Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
01.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 30.04. 23:59 
02.05. seura Seurakisat Heinola 30.04. 23:59 
03.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 02.05. 23:59 
04.05. seura Seurakisat Hartola - 
05.05. pk Päijänne-juoksu Padasjoki 30.04. 23:59 
09.05. seura Seurakisat Heinola 07.05. 23:59 
10.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 09.05. 23:59 
10.05. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
14.05. pm LasY:n pm-maastot 9-15- vuotiaat Myrskylä 10.05. 23:59 
17.05. pk Askon harkkakisa Iitti - 
17.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 16.05. 23:59 
17.05. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
18.05. seura Seurakisat Heinola 16.05. 23:59 
18.05. seura Seurakisat Hartola - 
19.05. pk Fazer Reilucup I Lahti 16.05. 23:59 
19.05. seura Seurakisat Lahti 17.05. 23:59 
20.05. pk Iitin koulukisat Iitti - 
24.05. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
24.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 23.05. 23:59 
25.05. maantiej. KLL-maastot Heinola 19.05. 23:59 
25.05. pk Asikkalan Heittocup 1/4 Asikkala 22.05. 23:59 
26.05. pk Fazer Reilucup II Lahti 23.05. 23:59 
26.05. seura Seurakisat Lahti 24.05. 23:59 
26.05. seura Silja Line Seurakisat Asikkala - 
28.05. pm Pm-ottelut 9-15v. 1. osa Heinola 22.05. 23:59 
30.05. pk Seiväskoulun kevätkisa Lahti - 
31.05. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
31.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 30.05. 23:59 
02.06. seura Silja Line Seurakisat Asikkala - 
07.06. pk Fazer Reilucup III Lahti 03.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Lahti 03.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Iitti 06.06. 23:59 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
13.06. pk Avoimet aluekilpailut Joutsa 11.06. 23:59 
14.06. pk LasY:n pm-viestit 9-15 v. Lahti 10.06. 23:59 
18.06. pk Kansalliset aikuisurheilun Mastokisat Lahti 13.06. 23:59 
28.06. pk Orimattilan seurakisat Orimattila - 
28.06. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
29.06. pk Asikkalan Heittocup 2/4 Asikkala 26.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Hartola - 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Iitti 28.06. 23:59 
30.06. pk Fazer Reilucup IV Lahti 27.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Lahti 28.06. 23:59 
30.06. seura Silja Line Seurakisat Asikkala - 
03.07. seura Seurakisat Pertunmaa 03.07. 23:59 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 04.07. 23:59 
07.07. seura Silja Line Seurakisat Asikkala - 
11.07. pk Asikkalan Heittocup 3/4 Asikkala 07.07. 23:59 
12.07. pk Fazer Reilucup V Lahti 08.07. 23:59 
12.07. seura Seurakisat Lahti 10.07. 23:59 
12.07. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
12.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 11.07. 23:59 
13.07. aa Joutsan Pommin 100-vuotisjuhlakisa Joutsa 08.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Heinola 11.07. 23:59 
14.07. eliit Lahden Eliittikisat Lahti 07.07. 23:59 
14.07. seura Seurakisat Hartola - 
18.07. am Aluemestaruuskilpailut M/N M17/N17 P15/T15 Lahti 13.07. 23:59 
