Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
am-kilpailut
06.07. klo 17:00 Itäisen alueen am yleinen ja am 17, 19 moukari, kiekko Ilmoittautuneet
M 200m
	Mikke Paajanen	Kuopion Reipas		27,16
	Richard Liemula	Kuopion Reipas	25,21	25,21
	Eetu Kumpulainen	Kuopion Reipas		22,80
	Väinö Klemola	Kuopion Reipas		24,47
	Rasmus Lehikoinen	Joensuun Kataja		24,88
	Niko Mutikainen	Savonlinnan Riento	23,24	23,24
	Aleksi Sairanen	Kerimäen Urheilijat	22,68	22,51
	Kaarle Muurikoski	Varkauden Kenttä-Veikot	24,25	24,25
	Ville Hyttinen	Kuopion Reipas	23,19	23,01
	Mouctar Diallo	Savonlinnan Riento		
	Juhani Ryynänen	Juuan Urheilijat		23,43
	Viljami Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		22,94
M 800m
	Jussi Huuskonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	1.57,27	1.54,40
	Elias Lyytinen	Sulkavan Urheilijat -41		
	Arttu Simanainen	Joensuun Kataja		
	Jani Huovinen	Joensuun Kataja		
	Anssi Kuittinen	Leppävirran Viri		
	Väinö Klemola	Kuopion Reipas		
M 5000m
	Tomi Ronkainen	Ultrajuoksuseura Sisu ry		
	Mikke Paajanen	Kuopion Reipas		
M 400m aidat
	Jussi Julkunen	Kuopion Reipas		
	Iiro Surkka	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
M Korkeus
	Aki Nyyssönen	Varkauden Kenttä-Veikot		
M Pituus
	Richard Liemula	Kuopion Reipas	5,83	5,83
	Perttu Noponen	Mikkelin Kilpa-Veikot		7,24
	Juho Ikonen	Varkauden Kenttä-Veikot		
	Janne Etelämäki	Kuortaneen Kunto	7,23	7,46
	Kaarle Muurikoski	Varkauden Kenttä-Veikot		
	Juhani Ryynänen	Juuan Urheilijat		
M Kuula
	Esa Dufva	Mikkelin Kilpa-Veikot		
	Ville Halonen	Pyhäselän Urheilijat		
	Kalle Savolainen	Keiteleen Nuju		
M Moukari
	Jussi Murtasaari	Kuopion Reipas	47,95	52,52
	Tommi Remes	Kiuruveden Urheilijat		
	Arttu Väänänen	Varpaisjärven Vire	62,18	
N 200m
	Sandra-Sofia Kosonen	Savonlinnan Riento		25,87
	Sini Asikainen	Juankosken Kuohu		30,55
	Niina Asikainen	Juankosken Kuohu		28,31
	Reeta-Mari Mäntyselkä	Kuopion Reipas	26,34	26,34
	Rosa Ylimaula	Joensuun Kataja	26,32	26,32
	Jessica Miettinen	Joensuun Kataja		27,59
	Nina Mutanen	Joensuun Kataja	27,07	27,07
	Kiia Paanila	Kuopion Reipas	26,99	26,99
	Laura Lundberg	Varkauden Kenttä-Veikot	29,83	29,33
	Ella Kumpulainen	Savonlinnan Riento		25,96
	Roosa Rissanen	Savonlinnan Riento		30,07
	Elli Hiltunen	Varkauden Kenttä-Veikot		26,59
	Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento		27,18
	Mette Lukin	Kuopion Reipas		26,51
N 800m
	Ella Kainulainen	Savonlinnan Riento		
	Jasmin Tukiainen	Pyhäselän Urheilijat		
	Veera Mensonen	Maaningan Mahti		
N 5000m
	Jonna Kanninen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
	Nea Lilja	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
	Nina Vänskä	Rantasalmen Urheilijat		
N 400m aidat
	Neea Käyhkö	Savonlinnan Riento		
