Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
08.05. klo 18:00 Veikkolan Veikkojen viikkokisa 1 Tulokset (päivitetty: 00:12 09.05.2018)
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 1
Veikkolan Veikot
08.05.2018

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Tuomo Vanhanen                   TapE                      13,11             
2)   Georg Dunkel                     KU-58                     15,30             
3)   Jouni Komulainen                 VihV                      15,55             
4)   Antti Pitkänen                   LänsiUU                   16,33             


M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Marcus Karell                    SIF                       35,75             
     35,69  32,85  35,75  35,16  33,69  35,55  

2)   Petri Korander                   ViUv                      33,99             
     32,35  33,99  32,31  33,17  32,17  31,33  

3)   Jouni Komulainen                 VihV                      29,37             
     26,44  29,37  x      x      x      -      

4)   Antti Pitkänen                   LänsiUU                   26,44             
     26,44  x      26,44  x      24,84  x      


P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Patrik Hillberg                  EsboIF                    6,81              
2)   Tommy Carlsson                   EsboIF                    6,92              
3)   Anton Karell                     SjIF                      7,78              
     Serafin Tsubarev                 SjIF                      DNS               


T9 40m
1)   Vera Ahlfors                     HIFK                      7,40              
2)   Signe Skog                       SjundeåIF                 7,88              
3)   Olivia Ojala                     EspT                      8,28              
4)   Emma Kotakallio                  KirU                      8,41              
5)   Emma Barlow                      VeikkVei                  8,50              
6)   Lavik Stella                                               8,98              
7)   Jasmin Hinttala                  Veve                      9,36              
8)   Lavik Frida                                                9,71              

Loppukilpailu erä 1
1)   Vera Ahlfors                     HIFK                      7,40              
2)   Signe Skog                       SjundeåIF                 7,88              
3)   Olivia Ojala                     EspT                      8,28              
4)   Emma Barlow                      VeikkVei                  8,50              

Loppukilpailu erä 2
1)   Emma Kotakallio                  KirU                      8,41              
2)   Lavik Stella                                               8,98              
3)   Jasmin Hinttala                  Veve                      9,36              
4)   Lavik Frida                                                9,71              


P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tommy Carlsson                   EsboIF                    16,60             
     11,52  11,74  14,86  14,32  11,62  16,60  

2)   Anton Karell                     SjIF                      14,10             
     12,33  14,10  x      12,65  13,92  12,29  

3)   Patrik Hillberg                  EsboIF                    7,85              
     7,85   x      6,60   6,87   5,93   7,36   

     Serafin Tsubarev                 SjIF                                        


T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Signe Skog                       SjundeåIF                 8,50              
     7,41   8,50   7,68   7,18   7,53   8,08   

2)   Vera Ahlfors                     HIFK                      8,23              
     7,94   7,90   7,42   8,15   7,06   8,23   

3)   Ninni Kuitunen                   VeikkVei                  6,65              
     5,61   6,55   5,96   5,74   6,53   6,65   

4)   Lavik Stella                                               5,02              
     4,36   5,02   3,29   2,34   3,65   2,11   

5)   Jasmin Hinttala                  Veve                      4,19              
     2,92   3,54   1,62   4,19   3,54   3,07   

6)   Lavik Frida                                                3,46              
     2,51   3,14   3,46   3,40   3,03   3,07   

7)   Emma Barlow                      VeikkVei                  2,64              
     2,11   2,29   2,42   2,33   2,64   2,55   

     Minttu Honka                     VeikkVei                  DNS               


P11 60m
Loppukilpailu
1)   Paavo Malmström                  VeikkVei                  10,04             
2)   Eelis Malmström                  VeikkVei                  10,77             
3)   Johan Nyholm                     VeikkVei                  11,07             


T11 60m
1)   Kira Shilov                      EspT                      9,11              
2)   Matilda Lahti                    EspTa                     9,19              
3)   Milli Merikallio                 EspT                      9,42              
4)   Hanna Kotakallio                 KirU                      9,54              
5)   Sara Heininen                    VeikkVei                  9,57              
6)   Ida Kokkonen                     VeVe                      10,12             
7)   Mea Barlow                       VeikkVei                  10,23             
8)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  11,02             
9)   Seela Sonninen                   VeikkVei                  11,53             

Loppukilpailu erä 1
1)   Kira Shilov                      EspT                      9,11              
2)   Matilda Lahti                    EspTa                     9,19              
3)   Milli Merikallio                 EspT                      9,42              
4)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  11,02             

Loppukilpailu erä 2
1)   Hanna Kotakallio                 KirU                      9,54              
2)   Sara Heininen                    VeikkVei                  9,57              
3)   Ida Kokkonen                     VeVe                      10,12             
4)   Mea Barlow                       VeikkVei                  10,23             
5)   Seela Sonninen                   VeikkVei                  11,53             


P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Paavo Malmström                  VeikkVei                  18,81             
     18,43  16,39  18,25  17,44  x      18,81  