19.-20.07. pm Pm-Kilpailut 9-13v. 1.osa. Iitti 19.-20.7 Iitti 15.07. 23:59 
21.07. pk Seiväskoulun kisa Lahti - 
21.07. seura Seurakisat Pertunmaa 21.07. 23:59 
23.07. maraton Heinolan kaupunkipuistojuoksu Heinola 31.05. 23:59 
26.07. pk Prisma Personal Best -junnukisat Lahti 23.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Lahti 23.07. 23:59 
26.07. pk Askon harkkakisa Iitti - 
26.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 25.07. 23:59 
26.07. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
28.07. maantiej. Iitti-Hölkkä Iitti - 
28.07. tähti Orimattilan Tähtikisat Orimattila 25.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Hartola - 
28.07. seura Silja Line Seurakisat Asikkala - 
01.-02.08. pm Pm-kilpailut 9-13 v. osa 2 Lahti 27.07. 23:59 
04.08. seuracup Vattenfall Seuracup 2. osakilpailu Heinola 31.07. 23:59 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 08.08. 23:59 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
11.08. seura Seurakisat Hartola - 
13.-14.08. am Aluemestaruusottelut Vääksy 10.08. 23:59 
13.-14.08. aa X Vääksyn kansainväliset moniottelut Asikkala 09.08. 23:59 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 15.08. 23:59 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
18.08. pk Heinola Games Heinola 15.08. 23:59 
22.08. seura Seurakisat NASTOLA 21.08. 23:59 
23.08. pk Lahden Hippokisat Lahti 19.08. 23:59 
23.08. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
23.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 22.08. 23:59 
24.08. pk Asikkalan Heittocup 4/4 Asikkala 21.08. 23:59 
25.08. seura Seurakisat Pertunmaa 25.08. 23:59 
25.08. seura Silja Line Seurakisat Asikkala - 
27.08. pm Sisulisä pm-ottelut Joutsa 23.08. 23:59 
30.08. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
30.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 29.08. 23:59 
31.08. pk Seiväskoulun syyskisa Lahti - 
31.08. seura Seurakisat Heinola 29.08. 23:59 
04.09. pk 43. Herrala Hölkkä Hollola Herrala 26.08. 23:59 
06.09. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
06.09. pm Pm-ratakävelyt 9-13v Orimattila 01.09. 23:59 
06.09. am Ratakävelyiden aluemestaruuskilpailut Orimattila 01.09. 23:59 
08.09. pk Kymenlaakson piikkarikisat Iitti - 
08.09. aa Kansallinen Ormax Kisa Orimattila, Pennala 05.09. 23:59 
10.09. pk Iitti Games Iitti 06.09. 23:59 
10.09. pk Radiomäen heittokisat Lahti 08.09. 23:59 
11.09. maraton 43. Lasse Viren hölkkä Myrskylä 07.09. 23:59 
11.09. pk Lahden Ahkera vs. Tampereen Pyrintö -seuraottelu Lahti 08.09. 23:59 
20.09. pk Radiomäen heittokisat Lahti 18.09. 23:59 
24.09. pk Fazer Reilucup VI Lahti 21.09. 23:59 
25.09. maraton Uusi Lahti -juoksu Lahti - 
25.09. SM SM-maraton Lahti 17.09. 23:59 
08.10. pk Radiomäen heittokisat Lahti 06.10. 23:59 
09.10. pk Radiomäen heitto-ottelu Lahti 06.10. 23:59 
18.10. pk Radiomäen heittokisat Lahti 16.10. 23:59 
26.11. pk Lapinjärven M-market Kinkkuhölkkä Lapinjärvi - 
26.11. maantiej. Lapinjärven M-market Kinkkuhölkkä, Talvijuoksucupin 1. osakilpailu Lapinjärvi - 
27.11. pk Team Sportia - nuorisohallit Lahti/Nastola 23.11. 23:59 
