Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 10.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma-ti 10.-11.06.akPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku06.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 10.06.pk58-Cup 2/4Vantaa07.06.
ma 10.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 2.Ilmajoki09.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatVantaa07.06.
ma 10.06.pkMikkeli avoin ABC 2Mikkeli08.06.
ma 10.06.seuracupNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion07.06.
ma 10.06.pkDT i MalaxMalax08.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatTammela06.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka10.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatAlavus10.06.
ti 11.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailu, UUDYLohja08.06.
ti 11.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu -
ti 11.06.akTampereen mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 11.06.pmPiirinmestaruusottelut 9-13-vKankaanpää07.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatLapinlahti08.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatIitti10.06.
ti 11.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti08.06.
ti 11.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame -
ti 11.06.seuracupSeuracup I.osakilpailuOulu08.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatHyrylä10.06.
ti 11.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola08.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatParkano10.06.
ti 11.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani09.06.
ti 11.06.pkSeura-cup piirikisa I Veteli07.06.
ti 11.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski10.06.
ti 11.06.pkKev kisatKuusamo07.06.
ti 11.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå07.06.
ti 11.06.pkTeron Kiskaasut ja TonnikisaSeinäjoki09.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 12.06.pkJunnut radalleTampere10.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 12.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala11.06.
ke 12.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 12.06.pkViikkokisatVirrat09.06.
ke 12.06.pkKEV-heittokisatKuusamo10.06.
ke 12.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 2Savonlinna, Kerimäki -
ke 12.06.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 12.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuPaltamo09.06.
ke 12.06.pkAvoimet VVV-seurakilpailutVarpaisjärvi10.06.
ke 12.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo11.06.
ke 12.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi10.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju11.06.
ke 12.06.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava10.06.
ke 12.06.akHyvän Tuulen Kisat IHelsinki07.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKarkkila -
to 13.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 13.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio11.06.
to 13.06.pk3 - lohkon kilpailutTammela09.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 13.06.pkMatin karnevaalitJuva10.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 13.06.seuraSeurakisatPello13.06.
to 13.06.seuraSeurakisatHamina -
to 13.06.akPargas IF aluekisatParainen11.06.
to 13.06.pkViiskuntakisatÄhtäri11.06.
to 13.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani10.06.
to 13.06.kansWasagamesVaasa11.06.
to 13.06.pkSisulisätOrivesi11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori/Tammisaari11.06.
to 13.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä11.06.
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 13.06.pmHämSY:n M/N pm-kilpailut, 1.päiväTampere11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 13.06.seuraSeurakisatSäkylä13.06.
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesLahti03.06.
pe 14.06.pkRekolan Raikas 90-v. juhlakilpailu ja TUL100 avoimet mestaruuskilpailutEspoo10.06.
pe 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola13.06.
la 15.06.maantieVieskaMaraton2019Ylivieska12.06.
la 15.06.pkUuden peruskorjatun kentän avajaiskilpailutRantasalmi10.06.
la 15.06.pmKuulan ja moukarin piirinmestaruuskilpailutIisalmi13.06.
la 15.06.pk8. Korentokangas -juoksuPudasjärvi, Hirvaskoski13.06.
la 15.06.pkXV III Aavasaksan AurinkomaratonYlitornio31.05.
la 15.06.maantieForssan Suvi-iltaForssa -
su 16.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala14.06.
su 16.06.pkKieKuMo Cup IIIVirrat13.06.
su 16.06.kansAktia GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
su 16.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -