Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
SM-kilpailut
16.02. klo 13:00 SM-hallit
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 304 henk. (404 lajisuoritusta)
M 60m (20)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Otto AhlforsIkaalisten Urheilijat 6.74 / 6.75
Jonathan BraceEsbo IF 6.96 / 7.04
Mike ChangalaTurun Urheiluliitto 7.00 / 7.00
Tuukka HuuskolaEsbo IF 6.98 / 6.98
Viljami KaasalainenJyväskylän Kenttäurheilijat 6.94 / 6.94
Willem KajanderBorgå Akilles 6.84 / 6.99
Santeri KuusiniemiLempäälän Kisa Yleisurheilu 6.84 / 6.84
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat 6.89 / 6.89
Joona LuotonenIF Sibbo-Vargarna 6.91 / 6.91
Ilari MäkinenHelsingfors IFK 6.94 / -
Ilari ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat 6.98 / -
Ville MyllymäkiKankaanpään Seudun Leisku 6.70 / 6.83
Arttu PaananenEsbo IF 6.97 / 6.98
Eerikki PekkolaIkaalisten Urheilijat 6.87 / 6.88
Eliel PohjolainenKuopion Reipas 7.00 / 7.04
Samuel PurolaOulun Pyrintö 6.67 / 6.67
Eetu RantalaOulun Pyrintö 6.70 / 6.88
Roope SaarinenEsbo IF 6.88 / 6.89
Aleksi TuononenÄhtärin Urheilijat 6.99 / 6.99
Jesse VäyrynenJyväskylän Kenttäurheilijat 6.93 / 6.93
 
M 200m (22)
Ville AarnivalaTampereen Pyrintö21.98 / -
Erik BackHelsingfors IFK22.00 / -
Christoffer EnvallIK Falken22.56 / -
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna22.68 / 22.68
Tuukka HuuskolaEsbo IF21.76 / 21.76
Jonathan HyvärinenHelsingin Kisa-Veikot22.66 / 22.66
Filiph JohanssonGamlakarleby IF22.33 / -
Elias JradKenttäurheilijat -5822.67 / 22.67
Viljami KaasalainenJyväskylän Kenttäurheilijat22.03 / 22.03
Willem KajanderBorgå Akilles21.69 / 22.06
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot22.18 / 22.18
Oskari LehtonenNurmijärven Yleisurheilu21.66 / -
Tommi MäkinenHelsingin Kisa-Veikot22.12 / 22.12
Oskari MöröEsbo IF22.33 / -
Eerikki PekkolaIkaalisten Urheilijat21.89 / -
Eliel PohjolainenKuopion Reipas22.25 / -
Eetu RantalaOulun Pyrintö21.25 / -
Ilari RyyppöTampereen Urheilijat -3822.20 / 22.20
Roope SaarinenEsbo IF21.34 / 21.66
Aleksi TuononenÄhtärin Urheilijat21.93 / 22.35
Leo UusimäkiKenttäurheilijat -5822.92 / -
Isac WedenbergBorgå Akilles21.92 / 21.92
 
M 400m (18)
Jevgeni AleksandrovHelsingfors IFK 50.05 / 51.97
Erik BackHelsingfors IFK 48.14 / 48.14
Christoffer EnvallIK Falken 48.82 / 48.82
Filiph JohanssonGamlakarleby IF 49.07 / 49.07
Elias JradKenttäurheilijat -58 50.94 / 50.94
Jouko JuntunenTampereen Pyrintö 50.58 / -
Teemu KeronenJyväskylän Kenttäurheilijat 50.21 / 50.21
Gustav KlingstedtHelsingfors IFK 49.02 / -
Matias LinkoahoHelsingin Kisa-Veikot 49.68 / 50.68
Tommi MäkinenHelsingin Kisa-Veikot 50.36 / 50.41
Kalle RaitalaTampereen Pyrintö 50.73 / 51.24
Lauri SiltanenHelsingfors IFK 51.47 / 51.47
Markus TeijulaNaantalin Löyly 48.80 / -
Eelis UittoViipurin Urheilijat 51.48 / 51.48
Leo UusimäkiKenttäurheilijat -58 49.71 / -
Asseri VälimäkiNoormarkun Nopsa 51.61 / -
Eemeli VälimäkiNoormarkun Nopsa 50.49 / -
Niko ViljolaHelsingin Kisa-Veikot 49.91 / 49.91
 
