.06.
ke 20.06.pkErän sarjakisa 5-9vHelsinki19.06.
ke 20.06.pkPaunucup IIJämsä17.06.
ke 20.06.pkJunnut radalleTampere18.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatTupos20.06.
ke 20.06.maantiej.Jannen IltalenkkiElimäki -
ke 20.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 20.06.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailuJoensuu17.06.
ke 20.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani18.06.
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi18.06.
ke 20.06.neNuorten eliittikisatVantaa16.06.
ke 20.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 20.06.pkVirin aluekisaAlavieska19.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 20.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 20.06.seuracupSeuracup I VakkalohkoUusikaupunki17.06.
ke 20.06.pkViispiikinen Cup II osakilpailuKivijärvi20.06.
ke 20.06.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
ke 20.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 20.06.seuraSeurakisatKokemäki -
to 21.06.aaSSU:n nuorisokansalliset - Poholaasen Timanttiliigan osakilpailuSeinäjoki19.06.
to 21.06.aaPohjantähti - GamesPudasjärvi17.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 21.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 21.06.pkSisulisätOrivesi19.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri20.06.
to 21.06.pkPunkalaitumen Kunnon JuhannuskisatPunkalaidun19.06.
to 21.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 21.06.seuraSeurakisatKellokoski20.06.
to 21.06.seuraSeurakisatMuhos20.06.
pe 22.06.pkLassen JuhlaratamaratonKerava15.06.
pe 22.06.aaPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio20.06.
pe 22.06.pkFiskars Willage Juhannus RunFiskars21.06.
pe 22.06.aaIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen19.06.
pe 22.06.aaSomeron juhannuskisatSomero20.06.
pe 22.06.aa52. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 22.06.pkKiekon juhannuskisatKeitele21.06.
la 23.06.GPMotonet GP KuortaneKuortane15.06.
su 24.06.pkJuhannus korkeusLeppävirta24.06.
su 24.06.tähti82.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi18.06.
su 24.06.pkJuhannuksen tuloskisaLappeenranta -
ma 25.06.pkLIVAL-Games lisälajiSibbo / Sipoo24.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 25.06.pkArctic-heitotRovaniemi24.06.
ma 25.06.aaLIVAL-GamesSipoo23.06.
ma 25.06.pkAvoimet hyppykilpailutUusikaupunki22.06.
ma 25.06.amAluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17Kokkola22.06.
ma 25.06.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 25.06.pkMatin karnevaalitJuva21.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 25.06.pkTNT Heitot IVantaa24.06.
ma 25.06.pkRT Släggcup i Nedervetil Deltävling I / AK Alavetelin Moukaricup Osakilpailu IAlaveteli24.06.
ma 25.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani23.06.
ma 25.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere25.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatPudasjärvi24.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 25.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia24.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatSonkajärvi20.06.
ti 26.06.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden kesäkuun tuloskisatSulkava -
ti 26.06.pkJärvituuliCup 3Keuruu24.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJanakkala24.06.
ti 26.06.pkFazer Reilu Cup IV Lahti22.06.
ti 26.06.seuracupSeuracup I osakilpailuSastamala24.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava26.06.
ti 26.06.pkSeuracup 1. osakilpailuValkeakoski25.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatLahti22.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJalasjärvi26.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 26.06.pmAvoimet 17-19 v pm-kilpailutParikkala19.06.
ti 26.06.pmKeski-Pohjanmaan 9-15v piiriviestihuipentumaKokkola22.06.
ti 26.06.pkSamarbetstävling - Yhteistyökisat 2/4Siuntio -
ti 26.06.seuraSeurakisatMynämäki -
ti 26.06.seuracupHämsy Seuracup 1. divisioona 1. osa Forssa22.06.
ti 26.06.pkSiiPo kuula ja pituusMaaninka24.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti25.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKajaani25.06.
ti 26.06.pmM/N,M/N17 pm-kilpailut Ipv. (avoimet)Turku21.06.
ti 26.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna23.06.
ti 26.06.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani24.06.
ti 26.06.pkViiskuntakisaAlajärvi24.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatParkano25.06.
ti 26.06.pkRegiontävling/AluekilpailuPedersöre25.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero26.06.
ke 27.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikisatPihtipudas24.06.
ke 27.06.pkOrimattilan Jymyn nuorisokilpailutOrimattila25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatHyvinkää25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 27.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 27.06.pkJunnut radalleTampere25.06.
ke 27.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 27.06.pkJunnukisatLieksa26.06.
ke 27.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå22.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 27.06.seuraSeurakisatKEMI26.06.
ke 27.06.tähtiEero Lehdon muistokilpailut - Orimattilan TähtikisatOrimattila25.06.
ke 27.06.pmHämSY:n pm-M/N 1.päiväTampere25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatTyrnävä26.06.
ke 27.06.pkHSU:n korkeuskisaHyvinkää25.06.
ke 27.06.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 27.06.pkIisalmen Visan viikkokisatIisalmi24.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli26.06.
ke 27.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 27.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 27.06.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes26.06.
to 28.06.karnKiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki22.06.
to-la 28.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen24.06.
to-su 28.06.-01.07.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä25.06.
to-su 28.06.-01.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas23.06.
to 28.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to-su 28.06.-01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
to 28.06.pkRaahen seiväs ja korkeuskisaRaahe25.06.
to 28.06.pkFöreningskamp LuLi-LIKLiljendal -
to 28.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 28.06.seuraSeurakisatIi -
to 28.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto28.06.
to 28.06.seuraSeurakisatJakobstad27.06.
to 28.06.seuraSeurakisatSäkylä -
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 28.06.pkSeiväshyppykilpailuHelsinki -
pe 29.06.seuraSeurakisatKokkola28.06.
pe 29.06.seuraSeurakisatVesanto -
la 30.06.pmSisulisäottelutTornio27.06.
la 30.06.pkVeteraanikansallisetJuuka27.06.
la 30.06.pkHelsinki Central Park RunPaloheinä, Helsinki30.06.
la 30.06.pkVetelin 25. markkinahölkkäVeteli -
la 30.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
la 30.06.pkKeihäskisaSomero30.06.
la 30.06.karnKansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalikisatKokemäki26.06.
la 30.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailuPihtipudas29.06.
la 30.06.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
la 30.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -