Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
21.08. klo 13:00 Veikkolan Veikkojen viikokisa 5 Tulokset (päivitetty: 04:48 22.08.2018)
Veikkolan Veikkojen viikokisa 5
Veikkolan Veikot
21.08.2018

M 1500m
Loppukilpailu
1)   Markus Nikander                  LänsiUU                   4.23,08           
2)   Henri Heikkinen                  PaimU                     4.24,46           
3)   Risto Lampinen                   HIFK                      5.06,94           
     Juha Löppönen                    HelsJy                    DNF               


N 1500m

M Kuula
Loppukilpailu
1)   Juha Vottonen                    HIFK                      14,03             
     x      13,88  x      13,84  14,03  13,08  

2)   Marcus Karell                                              9,03              
     7,91   8,92   8,71   9,03   x      8,87   



N Kuula

P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Jonas Packalen                   VeikkVei                  4.24,44           
2)   Anton Karell                     SjundeåIF                 4.34,17           
     Emil Novotny                     VeikkVei                  DNF               


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Anna Larjava                     KirkkonU                  4.36,36           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anton Karell                     SjundeåIF                 2,99              
     2,99   2,95   2,76   2,92   2,74   2,78   
                                               

2)   Luca Kataja                      VeikkVei                  2,82              
     x      2,65   2,82   2,26   x      x      
                                               

     Emil Novotny                     VeikkVei                  DNF               
     DNF    
            



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Minni Tirkkonen                  VeikkVei                  3,13              
     3,03   3,05   3,02   3,13   2,80   2,95   
                                               

2)   Anna Larjava                     KirkkonU                  2,96              
     2,95   2,96   2,77   2,82   2,85   2,69   
                                               

3)   Ninni Kuitunen                   VeikkVei                  2,82              
     2,76   2,82   2,48   2,77   2,53   2,53   
                                               

4)   Signe Skog                       SjundeåIF                 2,80              
     2,77   2,80   2,55   x      2,69   2,68   
                                               

5)   Emma Barlow                      VeikkVei                  2,41              
     1,82   2,28   2,41   2,34   2,33   2,33   
                                               



P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Karri Kuusinen                   HKV                       3.34,05           
2)   Tuomas Kuusinen                  HKV                       3.37,49           
3)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 4.07,01           
     Eelis Malmström                  VeikkVei                  DNS               
     Johan Nyholm                     VeikkVei                  DNS               
     Paavo Malmström                  VeikkVei                  DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Saina Lavi                       KirkkonU                  4.03,31           
2)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  4.07,38           
3)   Mea Barlow                       VeikkVei                  4.11,74           
4)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  4.43,67           
     Ida Tötterman                    SjundeåIF                 DNS               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Karri Kuusinen                   HKV                       3,71              
     3,68   3,58   3,71   x      3,65   3,62   
                                               

2)   Tuomas Kuusinen                  HKV                       3,59              
     3,59   3,53   x      3,50   3,49   3,26   
                                               

3)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 3,50              
     3,50   3,33   3,29   3,04   3,37   3,13   
                                               

4)   Paavo Malmström                  VeikkVei                  3,31              
     3,11   3,28   3,22   3,31   x      3,27   
                                               

5)   Eelis Malmström                  VeikkVei                  3,10              
     3,10   3,05   2,91   2,35   2,96   2,81   
                                               

     Johan Nyholm                     VeikkVei                  DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mea Barlow                       VeikkVei                  3,51              
     x      3,26   3,38   x      3,34   3,51   
                                               

2)   Elina Autelo                     VeikkVei                  3,44              
     3,44   3,24   3,25   3,13   3,24   3,25   
                                               

3)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  3,35              
     3,33   3,35   2,87   3,20   3,22   3,26   
                                               

4)   Ida Tötterman                    SjundeåIF                 3,24              
     x      2,90   3,24   3,10   x      2,68   
                                               

5)   Emmi Grönroos                    VeikkVei                  3,12              
     3,12   x      2,95   2,71   2,85   2,97   
                                               

6)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  2,94              
     2,94   2,84   x      2,68   2,81   2,61   
                                               



P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sampo Anttonen                   VeikkVei                  3.49,58           
2)   Kasper Packalen                  VeikkVei                  4.05,66           
     Emil Matikainen                  EspTa                     DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Viliina Sundberg                 VeikkVei                  4.05,68           
     Malin Karell                     SjundeåIF                 DNS               


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  4,70 +3,3  4,34 +1,0
     4,70   4,64   4,34   -      4,34   4,23   
     +3,3   +3,5   +1,0          +1,4   +2,8   

2)   Emil Matikainen                  EspTa                     3,54              
     x      3,54   -      -      -      -      
                                               



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Birgitta Östberg                 SjundeåIF                 4,46 +2,3  3,69 +0,3
     4,46   3,98   4,13   4,23   3,69   4,09   
     +2,3   +2,3   +2,7   +3,3   +0,3   +3,1   

2)   Emmi Hilkku                      SjundeåIF                 4,07 +5,1  4,02 +1,3
     4,00   4,01   3,79   3,94   4,02   4,07   
     +0,7   +1,4   +1,4   +1,8   +1,3   +5,1   

3)   Malin Karell                     SjundeåIF                 3,79 +4,0  3,61 +0,0
     x      3,61   x      x      3,57   3,79   
            +0,0                 -0,3   +4,0   

4)   Viliina Sundberg                 VeikkVei                  3,36 +3,1          
     x      3,22   3,23   3,25   x      3,36   
            +2,5   +2,4   +2,6          +3,1   

     Kiia Korander                    VihdVie                   DNS               


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Veeti Valli                      KeskiUYU                  3.02,84           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Ida Hilkku                       SjundeåIF                 3.01,87           


P15 Seiväs

T15 Seiväs

M17 1500m

N17 1500m
Loppukilpailu
1)   Venla Lamminmäki                 VeikkVei                  5.53,58           
     Ella Räisänen                    EspTa                     DNF               


M17 Kuula

N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emilia Rapinoja                  VeikkVei                  10,33             
     10,11  10,00  x      10,11  9,98   10,33  

2)   Venla Lamminmäki                 VeikkVei                  7,83              
     7,48   7,83   7,52   6,75   x      7,42