	Lumi Kärkkäinen	Joensuun Kataja		
	Janina Jahkola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
	Mette Lukin	Kuopion Reipas		
N Seiväs
	Tessa Myllymäki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		360
	Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot	400	410
	Susanna Seppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
	Pieta Martikainen	Varkauden Kenttä-Veikot		
	Neea Käyhkö	Savonlinnan Riento		
	Roosa Rissanen	Savonlinnan Riento		
N Pituus
	Heidi Keronen	Oravisalon Urheilijat		
	Janika Heikkinen	Varkauden Kenttä-Veikot		
	Iida Mäkelä	Savonlinnan Riento		
	Mette Ukkonen	Mikkelin Kilpa-Veikot		
	Isla Hahl	Kuopion Reipas		
	Pipsa Lundberg	Varkauden Kenttä-Veikot		5,37
	Niina Asikainen	Juankosken Kuohu		
	Jessica Miettinen	Joensuun Kataja		
	Kiia Paanila	Kuopion Reipas		
	Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento		
N Kuula
	Tiia Tirkkonen	Keiteleen Kunto		
	Taija Tirkkonen	Keiteleen Kunto		
	Eveliina Rouvali	Kuopion Reipas		
	Kaisu Eskelinen	Maaningan Mahti	14,12	14,12
	Henna Sallinen	Savonlinnan Riento		
	Saara Porthan	Siilinjärven Ponnistus		
N Moukari
	Emilia Olkkonen	Ristiinan Urheilijat		
	Tiia Tirkkonen	Keiteleen Kunto		
M17 Moukari
	Pietari Ruuskanen	Varkauden Kenttä-Veikot		
N17 Moukari
	Tia-Maria Paldanius	Iisalmen Visa	53,38	
	Saara Porthan	Siilinjärven Ponnistus		
N19 Moukari
	Kiira Väänänen	Varpaisjärven Vire	61,75	
	Unna Sinivuori	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
	Kaisu Eskelinen	Maaningan Mahti	47,63	47,63
M 100m
	Väinö Ripatti	Savonlinnan Riento		13,35
	Eliel Pohjolainen	Kuopion Reipas	11,03	10,95
	Richard Liemula	Kuopion Reipas	12,59	12,19
	Rasmus Hiltunen	Savonlinnan Riento	11,80	11,80
	Erno Mehtonen	Savonlinnan Riento	10,86	10,76
	Janne Etelämäki	Kuortaneen Kunto		11,06
	Eetu Kumpulainen	Kuopion Reipas	11,58	11,37
	Rasmus Lehikoinen	Joensuun Kataja	11,71	11,71
	Aleksi Sairanen	Kerimäen Urheilijat	11,15	11,15
	Kaarle Muurikoski	Varkauden Kenttä-Veikot	11,62	11,62
	Ville Hyttinen	Kuopion Reipas	11,21	11,21
	Mouctar Diallo	Savonlinnan Riento		12,42
	Joonas Liukkonen	Juvan Urheilijat	11,13	11,13
M 400m
	Mikke Paajanen	Kuopion Reipas		1.07,59
	Juho Pirskanen	Kuopion Reipas	48,93	48,64
	Jussi Julkunen	Kuopion Reipas	51,63	51,63
	Jani Huovinen	Joensuun Kataja	57,91	56,16
M 110m aidat
	Niko Tahvanainen	Pyhäselän Urheilijat		
M Seiväs
	Jukka Järvenpää	Jyväskylän Kenttäurheilijat	310	310
	Santtu Räsänen	Joensuun Kataja		361
	Petri Laitinen	Kangasniemen Kalske	390	461
	Juho Ikonen	Varkauden Kenttä-Veikot		
M Kolmiloikka
	Väinö Ripatti	Savonlinnan Riento	11,94	11,94
	Ilpo Kantanen	Suonenjoen Vasama	14,62	14,93
	Rasmus Hiltunen	Savonlinnan Riento		
M Kiekko
	Savolainen Ville	Keiteleen Nuju		
	Teemu Poikolainen	Joensuun Kataja		
