Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
  Syyskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 01.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
su 02.06.pkPeU:n avoimet kansalliset Aikuisurheilukilpailut ja T/P11,13,15,N/M17Perniö31.05.
su 02.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta02.06.
su 02.06.pkHeittokisatTyrnävä30.05.
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi30.05.
su 02.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki31.05.
su 02.06.seuraSeurakisatMalax01.06.
ma 03.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 03.06.seuraSeurakisatSuomussalmi -
ma 03.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi02.06.
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
ma 03.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 03.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
ma 03.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatÄänekoski -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää31.05.
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia02.06.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen03.06.
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatOulu -
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.06.
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi31.05.
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatPolvijärvi03.06.
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi31.05.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatViitasaari03.06.
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKurikka03.06.
ti 04.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski03.06.
ti 04.06.pkKankaanpään aluekisaKankaanpää02.06.
ti 04.06.pkKU-68 Viikkokisa IKangasala03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKangasala03.06.
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 05.06.seuraSeurakisatKempele03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.06.pkEsbo IF avoimet seurakisatEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
ke 05.06.pkJunnukisatLieksa04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKristiinankaupunki -
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatSaarijärvi04.06.
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
ke 05.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Mariehamn -
ke 05.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)03.06.
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 05.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 05.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 05.06.pkTuloskisa seiväsVarkaus -
to 06.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatLiperi05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 06.06.pkMotonet kuukausikisa - viestijuoksutJoensuu -
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
to 06.06.pkUrjU:n seiväskisaUrjala04.06.
to 06.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani03.06.
to 06.06.pkIngå IF - Sjundeå IF - Virkby Start, Samarbetstävling 1/4Sjundeå -
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
to 06.06.pkDt i Smedsby 9-15 årKORSHOLM04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
la 08.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
la 08.06.pkPyrinnön heitotTampere06.06.
la 08.06.pkPosion Pyrinnön aluekisatPosio06.06.
la 08.06.pkErän ottelut 2019Helsinki07.06.
la 08.06.pkUudyn 9-15v viestitRiihimäki05.06.
la 08.06.pkKaarinan AluekilpailutKaarina05.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele06.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden Viro-Suomi heittomaaottelukatsastusParikkala01.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskisat, lisälajiKeitele06.06.
la 08.06.pkNuorten HeittokisatKiiminki06.06.
la 08.06.pkForssan Salaman nuorisokilpailutForssa06.06.
la 08.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä05.06.
la 08.06.pkOP Junior GPHelsinki04.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden kisatLieksa06.06.
la 08.06.akKälviän aluekisatKokkola04.06.
la 08.06.pkEstejuoksutForssa05.06.
la 08.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku06.06.
la 08.06.akRajakisatTornio04.06.
la 08.06.kansMarskin kisatLappeenranta03.06.
la 08.06.pk47.KuulakisatHämeenkyrö05.06.
la 08.06.pkUnited Pole Vaulters Cup 6Helsinki06.06.
su 09.06.pk9-15 vuotiaiden moniottelutIisalmi03.06.
su 09.06.pmSisuottelu 1Kempele06.06.
su 09.06.pkSisulisäotteluiden lisälajitKempele06.06.
su 09.06.akaluekilpailutPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pmPm-kävelyt 9-15, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.SMMaantiekävelyn mestaruuskilpailutSavonlinna01.06.
su 09.06.pkEurajoen kesäkisatEurajoki06.06.
su 09.06.akAlavuden KisatAlavus07.06.
su 09.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala07.06.
su 09.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu06.06.
su 09.06.pkSAUL:n SM-maantiekävelytSavonlinna01.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma-ti 10.-11.06.akPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku06.06.
ma 10.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 10.06.seuraSeurakisatVantaa07.06.
ma 10.06.pk58-Cup 2/4Vantaa07.06.
ma 10.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 2.Ilmajoki09.06.
ma 10.06.pmPohjois-Karjalan pm-viestitJoensuu07.06.
ma 10.06.pkMikkeli avoin ABC 2Mikkeli08.06.
ma 10.06.seuracupNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion07.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 10.06.seuraSeurakisatPosio -
ma 10.06.pkDT i MalaxMalax08.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 10.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 10.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatTammela06.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka10.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatAlavus10.06.
ti 11.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailu, UUDYLohja08.06.
ti 11.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu10.06.
ti 11.06.akTampereen mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 11.06.pmPiirinmestaruusottelut 9-13-vKankaanpää07.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 11.06.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 11.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame10.06.
ti 11.06.pkKev kisatKuusamo07.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatIitti10.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatHyrylä10.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatLapinlahti08.06.
ti 11.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti08.06.
ti 11.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå07.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatKiukainen11.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup I.osakilpailuOulu08.06.