17.12. maantiej. Joulumarkkinajuoksu, Talvijuoksucupin 2.osakilpailu Iitti, Kausala - 
04.01. halli Kuulan ja kiekon leirikisa Lahti, pajulahti - 
13.-15.01. halli Seiväshypyn talvikarnevaalit Lahti, Pajulahti 09.01. 23:59 
15.01. halli PersonalBest PikajuoksuCup 1/2 Lahti 11.01. 23:59 
15.01. halli Pikajuoksu Cup 1/2 Lahti 11.01. 23:59 
21.01. maantiej. Talvijuoksucup 3. osakilpailu, Porlammin pyrähdys Lapinjärvi, Porlammi - 
26.01. pk Seiväskoulun talvikisa 1. Lahti 25.01. 23:59 
29.01. halli PersonalBest PikajuoksuCup 2/2 Lahti 25.01. 23:59 
29.01. halli Pikajuoksu Cup 2/2 Lahti 25.01. 23:59 
02.02. pk Seiväskoulun talvikisa 2. Lahti 01.02. 23:59 
12.02. halli Kansalliset hallikisat Lahti / Nastola 08.02. 23:59 
18.02. maantiej. Talvijuoksucupin 4.osakilpailu, Kausala Iitti, Kausala - 
14.03. pk Flying Finns- hallitonnit Lahti (Nastola) 11.03. 23:59 
11.04. seura Seurakisat Heinola, Vierumäki 09.04. 23:59 
17.04. pk Avoimet pm-hallit ja FlyingFinns-hallitonnit Lahti (Nastola) 13.04. 23:59 
23.04. pk Radiomäen kevätheittokisat Lahti 21.04. 23:59 
29.04. seura Seurakisat Iitti 28.04. 23:59 
29.04. am Avoimet aluemestaruusmaastot, SM-maastojen esikisat Heinola 24.04. 23:59 
01.05. seura Seurakisat Iitti 30.04. 23:59 
03.05. seura Seurakisat Hartola - 
03.05. seura Seurakisat Heinola 01.05. 23:59 
06.05. maantiej. Flying Finns -junnumaastot Heinola 30.04. 23:59 
07.05. SM SM-maastot Heinola 30.04. 23:59 
10.05. seura Seurakisat Heinola 08.05. 23:59 
11.05. pk Asikkalan Heittocup 1/4 Asikkala 08.05. 23:59 
11.05. seura Seurakisat Hartola - 
13.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 12.05. 23:59 
16.05. seura Seurakisat Iitti 15.05. 23:59 
17.05. pk Silja Line Koulukisat Iitin koululaisille Iitti 12.05. 23:59 
17.05. seura Seurakisat Heinola 15.05. 23:59 
18.05. pk Fazer Reilu Cup I Lahti 15.05. 23:59 
18.05. seura Seurakisat Lahti 15.05. 23:59 
20.05. pm LasY:n pm-maastot 9-15 -vuotiaat Lahti 16.05. 23:59 
23.05. seura Seurakisat Iitti 22.05. 23:59 
25.05. pk Päijänne-juoksu Padasjoki 21.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Asikkala - 
25.05. pk Seiväskoulun kevätkisa Lahti 22.05. 23:59 
25.05. pk Fazer Reilu Cup II Lahti 22.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Lahti 22.05. 23:59 
28.05. pm LasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osa Iitti 24.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Asikkala - 
05.06. seura Seurakisat Iitti 04.06. 23:59 
08.06. pk Asikkalan Heittocup 2/4 Asikkala 05.06. 23:59 
09.-11.06. aa Youth Athletics Games Lahti 01.06. 23:59 
09.06. eliit Lahden Eliittikisat Lahti 02.06. 23:59 
10.06. pk Vanhan ajan yleisurheilukilpailut Asikkala 05.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Orimattila 12.06. 23:59 
13.06. seura Silja Line Seurakisat Iitti 12.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
15.06. pk Kiekkokisa Lahti - 
19.06. pm LasY:n pm-viestit 9-15 v. Lahti 16.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
26.06. seura Silja Line Seurakisat Nastola 25.06. 23:59 
27.06. pk Fazer Reilu Cup III Lahti 25.06. 23:59 
27.06. pk Radiomäen kiekkokisa Lahti 25.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Orimattila 26.06. 23:59 
