Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut

Kilpailukalenteri.fi - sähköinen kisakalenteri

Sähköinen ilmoittautumisjärjestelmä kilpailukalenteri.fi sisältää kaikki Suomen Urheiluliiton hyväksymät kilpailut. Kilpailuita on mahdollista selata aikajärjestyksessä kalenteria hyödyntäen tai hakemalla mm. ajanjakson, sarjan, lajin, piiri tai kilpailun luokituksen mukaan.

1.1. klo 10:00 Ilmoittautumismaksujen kerääminen Kilpailukalenteri.fi:ssä

Seurat voivat kerätä ilmoittautumismaksut ilmoittautujilta ilmoittautumisen yhteydessä. Katso lisätietoja täältä.

10 seuraavan päivän kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
Ma 23.07.pkDistriktstävlingMariehamn23.07.
 pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo20.07.
 pkFazer Reilu Cup VILahti20.07.
 pkHippo-yleisurheilukisatJoensuu -
 pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
 pkPiirikunnallisetKurikka22.07.
 pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra18.07.
 seuraSeurakisatPori21.07.
 seuraSeurakisatSastamala -
 seuraSeurakisatPudasjärvi22.07.
 seuraSeurakisatKerava22.07.
 seuraSeurakisatLahti20.07.
 seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
 seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
 seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
 seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
 seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
Ti 24.07.pkEteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19 vHyvinkää22.07.
 pkJärvituuliCup 5Keuruu22.07.
 pkKesäliiga 5.Akaa / Viiala22.07.
 pkMoukarikisat IINousiainen21.07.
 pkOp Oulu Tiistaikisa IVOulu22.07.
 pkÖstra kretsens juniortävling Liljendal -
 pkPiikkiön Kehityksen yu-kilpailutkaarina21.07.
 pkRT Släggcup i Nedervetil Deltävling I / AK Alavetelin Moukaricup Osakilpailu IIAlaveteli 23.07.
 pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna21.07.
 pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 2Kouvola18.07.
 pmPM-kävelyt 9-15v.Töysä22.07.
 seuraSeurakisatOrimattila -
 seuraSeurakisatVesanto -
 seuraSeurakisatHämeenlinna -
 seuraSilja Line SeurakisatHelsinki22.07.
 seuraSilja Line SeurakisatIitti24.07.
 seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
 seuraSilja Line SeurakisatSomero24.07.
Ke 25.07.pk3 Lohkon yleisurheilukilpailut Forssa23.07.
 pkAkilles mästerskap gång - Akilleen mestaruuskisat kävelyBorgå - Porvoo -
 pkArctic-heitotRovaniemi24.07.
 pkAvoin aluekilpailuKajaani23.07.
 pkHeinäkuun tuloskisatLiminka23.07.
 pkHeittokisatkuusamo23.07.
 pkJunnut radalleTampere23.07.
 pkLU:n 90-v. JuhlakisatLieksa20.07.
 pkMettäperän lenkkiMuhos -
 pkNuorisokisatvähäkyrö, Vaasa23.07.
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 aa4. TilastopajacupTurku22.07.
 pmHämSYn 17v pm-kilpailutHämeenlinna22.07.
 pmM/N pm-esteet (avoimet)Turku22.07.
 seuracupSeuracup osa 2.Saarijärvi22.07.
 seuraSeurakisatLiminka24.07.
 seuraSeurakisatVarkaus -
 seuraSeurakisatPolvijärvi -
 seuraSeurakisatKristiinankaupunki25.07.
 seuraSeurakisatMarttila -
 seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
 seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
To 26.07.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo23.07.
 pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki24.07.
 pkPyhäselän heinäkisat 2Joensuu -
 pkSiiPo kiekko ja 300mMaaninka23.07.
 pkSisulisätOrivesi24.07.
 pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 4Veikkola24.07.
 neNuorten EliittikisatVaasa23.07.
 poPiiriottelu Lahti-Kymenlaakso-Etelä KarjalaIitti24.07.
 pmpm-sisulisähuipentumaTurku ja Kaarina23.07.