ti 11.06.pkTeron Kiskaasut ja TonnikisaSeinäjoki09.06.
ti 11.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani09.06.
ti 11.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola08.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatParkano10.06.
ti 11.06.pkSeura-cup piirikisa I Veteli07.06.
ti 11.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski10.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 12.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala11.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 12.06.seuraSeurakisatLiperi11.06.
ke 12.06.pkJunnut radalleTampere10.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKerava -
ke 12.06.pkViikkokisatVirrat09.06.
ke 12.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 12.06.akHyvän Tuulen Kisat IHelsinki09.06.
ke 12.06.pkHippokisatKemi09.06.
ke 12.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuPaltamo09.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 12.06.seuraSeurakisatSeinäjoki -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 12.06.pkAvoimet VVV-seurakilpailutVarpaisjärvi10.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju11.06.
ke 12.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi10.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 12.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 2Savonlinna, Kerimäki -
ke 12.06.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava10.06.
ke 12.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo11.06.
ke 12.06.pkKEV-heittokisatKuusamo10.06.
ke 12.06.pkKeskiviikon moukarimittelötPolvijärvi11.06.
ke 12.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 12.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to 13.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 13.06.seuraSeurakisatPello13.06.
to 13.06.pkMatin karnevaalitJuva10.06.
to 13.06.seuraSeurakisatHamina -
to 13.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 13.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 13.06.pk3 - lohkon kilpailutTammela09.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori/Tammisaari11.06.
to 13.06.pkPoppi olympialaisetKauhava11.06.
to 13.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani11.06.
to 13.06.pkEstekilpailu Tampere12.06.
to 13.06.pkSeipään tuloskisaKalajoki12.06.
to 13.06.kansWasagamesVaasa11.06.
to 13.06.pmHämSY:n M/N pm-kilpailut, 1.päiväTampere11.06.
to 13.06.pkSisulisätOrivesi11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 13.06.akPargas IF aluekisatParainen11.06.
to 13.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä11.06.
to 13.06.pkViiskuntakisatÄhtäri11.06.
to 13.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi12.06.
to 13.06.seuraSeurakisatSäkylä13.06.
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesLahti03.06.
pe 14.06.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki12.06.
pe 14.06.pkRekolan Raikas 90-v. juhlakilpailu ja TUL100 avoimet mestaruuskilpailutEspoo10.06.
pe 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola14.06.
pe 14.06.pkM19 aitajuoksun kutsukilpailuLahti -
la 15.06.pmKuulan ja moukarin piirinmestaruuskilpailutIisalmi13.06.
la 15.06.maantieVieskaMaraton2019Ylivieska12.06.
la 15.06.pkPolkujuoksuVarkaus15.06.
la 15.06.pk8. Korentokangas -juoksuPudasjärvi, Hirvaskoski13.06.
la 15.06.pkUuden peruskorjatun kentän avajaiskilpailutRantasalmi10.06.
la 15.06.pkXV III Aavasaksan AurinkomaratonYlitornio31.05.
la 15.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo13.06.
la 15.06.maantieForssan Suvi-iltaForssa -
su 16.06.pkAikuisten HeittokilpailutKiiminki15.06.
su 16.06.pkSeiväskisaVarkaus -
su 16.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala14.06.
su 16.06.pkKieKuMo Cup IIIVirrat11.06.
su 16.06.kansAktia GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 17.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 17.06.seuracupSeuracup IJämsä14.06.
ma 17.06.pkViikkokisatLappeenranta16.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ma 17.06.pkViiskuntakisatTöysä15.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 17.06.seuracupSeuracup I, Salon-Loimaan lohkoSalo14.06.
ma 17.06.pkPk viikkokisat ja veteraanien pmLeppävirta -
ma 17.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Mariehamn -
ma 17.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere16.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 17.06.pkStav och spjut- seiväs ja keihäsVasa15.06.
ma 17.06.pkVisan SeurakisatIisalmi13.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää14.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatForssa16.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 17.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 17.06.pkForssan Salaman ViikkokisatForssa16.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka17.06.
ti-ke 18.-19.06.amAluemestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden juhannusheitotKouvola -
ti 18.06.seuraSeurakisatHyvinkää16.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali14.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki17.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet heittolajien kilpailutKurikka -
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa1Savonlinna15.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa 1. osa, läntinen alueIlmajoki17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 18.06.seuracupSeuracup 1 Turun lohkoKaarina15.06.
ti 18.06.pkseuracup: Seuracup 1.osakilpailu, itäinen alueÄhtäri16.06.
ti 18.06.pkNuorten yleisurheilukilpaillutPyhtään kirkonkylä14.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatViiala -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 18.06.pkKU-68 Viikkokisa II / KESÄLIIGA IIIKangasala17.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKangasala17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup I, VakkalohkoUusikaupunki15.06.
