Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Huhtikuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
13             1
14 2 3 4 5 6 7 8
15 9 10 11 12 13 14 15
16 16 17 18 19 20 21 22
17 23 24 25 26 27 28 29
18 30            
  Toukokuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18   1 2 3 4 5 6
19 7 8 9 10 11 12 13
20 14 15 16 17 18 19 20
21 21 22 23 24 25 26 27
22 28 29 30 31      
  Kesäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22         1 2 3
23 4 5 6 7 8 9 10
24 11 12 13 14 15 16 17
25 18 19 20 21 22 23 24
26 25 26 27 28 29 30  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
pe 01.06.seuraSeurakisatRiihimäki -
pe 01.06.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki30.05.
su 03.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta03.06.
su 03.06.pkPaavon KisaSaarijärvi31.05.
su 03.06.pkJuha Tiaisen muistokisatUukuniemi30.05.
su 03.06.pkKansalliset Aikuisurheilun NastokisatLahti Nastola28.05.
su 03.06.aaLeppävaaran Sisun 95-vuotisjuhlakilpailuEspoo30.05.
su 03.06.pkTuiskun heittokisat IRusko31.05.
su 03.06.pk400 m juoksupäiväHelsinki30.05.
su 03.06.aaVirtain KansallisetVirrat28.05.
ma-ti 04.-05.06.aaPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku31.05.
ma 04.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia02.06.
ma 04.06.pkHeittokisatPosio01.06.
ma 04.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Helsinki31.05.
ma 04.06.aaMarskin kisatLappeenranta30.05.
ma 04.06.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo03.06.
ma 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ma 04.06.aaVihdin Kansalliset kisatVihti01.06.
ma 04.06.pkMIKV ABC seurakisat 2Mikkeli01.06.
ma 04.06.pkYlivieskan Kuulan aluekisatYlivieska02.06.
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 04.06.aaLaihian Lujan kansallisetLaihia02.06.
ti 05.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku27.05.
ti 05.06.pkLähiTapiola avoimet junnuheitotJalasjärvi31.05.
ti 05.06.pkKultajousi kuukaisikisat 2/5Kuopio03.06.
ti 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.06.
ti 05.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi01.06.
ti 05.06.pkVirkiä GamesLapua03.06.
ti 05.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 05.06.seuraSeurakisatVesanto -
ke 06.06.seuraSeurakisatTupos05.06.
ke 06.06.pkVehmainen kesäkuun kilpailuTampere04.06.
ke 06.06.neNuorten EliittikisatJanakkala03.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ke 06.06.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 06.06.pmLasY:n pm-viestit 9-15 ., LahtiLahti01.06.
ke 06.06.pkTeuvan Rivakan YU-KilpailutTeuva05.06.
ke 06.06.pkNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Borgå - Porvoo03.06.
to 07.06.pkKesäliigan 2. osakilpailuTampere04.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki07.06.
to 07.06.seuracupSeuracup I Turun lohkoKaarina05.06.
to 07.06.pkSinettikisatVantaa05.06.
to 07.06.pkAviisi Games IKauhava06.06.
to 07.06.seuraSeurakisatHyrylä06.06.
to 07.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 07.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus, kuula ja moukariKouvola, Inkeroinen03.06.
to 07.06.pkSisulisätOrivesi05.06.
to 07.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti04.06.
to 07.06.pkViiskuntakisatÄhtäri05.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 07.06.aaÄänekoski GamesÄänekoski03.06.
to 07.06.pkVakka-Suomen rataviestit ja kävelytMynämäki04.06.
to 07.06.pk2.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 07.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 07.06.pkSeuracup 1.osakilpailuOulu04.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki05.06.
pe 08.06.aaMikon MittelötTöysä06.06.
pe 08.06.pkHintrekin lenkki ja Osmo juoksutKaustinen -
la 09.06.pkHelsinki Half MarathonHelsinki09.06.
la 09.06.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna06.06.
la 09.06.pmNÅID P/F-stafettSibbo / Sipoo07.06.
la 09.06.pk19. Kikkan KisatMarttila06.06.
la 09.06.pkAvoimet heittokilpailutUusikaupunki06.06.
la 09.06.maantiej.Karhun keväthölkkäRanua08.06.
la 09.06.pkRajarunTornio07.06.
la 09.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
la 09.06.pkOP Junior GPHelsinki05.06.
la 09.06.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaAsikkala05.06.