2)   Eelis Malmström                  VeikkVei                  17,36             
     17,36  x      15,11  x      x      13,60  

3)   Johan Nyholm                     VeikkVei                  14,92             
     9,64   14,37  14,46  14,72  14,92  14,03  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  19,41             
     18,93  16,83  17,60  16,49  14,93  19,41  

2)   Mea Barlow                       VeikkVei                  7,66              
     6,12   6,01   7,66   6,41   7,45   7,62   

3)   Seela Sonninen                   VeikkVei                  7,24              
     2,11   x      6,37   4,41   5,61   7,24   

4)   Hanna Kotakallio                 KirU                      5,88              
     5,88   5,79   5,69   4,40   4,32   4,04   

     Milli Merikallio                 EspT                      DNS               


P13 60m
1)   Benjamin Stenbacka               VeiV                      8,60              
2)   Kalle Hirvi                      KirU                      8,61              
3)   Eelis Rahkamaa                   EspTa                     9,17              
4)   Mikael Böckerman                 EsboIF                    9,19              
5)   Emil Matikainen                  EspTa                     9,42              
6)   Markus Hakala                    EspTa                     9,67              
7)   Ilari Ala-Harja                  EspTa                     9,68              
     Lauri Leivonen                   EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,4
1)   Kalle Hirvi                      KirU                      8,61              
2)   Mikael Böckerman                 EsboIF                    9,19              
3)   Emil Matikainen                  EspTa                     9,42              
4)   Markus Hakala                    EspTa                     9,67              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1)   Benjamin Stenbacka               VeiV                      8,60              
2)   Eelis Rahkamaa                   EspTa                     9,17              
3)   Ilari Ala-Harja                  EspTa                     9,68              
     Lauri Leivonen                   EspTa                     DNS               


T13 60m
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     8,62              
2)   Emilia Chandras                  EspTa                     8,94              
3)   Sara Ahlfors                     HIFK                      9,02              
4)   Saara Hokkanen                   EspTa                     9,06              
5)   Ellen Uschanow                   RaisKu                    9,23              
6)   Ylva Sivaro                      SIF                       9,25              
7)   Malin Lindroth                   EsboIF                    9,27              
8)   Daniela Wasström                 SjundeåIF                 9,34              
9)   Malin Karell                     SjundeåIF                 9,89              
10)  Beeda Malmgren                   SjundeåIF                 9,99              
11)  Kiia Korander                    VihV                      10,04             

Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,0
1)   Emilia Chandras                  EspTa                     8,94              
2)   Sara Ahlfors                     HIFK                      9,02              
3)   Ellen Uschanow                   RaisKu                    9,23              
4)   Malin Lindroth                   EsboIF                    9,27              
5)   Malin Karell                     SjundeåIF                 9,89              
6)   Kiia Korander                    VihV                      10,04             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,7
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     8,62              
2)   Saara Hokkanen                   EspTa                     9,06              
3)   Ylva Sivaro                      SIF                       9,25              
4)   Daniela Wasström                 SjundeåIF                 9,34              
5)   Beeda Malmgren                   SjundeåIF                 9,99              


P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emil Matikainen                  EspTa                     33,82             
     33,82  30,76  32,46  -      -      x      

2)   Mikael Böckerman                 EsboIF                    32,90             
     32,45  32,68  x      32,56  32,90  29,96  

3)   Kalle Hirvi                      KirU                      32,82             
     31,27  32,82  31,23  28,77  29,13  30,99  

     Kevin Nyholm                     VeikkVei                  DNS               


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ellen Uschanow                   RaisKu                    33,04             
     30,79  29,91  31,54  30,30  29,68  33,04  

2)   Malin Karell                     SjundeåIF                 27,76             
     20,32  22,11  27,76  x      22,99  x      

3)   Sara Ahlfors                     HIFK                      22,34             
     19,46  21,18  22,34  21,68  18,22  22,19  

4)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     20,80             
     17,88  15,95  19,43  20,80  x      x      

5)   Kiia Korander                    VihV                      18,70             
     18,70  18,26  x      17,27  16,59  18,50  

6)   Iiris Ojala                      EspTa                     13,28             
     9,22   11,99  x      11,14  13,28  10,84  

     Jenniina Eronen                  EspTa                     DNS               


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Lassi Lehtimäki                  EspTa                     13,34             
2)   Lauri Sillanpää                  EspT                      13,89             
     Ilari Ala-Harja                  EspTa                     DNS               
     Johannes Hakala                  EspTa                     DNS               
     Lauri Leivonen                   EspTa                     DNS               
     Mikko Kuivalainen                EspTa                     DNS               


