Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Nuorten eliittikisat
20.06. klo 18:00 Nuorten eliittikisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 185 henk. (204 lajisuoritusta)
M19 100m (15)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Toni AppelqvistEsbo IF11.78 / 11.78
Patrick FältRekolan Raikas12.89 / -
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna11.15 / 11.15
Henrik IllmanBorgå Akilles12.01 / 12.01
Niilo KantoniemiHyvinkään seudun Urheilijat12.01 / 12.01
Anton KoskinenHelsingin Kisa-Veikot11.98 / -
Samu LaaksoTapanilan Erä11.83 / 11.83
Joonas LiukkonenJuvan Urheilijat11.13 / 11.13
Sebastian LundqvistBorgå Akilles11.83 / 11.83
Severi MäntyläBorgå Akilles11.07 / -
Michael NiskalaKenttäurheilijat -5811.63 / 11.63
Daniel NivaBorgå Akilles11.42 / 11.42
Sakke PetäjäsaariValkealan Kajo11.32 / 11.32
Akim RaufHelsingin Kisa-Veikot12.02 / 12.11
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat11.46 / 11.73
 
M19 400m (12)
Olli AhlgrenKuusankosken Kisa 51.82 / 51.82
Lauri EerolaLahden Ahkera 49.99 / 49.99
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna 50.18 / 50.40
Mauno HavukorpiVihdin Viesti 51.30 / 51.73
Niilo KantoniemiHyvinkään seudun Urheilijat 56.85 / -
Samu LaaksoTapanilan Erä 52.25 / 52.25
Tuomas MyllysiltaKenttäurheilijat -58 58.21 / -
Tuomas SeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat 55.13 / -
Benjamin StendahlEsbo IF 49.71 / 50.09
Eelis UittoViipurin Urheilijat - / -
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat 52.42 / 52.42
Niko ViljolaHelsingin Kisa-Veikot 49.62 / 49.62
 
M19 1500m (2)
Lassi KuvaLahden Ahkera 4:13.31 / -
Tuomas MyllysiltaKenttäurheilijat -58 4:18.69 / -
 
M19 korkeus (2)
Lauri KiuruPyhtään Kisa1.82 / 1.82
Casper TillanderIF Sibbo-Vargarna2.00 / 2.00
 
M19 3-loikka (4)
Daniel AaltonenHelsingin Kisa-Veikot13.17 / 12.00
Akim RaufHelsingin Kisa-Veikot12.83 / 11.10
Antti TieksoTurun Weikot Yleisurheilu15.13 / 14.35
Joska TommolaLahden Ahkera14.83 / -
 
M19 kuula (1)
Ville HalonenPyhäselän Urheilijat16.58 / 16.58
 
M19 moukari (5)
Oskari KaarilaNurmijärven Yleisurheilu51.76 / 51.76
Riku LaukkanenTampereen Urheilijat -3860.26 / 60.26
Aapo PasanenRekolan Raikas - / -
Veikka RajalaTampereen Pyrintö51.22 / 51.22
Hongell VictorIF Åsarna66.86 / 63.54
 
N19 100m (14)
Anni KarhuLänsi-Uudenmaan Urheilijat13.12 / 13.12
Cassandra KarjalainenHelsingfors IFK12.93 / -
Siiri KarjalainenLahden Ahkera12.94 / 13.56
Pinja KonttinenHelsingfors IFK13.19 / 13.19
Catarina KorkmanEsbo IF13.69 / -
Janna KoskelaKarhulan Katajaiset13.16 / 13.99
Silja LaaksonenHelsingin Tarmo12.72 / 12.82
Nea LaineHämeenlinnan Tarmo12.59 / 12.74
Sandra LiljendalBorgå Akilles12.54 / 13.43
Petra MannonenKarhulan Katajaiset13.70 / -
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna12.74 / 12.83
Iina NykänenLahden Ahkera12.65 / 13.15
Melina RajulinKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.42 / -
Jenny SarioEspoon Tapiot13.10 / 13.10
 
N19 400m (12)
Yalda AminiHelsingin Tarmo 72.72 / 72.72
Hertta HankimaaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 58.98 / 58.98
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 58.17 / 58.17
Jonna JalkanenKarhulan Katajaiset 58.75 / 58.75
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot 55.93 / 57.84
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna 58.18 / 59.40
Heidi OilaEspoon Tapiot - / -
Ada OutinenHelsingin Kisa-Veikot 62.41 / 62.41
Emma PasanenLahden Ahkera 66.35 / 66.35
Sofie RoosHelsingin Kisa-Veikot 60.19 / 60.39
Marleena TulkkiHelsingin Kisa-Veikot 61.66 / 62.06
Nella VarjasEspoon Tapiot 60.30 / 60.80
 
