Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Helmikuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
05         1 2 3
06 4 5 6 7 8 9 10
07 11 12 13 14 15 16 17
08 18 19 20 21 22 23 24
09 25 26 27 28      
  Maaliskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09         1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
  Huhtikuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 20.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo17.05.
ma 20.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 20.05.seuraSeurakisatHeinola17.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatVantaa17.05.
ma 20.05.pk58-Cup 1/4Vantaa17.05.
ma 20.05.pkLapuan Leipä-kisatLapua18.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatRaisio17.05.
ma 20.05.pkPaunu Games IJämsä17.05.
ma 20.05.pkMikkelin avoimet ABC1Mikkeli18.05.
ma 20.05.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää17.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatKeuruu20.05.
ti 21.05.pkKeuruun kevätkuulaKeuruu20.05.
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen18.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatIitti20.05.
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 21.05.seuraSeurakisatKurikka, Jalasjärvi -
ti 21.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski20.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 21.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu ja seiväsKotka18.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ti 21.05.seuraSeurakisatParkano20.05.
ti 21.05.pkMoukaripörssin moukariPori19.05.
ti 21.05.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 21.05.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 22.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.05.pkLajipäivätLappeenranta19.05.
ke 22.05.seuraSeurakisatKerava -
ke 22.05.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani20.05.
ke 22.05.seuraSilja Line SeurakisatPerniö20.05.
ke 22.05.pkAvoin PeU:n kilpailu IPerniö20.05.
ke 22.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 22.05.seuraSiljaline seurakisatVarpaisjärvi -
ke 22.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo21.05.
ke 22.05.seuraSilja Line SeurakisatMäntsälä -
ke 22.05.seuraSeurakisatSaarijärvi20.05.
ke 22.05.pkTestijuoksusarjan ratakymppiIi -
ke 22.05.poUngdomsserie (utomhus), omgång 1Mariehamn -
ke 22.05.pkPm-sisukävelytPori20.05.
ke-to 22.-23.05.pmHelsyn 9-15 v. pm-viestitVantaa18.05.
to 23.05.pkToukokuun kisatJyväskylä20.05.
to 23.05.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 23.05.seuraSeurakisatKuivaniemi -
to 23.05.seuraSeurakisatHartola -
to 23.05.pkSisulisätOrivesi21.05.
to 23.05.pkPyhäselän toukokuun kisatJoensuu -
to 23.05.pkPitkät ratamatkatPaimio21.05.
to 23.05.pkRT NykarlebyNykarleby20.05.
to 23.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
la 25.05.pmpm-junnuottelut 1Hyvinkää23.05.
la 25.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi19.05.
la 25.05.pkVilpas Track GamesSalo22.05.
la 25.05.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaIitti22.05.
la 25.05.pkAktia-VeteraanikilpailutVantaa23.05.
la 25.05.pkTurku Trail cup polkujuoksuTurku, Länsikeskus19.05.
la 25.05.pmAvoimet pm-sisumaastot ja pm-maastotKurikka22.05.
la-su 25.-26.05.akPKO GamesJoensuu22.05.
la 25.05.pk58-VitonenVantaa22.05.
la 25.05.pkPihtiputaan Tuiskun kilpailutPihtipudas21.05.
la 25.05.pkKouvolan Puolimaraton ja Kouvolan KymppiKouvola23.05.
la-su 25.-26.05.pkAv Tul:n aikuisten ja Järvi- Suomen mestaruuskilpailut N/Myl ja 17vLeppävirta15.05.
la 25.05.pmHämSY:n pm-rata ja sisulisäkävelytNokia22.05.
la 25.05.pkseiväskoulun kevätkisatSomero22.05.
la 25.05.pkSäästöpankin keväeheitotSomero22.05.
la 25.05.pkkauden avausalavieska24.05.
la 25.05.akParkano GamesParkano22.05.
la 25.05.kansKultainen KeihäsVantaa -
su 26.05.pkPyrinnön heitotTampere24.05.