M 800m (14)
Simon HaglundHelsingfors IFK1:52.10 / 1:52.62
Lauri HassiOriveden Ponnistus1:58.22 / -
Niklas HeikkiläKuusankosken Urheiluseura1:55.20 / 1:55.20
Antton LauntoSauvon Urheilijat1:55.53 / 1:56.79
Jaakko LehtiläHelsingfors IFK2:41.33 / -
Julius MäkinenTampereen Pyrintö1:55.38 / 1:55.38
Samu MikkonenJoensuun Kataja1:56.78 / -
Alex RauhalaVasa IS1:54.92 / 1:56.38
Joonas RinneSaarijärven Pullistus1:51.95 / 1:53.32
Markus TeijulaNaantalin Löyly1:50.27 / 1:50.27
Elias TuominenNaantalin Löyly1:55.85 / 1:55.85
Eelis UittoViipurin Urheilijat1:55.93 / 1:55.93
Niko ViljolaHelsingin Kisa-Veikot1:55.29 / 1:55.29
Joni VirkkalaGamlakarleby IF1:56.90 / 1:56.90
 
M 1500m (10)
Simon HaglundHelsingfors IFK 4:03.79 / -
Joonas HarjamäkiHelsingin Kisa-Veikot 3:57.53 / 4:01.22
Niklas HeikkiläKuusankosken Urheiluseura 3:58.14 / 3:58.14
Panu JantunenHelsingin Kisa-Veikot 3:51.57 / -
Jiri KarjalainenJoensuun Kataja 3:57.28 / -
Antton LauntoSauvon Urheilijat 3:58.63 / 3:58.63
Julius MäkinenTampereen Pyrintö 3:58.62 / 3:58.62
Samu MikkonenJoensuun Kataja - / -
Jaakko PiesanenSaarijärven Pullistus 4:10.91 / -
Joonas RinneSaarijärven Pullistus - / -
 
M 3000m (11)
Hannu GranbergLahden Ahkera 8:21.43 / 8:21.43
Joonas HarjamäkiHelsingin Kisa-Veikot 8:21.69 / 8:42.10
Wilho HautalaLahden Ahkera 8:41.27 / 8:41.27
Jiri KarjalainenJoensuun Kataja 8:38.45 / -
Ossi KekkiLahden Ahkera 8:17.50 / 8:34.12
Mika KotirantaJoensuun Kataja 8:43.76 / -
Samu MikkonenJoensuun Kataja 8:19.70 / 8:33.06
Jaakko PiesanenSaarijärven Pullistus 8:16.36 / 8:16.36
Topi RaitanenHelsingin Kisa-Veikot 8:16.14 / -
Eero SalevaHelsingin Kisa-Veikot 8:21.41 / -
Miika TenhunenNivalan Urheilijat 8:33.21 / -
 
M 60m aj (9)
Lauri ArpiainenEspoon Tapiot 8.44 / 8.44
Juuso HassiOriveden Ponnistus 8.36 / 8.51
Juha-Matti Iso-JaakkolaLauttakylän Luja 8.13 / 8.62
Otto KilpiJyväskylän Kenttäurheilijat 7.88 / -
Santeri KuusiniemiLempäälän Kisa Yleisurheilu 8.05 / 8.05
Elmo LakkaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.70 / 7.70
Ilari ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.94 / 7.94
Juuso PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.34 / 8.34
Miska SundbergJyväskylän Kenttäurheilijat 8.13 / 8.13
 