27.06. seura Silja Line Seurakisat Iitti 26.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
29.06. seura Seurakisat Hollola - 
01.07. pk Kansalliset aikuisurheilun Mastokisat Lahti - 
03.07. pk Avoimet aluekilpailut Joutsa 01.07. 23:59 
04.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 03.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Myrskylä - 
05.07. seura Seurakisat Hartola - 
06.07. pk Fazer Reilu Cup IV Lahti (Nastola) 03.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Lahti (Nastola) 03.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Asikkala - 
11.07. pk Asikkalan Heittocup 3/4 Asikkala 06.07. 23:59 
11.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 10.07. 23:59 
11.07. seura Seurakisat Myrskylä - 
12.07. seura Seurakisat Heinola 09.07. 23:59 
13.07. pk Fazer Reilu Cup V Lahti 10.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Lahti 10.07. 23:59 
18.-19.07. pm Pm-kilpailut 9-13v. 1.osa. Heinola 13.07. 23:59 
24.07. pk Hartolan Voiman 90v. juhlakilpailut Joutsa 20.07. 23:59 
25.07. pk Fazer Reilu Cup VI Lahti 23.07. 23:59 
25.07. seura Seurakisat Lahti 22.07. 23:59 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 24.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Asikkala - 
29.07. tähti Orimattilan Tähtikisat Orimattila 26.07. 23:59 
01.08. seuracup Seuracup Iitti 30.07. 23:59 
02.08. seura Seurakisat Hartola - 
03.08. maantiej. Iitti-hölkkä Iitti 30.07. 23:59 
08.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 07.08. 23:59 
09.-10.08. pm LasY:n pm-kilpailut 9-13 v. osa 2. Orimattila 05.08. 23:59 
11.08. pk Lahden Ahkera vs. Tampereen Pyrintö -seuraottelu Lahti 08.08. 23:59 
12.08. pk Radiomäen kiekkokisa Lahti - 
12.08. seura Seurakisat Asikkala - 
15.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 14.08. 23:59 
15.08. pk Silja Line Seurakisat Iitti - 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Nastola 15.08. 23:59 
19.08. pk Asikkalan Heittocup 4/4 Asikkala 16.08. 23:59 
20.08. pk Iitti Games Iitti 16.08. 23:59 
21.08. seura Silja Line Seurakisat Nastola 20.08. 23:59 
22.08. pk Lahden Hippokisat Lahti 18.08. 23:59 
22.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 21.08. 23:59 
23.08. pk Heinola Games Heinola 20.08. 23:59 
24.08. seura Seurakisat Hartola - 
27.08. pm Sisulisä pm-ottelut osa 2 Joutsa 23.08. 23:59 
29.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 28.08. 23:59 
31.08. pk Radiomäen kiekonheittokisat Lahti 29.08. 23:59 
02.09. pk Salpausselkä XC-HALF-Maraton Lahti 28.08. 23:59 
03.09. maraton Vesijärvi puolikas Lahti - 
06.09. seura Seurakisat Heinola 04.09. 23:59 
07.09. pk Radiomäen keihäänheittokisat Lahti 05.09. 23:59 
07.09. pk Radiomäen syysseiväs Lahti 05.09. 23:59 
10.09. maraton 44. Lasse Viren hölkkä Myrskylä 06.09. 23:59 
11.09. pk Seuraottelu Orimattilan Jymy vs. Kenttäurheilijat -58 Orimattila 08.09. 23:59 
14.09. pk Radiomäen kuulantyöntökisat Lahti 12.09. 23:59 
21.09. pk Radiomäen moukarinheittokisat Lahti 19.09. 23:59 
27.09. pk Syyskisa Lahti 26.09. 23:59 
30.09. pk Syyskisa 2 Lahti 28.09. 23:59 
08.10. pk Radiomäen heitto-ottelu Lahti 05.10. 23:59 