N19 1500m (3)
Mona Af ForsellesRekolan Raikas 5:06.57 / -
Essi HeiskanenKenttäurheilijat -58 4:59.93 / 5:01.74
Nella ParonenKarhulan Katajaiset 5:07.85 / 5:21.3h
 
N19 korkeus (1)
Jenny SkuthällaIF Åsarna1.64 / 1.63
 
N19 3-loikka (3)
Tua-Talvikki AnttilaHelsingin Kisa-Veikot11.81 / -
Petra KallionpääJanakkalan Jana10.81 / -
Siri SavolainenNaantalin Löyly11.42 / -
 
N19 moukari (4)
Kaisu EskelinenMaaningan Mahti47.63 / 47.63
Andrea ÖstermanHelsingfors IFK48.99 / 48.66
Kati RinnekariNurmijärven Yleisurheilu46.78 / 46.78
Kiira VäänänenVarpaisjärven Vire60.61 / 59.07
 
N19 keihäs (1)
Minka NurroKenttäurheilijat -5836.93 / 36.93
 
M17 200m (13)
Sebastian BjörkmanSjundeå IF23.79 / 23.79
Bienvenu BoukonoRekolan Raikas25.40 / -
Chibunna EzeabasirimHelsingin Kisa-Veikot22.05 / 22.05
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku22.18 / -
Henrik IllmanBorgå Akilles24.12 / 24.12
Daniel KeaneKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Eemeli KeinänenValkealan Kajo25.00 / 25.15
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot28.23 / -
Daniel NivaBorgå Akilles23.16 / 23.16
Sakke PetäjäsaariValkealan Kajo23.10 / 23.10
Artem SilkinHelsingfors IFK26.24 / 26.24
Walter TörnwallEsbo IF - / -
Isac WedenbergBorgå Akilles22.30 / 22.30
 
M17 1500m (13)
Daniel ÄikäsHelsingin Kisa-Veikot - / -
Jussi AlastaloRiihimäen Kisko 4:35.95 / -
Tuure HaapanenTurun Urheiluliitto 4:14.22 / -
Olli HarjuKenttäurheilijat -58 4:25.28 / 4:25.28
Ville HarjuKenttäurheilijat -58 4:51.72 / 5:02.19
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu 4:21.32 / -
Jaakko LehtinenKarhulan Katajaiset 4:33.95 / 4:42.9h
Atte NevalaKenttäurheilijat -58 4:10.90 / 4:10.90
Niko PutkinenKarhulan Katajaiset 4:17.11 / 4:30.5h
Akseli StarkLänsi-Uudenmaan Urheilijat 4:46.48 / -
Pyry SuojanenTurun Urheiluliitto 4:36.40 / 4:36.40
Pyry TeräValkealan Kajo - / -
Okko VuorikoskiLahden Ahkera - / -
 
M17 400m aj (5)
Chibunna EzeabasirimHelsingin Kisa-Veikot 54.43 / 54.43
Eero IlomäkiHelsingfors IFK 54.12 / -
Tomi LaaksoTapanilan Erä - / -
Matvei TelovHelsingfors IFK 61.67 / 61.67
Batuhan YildirimHelsingfors IFK 56.60 / -
 
M17 2000m ej (5)
Johan FrimanVasa IS - / -
Walte HautalaLahden Ahkera 6:19.76 / 6:19.76
Juuso HavaKenttäurheilijat -58 6:23.79 / -
Otto LintulaViipurin Urheilijat - / -
Roope NiemiRekolan Raikas - / -
 
M17 korkeus (2)
Ville EikkulaTampereen Pyrintö1.93 / 1.93
Jere NyströmKorian Ponsi1.75 / 1.75
 
M17 3-loikka (4)
Pyry AnttilaHelsingin Kisa-Veikot13.00 / 12.59
Toni AppelqvistEsbo IF11.97 / 11.97
Aapo KarvinenVammalan seudun Voima13.82 / 13.82
Sebastian LundqvistBorgå Akilles11.58 / 11.26
 
M17 kuula (3)
Pyry AnttilaHelsingin Kisa-Veikot13.28 / 13.28
Ilmari PehkonenRekolan Raikas11.05 / 11.05
Tobias SöderholmSjundeå IF13.83 / 13.83
 
M17 moukari (4)
Elmeri EskolaSäkylän Urheilijat52.26 / 52.26
Santtu KotamäkiNurmijärven Yleisurheilu64.90 / 64.90
Oskari LahtinenNoormarkun Nopsa71.25 / 71.25
Kimi RinnekariNurmijärven Yleisurheilu59.97 / 59.97
 
