Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Piirin myöntämä kilpailu
21.01. klo 15:00 NÅID öppna hall DM D/H, D/H19, D/H17
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 167 henk. (226 lajisuoritusta)
M 60m (17)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Jevgeni AleksandrovHelsingfors IFK 7.24 / 7.35
Heikki ChenHelsingfors IFK 7.02 / 7.02
Don-Zheni EkoebveHelsingfors IFK 7.26 / -
Victor FagerholmBorgå Akilles 7.35 / 7.35
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna 7.53 / -
Tuukka HeinonenHelsingin Tarmo 7.10 / 7.10
Mikke JaakkolaLänsi-Uudenmaan Urheilijat 7.02 / 7.10
Willem KajanderBorgå Akilles 6.84 / 6.84
Viktor KanteleBorgå Akilles 7.06 / 7.06
Niko KoskinenHelsingin Kisa-Veikot 7.45 / 7.45
Samuel KouriBorgå Akilles 7.57 / -
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna 7.69 / -
Edward LindbergIF Sibbo-Vargarna 7.37 / 7.37
Veli-Matti MannilaHelsingin Tarmo 8.16 / 8.18
Arttu PaananenHelsingin Kisa-Veikot 6.97 / 7.09
Aleksi SohlmanHelsingfors IFK 7.59 / 7.59
Vertti ViitalaHelsingfors IFK 7.16 / 7.24
 
M 400m (9)
Jevgeni AleksandrovHelsingfors IFK 50.05 / 51.76
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna - / -
Elias JradKenttäurheilijat -58 - / -
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Samuel KouriBorgå Akilles 52.27 / 52.27
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna - / -
Jaakko LintulaEspoon Tapiot - / -
Ville RyhänenEsbo IF 57.03 / 57.03
Anton TallbackaHelsingfors IFK 51.49 / -
 
M 800m (13)
Samiel FishayeLeppävaaran Sisu - / -
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet2:03.05 / 2:04.40
Ahmed IbrahimHelsingfors IFK2:01.28 / -
Eeli KorpiEsbo IF - / -
Lassi KuvaLahden Ahkera2:04.99 / 2:04.99
Antton LauntoSauvon Urheilijat1:57.51 / 1:57.52
Jari MarjomaaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Lasse MinkkinenIF Raseborg2:06.09 / 2:07.51
Ossian NewbyHelsingfors IFK2:02.07 / 2:02.07
Roope NiemiRekolan Raikas2:21.64 / 2:21.64
Tuomas PuputtiIF Raseborg1:59.29 / -
Niko PutkinenKarhulan Katajaiset2:12.47 / 2:12.47
Lauri SyvärantaLahden Ahkera2:12.54 / 2:12.54
 
M 60m aj (4)
Viktor KanteleBorgå Akilles 8.18 / 8.18
Rami KareemHelsingin Kisa-Veikot - / -
Edward LindbergIF Sibbo-Vargarna 8.96 / 8.96
Vertti ViitalaHelsingfors IFK - / -
 
M pituus (3)
Eren GürlerLeppävaaran Sisu - / -
Luukas KoskiViipurin Urheilijat6.26 / 6.23
Jaakko LintulaEspoon Tapiot6.12 / 6.12
 
M kuula (5)
Roope AuvinenSjundeå IF - / -
Tuukka HeinonenHelsingin Tarmo12.86 / 12.03
Jani SeppäläKeravan Urheilijat12.31 / 12.31
Ville SiiskonenKangasniemen Kalske15.32 / 15.32
Tomas SöderlundIF Raseborg19.12 / 18.17
 
N 60m (4)
Laura AndbergHelsingin Kisa-Veikot 7.72 / 7.86
Iida KalliomäkiEsbo IF 7.70 / 7.83
Saga KivekäsEspoon Tapiot 8.22 / -
Emelie ÖstermanHelsingfors IFK 8.27 / 8.44
 
N 400m (5)
Laura AndbergHelsingin Kisa-Veikot 58.08 / -
Katri DjerfRunners Club - / -
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu - / -
Jessica RautelinEsbo IF 56.95 / 57.83
Merituuli SaarelaEspoon Tapiot - / -
 
N 800m (14)
Rauha BuchwaldHelsingin Kisa-Veikot2:16.04 / -
Isabel FearnleyHelsingfors IFK2:58.54 / -
Katri GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:19.53 / 2:19.70
Noora HaavistoHelsingfors IFK2:48.17 / 2:48.17
Hertta HankimaaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:21.64 / 2:21.64
Laura HarjamäkiRunners Club - / -
Ronja HolopainenViipurin Urheilijat2:43.53 / -
Pinja KotinurmiLahden Ahkera2:21.78 / -
Katariina LiipoEsbo IF2:18.71 / 2:18.71
Pinja OhtonenHelsingin Kisa-Veikot2:35.31 / 2:35.31
Saga RekonenEsbo IF2:22.28 / 2:22.28
Nina SaanavuoHelsingfors IFK - / -
Armi TurtolaEsbo IF2:46.41 / -
Janette VänttinenPorvoon Urheilijat2:26.72 / 2:26.72
 