la 09.06.pkForssan Salaman estejuoksukilpailutForssa06.06.
la 09.06.pkRappujuoksun SMLeppävirta09.06.
la 09.06.tähtiJyväskylä GamesJyväskylä03.06.
su 10.06.pkYhdessä Aikuisurheilijoiden kanssa T/P11,13,15Perniö07.06.
su 10.06.aaRajakisatTornio07.06.
su 10.06.aaKesän kansalliset / Eeles Landströmin nimikkokilpailuAkaa, Toijala08.06.
su 10.06.pkKaarinan AluekilpailuKaarina07.06.
su 10.06.pkEurajoen KesäkisaEURAJOKI07.06.
su 10.06.pkAlavuden kisatAlavus08.06.
su 10.06.pkHeittokisatJuankoski08.06.
ma 11.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 11.06.pkSeuracupLappeenranta07.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 11.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu, KymY ja LasYKotka08.06.
ma 11.06.seuracupSeuracup I Salo-Loimaa lohkoSalo07.06.
ma 11.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.06.
ma 11.06.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila08.06.
ma 11.06.pk58-Cup 2/5Vantaa08.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatKerava10.06.
ma 11.06.seuracupSeuracup I YkköslohkoNaantali07.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 11.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka10.06.
ma 11.06.pkSeuracup 1 osakilpailuRiihimäki08.06.
ti 12.06.pkTampereen nuorten mestaruuskilpailutTampere07.06.
ti 12.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna10.06.
ti 12.06.pk veikkolan veikkojen viikkokisa 3Veikkola10.06.
ti 12.06.pkNYQS yleisurheiluIlmajoki11.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatJalasjärvi12.06.
ti 12.06.pmAikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm-kisatTöysä / Alavus10.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatUukuniemi12.06.
ti 12.06.aaTampereen mestaruuskilpailutTampere08.06.
ti 12.06.pkTuloskisatJuankoski10.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 12.06.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis10.06.
ti 12.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala11.06.
ti 12.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä10.06.
ti 12.06.pmLänsi-Pohjan piirin sisulisäviestitKEMI08.06.
ti 12.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame11.06.
ti 12.06.seuracupSeuracup piirikisaKalajoki10.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 12.06.aaTomatspelenNärpes10.06.
ke 13.06.GPMotonet GP EspooEspoo06.06.
ke 13.06.pkJunnut radalleTampere11.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatLiminka06.05.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto11.06.
ke 13.06.pkViikkokisatVirrat10.06.
ke 13.06.pkForssan Salaman viikkokisaForssa11.06.
ke 13.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi11.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi13.06.
ke 13.06.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo12.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju12.06.
ke 13.06.pkNuorten YleisurheilukilpailutPyhtää10.06.
ke 13.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå08.06.
ke 13.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Finström -
to-su 14.-17.06.aaYouth Athletics GamesEspoo03.06.
to 14.06.pkHyppy- ja juoksukisatPosio10.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 14.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 14.06.pkSisulisätOrivesi12.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari12.06.
to 14.06.pkViiskuntakisatTöysä / Alavus12.06.
to 14.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi13.06.
pe 15.06.pkHimangan urheilijoiden yleisurheilukilpailutHimanka12.06.
la 16.06.pkTapio Rautavaaran kentän vihkiäiskilpailutNokia13.06.
la 16.06.pkNuorten heittokisatOulu / Kiiminki -
la 16.06.maratonVieskaMaraton 2018Ylivieska13.06.
la 16.06.pkHeittokisat RatakatuIisalmi12.06.
la 16.06.aaKälviän kansallisetKokkola12.06.
la 16.06.pkRoth MastersRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis07.06.
la 16.06.pkAktia Tähtikisat Pre GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis11.06.
la 16.06.maratonForssan Suvi-iltaForssa -
su 17.06.pkKaris Telefon Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis11.06.
su 17.06.pkKalannin Vankan HeittokisatUusikaupunki14.06.
su 17.06.pkAkaan Seudun Nuorisokisat/ Kesäliiga 3.Akaa, Toijala15.06.
su 17.06.SMSM-maantiekävelytEspoo09.06.
su 17.06.pkKiekuu cupKauhajoki16.06.
su 17.06.aaParkano GamesParkano14.06.
su 17.06.tähtiAktia TähtikisatRasepori/Karjaa12.06.
ma-ti 18.-19.06.pkEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ma 18.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 18.06.pkKesäillan heitotLaitila15.06.
ma 18.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio16.06.