N17 200m (18)
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet26.14 / 26.32
Ida HenricsonBorgå Akilles26.36 / -
Nella HirvonenLahden Ahkera28.00 / 28.00
Vilja KetolainenViipurin Urheilijat28.43 / -
Catarina KorkmanEsbo IF27.20 / 27.20
Emma KuikkaJanakkalan Jana28.69 / 28.81
Anni LähdemäkiHyvinkään seudun Urheilijat28.01 / 28.01
Hanna LammassaariLahden Ahkera27.34 / 27.34
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.57 / 25.01
Linda LeveelahtiHelsingin Kisa-Veikot26.85 / -
Helmi LievonenRiihimäen Kisko28.70 / -
Siiri MetsäläEsbo IF29.10 / 29.46
Ella PullinenJanakkalan Jana31.57 / -
Emma RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat26.86 / -
Sinja SarastoHyvinkään seudun Urheilijat28.06 / -
Sofia TabitHelsingin Tarmo29.98 / 29.98
Roosa ToivonenHelsingin Kisa-Veikot27.25 / 27.25
Jenna VakkilainenVantaan Salamat27.61 / 27.61
 
N17 1500m (6)
Essi HietulaTapanilan Erä 5:32.37 / 5:32.37
Ella KoskiniemiEspoon Tapiot 4:55.04 / -
Noomi MalmgrenEsbo IF - / -
Eva PeltopuroVantaan Salamat - / -
Alisa PennanenForssan Salama 5:19.16 / -
Ea VuoriMäntsälän Urheilijat 5:21.25 / -
 
N17 400m aj (9)
Olivia ChandrasEspoon Tapiot - / -
Vilma HakalaEspoon Tapiot - / -
Ida-Maria HallongrenRaision Kuula 69.35 / -
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 63.60 / 63.60
Ada KoskelainenKarhulan Urheilijat - / -
Kia LaisiEspoon Tapiot - / -
Hanna LammassaariLahden Ahkera - / -
Sofia TriipponenRaision Kuula 68.01 / -
Jenna VakkilainenVantaan Salamat 68.65 / 68.65
 
N17 2000m ej (8)
Iines AhoTurun Urheiluliitto 8:14.84 / 8:14.84
Sofia FogströmVasa IS 8:15.09 / -
Enni KatajalaaksoKannuksen Ura 7:07.60 / 7:07.60
Pinja KotinurmiLahden Ahkera 6:46.15 / 6:52.68
Nikita KumpulainenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Daniela LöfgrenTurun Urheiluliitto 8:55.08 / 8:55.08
Lotta MäkinenJyväskylän Kenttäurheilijat 6:54.37 / 6:54.37
Heljä-Viivi UnkilaTurun Urheiluliitto 7:05.04 / 7:05.04
 
N17 korkeus (6)
Henna JalovaaraRiihimäen Kisko1.50 / 1.50
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko1.58 / 1.58
Oona ManninenRiihimäen Kisko1.41 / -
Erica NyströmKorian Ponsi1.65 / 1.61
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot1.71 / 1.71
Milka RiialiImatran Urheilijat1.66 / 1.66
 
N17 3-loikka (6)
Elisa AlastaloRiihimäen Kisko10.46 / 10.46
Janika JokinenTampereen Urheilijat -3811.31 / 11.31
Ronja KallionpääJanakkalan Jana10.41 / 9.85
Siiri MetsäläEsbo IF10.72 / 10.72
Aura PieriRekolan Raikas8.92 / 8.85
Milla PirkkalainenSavonlinnan Riento11.78 / 11.78
 
N17 moukari (12)
Sara KillinenLapuan Virkiä69.37 / 69.37
Julia KivinenKaustisen Pohjan-Veikot66.71 / 64.94
Aada KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat60.33 / 60.33
Silja KosonenSomeron Esa64.52 / 64.52
Eeva LaineLappeenrannan Urheilu-Miehet42.93 / 42.93
Aino-Kaisa SihvonenVirtain Urheilijat51.81 / 51.81
Anni SinelampiLahden Ahkera53.67 / 53.67
Kiia SiponenÄänekosken Urheilijat59.52 / 59.52
Emma UosukainenEspoon Tapiot59.57 / 57.11
Iida UosukainenEspoon Tapiot50.63 / 50.63
Marika VirtanenSomeron Esa56.77 / 55.64
Anniina WitkaSomeron Esa52.34 / 52.06
 
N17 keihäs (11)
Anni-Linnea AlanenVaasan Vasama52.74 / 52.74
Meiju EskelinenMaaningan Mahti47.44 / 42.75
Minna HollantiGamlakarleby IF51.19 / 51.19
Elin KällbergVasa IS42.86 / 42.86
Emilia KarellSjundeå IF37.26 / -
Pinja KiantaLempäälän Kisa Yleisurheilu46.50 / 46.50
Matilda LaurilaSomerniemen Veikot40.38 / 40.38
Venla PeltolaLappeenrannan Urheilu-Miehet48.97 / 48.97
Wilma SundqvistIF Kraft42.68 / 42.68
Vivian SuominenHelsingfors IFK41.34 / 40.13
Julia ValtanenRauman Urheilijat58.11 / 53.48