N 60m aj (3)
Marika PartinenJoensuun Kataja 8.68 / -
Jessica RautelinEsbo IF 8.81 / 8.86
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot 8.47 / 8.47
 
N pituus (5)
Saga KivekäsEspoon Tapiot5.85 / 5.60
Emelie ÖstermanHelsingfors IFK5.08 / 5.08
Marika PartinenJoensuun Kataja5.98 / -
Jessica RautelinEsbo IF5.67 / 5.67
Sara VorselmanHelsingin Kisa-Veikot6.06 / 5.67
 
N kuula (3)
Karoliina IsoahoEspoon Tapiot10.28 / 9.85
Saga KivekäsEspoon Tapiot10.81 / 10.81
Heidi ParikkaHelsingin Kisa-Veikot9.67 / 9.67
 
M19 60m (5)
Tatu HeikkinenHelsingfors IFK 7.35 / 7.50
Doong KailoHelsingfors IFK 7.75 / 7.75
Anton KoskinenHelsingin Kisa-Veikot 7.74 / 7.74
Oliver SainioHelsingfors IFK 7.78 / 7.78
Anton TallbackaHelsingfors IFK 7.33 / 7.33
 
M19 60m aj (3)
Tatu HeikkinenHelsingfors IFK - / -
Jere LiskojärviHelsingin Tarmo 8.75 / 8.75
Mark Szücs-BártfaiEspoon Tapiot - / -
 
M19 korkeus (4)
Oskar AnderssonIF Sibbo-Vargarna1.86 / 1.82
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna1.78 / 1.78
Julius KuuselaLänsi-Uudenmaan Urheilijat2.07 / 2.06
Casper TillanderIF Sibbo-Vargarna2.00 / 2.00
 
M19 kuula (2)
Vili KorhonenVantaan Salamat15.35 / 15.35
Jere LiskojärviHelsingin Tarmo12.49 / 12.49
 
N19 60m (6)
Kia HelkamaaIF Sibbo-Vargarna 8.39 / 8.39
Camilla KohlEspoon Tapiot 8.09 / 8.09
Nea KotilainenEsbo IF 8.64 / 8.64
Silja LaaksonenHelsingin Tarmo 8.02 / 8.02
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna 8.17 / 8.19
Johanna PiekkariEsbo IF 8.48 / 8.54
 
N19 400m (2)
Emma PasanenLahden Ahkera - / -
Nella VarjasEspoon Tapiot - / -
 
N19 60m aj (6)
Janette HanskiKarhulan Urheilijat - / -
Camilla KohlEspoon Tapiot - / -
Meeri ManninenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna - / -
Neea NurmiEspoon Tapiot 9.96 / 9.96
Gia ReinholmKarhulan Katajaiset 9.09 / 9.09
 
N19 pituus (14)
Edith BerdenHelsingin Kisa-Veikot5.24 / 5.24
Saara HakanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu6.06 / -
Marianna HalmetojaTapanilan Erä - / -
Janette HanskiKarhulan Urheilijat5.40 / 5.40
Nea-Nora HeiskanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5.20 / 5.20
Wilma JungarEsbo IF4.94 / -
Janna KoskelaKarhulan Katajaiset5.08 / -
Elina KujalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5.50 / 5.35
Neea NurmiEspoon Tapiot4.84 / 4.84
Sofia RantanenHelsingfors IFK4.73 / -
Gia ReinholmKarhulan Katajaiset5.92 / 5.62
Merituuli SaarelaEspoon Tapiot4.64 / -
Cecilia SinervoHelsingfors IFK4.74 / -
Nelli TalvitieHyvinkään seudun Urheilijat4.73 / 4.59
 
N19 kuula (2)
Marielle GustafssonEsbo IF - / -
Andrea ÖstermanHelsingfors IFK11.87 / 11.87
 
M17 60m (14)
Toni AppelqvistEsbo IF 7.74 / 8.01
Bienvenu BoukonoRekolan Raikas - / -
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna 7.99 / 7.99
Anton GröningIF Sibbo-Vargarna - / -
Mauno HavukorpiVihdin Viesti 7.37 / 7.46
Eero IlomäkiHelsingfors IFK 7.26 / 7.26
Matias KronlundHelsingfors IFK - / -
Abdinain MoalinHelsingfors IFK 7.92 / 7.92
Ilmari PehkonenRekolan Raikas - / -
Jonathan RoosIF Raseborg - / -
Akseli SalinHelsingfors IFK 7.54 / 7.54
Tomi SalmelaVihdin Viesti - / -
Matvei TelovHelsingfors IFK 7.56 / 7.62
Batuhan YildirimHelsingfors IFK 7.33 / 7.36
 
M17 300m (6)
Kristofer AaltonenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Bienvenu BoukonoRekolan Raikas - / -
Mauno HavukorpiVihdin Viesti38.05 / 38.05
Matias KronlundHelsingfors IFK - / -
Jonathan RoosIF Raseborg - / -
Oiva Ylä-JarkkoLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
 