su 26.05.pkHeittokisatVehmaa22.05.
su 26.05.pkPalkintokeskuksen JunnukisatTurku22.05.
su 26.05.pkPaavon KisaSaarijärvi22.05.
su 26.05.pkUusiLahti -juoksuLahti -
su 26.05.pkSAUL.n KevätkansallisetVihti/Nummela24.05.
su 26.05.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala23.05.
su 26.05.kansTapiot Games -kansallisetEspoo23.05.
su 26.05.pkHeittokisatPyhäntä24.05.
su 26.05.pkKieKuMo Cup IIVirrat23.05.
su 26.05.pkLajipäivä keihäs ja kiekkoTaipalsaari23.05.
su 26.05.ak22. Kirkon vaiheill-kisatNakkila24.05.
su 26.05.amRataraastoKempele23.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatPaimio25.05.
ma 27.05.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatTyrnävä24.05.
ma 27.05.pmHelsyn 9-11 v. pm-moniottelutHelsinki23.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 27.05.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatJärvenpää26.05.
ma 27.05.pkÖstra kretsens juniorstafetterBorgå - Porvoo -
ma 27.05.seuraSeurakisatJakobstad26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatSotkamo -
ma 27.05.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 27.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatALAVUS27.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatUlvila27.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 28.05.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna25.05.
ti 28.05.pmHelsyn 12-15 v. pm-moniottelutHelsinki24.05.
ti 28.05.pkNousiaisten sisulisämoukarikisatNousiainen25.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatTeuva -
ti 28.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ti 28.05.pkIII-lohkon kisatUrjala26.05.
ti 28.05.pkEtelä-Pohojalaanen Timanttiliiga 1.osakilpailuKauhava26.05.
ti 28.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski27.05.
ti 28.05.pkMoukaripörssin keihäsPori26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 28.05.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
ti 28.05.pkOp Oulu Tiistaikisa IOulu26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 28.05.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 29.05.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu27.05.
ke 29.05.pkArctic-heitotRovaniemi28.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala28.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 29.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 29.05.pkPyhäselän toukokuun kisat 2Joensuu -
ke 29.05.pkKevätviestitEspoo / Esbo27.05.
ke 29.05.pkKaJu juoksuiltaKalajoki27.05.
ke 29.05.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (1pvä.)Turku24.05.
ke 29.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo28.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatKemi -
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 29.05.seuraSeurakisatMarttila -
ke 29.05.seuraSeurakisatSaarijärvi27.05.
to 30.05.pkSeuraottelu TARMO-KISKO-HSUHämeenlinna28.05.
to 30.05.pmNåid DM-terräng 9-13 år / Nåid pm-maastot 9-13vRaseborg, Bromarv26.05.
to 30.05.pkSeuraottelu Riento-Reipas-KatajaKuopio27.05.
to 30.05.pkLiedon SäästöpankkikisatLieto24.05.
to 30.05.pkPeura maastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pmSisumaastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pkTuiskun heittokisat IRusko27.05.
to 30.05.seuraSeurakisatKaavi -
to 30.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski26.05.
to 30.05.pkFazer Reilu Cup IILahti26.05.
to 30.05.pkSeuraottelu EspTa-HIFK-JKU-SSUEspoo -
to 30.05.pkHelatorstain heitot ja hypytKaavi28.05.
to 30.05.pkLajipäiväkisatImatra24.05.
to 30.05.ak48. Toukokuun kisatHelsinki27.05.
to 30.05.pkLaidunkauden avauskisatLiminka28.05.
to 30.05.kansIkaalisten kansallisetIkaalinen27.05.
to 30.05.pkKesäliiga 1.osakilpailuTammela26.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatRaisio27.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 30.05.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi -
to 30.05.pkSisulisätOrivesi28.05.
to 30.05.pmDM i landsvägsgångVasa29.05.
pe 31.05.seuraSeurakisatRiihimäki 29.05.
pe 31.05.seuraSilja Line SeurakisatKonnevesi -
pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki29.05.
la 01.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
su 02.06.pkPeU:n avoimet kansalliset Aikuisurheilukilpailut ja T/P11,13,15,N/M17Perniö31.05.
su 02.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta02.06.