	Jouni Hytti	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
	Juha Kauppinen	Savonlinnan Jyry		
	Esa Dufva	Mikkelin Kilpa-Veikot		
	Kalle Savolainen	Keiteleen Nuju		
M Keihäs
	Leevi Lindi	Keiteleen Kunto	52,36	58,11
	Eetu Korhonen	Maaningan Mahti	62,18	62,18
	Ville Kamppuri	Joensuun Kataja		68,54
	Topi Julkunen	Juvan Urheilijat	63,90	63,90
	Joni Karvinen	Joensuun Kataja		
N 100m
	Jenna Riikonen	Joensuun Kataja	12,84	12,84
	Niina Karttunen	Savonlinnan Riento	12,47	12,47
	Sonja Nousiainen	Mikkelin Kilpa-Veikot	12,52	12,16
	Mette Ukkonen	Mikkelin Kilpa-Veikot	13,36	13,36
	Reeta-Mari Mäntyselkä	Kuopion Reipas	12,70	12,70
	Helmi Kortetmaa	Kannuksen Ura		13,07
	Nina Mutanen	Joensuun Kataja	12,85	12,85
	Kiia Paanila	Kuopion Reipas	13,29	13,18
	Laura Lundberg	Varkauden Kenttä-Veikot	14,15	13,96
	Ella Kumpulainen	Savonlinnan Riento	12,90	12,65
	Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento	12,77	12,77
	Mette Lukin	Kuopion Reipas		13,17
N 400m
	Silja Kempas	Lieksan Urheilijat	1.00,07	58,48
	Irja Valta	Maaningan Mahti		1.07,60
	Annina Walling	Savonlinnan Riento	1.00,21	58,77
	Helmi Kortetmaa	Kannuksen Ura	1.00,46	59,91
	Rosa Ylimaula	Joensuun Kataja	1.00,79	1.00,79
	Elli Hiltunen	Varkauden Kenttä-Veikot		1.01,78
	Mette Lukin	Kuopion Reipas	1.00,22	1.00,22
N 1500m
	Miia Ruhkanen	Kuopion Reipas		
	Nella Mutka	Savonlinnan Riento		
	Eveliina Räisänen	Kuopion Reipas		
	Annina Walling	Savonlinnan Riento		
	Nea Lilja	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
	Nina Vänskä	Rantasalmen Urheilijat		
	Ella Kainulainen	Savonlinnan Riento		
	Jasmin Tukiainen	Pyhäselän Urheilijat		
N 100m aidat
	Jutta Heikkinen	Joensuun Kataja		14,00
	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja		14,00
N Korkeus
	Etti Mehtonen	Savonlinnan Riento		
	Jutta Heikkinen	Joensuun Kataja		173
	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja		169
N Kolmiloikka
	Johanna Hokkanen	Kangasniemen Kalske	12,38	12,45
	Riikka Pitkänen	Savonlinnan Riento		
	Janika Heikkinen	Varkauden Kenttä-Veikot		
	Mette Ukkonen	Mikkelin Kilpa-Veikot		
N Kiekko
	Tuula Penttinen	Puumalan Viri	50,77	50,77
	Katri Hirvonen	Joensuun Kataja		
	Tiia Tirkkonen	Keiteleen Kunto		
N Keihäs
	Muusa Makkonen	Kerimäen Urheilijat		
	Etti Mehtonen	Savonlinnan Riento		
	Jutta Heikkinen	Joensuun Kataja		48,04
	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja		41,90
M17 Kiekko
	Joonas Pulkkinen	Ristiinan Urheilijat	40,22	40,22
	Juuso Vanhanen	Kuopion Reipas		
	Kaarle Muurikoski	Varkauden Kenttä-Veikot		
N17 Kiekko
	Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento		
M19 Kiekko
	Kaapo Kolari	Varkauden Kenttä-Veikot		
	Ville Halonen	Pyhäselän Urheilijat		
N19 Kiekko
	Taija Tirkkonen	Keiteleen Kunto