Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Lokakuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
  Marraskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44       1 2 3 4
45 5 6 7 8 9 10 11
46 12 13 14 15 16 17 18
47 19 20 21 22 23 24 25
48 26 27 28 29 30    
  Joulukuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
48           1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
01 31            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 14.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 14.05.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 14.05.pk58-Cup 1/5Vantaa11.05.
ma 14.05.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo13.05.
ma 14.05.seuraSeurakisatVantaa 11.05.
ma 14.05.seuraSeurakisatIi -
ma 14.05.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää13.05.
ti 15.05.seuraSeurakisatJalasjärvi15.05.
ti 15.05.pkHeittokilpailutJyväskylä14.05.
ti 15.05.pkLajipäiväkisaHelsinki13.05.
ti 15.05.pkKUY:n seuranmestaruuskilpailutJärvenpää12.05.
ti 15.05.seuraSilja Line SeurakisatIitti14.05.
ti 15.05.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola13.05.
ti 15.05.seuraSeurakisatMynämäki -
ti 15.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 15.05.pkKymenlaakson pm-maastot T/P 9-15, PyhtääPyhtää08.05.
ti 15.05.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki13.05.
ti 15.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero15.05.
ti 15.05.seuraSeurakisatvähäkyrö, Vaasa -
ke 16.05.pkOtaniemi Junior GamesEspoo13.05.
ke 16.05.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 16.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 16.05.pkIin Testijuoksusarjan ratakymppiIi -
ke 16.05.seuraSeurakisatHeinola13.05.
ke 16.05.pkViiskunta nuorisokisatAlavus15.05.
ke 16.05.poUngdomsserie (utomhus), omgång 1Lemland -
ke 16.05.seuraSeurakisatKokemäki -
to 17.05.pkKlaukkalan kevätmoukari 2Nurmijärvi14.05.
to 17.05.pkKeihäsolympiadin leirikisaLahti, Pajulahti -
to 17.05.pkEspoonlahden Heittokisat 2018 Espoo14.05.
to 17.05.seuraSeurakisatLahti, Nastola14.05.
to 17.05.pkFazer Reilu Cup IILahti, Nastola14.05.
to 17.05.pkNaumasen kisat 1Joensuu -
to 17.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kiekko, korkeusLoviisa15.05.
to 17.05.pk1. seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina17.05.
to 17.05.pkSisulisätOrivesi15.05.
to 17.05.pmpm sisulisämaastoviestiLieto12.05.
pe 18.05.pkToukokuun moukarikisaKankaanpää17.05.
pe 18.05.pkEspoonlahden Heittokisat 2018 Espoo15.05.
pe 18.05.pkANMJ-lounaien alue, leirikilpailutTammela -
pe 18.05.pkKokkola City RunKokkola -
la 19.05.maratonHelsinki City Running Day Helsinki -
la 19.05.pkKansalliset veteraanikilpailutSalo -
la 19.05.pkUudy:n pm-junnuottelut 1.Janakkala15.05.
la 19.05.pkHealth Lab painonheittocupin 2. osakilpailuMikkeli / Ristiina30.04.
la 19.05.pkANMJ-leirikisa, kilpakävelytKuortane -
la 19.05.pmPohjois-Karjalan pm-maastotLiperi15.05.
la 19.05.pkHeittokisatKeitele17.05.
la 19.05.pkKaustisen Juhlaheitot IIKaustinen16.05.
la 19.05.pkErän lajicup 1/2018Helsinki18.05.
la 19.05.maratonYyteri maraton ja puolimaratonPori -
la 19.05.pkANMJ-leirikisa, kiekkoKuortane -
la 19.05.pmSisumaastot ja pm-aikuisetTornio16.05.
la 19.05.pkNuorison KirmaisutTampere16.05.
la 19.05.pmLaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaatMyrskylä15.05.
la 19.05.kävelyKansallinen kilpakävelycup /HämsY:n pm-rata- ja sisulisäkävelytUrjala16.05.
la 19.05.pmPM-maastotKiuruvesi13.05.
la 19.05.pkMaastohuipentuma / pm-maastotLohtaja16.05.
la 19.05.pkHannun 50v KeihäskisatSeinäjoki17.05.
la 19.05.pkANMJ- keihään leirikisaKuortane -
la 19.05.pkAikuisurheilijoiden moukarinheittokilpailuMikkeli / Ristiina30.04.
la 19.05.pkLeirikilpailuKuortane -
la 19.05.amRataraastoSarkkirannantie 20, 90440 Kempele18.05.
la 19.05.pkSuomen Perinneurheiluliiton SM polkujuoksuLeppävirta19.04.
su 20.05.pkPääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 3Vantaa17.05.
su 20.05.pkAv Tul:n Savon piirin pm, vauhditon moukarinheittoLeppävirta -
su 20.05.pkHeitto-cupTampere 19.05.
su 20.05.pkPalkintokeskuksen JunnukisatTurku16.05.
su 20.05.pmKainuun maastojuoksumestaruuskilpailutKuhmo18.05.
su 20.05.pkRatakauden AvauskisaOulu16.05.
su 20.05.pmEtelä-Savon 9-15 -vuotiaiden ja aikuisten pm-maastojuoksutHirvensalmi14.05.
su 20.05.pkHelluntain heitot (Heitto-cup 4/4)Lohja18.05.
su 20.05.maantiej.Kansainvälinen 46. Pyynikki-juoksuTampere15.05.
su 20.05.pkKalliojärvi-juoksuValtimo18.05.
su 20.05.pkTavastkenkä-hölkkäPyhäntä18.05.
su 20.05.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi20.05.
su 20.05.pkHelluntain piirikunnallisetKaavi18.05.
su 20.05.pkKauden avausAlavieska19.05.
su 20.05.pkAvoimet EP:n kevät moukaricupTöysä / Alavus18.05.