M 300m aj (13)
Jonni BlomqvistBorgå Akilles - / -
Don-Zheni EkoebveHelsingfors IFK37.45 / 38.26
Lauri EnehTampereen Urheilijat -3838.01 / 38.01
Chibunna EzeabasirimHelsingin Kisa-Veikot37.88 / 37.88
Aleksi HeimonenTampereen Urheilijat -3839.59 / -
Markus HurriLiedon Parma40.39 / 40.39
Gustav KlingstedtHelsingfors IFK37.48 / -
Tuomas LehtonenLiedon Parma37.65 / 37.65
Edward LindbergIF Sibbo-Vargarna38.96 / 39.08
Samuli RaikunenLiedon Parma40.29 / -
Kalle StylmanLiedon Parma38.92 / 38.92
Anton TallbackaHelsingfors IFK39.76 / -
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot40.25 / 40.25
 
M korkeus (9)
Samuli ErikssonSalon Vilpas2.20 / -
Mika HietaniemiEspoon Tapiot2.11 / 2.00
Jesse HuttunenSavitaipaleen Urheilijat2.10 / 2.01
Mauri KaattariHimangan Urheilijat - / -
Daniel KosonenTampereen Pyrintö2.12 / 2.12
Valtteri MattilaÄänekosken Urheilijat2.09 / 2.03
Matias MustonenLempäälän Kisa Yleisurheilu2.11 / 2.05
Casper TillanderIF Sibbo-Vargarna2.00 / 1.94
Valtteri VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut2.11 / 2.03
 
M seiväs (9)
Tommi HolttinenSomeron Esa5.55 / 5.42
Joonas JokivartioJyväskylän Kenttäurheilijat5.10 / 4.83
Santtu KoskiahoKarijoen Tappara5.25 / 5.25
Urho KujanpääTampereen Pyrintö5.56 / 5.56
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna5.00 / 4.90
Mikko PaavolaAlajärven Ankkurit5.25 / 5.00
Eetu TurakainenTurun Urheiluliitto5.35 / 5.12
Einari VälimäkiNoormarkun Nopsa5.10 / 4.96
Tomas WeckstenKarhulan Urheilijat5.55 / 5.40
 
M pituus (17)
Ville HakomäkiYlihärmän Junkkarit6.96 / 6.96
Juuso HassiOriveden Ponnistus7.28 / 6.87
Konsta KauppinenOrimattilan Jymy7.11 / 6.99
Pyry KeränenKarkkilan Pojat7.11 / 7.11
Joona KokkolaValtimon Vasama7.53 / 7.38
Topias KoukkulaKangasalan Urheilijat -687.34 / -
Simo LipsanenLappeenrannan Urheilu-Miehet7.76 / 7.62
Joona LuotonenIF Sibbo-Vargarna7.12 / 7.12
Jimi NukalaVasa IS7.21 / 7.21
Roni OllikainenHelsingin Kisa-Veikot7.69 / 7.30
Kristian PulliKaipolan Vire7.83 / -
Tuomas RouvaliJyväskylän Kenttäurheilijat7.27 / 7.27
Mikko RummukainenRistiinan Urheilijat6.88 / 6.88
Kalle SalminenJoensuun Kataja7.54 / 7.50
Antti TuomelaLaihian Luja7.23 / 6.58
Arttu TyystjärviLappeenrannan Urheilu-Miehet7.09 / 7.09
Henri VäyrynenKajaanin Kipinä7.94 / 7.94
 
M 3-loikka (11)
Aaro DavidilaLapin Lukko14.36 / -
Antti InkinenImatran Urheilijat15.06 / 14.02
Ilpo KantanenSuonenjoen Vasama15.08 / 14.56
Oliver KärkiVaasan Vasama14.15 / -
Jonatan KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat13.83 / -
Topias KoukkulaKangasalan Urheilijat -6815.95 / 15.50
Simo LipsanenLappeenrannan Urheilu-Miehet16.84 / 16.78
Veikko NugrahaEspoon Tapiot15.19 / 14.52
Daniel OfosuTurun Weikot Yleisurheilu14.94 / 14.94
Niko SimolaVammalan seudun Voima14.35 / 14.33
Arttu TyystjärviLappeenrannan Urheilu-Miehet15.54 / 15.34
 