28.-29.10. maantiej. Pajulahti Cross Country Carnival Nastola, Lahti 15.10. 23:59 
10.12. pk Nuorisohallit Lahti 06.12. 23:59 
16.12. pk Joulumarkkinajuoksu,Talvijuoksucup 2. osakilpailu Iitti, Kausala, Ravilinna veteraanitie 2 13.12. 23:59 
21.12. pk Seiväskoulun pikkujoulukisa Lahti Nastola 19.12. 23:59 
07.01. pk PersonalBest PikajuoksuCup 1/3 Lahti 03.01. 23:59 
07.01. halli Pikajuoksucup 1/3 Lahti 03.01. 23:59 
12.-14.01. halli Seiväshypyn talvikarnevaalit Lahti Nastola 08.01. 23:59 
14.01. pk PersonalBest PikajuoksuCup 2/3 Lahti 10.01. 23:59 
14.01. halli Pikajuoksucup 2/3 Lahti 10.01. 23:59 
20.01. SM Vammaisyleisurheilun avoimet SM-hallikilpailut liikunta-, näkö-, ja kehitysvammaisille sekä elinsiirron saaneille Lahti Nastola 09.01. 23:59 
04.02. pk PersonalBest PikajuoksuCup 3/3 Lahti 31.01. 23:59 
04.02. halli Pikajuoksucup 3/3 Lahti 31.01. 23:59 
11.02. halli Kansalliset hallikisat Lahti (Nastola) 07.02. 23:59 
18.02. pk Ahkeran leirikilpailu Lahti, Nastola, Pajulahti - 
13.03. seura Seurakisat Heinola 10.03. 23:59 
02.04. pm Avoimet pm-hallit ja FlyingFinns-hallitonnit Lahti (Nastola) 27.03. 23:59 
14.04. SM SM-maantiejuoksut Heinola 06.04. 23:59 
14.04. pk Kevätkirmaus Heinola, vierumäki 06.04. 23:59 
29.04. pk Lahden piirin Heittocup / Kevätheittokisat Lahti, Nastola 27.04. 23:59 
01.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 30.04. 23:59 
05.05. pk Lahden piirin heitto-cupin osakilpailu Iitti 03.05. 23:59 
07.05. seura Seurakisat Heinola 05.05. 23:59 
08.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 07.05. 23:59 
10.05. pk Päijänne-juoksu Padasjoki 06.05. 23:59 
10.05. seura Seurakisat Lahti 07.05. 23:59 
10.05. pk Fazer Reilu Cup I Lahti 07.05. 23:59 
12.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 11.05. 23:59 
15.05. seura Seurakisat Orimattila - 
15.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 14.05. 23:59 
16.05. seura Seurakisat Heinola 13.05. 23:59 
17.05. pk Keihäsolympiadin leirikisa Lahti, Pajulahti - 
17.05. pk Fazer Reilu Cup II Lahti, Nastola 14.05. 23:59 
17.05. seura Seurakisat Lahti, Nastola 14.05. 23:59 
19.05. pm LaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaat Myrskylä 15.05. 23:59 
22.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 21.05. 23:59 
23.05. pk Seiväskoulun kevätkisa Lahti, Pajulahti 21.05. 23:59 
24.05. pk Fazer Reilu Cup III Lahti 21.05. 23:59 
24.05. seura Seurakisat Lahti 21.05. 23:59 
24.05. seura Seurakisat Hartola - 
24.05. seura Seurakisat Asikkala 22.05. 23:59 
25.05. pk Silja Line Koulukisat Iitin koululaisille Iitti 22.05. 23:59 
29.05. seura Seurakisat Orimattila - 
03.06. pk Kansalliset Aikuisurheilun Nastokisat Lahti Nastola 28.05. 23:59 
04.06. seura Seurakisat Iitti 03.06. 23:59 
05.06. seura Seurakisat Orimattila - 
06.06. pm LasY:n pm-viestit 9-15 ., Lahti Lahti 01.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Asikkala 05.06. 23:59 
09.06. pm LasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osa Asikkala 05.06. 23:59 
19.06. seura Seurakisat Orimattila - 
19.06. seura Silja Line Seurakisat Iitti 18.06. 23:59 
26.06. pk Fazer Reilu Cup IV Lahti 22.06. 23:59 
26.06. seura Seurakisat Lahti 22.06. 23:59 
