Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
SM-kilpailut
14.04. klo 12:00 SM-maantiejuoksut
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 124 henk. (124 lajisuoritusta)
M puolimaraton (33)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Tuomas AhoLimingan Niittomiehet - / -
Henri AnsioFinnish Marathon Runners - / -
Hannu GranbergLahden Ahkera - / -
Juuso HakalaTurun Urheiluliitto - / -
Joonas HarjamäkiHelsingin Kisa-Veikot - / -
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Samuli HuuskoTurun Urheiluliitto - / -
Tommi HytönenNurmijärven Yleisurheilu - / -
Antti HyttinenVaajakosken Kuohu - / -
Jarkko JärvenpääTampereen Pyrintö - / -
Janne JokinenVaajakosken Kuohu - / -
Markku KalliokoskiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Jaakko KeroTurun Urheiluliitto - / -
Jukka KeroTurun Urheiluliitto - / -
Jonathan KilpeläJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Väinö KlemolaKuopion Reipas - / -
Joonas KuismaTampereen Maratonklubi ry - / -
Niklas LaintoTurun Urheiluliitto - / -
Kalle LinnasaariTurun Urheiluliitto - / -
Henri ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Jaakko NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Antti-Pekka NiinistöLahden Ahkera - / -
Markus NikanderLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Aki NummelaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Harri ParkkonenRauhalahti Road Runners - / -
Markus RajamäkiElimäen Vauhti - / -
Matti RaumaTurun Urheiluliitto - / -
Simeon RissanenVantaan Salamat - / -
Sami SakuIF Åland - / -
Eero SalevaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Kevin SandellIK Falken - / -
Björn SandlerIK Falken - / -
Niklas WihlmanTurun Urheiluliitto - / -
 
N puolimaraton (27)
Johanna DavidilaLapin Lukko - / -
Iida HaatajaPudasjärven Urheilijat - / -
Minna Haka-RiskuVammalan seudun Voima - / -
Emma HakalaEspoon Tapiot - / -
Anna-Elina HeikkinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Marjut HirvonenEspoon Tapiot - / -
Anne-Mari HyryläinenNagu IF1:18:43 / -
Mari HyyppäJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Satu KähkönenSiilinjärven Ponnistus - / -
Laura KarkkulainenPyhäselän Urheilijat - / -
Emma KatajalaaksoKannuksen Ura - / -
Soili KosonenEspoon Tapiot - / -
Klaara LeponiemiLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Saara MalinenRunners Club - / -
Jenni MoskariKenttäurheilijat -58 - / -
Sofia MuinonenEspoon Tapiot - / -
Kukka-Maaria MustonenKenttäurheilijat -58 - / -
Katri NiemistöJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Natalia NylundLahden Ahkera - / -
Nella ParonenKarhulan Katajaiset - / -
Anne-Marika PartanenKuopion Reipas - / -
Josefin Sjölind-KohtamäkiHelsingfors IFK - / -
Katarina SkräddarHelsingin Jyry - / -
Minna SyväläEspoon Tapiot - / -
Mira TuominenForssan Salama - / -
Mari UlkuniemiRunners Club - / -
Mirja VartiainenEspoon Tapiot - / -
 
M19 10 km (16)
Samuel AuvinenJoensuun Kataja - / -
Lasse EiniJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Olli HarjuKenttäurheilijat -58 - / -
Walte HautalaLahden Ahkera - / -
Eemil HelanderJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Wiljami ItämeriTurun Urheiluliitto - / -
Leevi KeronenLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Ravinder KohtaniemiYkspihlajan Reima - / -
Valtteri KonttinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Mika KotirantaJoensuun Kataja - / -
Lassi KuvaLahden Ahkera - / -
Matias MeriläinenNurmijärven Yleisurheilu - / -
Mustafe MuuseTurun Urheiluliitto - / -
Niko PutkinenKarhulan Katajaiset - / -
Juho-Kusti SivosaviTurun Weikot Yleisurheilu - / -
Joona SointuLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
 
N19 10 km (11)
Mona Af ForsellesRekolan Raikas - / -
Edith EikkinenKenttäurheilijat -58 - / -
Senja HeinonenKuopion Reipas - / -
Melina LahdenperäEspoon Tapiot - / -
Lumi LaitinenOulun Pyrintö - / -
Salla LaukkanenLahden Ahkera - / -
Aada MiskalaMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Iida PyykönenNurmeksen Sepot - / -
Eveliina RäisänenKuopion Reipas - / -
Liisa TimonenEspoon Tapiot - / -
Armi TurtolaEsbo IF - / -
 
M17 10 km (19)
Daniel ÄikäsHelsingin Kisa-Veikot - / -
Olli EloJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Tuure HaapanenTurun Urheiluliitto - / -
Ville HarjuKenttäurheilijat -58 - / -
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Johannes HelanderLimingan Niittomiehet - / -
Jiri JuntunenLimingan Niittomiehet - / -
Oskari KangasniemiIkaalisten Urheilijat - / -
Lassi KorpijärviToholammin Urheilijat - / -
Rasmus KrogellKenttäurheilijat -58 - / -
Rasmus LerstrandVasa IS - / -
Otto LintulaViipurin Urheilijat - / -
Atte NevalaKenttäurheilijat -58 - / -
Teo PenttinenLahden Ahkera - / -
Saska RauhalaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Lauri SalminenRekolan Raikas - / -
Ville-Valtteri SalonenNokian Urheilijat - / -
Veikka SarenSomeron Esa - / -
Akseli StarkKenttäurheilijat -58 - / -
 
N17 10 km (18)
Emma HietarantaLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Essi HietulaTapanilan Erä - / -
Nelli HiippavuoriTurun Urheiluliitto - / -
Enni KatajalaaksoKannuksen Ura - / -
Moona KorkealaaksoLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Jenni KorvenpääKenttäurheilijat -58 - / -
Pinja KotinurmiLahden Ahkera - / -
Helmi KöykkäRekolan Raikas - / -
Petriina NiininenNokian Urheilijat - / -
Vera NylanderSiilinjärven Ponnistus - / -
Hilda OilaEspoon Tapiot - / -
Emma RainioJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Ida-Sofia SimolaHämeenlinnan Tarmo - / -
Lotta TarvainenKuopion Reipas - / -
Nea TarvoEspoon Tapiot - / -
Aino TengvallRekolan Raikas - / -
Heljä-Viivi UnkilaTurun Urheiluliitto38:49 / -
Taika UusimäkiKenttäurheilijat -58 - / -