Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
28.05. pm LasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osa Iitti 24.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Asikkala - 
05.06. seura Seurakisat Iitti 04.06. 23:59 
08.06. pk Asikkalan Heittocup 2/4 Asikkala 05.06. 23:59 
09.-11.06. aa Youth Athletics Games Lahti 01.06. 23:59 
09.06. eliit Lahden Eliittikisat Lahti 02.06. 23:59 
10.06. pk Vanhan ajan yleisurheilukilpailut Asikkala 05.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Orimattila 12.06. 23:59 
13.06. seura Silja Line Seurakisat Iitti 12.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
15.06. pk Kiekkokisa Lahti - 
19.06. pm LasY:n pm-viestit 9-15 v. Lahti 16.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
26.06. seura Silja Line Seurakisat Nastola 25.06. 23:59 
27.06. pk Fazer Reilu Cup III Lahti 25.06. 23:59 
27.06. pk Radiomäen kiekkokisa Lahti 25.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Orimattila 26.06. 23:59 
27.06. seura Silja Line Seurakisat Iitti 26.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
29.06. seura Seurakisat Hollola - 
01.07. pk Kansalliset aikuisurheilun Mastokisat Lahti - 
03.07. pk Avoimet aluekilpailut Joutsa 01.07. 23:59 
04.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 03.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Myrskylä - 
05.07. seura Seurakisat Hartola - 
06.07. pk Fazer Reilu Cup IV Lahti (Nastola) 03.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Lahti (Nastola) 03.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Asikkala - 
11.07. pk Asikkalan Heittocup 3/4 Asikkala 06.07. 23:59 
11.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 10.07. 23:59 
11.07. seura Seurakisat Myrskylä - 
12.07. seura Seurakisat Heinola 09.07. 23:59 
13.07. pk Fazer Reilu Cup V Lahti 10.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Lahti 10.07. 23:59 
18.-19.07. pm Pm-kilpailut 9-13v. 1.osa. Heinola 13.07. 23:59 
24.07. pk Hartolan Voiman 90v. juhlakilpailut Joutsa 20.07. 23:59 
25.07. pk Fazer Reilu Cup VI Lahti 23.07. 23:59 
25.07. seura Seurakisat Lahti 22.07. 23:59 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 24.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Asikkala - 
29.07. tähti Orimattilan Tähtikisat Orimattila 26.07. 23:59 
01.08. seuracup Seuracup Iitti 30.07. 23:59 
02.08. seura Seurakisat Hartola - 
03.08. maantiej. Iitti-hölkkä Iitti 30.07. 23:59 
08.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 07.08. 23:59 
09.-10.08. pm LasY:n pm-kilpailut 9-13 v. osa 2. Orimattila 05.08. 23:59 
11.08. pk Lahden Ahkera vs. Tampereen Pyrintö -seuraottelu Lahti 08.08. 23:59 
12.08. pk Radiomäen kiekkokisa Lahti - 
12.08. seura Seurakisat Asikkala - 
15.08. pk Silja Line Seurakisat Iitti - 
15.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 14.08. 23:59 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Nastola 15.08. 23:59 
19.08. pk Asikkalan Heittocup 4/4 Asikkala 16.08. 23:59 
20.08. pk Iitti Games Iitti 16.08. 23:59 
21.08. seura Silja Line Seurakisat Nastola 20.08. 23:59 
22.08. pk Lahden Hippokisat Lahti 18.08. 23:59 
22.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 21.08. 23:59 
23.08. pk Heinola Games Heinola 20.08. 23:59 
24.08. seura Seurakisat Hartola - 
27.08. pm Sisulisä pm-ottelut osa 2 Joutsa 23.08. 23:59 
29.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 28.08. 23:59 
31.08. pk Radiomäen kiekonheittokisat Lahti 29.08. 23:59 
02.09. pk Salpausselkä XC-HALF-Maraton Lahti 28.08. 23:59 
03.09. maraton Vesijärvi puolikas Lahti - 
06.09. seura Seurakisat Heinola 04.09. 23:59 
07.09. pk Radiomäen keihäänheittokisat Lahti 05.09. 23:59 
07.09. pk Radiomäen syysseiväs Lahti 05.09. 23:59 
10.09. maraton 44. Lasse Viren hölkkä Myrskylä 06.09. 23:59 
11.09. pk Seuraottelu Orimattilan Jymy vs. Kenttäurheilijat -58 Orimattila 08.09. 23:59 
14.09. pk Radiomäen kuulantyöntökisat Lahti 12.09. 23:59 
21.09. pk Radiomäen moukarinheittokisat Lahti 19.09. 23:59 
27.09. pk Syyskisa Lahti 26.09. 23:59 
30.09. pk Syyskisa 2 Lahti 28.09. 23:59 
08.10. pk Radiomäen heitto-ottelu Lahti 05.10. 23:59 
28.-29.10. maantiej. Pajulahti Cross Country Carnival Nastola, Lahti 15.10. 23:59 
10.12. pk Nuorisohallit Lahti 06.12. 23:59 
16.12. pk Joulumarkkinajuoksu,Talvijuoksucup 2. osakilpailu Iitti, Kausala, Ravilinna veteraanitie 2 13.12. 23:59 
21.12. pk Seiväskoulun pikkujoulukisa Lahti Nastola 19.12. 23:59 
07.01. pk PersonalBest PikajuoksuCup 1/3 Lahti 03.01. 23:59 
07.01. halli Pikajuoksucup 1/3 Lahti 03.01. 23:59 
12.-14.01. halli Seiväshypyn talvikarnevaalit Lahti Nastola 08.01. 23:59 
14.01. pk PersonalBest PikajuoksuCup 2/3 Lahti 10.01. 23:59 
14.01. halli Pikajuoksucup 2/3 Lahti 10.01. 23:59 
20.01. SM Vammaisyleisurheilun avoimet SM-hallikilpailut liikunta-, näkö-, ja kehitysvammaisille sekä elinsiirron saaneille Lahti Nastola 09.01. 23:59 
04.02. pk PersonalBest PikajuoksuCup 3/3 Lahti 31.01. 23:59 
04.02. halli Pikajuoksucup 3/3 Lahti 31.01. 23:59 
11.02. halli Kansalliset hallikisat Lahti (Nastola) 07.02. 23:59 
18.02. pk Ahkeran leirikilpailu Lahti, Nastola, Pajulahti - 
02.04. pm Avoimet pm-hallit ja FlyingFinns-hallitonnit Lahti (Nastola) 27.03. 23:59Ilmoittaudu
14.04. SM SM-maantiejuoksut Heinola 06.04. 23:59Ilmoittaudu
14.04. pk Kevätkirmaus Heinola, vierumäki 06.04. 23:59 
17.05. pk Fazer Reilu Cup II Lahti 14.05. 23:59Ilmoittaudu
26.06. pk Fazer Reilu Cup IV Lahti 03.07. 23:59Ilmoittaudu