 seuracupSeuracupin II-osaMikkeli / Ristiina23.07.
 seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
 seuraSeurakisatMultia -
 seuraSeurakisatMalax25.07.
 seuraSeurakisatRiihimäki -
 seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
Pe 27.07.pkJakob MarathonPietarsaari20.07.
 pkUnikeon seiväskisatNaantali26.07.
 seuraSeurakisatKokkola26.07.
La 28.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti18.07.
 pkPohjan KoitoksetRovaniemi22.07.
 pkToivon KipinäKangaslampi -
 pkTuloskisatPihtipudas25.07.
 pkYppU:n 60 v. juhlakisatPyhäjoki26.07.
 aaKUY:n NuorisokansallinenTuusula24.07.
 aaNuorisokansalliset Kouvola Junior GamesKouvola24.07.
 pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere24.07.
 pmKePy piirihuipentuma 9-15vKalajoki25.07.
 pmNåid F/P mångkamp 9-13 år / moniottelut 9-13 v. (del/osa 2)Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis24.07.
 pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentumaOutokumpu23.07.
 pmSatakunnan 9-15 v. pm-huipentumaSastamala24.07.
 pmSisuhuipentuma TP9-15Kuortane25.07.
 seuraSeurakisatPyhäjoki -
Su 29.07.tähtiEltsun TähtikisatHelsinki25.07.
 pm9-15-vuotiaiden pm-moniottelutLapinlahti25.07.
 pmLänsi-Pohjan sisulisähuipentuma II-päiväKemi24.07.
 pmLapin piirin sisulisähuipentuma II-päiväKemin24.07.
 seuraSeurakisatSOTKAMO -
Ma 30.07.pkRegiontävling / AluekilpailuMalax / Maalahti29.07.
 pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Laihian Lujan kansalliset yu-veteraanikisatLaihia28.07.
 amEteläisen alueen mestaruuskilpailut 14/15 v.Helsinki27.07.
 pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaMikkeli27.07.
 pmPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Parikkala23.07.
 seuraSeurakisatKuhmo -
 seuraSeurakisatKempele29.07.
 seuraSeurakisatPudasjärvi29.07.
 seuraSeurakisatLappeenranta25.07.
 seuraSeurakisatSonkajärvi27.07.
 seuraSeurakisatPihtipudas -
 seuraSeurakisatKotka -
 seuraSeurakisatLiperi -
 seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
 seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
 seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
 seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
Ti 31.07.pkAluekilpailut Kokkola29.07.
 pkAvoimet K-Marketin kisatJoensuu -
 pkElokuun kisat (heinäkuussa)KEMI27.07.
 pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki28.07.
 pkOp Oulu Tiistaikisa VOulu29.07.
 pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå27.07.
 pkPuuhamaa-cupJanakkala29.07.
 pkUrjalan Urheilijoiden mestaruuskisatUrjala29.07.
 po17v. PIIRIOTTELU (EPU-Hämsy-Saty-Varsy)Laitila26.07.
 seuraSeurakisatSomero -
 seuraSeurakisatKouvola -
 seuraSeurakisatOrimattila -
 seuraSeurakisatParkano30.07.
 seuraSeurakisatVesanto -
 seuraSeurakisatIkaalinen -
 seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
 seuraSilja Line SeurakisatKotka -
 seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
 seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
Ke 01.08.pkJunnut radalleTampere30.07.
 pkPk-kilpailuYlitornio -
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 pkTarmon AluekilpailutVihti29.07.
 pkTarmon Viikkokisat/ Kesäliiga 6.Hämeenlinna29.07.
 pkViiskunta-kisatSoini31.07.
 aa5. TilastopajacupTurku29.07.
 pmKe-To 1.-2.8. LasY:n pm-kilpailut 9-13 v. osa 2Lahti27.07.
 pmM/N17, P/T15 pm-esteet (avoimet)Turku29.07.
 seuracupSeuracup.2. osakilpailiSuomussalmi28.07.
 seuracupSeuracupin II-osaKankaanpää29.07.
 seuraSeurakisatKarkkila31.07.
 seuraSeurakisatHaapavesi -
 seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
 seuraSeurakisatKEMI31.07.
 seuraSeurakisatYlitornio -
 seuraSilja Line SeurakisatTupos -