T15 100m
1)   Anna Pursiainen                  EspTa                     12,69             
2)   Carla Liukkonen                  EspT                      13,11             
3)   Anniina Vaittinen                EspTa                     13,17             
4)   Minea Fogelholm                  EspTa                     13,38             
5)   Margarita Tsubareva              SjIF                      13,47             
6)   Anna Nummikoski                  EspTa                     13,52             
7)   Olivia Marttila                  VantSa                    13,63             
8)   Julia Ihantola                   EspTa                     13,68             
9)   Elmiina Siikala                  EspTa                     13,97             
10)  Iina Honka                       VeikkVei                  14,09             
11)  Jelizaveta Tsubareva             SjIF                      14,19             
12)  Maija Hyllinen                   EspT                      14,22             
13)  Emilia Chandras                  EspTa                     14,28             
14)  Laura Nissinen                   EspTa                     14,43             
15)  Veera Spartioti                  EspTa                     14,69             
16)  Saara Hokkanen                   EspTa                     14,72             
17)  Alisa Laukkarinen                EspTa                     14,77             
18)  Kaisa Kivinen                    EspTa                     14,81             
19)  Malin Lindroth                   EsboIF                    15,02             
20)  Erika Kenttä                     EspTa                     15,09             
21)  Jenna Virta                      EspTa                     15,50             
22)  Anni Nurminen                    EspTa                     15,54             
23)  Iiris Ojala                      EspTa                     15,55             
24)  Elli Rantala                     EspTa                     15,71             
25)  Linnea Kettula                   EspTa                     16,34             
     Jenniina Eronen                  EspTa                     DNS               
     Sanja Siurala                    EspTa                     DNS               
     Sara Heiskanen                   EspT                      DQ                
     Anna Kanerva                     VeikkVei                  DNS               

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     13,97             
2)   Maija Hyllinen                   EspT                      14,22             
3)   Alisa Laukkarinen                EspTa                     14,77             
4)   Jenna Virta                      EspTa                     15,50             
5)   Anni Nurminen                    EspTa                     15,54             
     Jenniina Eronen                  EspTa                     DNS               

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Anna Pursiainen                  EspTa                     12,69             
2)   Carla Liukkonen                  EspT                      13,11             
3)   Minea Fogelholm                  EspTa                     13,38             
4)   Margarita Tsubareva              SjIF                      13,47             
5)   Olivia Marttila                  VantSa                    13,63             

Alkuerät erä 3, Tuuli: +1,2
1)   Anniina Vaittinen                EspTa                     13,17             
2)   Anna Nummikoski                  EspTa                     13,52             
3)   Iina Honka                       VeikkVei                  14,09             
4)   Jelizaveta Tsubareva             SjIF                      14,19             
5)   Laura Nissinen                   EspTa                     14,43             
     Sanja Siurala                    EspTa                     DNS               

Alkuerät erä 4, Tuuli: +2,2
1)   Saara Hokkanen                   EspTa                     14,72             
2)   Erika Kenttä                     EspTa                     15,09             
3)   Iiris Ojala                      EspTa                     15,55             
4)   Elli Rantala                     EspTa                     15,71             
5)   Linnea Kettula                   EspTa                     16,34             
     Sara Heiskanen                   EspT                      DQ                

Alkuerät erä 5, Tuuli: +1,5
1)   Julia Ihantola                   EspTa                     13,68             
2)   Emilia Chandras                  EspTa                     14,28             
3)   Veera Spartioti                  EspTa                     14,69             
4)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     14,81             
5)   Malin Lindroth                   EsboIF                    15,02             
     Anna Kanerva                     VeikkVei                  DNS               


P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Lauri Wuorenrinne                IFRaseb                   49,60             
     48,51  43,33  48,04  x      45,82  49,60  



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Iina Honka                       VeikkVei                  26,95             
     26,95  25,13  26,37  24,58  26,73  x      

2)   Minea Fogelholm                  EspTa                     25,37             
     20,20  24,47  25,37  22,06  -      -      

3)   Margarita Tsubareva              SjIF                      21,94             
     21,28  x      x      21,94  -      -      

4)   Alisa Laukkarinen                EspTa                     20,00             
     18,25  18,12  19,68  20,00  18,82  17,69  

5)   Anniina Vaittinen                EspTa                     17,63             
     x      13,53  14,11  17,63  x      13,74  

6)   Sara Heiskanen                   EspT                      16,37             
     16,37  12,78  13,05  13,57  0,00   14,75  

7)   Jelizaveta Tsubareva             SjIF                      13,63             
     13,51  13,63  12,76  12,64  -      -      

8)   Veera Spartioti                  EspTa                     13,55             
     13,55  x      x      x      x      x      



M17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Dennis Forsman                   SjundeåIF                 12,22             


N17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Judit Schwarz                    VeikkVei                  13,16             
2)   Siiri Suihkonen                  SjundeåIF                 14,31             


M17 Keihäs

N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Venla Lamminmäki                 VeikkVei                  16,51             
     12,65  11,91  13,32  14,60  11,83  16,51  

     Anna Ekholm                      TuUL                      DNS               


N19 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Sofia Forsman                    SjundeåIF                 14,00             
2)   Iida Laitila                     SjundeåIF                 14,59