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi30.05.
su 02.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki31.05.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 03.06.seuraSeurakisatSuomussalmi -
ma 03.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi02.06.
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää31.05.
ma 03.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia01.06.
ma 03.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatÄänekoski -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen03.06.
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi01.06.
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatOulu -
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi01.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo02.06.
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatViitasaari03.06.
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKURIKKA03.06.
ti 04.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKempele03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani03.06.
ke 05.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)03.06.
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatSaarijärvi04.06.
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
ke 05.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Mariehamn -
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 06.06.pkDt i Smedsby 9-15 årKORSHOLM04.06.
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa04.06.
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
la 08.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
la 08.06.pkPosion Pyrinnön aluekisatPosio05.06.
la 08.06.pkPyrinnön heitotTampere06.06.
la 08.06.pkUudyn 9-15v viestitRiihimäki05.06.
la 08.06.pkForssan Salaman nuorisokilpailutForssa04.06.
la 08.06.pkKaarinan AluekilpailutKaarina05.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden Viro-Suomi heittomaaottelukatsastusParikkala01.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele06.06.
la 08.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä05.06.
la 08.06.pkOP Junior GPHelsinki04.06.
la 08.06.pkNuorten HeittokisatKiiminki06.06.
la 08.06.akKälviän aluekisatKokkola04.06.
la 08.06.pkEstejuoksutForssa05.06.
la 08.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku06.06.
la 08.06.kansMarskin kisatLappeenranta03.06.
la 08.06.akRajakisatTornio04.06.
la 08.06.pk47.KuulakarnevaalitHämeenkyrö05.06.
su 09.06.pk9-15 vuotiaiden moniottelutIisalmi03.06.
su 09.06.pmSisuottelu 1Kempele06.06.
su 09.06.pmPm-kävelyt 9-15, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.akaluekilpailutPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkEurajoen kesäkisatEurajoki06.06.
su 09.06.SMMaantiekävelyn mestaruuskilpailutSavonlinna01.06.
su 09.06.akAlavuden KisatAlavus07.06.
su 09.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala07.06.
su 09.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu06.06.
su 09.06.pkSAUL:n SM-maantiekävelytSavonlinna01.06.
ma-ti 10.-11.06.akPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku06.06.
ma 10.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 10.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 2.Ilmajoki09.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatVantaa07.06.
ma 10.06.pk58-Cup 2/4Vantaa07.06.
ma 10.06.pkDT i MalaxMalax08.06.
ma 10.06.pkMikkeli avoin ABC 2Mikkeli08.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 10.06.seuracupNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion07.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka10.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatAlavus10.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatTammela06.06.
ti 11.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailu, UUDYLohja08.06.
ti 11.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
ti 11.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu -
ti 11.06.akTampereen mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 11.06.pmPiirinmestaruusottelut 9-13-vKankaanpää07.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 11.06.pkKev kisatKuusamo07.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 11.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski10.06.
ti 11.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame -
ti 11.06.seuraSeurakisatParkano10.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatLapinlahti08.06.
ti 11.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti08.06.
ti 11.06.pkTeron Kiskaasut ja TonnikisaSeinäjoki09.06.
ti 11.06.pkSeura-cup piirikisa I Veteli07.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatHyrylä10.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatIitti10.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup I.osakilpailuOulu08.06.
ti 11.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå07.06.
ti 11.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola08.06.
ti 11.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani09.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 12.06.pkJunnut radalleTampere10.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 12.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala11.06.
ke 12.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 12.06.pkViikkokisatVirrat09.06.
ke 12.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuPaltamo09.06.
ke 12.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 2Savonlinna, Kerimäki -
ke 12.06.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 12.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo11.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju11.06.
ke 12.06.akHyvän Tuulen Kisat IHelsinki07.06.