M kuula (11)
Eero AholaPorin Yleisurheilu18.11 / -
Arttu KangasKankaanpään Seudun Leisku20.30 / -
Timo KööpikkäSeinäjoen Seudun Urheilijat19.13 / 18.80
Juha KumpulainenIisalmen Visa16.86 / 14.30
Samuli KyrönviitaIkaalisten Urheilijat18.02 / 17.70
Lauri LindqvistSiilinjärven Ponnistus15.12 / 14.77
Nico OksanenLoimaan Voima17.50 / -
Jani SantalaHimangan Urheilijat17.30 / 15.64
Tomas SöderlundIF Raseborg19.12 / 18.30
Mikko ToiviainenLoimaan Jankko17.17 / 17.17
Kasper TunkkariIF Åsarna15.73 / 15.73
 
M 5000m kävely (4)
Jerry JokinenNaantalin Löyly22:40.0hot / 22:40.0hot
Jarkko KinnunenJalasjärven Jalas19:43.3hot / 19:43.3hot
Jaakko MäättänenEspoon Tapiot21:43.9hot / 21:43.9hot
Veli-Matti PartanenLappeenrannan Urheilu-Miehet19:16.3hot / 19:16.3hot
 
N 60m (28)
Eveliina BogdanoffKuivasjärven Aura 7.84 / 7.84
Matilda BogdanoffHelsingfors IFK 7.52 / 7.52
Annika HaverinenKajaanin Kipinä 7.57 / 7.75
Milla HeiskanenIisalmen Visa 7.65 / 7.68
Merituuli JääskeläinenLappeenrannan Urheilu-Miehet 7.75 / 7.75
Jandeh JallowOulun Pyrintö 7.79 / 7.79
Jenna JokelaHelsingfors IFK 7.52 / 7.58
Jenni JokinenNakkilan Vire 7.56 / 7.78
Niina KarttunenSavonlinnan Riento 7.80 / 7.80
Saara KeskitaloEspoon Tapiot 7.60 / 7.60
Kiia KoivistoinenIisalmen Visa 7.69 / 7.69
Jenna KokkonenKajaanin Kipinä 7.78 / 7.78
Anniina KortetmaaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.36 / 7.50
Johanna KylmänenRaision Kuula 7.54 / 7.57
Hanna-Maari LatvalaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.25 / -
Linda LeveelahtiHelsingfors IFK 7.82 / 7.82
Ilona LuomaTampereen Pyrintö 7.85 / 7.85
Sanni MahonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 7.60 / 7.70
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot 7.70 / 7.70
Aino PulkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.48 / 7.53
Anna PursiainenEspoon Tapiot 7.67 / 7.67
Elisabet SalmelaVeitsiluodon Kisaveikot 7.82 / 7.82
Jasmin ShowlahHelsingfors IFK 7.43 / 7.62
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot 7.69 / 7.78
Alina StrömbergLarsmo IF 7.74 / 7.81
Aino TapioIF Sibbo-Vargarna 7.86 / 7.90
Milja ThuresonTurun Toverit 7.42 / 7.42
Sara WissIF Åland 7.74 / 7.74
 
N 200m (26)
Alisa AaltoTampereen Pyrintö25.65 / 25.65
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot24.54 / 24.54
Hertta HeikkinenJoensuun Kataja25.41 / -
Milla HeiskanenIisalmen Visa24.89 / 25.11
Merituuli JääskeläinenLappeenrannan Urheilu-Miehet25.75 / 25.75
Jenna JokelaHelsingfors IFK25.08 / 25.13
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu25.44 / 25.44
Saara KeskitaloEspoon Tapiot25.61 / -
Jenna KokkonenKajaanin Kipinä25.91 / 25.91
Anniina KortetmaaJyväskylän Kenttäurheilijat24.36 / -
Johanna KylmänenRaision Kuula25.37 / -
Maisa LaaksoIF Drott26.10 / -
Hanna-Maari LatvalaJyväskylän Kenttäurheilijat23.30 / -
Anne-Mari LehtiöKenttäurheilijat -5825.79 / -
Linda LeveelahtiHelsingfors IFK25.80 / 25.80
Eveliina MäättänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.94 / 24.96
Sanni MahonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.82 / 25.54
Jenna PihkolaLahden Ahkera25.61 / 26.16
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot25.86 / 25.86
Aino PulkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat24.13 / 24.13
Anna PursiainenEspoon Tapiot25.54 / 25.54
Ida RavaskaVeitsiluodon Kisaveikot25.62 / 25.62
Jasmin ShowlahHelsingfors IFK24.34 / -
Alina StrömbergLarsmo IF25.34 / 25.99
Aino TapioIF Sibbo-Vargarna25.15 / -
Milja ThuresonTurun Toverit24.15 / 24.15
 