ma 18.06.seuracupSeuracup1. osakilpailu, läntinen alueVaasa16.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 18.06.aaViitasaaren KansallisetViitasaari15.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
ma 18.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere18.06.
ma 18.06.pkKymelaakson lajipäivä: 3-loikka, keihäsKoria14.06.
ti 19.06.pmSisuottelutRovaniemi15.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti 19.06.aaValkean Kaupungin KisatOulu14.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä15.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 19.06.seuraSeurakisatJalasjärvi19.06.
ti 19.06.aa2. TilastopajacupTurku16.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup piirikisan osa 1Savonlinna16.07.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailu, itäinen alueAlavus17.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti19.06.
ti 19.06.pmHämSY:n pm-M/N 1.päiväTampere17.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 19.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 19.06.pkSeuracup piirikisan lisälajiSavonlinna16.06.
ke 20.06.pkPaunucup IIJämsä17.06.
ke 20.06.pkJunnut radalleTampere18.06.
ke 20.06.maantiej.Jannen IltalenkkiElimäki -
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 20.06.seuracupSeuracup I VakkalohkoUusikaupunki17.06.
ke 20.06.pkVirin aluekisaAlavieska -
ke 20.06.neNuorten eliittikisatVantaa16.06.
ke 20.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
to 21.06.aaSSU:n nuorisokansalliset - Poholaasen Timanttiliigan osakilpailuSeinäjoki19.06.
to 21.06.aaPohjantähti - GamesPudasjärvi17.06.
to 21.06.pkSisulisätOrivesi19.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri20.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKellokoski20.06.
pe 22.06.aaPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio17.06.
pe 22.06.pkFiskars Willage Juhannus RunFiskars21.06.
pe 22.06.aaIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen19.06.
pe 22.06.aa52. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 22.06.aaSomeron juhannuskisatSomero20.06.
la 23.06.GPMotonet GP KuortaneKuortane15.06.
su 24.06.tähti82.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi18.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 25.06.aaLIVAL-GamesSipoo23.06.
ma 25.06.pkMatin karnevaalitJuva21.06.
ma 25.06.amAluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17Kokkola22.06.
ma 25.06.pkAvoimet hyppykilpailutUusikaupunki22.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 25.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere -
ma 25.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia23.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJanakkala24.06.
ti 26.06.pkArctic-heitotRovaniemi25.06.
ti 26.06.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden kesäkuun tuloskisatSulkava -
ti 26.06.seuraSeurakisatJalasjärvi26.06.
ti 26.06.pkSeuracup 1. osakilpailuValkeakoski23.06.
ti 26.06.pmAvoimet 17-19 v pm-kilpailutParikkala19.06.
ti 26.06.pkFazer Reilu Cup IV Lahti03.07.
ti 26.06.seuracupSeuracup I osakilpailuSastamala24.06.
ti 26.06.pmKeski-Pohjanmaan 9-15v piiriviestihuipentumaKokkola22.06.
ti 26.06.pmM/N,M/N17 pm-kilpailut Ipv. (avoimet)Turku21.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti26.06.
ti 26.06.pkViiskuntakisaAlajärvi23.06.
ti 26.06.pkSiiPo kuula ja pituusMaaninka24.06.
ti 26.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna24.06.
ti 26.06.seuracupHämsy Seuracup 1. divisioona 1. osa Forssa22.06.
ke 27.06.pkOrimattilan Jymyn nuorisokilpailutOrimattila25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatHyvinkää25.06.
ke 27.06.pkJunnut radalleTampere25.06.
ke 27.06.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 27.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå22.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatTyrnävä26.06.
ke 27.06.tähtiEero Lehdon muistokilpailut - Orimattilan TähtikisatOrimattila23.06.
ke 27.06.pkHSU:n korkeuskisaHyvinkää25.06.
ke 27.06.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes25.06.
to 28.06.karnKiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki22.06.
to-su 28.06.-01.07.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä25.06.
to-la 28.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen24.06.
to-su 28.06.-01.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas23.06.
to-su 28.06.-01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
to 28.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
pe 29.06.seuraSeurakisatVesanto -
la 30.06.pmSisulisäottelutTornio27.06.
la 30.06.pkHelsinki Central Park RunPaloheinä, Helsinki30.06.
la 30.06.pkVetelin 25. markkinahölkkäVeteli -
la 30.06.karnKansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalikisatKokemäki26.06.
la 30.06.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.