ke 12.06.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava10.06.
ke 12.06.pkAvoimet VVV-seurakilpailutVarpaisjärvi10.06.
ke 12.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi10.06.
ke 12.06.pkKEV-heittokisatKuusamo10.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 13.06.seuraSeurakisatHamina -
to 13.06.pkMatin karnevaalitJuva10.06.
to 13.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio11.06.
to 13.06.pk3 - lohkon kilpailutTammela09.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 13.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 13.06.seuraSeurakisatPello13.06.
to 13.06.pmHämSY:n M/N pm-kilpailut, 1.päiväTampere11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 13.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori/Tammisaari11.06.
to 13.06.pkSisulisätOrivesi11.06.
to 13.06.pkViiskuntakisatÄhtäri11.06.
to 13.06.akPargas IF aluekisatParainen11.06.
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 13.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani10.06.
to 13.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä11.06.
to 13.06.kansWasagamesVaasa11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatSäkylä13.06.
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesLahti03.06.
pe 14.06.pkRekolan Raikas 90-v. juhlakilpailu ja TUL100 avoimet mestaruuskilpailutEspoo10.06.
pe 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola13.06.
la 15.06.pmKuulan ja moukarin piirinmestaruuskilpailutIisalmi13.06.
la 15.06.pkUuden peruskorjatun kentän avajaiskilpailutRantasalmi10.06.
la 15.06.maantieVieskaMaraton2019Ylivieska12.06.
la 15.06.pk8. Korentokangas -juoksuPudasjärvi, Hirvaskoski13.06.
la 15.06.pkXV III Aavasaksan AurinkomaratonYlitornio31.05.
la 15.06.maantieForssan Suvi-iltaForssa -
su 16.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala14.06.
su 16.06.pkKieKuMo Cup IIIVirrat13.06.
su 16.06.kansAktia GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
su 16.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 17.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ma 17.06.pkViiskuntakisatTöysä15.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 17.06.seuracupSeuracup I, Salon-Loimaan lohkoSalo14.06.
ma 17.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Mariehamn -
ma 17.06.pkForssan Salaman ViikkokisatForssa15.06.
ma 17.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere16.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää14.06.
ma 17.06.pkVisan SeurakisatIisalmi13.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka17.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ti-ke 18.-19.06.amAluemestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali14.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila17.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet heittolajien kilpailutKurikka -
ti 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 18.06.seuraSeurakisatHyvinkää16.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa 1. osa, läntinen alueIlmajoki16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1 Turun lohkoKaarina15.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa1Savonlinna15.06.
ti 18.06.pkseuracup: Seuracup 1.osakilpailu, itäinen alueÄhtäri16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 18.06.seuraSeurakisatParkano -
ti 18.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen16.06.
ti 18.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatIitti17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuKuopio16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 18.06.pkSeurakisat - lisälajiHyvinkää16.06.
ti 18.06.pmKainuun sisuviestitKajaani14.06.
ti 18.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.06.
ti 18.06.pkNuorten yleisurheilukilpaillutPyhtään kirkonkylä14.06.
ti 18.06.pkSeuracup I, VakkalohkoUusikaupunki15.06.
ti 18.06.pkYlemmäisen YmpärijuoksuJuuka16.06.
ti 18.06.pkSeuracup piirikisa1 lisälajiSavonlinna15.06.
ke 19.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä06.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 19.06.seuraSeurakisatKempele17.06.
ke 19.06.pkJunnut radalleTampere17.06.
ke 19.06.pkSeuracup piirikisa osa 1Joutseno14.06.
ke 19.06.pkJannen IltalenkkiElimäki -
ke 19.06.seuraSeurakisatSotkamo -
ke 19.06.pkPohjois-Karjalan Seuracup 1. piirikilpailuJoensuu16.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 19.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSaarijärvi18.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 19.06.pkDT i NedervetilNedervetil18.06.
ke 19.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatTUPOS -
ke 19.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä06.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -