Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Maantiekisat
02.04. klo 12:00 46. Malmijuoksu Ilmoittautuneet
MALMIJUOKSU 2.4.2018

Maantiejuoksun pm-kilpailut sarjoissa Miehet, naiset, M/N 19, M/N 17, P/T 9-15 vuotta:

Juoksijoita: 99 (tilanne 1.4. klo 21.30)

Mukaan voi ilmoittautua vielä ennakkoon Eero Könöselle: [email protected], p. 050 530 6794 sunnuntaihin (1.4.) klo 22:een mennessä ja sen jälkeen kilpailupaikalla klo 10.00 - 11.45.

Aikataulu:
 
klo 12.00 T/P 9-12 2,6 km
klo 12.30 P/T 13-15, M/N 17-19 4,5 km, M 12 km, N 8,5 km
klo 12.40 M/N40-70 ja kuntosarja 4,5 km
klo 14.00 Palkintojenjako ja arvonta

Ilmoittautuneet sunnuntaihin klo 14:ään mennessä:

Miehet 12 km:
Aaro Asikainen Joensuun Kataja
Pasi Fränti Joensuun Kataja
Arttu Kärkiö Keiteleen Kunto
Jarkko Lamminsalo Rääkkylän Kisa-Veikot
Marko Lamminsalo Rääkkylän Kisa-Veikot
Janne Natri Joensuun Kataja
Tomi Pyylampi Joensuun Kataja	
Mika Räisänen Ultra Sisu
Mauri Sivonen Joensuun Kataja
Janne Vatanen Liperin Taimi
Ville Vestman Joensuu	
 
Naiset 8,5 km 
Janiina Eronen Joensuu
Heidi-Maria Haaranen Joensuun Kataja
Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat

M19 8,5 km:

N19 8,5 km:
Kaisa Kasurinen Pyhäselän Urheilijat		

M17 4,5 km 
Samuel Auvinen Joensuun Kataja
Jimi Huuho Pyhäselän Urheilijat
Dennis Moskvin Joensuun Kataja	
 
N17 4,5 km:
Riikka Lonkainen Joensuun Kataja
		
P15 4,5 km:
Matias Ahtinen Joensuun Kataja
Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat
Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja
Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
Miro Tanninen Joensuun Kataja
Sakari Vallius Joensuun Kataja

T15 4,5 km:
Venla Häkkinen Joensuun Kataja
Jasmin Kettunen Pyhäselän Urheilijat
Aada Piiroinen Joensuun Kataja
Suvi-Tuulia Puustinen Pyhäselän Urheilijat
Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat

P14 4,5 km 
Jimi Alastalo Pyhäselän Urheilijat
Ilmari Lehmus Joensuun Kataja
Arsi Tietäväinen Tohmajärven Urheilijat
Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat
		
T14 4,5 km 
Cindy Ahponen Pyhäselän Urheilijat
Siiri Luostarinen Joensuun Kataja
Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat
Reetta Ryynänen Pyhäselän Urheilijat
Iida Sallinen Pyhäselän Urheilijat
		
P13 4,5km 
Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat
Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat
Mico Räty Pyhäselän Urheilijat
Erno Tietäväinen Tohmajärven Urheilijat		

T13 4,5 km:
Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
Riikka Jokinen Pyhäselän Urheilijat
Sesilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat
Eevi Kettunen Polvijärven Urheilijat
Alina Tikka Joensuun Kataja

T12 2,6 km:
Venla Härmä Pyhäselän Urheilijat
Sara Martikainen Pyhäselän Urheilijat
Merete Lätti Pyhäselän Urheilijat
Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat
Noora Tiilikainen Pyhäselän Urheilijat

P12 2,6 km:
Aku Alastalo Pyhäselän Urheilijat
Toni Juntunen Pyhäselän Urheilijat
Milo Kuivalainen Pyhäselän Urheilijat
Elmeri Lonkainen Joensuu
Valtteri Mäkelä Joensuun Kataja
Ukko Schroderus Joensuun Kataja

P11 2,6 km 
Eetu Nevalainen Joensuu
Luca Räty Pyhäselän Urheilijat		
		
T11 2,6 km 
Aino Kiiskinen Pyhäselän Urheilijat
Nea Nousiainen Pyhäselän Urheilijat
Heli Puustinen Pyhäselän Urheilijat
Nella Voutilainen Joensuun Kataja		
		 
P10 2,6 km:
Antto Halonen Juuan Jänne
Topias Juntunen Pyhäselän Urheilijat
Niilo Pelli Polvijärven Urheilijat
Janne Piipponen Pyhäselän Urheilijat
Aapo Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat

T10 2,6 km 
Venla Koponen Pyhäselän Urheilijat
Marianne Puustinen Pyhäselän Urheilijat
		
P9 2,6 km 
Severi Inkinen Polvijärven Urheilijat
Aleksis Kivelä Polvijärven Urheilijat
Jami Kukkonen Juuan Urheilijat
Arttu Kylmänen Pyhäselän Urheilijat
Lauri Laamanen Pyhäselän Urheilijat
Santtu Piitulainen Joensuu
Pietu Stenberg Pyhäselän Urheilijat
		
T9 2,6 km:
Ida-Liina Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
Siiri Kontkanen Pyhäselän Urheilijat
Heini Kuronen Pyhäselän Urheilijat
Ida Pelli Polvijärven Urheilijat
Inca Räty Pyhäselän Urheilijat
Pinja Stenberg Pyhäselän Urheilijat

M40 4,5 km:
Janne Kivelä Liperin Taimi
Mika Kähkönen Ultra Sisu

N40 4,5 km:

M45 4,5 km:

N45 4,5 km:

M50 4,5 km:


N50 4,5 km:
Kaija Pyöriäinen Joensuun Kataja

M55 4,5 km:
Kari Nevalainen Helsinki Triathlon
Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat		

N55 4,5 km:

N60 4,5 km:
Anneli Makkonen Rääkkylän Kisa-Veikot

M60 4,5 km:
Juhani Kärkkäinen Polvijärven Vauhti

M65 4,5 km:
Raimo Simanainen Juuan Urheilijat

M70 4,5 km:
Toivo Penttinen Joensuun Kataja

Naiset/miehet hölkkä  4,5 km:
Aimo Hoffren Espoon Latu
Sari Karttunen Joensuu
Mirva Kukkonen JuuanU
Janne Nylander (12 km?)
Annina Walling Savonlinnan Riento