Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
05.08. klo 18:00 Seurakisat Tulokset (päivitetty: 22:43 05.08.2015)
Silja Line Seurakisat Hankasalmen Aseman urheilukentällä 5.8.2015

Järjestäjänä Hankasalmen Hanka YU

Kilpailijoiden seura Hankasalmen Hanka, ellei toisin mainita.



M17 keihäs (400g)

Kilpailun ulkopuolella Pauli Simonen 38.12


P13 200m

1. Pauli Simonen 30,5

2. Onni Ikonen 34,4

3. Johannes Merikanto 35,1


P13 1000m

1. Onni Ikonen 3.47,2

2. Johannes Merikanto 3.55,2


P13 60m aj

1. Onni Ikonen 13,2

2. Johannes Merikanto 13,9


P13 pituus 

1. Pauli Simonen 4.61

2. Johannes Merikanto 3.52

3. Onni Ikonen 3.14


P13 kuula

1. Pauli Simonen 9.81

2. Joakim Liukkonen 9.27

3. Aatu Sysmäläinen 9.20

4. Johannes Merikanto 5.78

5. Onni Ikonen 4.63


P11 150m

1. Elias Lundberg 25,8

2. Elias Merikanto 27,7


P11 1000m

1. Elias Lundberg 4.08,0

2. Elias Merikanto


P11 kuula 

1. Elias Lundberg 6.70


P9 40m

1. Armas Uusitalo Oulun Pyrintö 7,1

2. Tommi Liukkonen 7,2

3. Aleksi Häkkinen 7,2

4. Reima Puurunen 7,3

5. Jere Höylä 7,3

5. Onni Sysmäläinen 7,3

7. Kyösti Uusitalo Oulun Pyrintö 7,4

8. Hugo Valkonen 7,5

9. Lauri Saksinen 8,2

10. Taneli Viinikainen 8,8


P9 1000m

1. Armas Uusitalo Oulun Pyrintö 3.55,7

2. Hugo Valkonen 4.16,8

3. Reima Puurunen 4.26,3

4. Kyösti Uusitalo Oulun Pyrintö 4.26,8

5. Lauri Saksinen

6. Aleksi Häkkinen


P9 korkeus

1. Armas Uusitalo Oulun Pyrintö 110

2. Aleksi Häkkinen 85

3. Lauri Saksinen 70

Jere Höylä NH


P7 40m

1. Toni Liukkonen 7,9

2. Patrik Hämäläinen 8,3

3. Kaarlo Valkonen 8,5

4. Mikko Pynnönen 9,9


P7 1000m

1. Kaarlo Valkonen

2. Patrik Hämäläinen


P7 pituus

1. Toni Liukkonen 2.74

2. Patrik Hämäläinen 2.55

3. Mikko Pynnönen 1.43

4. Kaarlo Valkonen 1.42


T15 300m

1. Sanna Kekki 45,6


T15 moukari

1. Anne Pynnönen 22.87


T13 200m

1. Roosa Hämäläinen 33,3

2. Viivi Kolari 36,7


T13 1000m

1. Roosa Kolari


T13 60m aj

1. Tiia Vehviläinen 11,6

2. Sara Vuori 12,3

3. Viivi Kolari 13,1

4. Roosa Kolari 13,3

5. Alexandra Hämäläinen 13,4


T13 pituus

1. Roosa Hämäläinen 4.12

2. Viivi Kolari 3.63

3. Tiia Vehviläinen 3.61

4. Justine Hämäläinen 3.50

5. Alexandra Hämäläinen 3.40

6. Roosa Kolari 3.18


T13 kuula

1. Anne Pynnönen 8.04

2. Alexandra Hämäläinen 7.29

3. Tiia Vehviläinen 6.92

4. Viivi Kolari 6.53

5. Sara Vuori 6.49

6. Roosa Kolari 5.59


T11 150m

1. Justine Hämäläinen 25,3

2. Ada Kekki 26,0

3. Miina Viinikainen 26,1


T11 1000m

1. Saara Saksinen 4.30,5

2. Miina Viinikainen

3. Noora Häkkinen


T11 60m aj

1. Ada Kekki 12,7

2. Justine Hämäläinen 12,8

3. Rebekka Vuori 14,6

4. Jasmin Kaikuranta 16,1


T11 korkeus

1. Jasmin Kaikuranta 100

2. Saara Saksinen 100

3. Rebekka Vuori 100


T11 kuula

1. Saara Saksinen 6.26

2. Jasmin Kaikuranta 6.18

3. Miina Viinikainen 5.42

4. Noora Häkkinen 4.34


T9 40m

1. Teresa Tiainen 7,4

2. Neea Viitaharju JKU 7.8

3. Nella Suuronen 7,8

4. Maria Maukonen 8,4

5. Jesmina Kaikuranta 10,3


T9 korkeus 

1. Maria Maukonen 90

2. Teresa Tiainen 80

3. Nella Suuronen 80

4. Neea Viitaharju JKU 80

Jesmina Kaikuranta NH


T7 40m

1. Safira Pynnönen 8,7

2. Minna Maukonen 9,1

3. Saimi Saksinen 9,2

4. Vilma Hänninen 10,3

5. Veera Häkkinen 12,4

6. Linnea Saksinen 12,6


T7 1000m

1. Saimi Saksinen


T7 pituus

1. Safira Pynnönen 2.22

2. Minna Maukonen 2.13

3. Saimi Saksinen 1.81

4. Linnea Saksinen 0.86