N 400m (19)
Alisa AaltoTampereen Pyrintö 57.38 / 57.38
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot 57.00 / -
Sanna ErkinheimoLahden Ahkera 56.50 / -
Jemina ForssTampereen Pyrintö 58.66 / 59.81
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 55.41 / 55.41
Annika HannolaHelsingin Kisa-Veikot 58.41 / 58.41
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 58.68 / 58.68
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 58.07 / 58.07
Silja KempasJoensuun Kataja - / -
Helmi KortetmaaKannuksen Ura 60.42 / -
Sara KuivistoBorgå Akilles 56.21 / 56.50
Maisa LaaksoIF Drott 59.85 / 59.85
Wilma LassfolkIF Kraft 57.39 / -
Eveliina MäättänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 55.09 / 55.09
Ida RavaskaVeitsiluodon Kisaveikot 57.79 / 58.05
Liisa SätiläEspoon Tapiot 59.28 / 59.37
Milja ThuresonTurun Toverit 55.61 / 55.61
Nella VarjasEspoon Tapiot 60.38 / 60.78
Viola WestlingTurun Urheiluliitto 61.10 / -
 
N 800m (17)
Jemina ForssTampereen Pyrintö2:13.54 / 2:14.85
Kaisa HonkaharjuKälviän Tarmo2:14.84 / -
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat2:15.26 / -
Reetta JoronenSavonlinnan Riento2:15.74 / 2:15.74
Jonna JulinIF Nykarlebynejden2:09.40 / 2:09.40
Enni KatajalaaksoKannuksen Ura2:17.00 / -
Pinja KotinurmiLahden Ahkera2:14.75 / -
Sara KuivistoBorgå Akilles2:04.20 / 2:04.20
Moona LatvalaHelsingin Kisa-Veikot2:17.47 / 2:17.47
Lotta MäkinenJyväskylän Kenttäurheilijat2:11.68 / -
Maria Murtorinne-TaskinenKuopion Reipas2:16.36 / 2:17.12
Janette NiemiJyväskylän Kenttäurheilijat2:14.48 / 2:14.79
Venla SaariJyväskylän Kenttäurheilijat2:18.62 / -
Maija TukevaÄhtärin Urheilijat2:22.16 / 2:22.16
Erika UtriainenVeitsiluodon Kisaveikot2:17.99 / 2:17.99
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat2:10.92 / 2:14.83
Viola WestlingTurun Urheiluliitto2:17.02 / 2:17.02
 
N 1500m (11)
Nathalie BlomqvistIK Falken 4:24.62 / 4:24.62
Linnea HaralaSomeron Esa 4:42.59 / 4:42.59
Pinja KotinurmiLahden Ahkera 4:40.85 / -
Sara KuivistoBorgå Akilles 4:18.37 / 4:18.37
Moona LatvalaHelsingin Kisa-Veikot 4:44.40 / 4:44.40
Salla LaukkanenLahden Ahkera 4:43.54 / -
Janica RaumaForssan Salama 4:29.65 / -
Venla SaariJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Kaisa TyniPyhtään Yritys 4:24.49 / -
Ilona VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut 4:38.59 / -
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat 4:29.07 / 4:42.41
 