26.06. seura Silja Line Seurakisat Iitti 25.06. 23:59 
27.06. pk Orimattilan Jymyn nuorisokilpailut Orimattila 25.06. 23:59 
27.06. tähti Eero Lehdon muistokilpailut - Orimattilan Tähtikisat Orimattila 25.06. 23:59 
02.07. pk Avoimet aluekilpailut Joutsa 30.06. 23:59 
03.07. seura Seurakisat Orimattila - 
03.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 02.07. 23:59 
05.07. seura Seurakisat Hartola - 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Asikkala 03.07. 23:59 
07.-08.07. aa Lahti Junior Meeting Lahti 03.07. 23:59 
07.07. tähti Tähtikisat Lahti Lahti 02.07. 23:59 
10.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 09.07. 23:59 
11.07. seura Seurakisat Heinola 09.07. 23:59 
12.07. pk Fazer Reilu Cup V Lahti 09.07. 23:59 
14.07. pk Kansalliset aikuisyleisurheilukilpalut Kuhmoinen - 
17.-18.07. pm Pm-kilpailut 9-13-v. 1.osa Iitti 13.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Hartola - 
19.07. seura Silja Line Seurakisat Asikkala 17.07. 23:59 
22.07. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu Asikkala 19.07. 23:59 
23.07. pk Fazer Reilu Cup VI Lahti 20.07. 23:59 
23.07. seura Seurakisat Lahti 20.07. 23:59 
24.07. seura Seurakisat Orimattila - 
24.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 23.07. 23:59 
26.07. po Piiriottelu Lahti-Kymenlaakso-Etelä Karjala Iitti 24.07. 23:59 
31.07. seura Seurakisat Orimattila - 
01.-02.08. pm Ke-To 1.-2.8. LasY:n pm-kilpailut 9-13 v. osa 2 Lahti 27.07. 23:59 
02.08. maantiej. Iitti-hölkkä Iitti 29.07. 23:59 
05.08. seuracup Seuracup Iitti 03.08. 23:59 
09.08. pk Seiväskisa Lahti 08.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Hartola - 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Asikkala 07.08. 23:59 
10.08. pk Lahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraottelu Lahti 07.08. 23:59 
12.08. pk Elokisat Orimattila 09.08. 23:59 
14.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 13.08. 23:59 
15.08. pk Heinola Games / Lahden piirin Heittocupin osakilpailu Heinola 12.08. 23:59 
18.08. maantiej. Salpausselkä XC-HALF-Maraton Lahti - 
19.08. maraton Vesijärvi puolikas Lahti - 
21.08. pk Lahden Hippokisat Lahti 17.08. 23:59 
21.08. seura Seurakisat Orimattila - 
21.08. seura Seurakisat Orimattila - 
21.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 20.08. 23:59 
23.08. seura Seurakisat Hartola - 
25.08. pm Sisulisä PM-ottelut Joutsa 21.08. 23:59 
28.08. seura Seurakisat Orimattila - 
02.09. pk Radiomäen heitto-ottelu Lahti 30.08. 23:59 
04.09. pk Seiväskoulun syyskisa Lahti 04.09. 23:59 
09.09. maantiej. Lasse Viren hölkkä Myrskylä - 
16.09. pk 45. Herrala Hölkkä Hollola Herrala 07.09. 23:59 
19.09. pk Lahden koulukisat yläkoulut ja lukiot Lahti - 
19.09. pk Syysseiväs Lahti 18.09. 23:59 
20.09. pk Lahden koulukisat alakoulut Lahti - 
23.09. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu Asikkala 20.09. 23:59 
14.10. pk Heittoryhmän kisat Lahti, Nastola 12.10. 23:59 
26.-28.10. maantiej. Pajulahti Cross Country Carnival Nastola, Lahti 15.10. 23:59 
09.12. pk VALO INTERSPORT - hallit Lahti, Nastola, Pajulahti 05.12. 23:59Ilmoittaudu
31.12. pk Yöjuoksu Orimattila -