M17 60m aj (6)
Ibrahim El MrabtEspoon Tapiot 8.82 / 8.82
Eero IlomäkiHelsingfors IFK 8.33 / 8.33
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK - / -
Akseli SalinHelsingfors IFK - / -
Matvei TelovHelsingfors IFK 8.92 / 8.92
Batuhan YildirimHelsingfors IFK 8.48 / 8.48
 
M17 korkeus (4)
Toni AppelqvistEsbo IF1.70 / 1.68
Ibrahim El MrabtEspoon Tapiot1.68 / 1.60
Marcus HakanpääDragsfjärds IK1.80 / 1.80
Philip NynäsIF Raseborg1.66 / 1.66
 
M17 kuula (4)
Marcus HakanpääDragsfjärds IK12.40 / 12.40
Ilmari PehkonenRekolan Raikas - / -
Elias PusaHelsingfors IFK12.72 / 12.72
Tobias SöderholmSjundeå IF13.45 / 13.45
 
N17 60m (17)
Cecilia EkBorgå Akilles 8.39 / 8.39
Wilma GrandellLänsi-Uudenmaan Urheilijat 8.74 / 9.03
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 8.17 / 8.17
Vilja KetolainenViipurin Urheilijat 8.40 / 8.40
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 7.82 / 7.82
Isha MurrayHelsingfors IFK 8.10 / 8.10
Tia PalmunenHyvinkään seudun Urheilijat 8.37 / 8.37
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK 7.95 / 7.95
Fanny RantaLänsi-Uudenmaan Urheilijat 8.97 / 8.97
Saara RantanenHyvinkään seudun Urheilijat 8.76 / 8.76
Emma RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat 8.54 / 8.54
Noora SaaristoLänsi-Uudenmaan Urheilijat 8.89 / 9.10
Jutta SeppänenEspoon Tapiot 8.26 / 8.39
Cecilia SinervoHelsingfors IFK 8.38 / 8.64
Binta SmithLänsi-Uudenmaan Urheilijat 9.03 / 9.03
Sofia TabitHelsingin Tarmo 9.08 / 9.08
Nelli TalvitieHyvinkään seudun Urheilijat 8.81 / 9.02
 
N17 300m (25)
Vilma AhvenainenHelsingfors IFK47.78 / 47.78
Laura EinamoEspoon Tapiot - / -
Cecilia EkBorgå Akilles43.54 / 43.54
Wilma GrandellLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Ira HaltiaEsbo IF - / -
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet42.94 / 42.94
Ida HenricsonBorgå Akilles43.42 / 43.42
Helmi IsometsäIF Sibbo-Vargarna42.90 / 42.90
Catarina KorkmanEsbo IF - / -
Nora Koskela-KoivistoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Linda LeveelahtiHelsingin Kisa-Veikot43.75 / 43.75
Olivia MarttilaVantaan Salamat - / -
Isha MurrayHelsingfors IFK43.89 / 43.89
Emma NyströmHelsingfors IFK47.64 / 47.64
Tia PalmunenHyvinkään seudun Urheilijat46.33 / 46.33
Inka PöyryHelsingfors IFK42.00 / 42.00
Saara RantanenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Meeri SalomaaEsbo IF44.78 / 44.78
Binta SmithLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Sofia TabitHelsingin Tarmo48.70 / 48.70
Alisa TikkanenEspoon Tapiot54.41 / -
Annika ToiviainenEsbo IF - / -
Roosa ToivonenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Jenna VakkilainenVantaan Salamat48.81 / 48.81
Vappu ValtonenEspoon Tapiot44.77 / 44.77
 
N17 60m aj (8)
Iina HolopainenHelsingfors IFK - / -
Wilma JungarEsbo IF 9.57 / 9.57
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 9.37 / 9.37
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot 9.78 / 9.78
Sofia RantanenHelsingfors IFK 9.84 / 9.84
Meeri SalomaaEsbo IF 9.47 / 9.47
Roosa ToivonenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Vappu ValtonenEspoon Tapiot 9.25 / 9.32
 
N17 3-loikka (9)
Aino AhtolaHelsingin Kisa-Veikot10.43 / 10.43
Essi ErikssonHelsingin Kisa-Veikot10.31 / 10.31
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.33 / 11.09
Lotta JoenpolviViipurin Urheilijat10.73 / 10.73
Sandra JohanssonBorgå Akilles9.17 / 9.17
Victoria LindbergIF Sibbo-Vargarna9.44 / 9.44
Hilla SaarinenEspoon Tapiot10.50 / 10.50
Sara SjöströmBorgå Akilles9.52 / 9.52
Emma WeckströmLappeenrannan Urheilu-Miehet10.14 / -
 
N17 kuula (4)
Sofia RantanenHelsingfors IFK12.53 / 12.53
Meeri SalomaaEsbo IF10.55 / 10.55
Cecilia SinervoHelsingfors IFK10.38 / 9.86
Nelli TalvitieHyvinkään seudun Urheilijat13.62 / 13.62