N 3000m (17)
Nathalie BlomqvistIK Falken - / -
Anna HaatajaOulun Pyrintö10:08.12 / -
Iida HaatajaPudasjärven Urheilijat 9:59.43 / -
Emma HakalaEspoon Tapiot10:40.45 / 10:40.45
Oona-Mari HakulinenJyväskylän Kenttäurheilijat10:29.38 / -
Linnea HaralaSomeron Esa10:09.26 / 10:09.26
Rita KarjalainenKuopion Reipas - / -
Moona KorkealaaksoLappeenrannan Urheilu-Miehet 9:41.57 / 9:41.57
Salla LaukkanenLahden Ahkera10:09.98 / 10:13.30
Jenni MoskariKenttäurheilijat -58 - / -
Anne-Marika PartanenKuopion Reipas10:42.29 / -
Janica RaumaForssan Salama 9:25.22 / 9:25.22
Camilla RichardssonVasa IS 9:13.44 / -
Kaisa TyniPyhtään Yritys 9:31.09 / 9:31.09
Heljä-Viivi UnkilaTurun Urheiluliitto - / -
Ilona VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut10:03.57 / 10:14.98
Amanda VirtanenTurun Urheiluliitto10:18.64 / 10:23.05
 
N 60m aj (23)
Eveliina BogdanoffKuivasjärven Aura 8.91 / 8.91
Matilda BogdanoffHelsingfors IFK 8.12 / 8.13
Julia EnarviJyväskylän Kenttäurheilijat 8.36 / 8.36
Reetta HämäläinenLahden Ahkera 8.99 / 8.99
Janette HanskiKarhulan Urheilijat 8.90 / 8.90
Hertta HeikkinenJoensuun Kataja 8.43 / 8.80
Reetta HurskeTampereen Pyrintö 7.98 / 7.98
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.75 / 8.93
Jessica KähäräMikkelin Kilpa-Veikot 8.42 / 8.42
Saara KeskitaloEspoon Tapiot 8.70 / 8.70
Saga KivekäsEspoon Tapiot 8.47 / 8.49
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 8.62 / 8.62
Nooralotta NeziriJyväskylän Kenttäurheilijat 7.97 / 8.03
Ella NisulaKuivasjärven Aura 8.77 / 8.77
Elisa OksanenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.90 / 9.00
Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot 8.74 / -
Heidi ParikkaHelsingin Kisa-Veikot 9.00 / 9.00
Marika PartinenJoensuun Kataja 8.51 / 8.51
Janette RinneHelsingin Kisa-Veikot 8.66 / 8.74
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot 8.28 / 8.42
Miia SillmanTampereen Pyrintö 8.72 / 8.72
Sonja StångKuivasjärven Aura 8.88 / 8.88
Lotta VentoTurun Urheiluliitto 8.97 / 8.97
 
N 300m aj (10)
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet41.79 / 41.79
Annika HannolaHelsingin Kisa-Veikot42.67 / 42.67
Janette HanskiKarhulan Urheilijat45.06 / 45.06
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö44.56 / 44.56
Oona HujanenHelsingin Kisa-Veikot42.27 / 42.82
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu47.73 / -
Mathilda KvistVasa IS42.45 / 42.45
Eveliina MäättänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu42.94 / -
Salla ParviainenEsbo IF43.47 / 43.47
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat44.19 / -
 
N korkeus (13)
Eleriin HaasHelsingfors IFK1.94 / 1.86
Ella JunnilaTampereen Pyrintö1.92 / 1.90
Jessica KähäräMikkelin Kilpa-Veikot1.87 / 1.80
Elina KakkoPerttelin Peikot1.88 / 1.84
Gabriela KosonenJyväskylän Kenttäurheilijat1.81 / -
Sini LälläJyväskylän Kenttäurheilijat1.84 / 1.78
Elin PajunenIF Åsarna1.80 / 1.74
Maria PeuraTervolan Terävä1.71 / 1.71
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot1.73 / 1.73
Linda SandblomHIK Friidrott1.93 / 1.80
Miia SillmanTampereen Pyrintö1.86 / 1.86
Heta TuuriLahden Ahkera1.85 / 1.79
Viivi VoutilainenTurun Urheiluliitto1.82 / 1.79
 