ti 18.06.pkSeurakisat - lisälajiHyvinkää16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatParkano17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ti 18.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuKuopio16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatKiukainen18.06.
ti 18.06.pmKainuun sisuviestitKajaani14.06.
ti 18.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski17.06.
ti 18.06.pkYlemmäisen YmpärijuoksuJuuka16.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 18.06.seuraSeurakisatIitti17.06.
ti 18.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.06.
ti 18.06.pkSeiväskilpailuImatra16.06.
ti 18.06.pkSeuracup piirikisa1 lisälajiSavonlinna15.06.
ke 19.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani17.06.
ke 19.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä09.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKempele17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 19.06.pkJunnut radalleTampere17.06.
ke 19.06.pkJannen IltalenkkiElimäki -
ke 19.06.pkSeuracup piirikisa osa 1Joutseno14.06.
ke 19.06.pkPohjois-Karjalan Seuracup 1. piirikilpailuJoensuu16.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSotkamo -
ke 19.06.seuraSeurakisatPyhäjoki19.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatKerava18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlämaa19.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSaarijärvi18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 19.06.seuraSeurakisatHaukipudas18.06.
ke 19.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 19.06.pkDT i NedervetilNedervetil18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatTUPOS -
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 19.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä09.06.
ke 19.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 19.06.pkKiekkokisaAlavieska18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 19.06.pkJyryn juhannuskisatHelsinki -
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala19.06.
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 20.06.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatTuusula, Kellokoski19.06.
to 20.06.pkKarnevaalien kenraalikisaPori19.06.
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
to 20.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio19.06.
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
pe 21.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele20.06.
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
su 23.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo22.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatJoutseno, Lappeenranta23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatLiperi23.06.
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 24.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 24.06.pkKuukausikisa - aitajuoksuJoensuu23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 24.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 24.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
ma 24.06.pkDT i JakobstadJakobstad22.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen24.06.
ti 25.06.akHyvinkään kisatHyvinkää23.06.
ti 25.06.ak2. TilastopajacupTurku22.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava -
ti 25.06.seuraSeurakisatPolvijärvi24.06.
ti 25.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 25.06.pkSeuracup I osakilpailuSastamala22.06.
ti 25.06.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra19.06.
ti 25.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani23.06.
ti 25.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna22.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatTeuva -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 25.06.seuraSeurakisatKiukainen25.06.
ti 25.06.seuracupSeuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi23.06.
ti 25.06.pkIngå IF - Sjundeå IF- Virkby Start, Samarbetstävlning 2/4Inkoo -
ti 25.06.pkViiskuntakisaAlajärvi23.06.
ti 25.06.pkNaisten 5000m kilpailu Forssa 24.06.
ti 25.06.seuracupHämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatParkano24.06.
ti 25.06.pkHippo-kisatVarpaisjärvi -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 25.06.seuraSeurakisatViitasaari24.06.
ti 25.06.seuracupFöreningscup IPännäinen24.06.
ti 25.06.pkIK Falkens DtPännäinen24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ti 25.06.pkJKU MastersJyväskylä21.06.
ke 26.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas22.06.
ke 26.06.pkSaul pikajuoksucup 2. osakilpailu sekä avoin 100m sprinttikisaKirkkonummi, Veikkola 24.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala25.06.
ke 26.06.pkJunnukisatLieksa25.06.
ke 26.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 26.06.seuraSeurakisatNedervetil25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 26.06.seuraSeurakisatJuuka -
ke 26.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå21.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatSaarijärvi25.06.
ke 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi24.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 26.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 1Mariehamn -
ke 26.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 26.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 26.06.pkKuulakisaJuuka25.06.
to-su 27.-30.06.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä24.06.
to-su 27.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen23.06.
to 27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja24.06.
to-su 27.-30.06.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas22.06.
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski24.06.
to 27.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 27.06.seuraSeurakisatJanakkala -
to 27.06.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 27.06.seuraSeurakisatHamina -
to 27.06.seuraSeurakisatPello -
to 27.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhäjoki -
to 27.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.seuraSeurakisatViiala -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 27.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 2Mariehamn -
to 27.06.pkHimangan HeitotHimanka25.06.
to 27.06.seuraSeurakisatSäkylä27.06.
pe 28.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
pe 28.06.maantieHelsinki Central Park RunHelsinki -
la 29.06.pkX VeteraanikansallisetJoensuu26.06.
la 29.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja25.06.
la 29.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailutPihtipudas -
la 29.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
su 30.06.pkLajikarnevaalien leirikilpailuLohja -
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 30.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 327.06.
su 30.06.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski27.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,M/N B-kilp.Somero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.