N seiväs (12)
Saga AnderssonEsbo IF4.42 / 4.30
Silja AnderssonEsbo IF3.80 / 3.80
Pinja KoivumäkiLauttakylän Luja3.75 / 3.72
Henriikka KönönenKuivasjärven Aura4.15 / 4.15
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara3.55 / 3.40
Minttu KoskiahoKarijoen Tappara3.95 / 3.95
Maria KytöläNurmijärven Yleisurheilu3.85 / 3.65
Essi MelenderVaasan Vasama3.80 / 3.80
Wilma MurtoSalon Vilpas4.71 / 4.51
Minna NikkanenSomeron Esa4.61 / 4.32
Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot4.15 / 4.10
Aino SiitonenHelsingin Kisa-Veikot4.30 / 3.90
 
N pituus (17)
Suvi EerikäinenJanakkalan Jana5.89 / 5.62
Saara HakanenHelsingin Kisa-Veikot6.06 / 5.92
Hertta HeikkinenJoensuun Kataja5.70 / 5.21
Saga KivekäsEspoon Tapiot5.85 / 5.18
Taika KoilahtiTurun Weikot Yleisurheilu6.45 / 6.45
Kira KytöläEsbo IF6.10 / 6.10
Anne-Mari LehtiöKenttäurheilijat -586.24 / 6.24
Nea LentoTampereen Pyrintö6.03 / 6.03
Tilda LipastiHelsingfors IFK6.01 / 5.58
Roosa MäättäläKokkolan Veikot6.13 / 6.04
Jessica MiettinenJoensuun Kataja5.73 / 5.66
Oona NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat5.84 / 5.70
Marika PartinenJoensuun Kataja6.12 / 6.04
Emma PullolaVaasan Vasama6.08 / 6.04
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat5.99 / 5.99
Sini SanaslahtiKaipolan Vire6.01 / 6.01
Miia SillmanTampereen Pyrintö6.10 / 6.10
 
N 3-loikka (16)
Saara HakanenHelsingin Kisa-Veikot13.08 / 12.76
Wilhelmiina HarjuJyväskylän Kenttäurheilijat12.07 / 12.07
Johanna HokkanenKangasniemen Kalske12.55 / 12.45
Lotta KirvesmiesMikkelin Kilpa-Veikot12.01 / 12.01
Ada KoistinenJyväskylän Kenttäurheilijat12.66 / 12.56
Elina KostiainenVihdin Viesti13.03 / 12.37
Kira KytöläEsbo IF13.05 / 13.05
Kristiina MäkeläOrimattilan Jymy14.38 / 14.38
Jessica MiettinenJoensuun Kataja12.47 / 12.47
Liisa NaskaliNokian Urheilijat12.75 / 12.27
Ella NisulaKuivasjärven Aura12.53 / 12.53
Maria PeuraTervolan Terävä12.36 / 12.36
Emma PullolaVaasan Vasama13.04 / 12.79
Laura RautiainenLahden Ahkera12.08 / 12.04
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat12.10 / 12.06
Sini SanaslahtiKaipolan Vire12.54 / 12.54
 
N kuula (11)
Suvi ArvelaVehmaan Kiisto13.41 / 12.14
Kaisu EskelinenMaaningan Mahti14.30 / 14.30
Janette HanskiKarhulan Urheilijat14.00 / 14.00
Emilia KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat13.60 / 13.60
Taija KeskinenYlistaron Kilpa-Veljet14.28 / 13.62
Kaisa KymäläinenOriveden Ponnistus16.11 / 15.85
Helena LeveelahtiVirtain Urheilijat14.68 / 14.53
Jessica MeriheinäLiljendal IK14.11 / 13.99
Vera RäsänenIitin Pyrintö - / -
Eveliina RouvaliKuopion Reipas15.28 / 14.87
Henna SallinenSavonlinnan Riento14.44 / 12.40
 
N 3000m kävely (6)
Hele HaapaniemiEspoon Tapiot13:10.9oth / 13:10.9oth
Elina HeikkinenOulun Pyrintö14:04.60ot / 14:04.60ot
Tiia KuikkaLappeenrannan Urheilu-Miehet13:42.24ot / -
Venla LaihoLaitilan Jyske14:13.56 / -
Enni NurmiEspoon Tapiot13:07.98 / -
Heta VeikkolaLapuan Virkiä15:25.20ot / -