Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Hallikilpailu
20.01. klo 12:00 Avoimet Keski-Suomen juniorihallit
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 250 henk. (531 lajisuoritusta)
M 150m (19)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Arttu AholaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Aki HäkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Lassi HakonenPihtiputaan Tuisku - / -
Juuso HassiOriveden Ponnistus - / -
Elmo LakkaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Juho NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat18.07 / 18.07
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Kalle RaitalaKosken Kaiku - / -
Antti RaskinenKouvolan Urheilijat - / -
Tuomas RouvaliJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Luukas SaariJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Daniel SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat16.74 / 16.74
Iiro SurkkaJyväskylän Kenttäurheilijat17.49 / 17.49
Santeri TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Elmeri ValkonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Jesse VäyrynenJyväskylän Kenttäurheilijat16.77 / 16.77
Eero ViljanmaaJyväskylän Kenttäurheilijat17.80 / 17.80
 
M 300m (14)
Arttu AholaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Aki HäkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Juuso HassiOriveden Ponnistus - / -
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Kalle RaitalaKosken Kaiku38.79 / -
Antti RaskinenKouvolan Urheilijat - / -
Luukas SaariJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Daniel SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat35.39 / 35.39
Iiro SurkkaJyväskylän Kenttäurheilijat37.27 / 37.27
Santeri TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat40.23 / -
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat38.15 / 38.15
Jesse VäyrynenJyväskylän Kenttäurheilijat38.01 / 38.01
Eero ViljanmaaJyväskylän Kenttäurheilijat40.72 / 40.72
 
M 600m (4)
Lauri HassiOriveden Ponnistus - / -
Kalle RaitalaKosken Kaiku - / -
Alexi RuokamoPosion Pyrintö1:31.48 / 1:31.48
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat1:36.32 / -
 
N 150m (11)
Neea FlyktmanKaipolan Vire - / -
Johanna HokkanenKangasniemen Kalske19.40 / -
Jessica KähäräMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Lilli KärkkäinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Laura KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat26.50 / -
Johanna KulmalaJyväskylän Kenttäurheilijat24.72 / -
Vilma LehtorantaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Carla LiukkonenEspoon Tapiot22.63 / -
Niina PiiroinenMikkelin Kilpa-Veikot23.18 / -
Janina SaarelaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Siiri SaloJyväskylän Kenttäurheilijat24.42 / -
 
N 600m (6)
Heidi HaapamäkiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat1:35.97 / 1:35.97
Janina JahkolaJyväskylän Kenttäurheilijat1:40.39 / 1:42.99
Milja LahtinenSuolahden Urho - / -
Siiri MöllerSuolahden Urho - / -
Veera PeräläSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
 
P15 200m (7)
Juho KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat29.07 / 29.07
Pyry LahtinenJyväskylän Kenttäurheilijat30.93 / 30.93
Atte LeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Valtteri LoukoLapuan Virkiä26.03 / 26.03
Tommi SaarinenAlavuden Urheilijat - / -
Miska SaartoalaJyväskylän Kenttäurheilijat29.79 / 29.79
Teppo TuuriLapuan Virkiä29.89 / 29.89
 
P15 60m aj (4)
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Valtteri LoukoLapuan Virkiä 8.94 / 9.13
Juho VirkajärviKaipolan Vire - / -
Santeri YliseläLapuan Virkiä 9.93 / 11.21
 
P15 seiväs (1)
Miska SaartoalaJyväskylän Kenttäurheilijat2.40 / 2.40
 
P15 pituus (3)
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Miska SaartoalaJyväskylän Kenttäurheilijat4.54 / 4.54
Santeri YliseläLapuan Virkiä4.61 / -
 
P15 kuula (4)
Lauri HirveläJämsänkosken Ilves10.90 / 10.90
Henrik KiviniemiTampereen Pyrintö10.18 / 9.31
Atte LeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Paavo PuroSuolahden Urho - / -
 
T15 200m (19)
Iiris AlakärppäLahden Ahkera29.90 / 29.90
Elli HuovinenJyväskylän Kenttäurheilijat29.21 / 29.21
Eevi ImmonenMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Vilma JukkolaLohtajan Veikot - / -
Piia KalliomäkiÄänekosken Urheilijat31.42 / -
Jenni KiminkinenJyväskylän Kenttäurheilijat28.80 / 28.80
Nora Koskela-KoivistoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu28.96 / 29.33
Petra KoskinenJyväskylän Kenttäurheilijat30.37 / 30.37
Netta LeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Aada MäättäläToholammin Urheilijat27.99 / 27.99
Tessa MoisioKaipolan Vire28.82 / 28.82
Elena Ohra-AhoÄhtärin Urheilijat - / -
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat28.95 / 28.95
Mimmi SihvonenJyväskylän Kenttäurheilijat30.31 / 30.31
Mimosa TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat30.97 / 30.97
Alisa TikkanenEspoon Tapiot27.86 / 28.57
Lilli VarilaJyväskylän Kenttäurheilijat31.22 / 31.22
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat28.69 / 28.69
Vera VertanenJyväskylän Kenttäurheilijat30.53 / 30.53
 
T15 60m aj (12)
Heljä HalonenMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Emmi HietanenRiihimäen Kisko10.25 / 10.25
Eevi ImmonenMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Vilma JukkolaLohtajan Veikot - / -
Nora Koskela-KoivistoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.09 / 10.09
Carla LiukkonenEspoon Tapiot 9.16 / 9.16
Johanna NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat10.56 / 10.56
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Mimosa TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Alisa TikkanenEspoon Tapiot 9.68 / 9.68
Vera VertanenJyväskylän Kenttäurheilijat11.40 / 11.40
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä - / -
 
T15 seiväs (5)
Petra KoskinenJyväskylän Kenttäurheilijat1.90 / 1.90
Nanna LeivonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat2.41 / 2.35
Vera VertanenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat2.80 / 2.80
 
T15 pituus (17)
Heljä HalonenMikkelin Kilpa-Veikot3.47 / -
Elli HuovinenJyväskylän Kenttäurheilijat4.12 / 4.11
Eevi ImmonenMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Piia KalliomäkiÄänekosken Urheilijat - / -
Petra KoskinenJyväskylän Kenttäurheilijat4.16 / 4.16
Veera KoskinenLahden Ahkera4.35 / 4.35
Netta LeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Johanna NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat4.25 / 4.25
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat3.54 / 3.46
Beda SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat4.69 / 4.69
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat4.79 / 4.79
Mimmi SihvonenJyväskylän Kenttäurheilijat4.08 / 4.08
Mimosa TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat4.34 / 4.34
Alisa TikkanenEspoon Tapiot5.13 / 4.69
Lilli VarilaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat4.29 / 4.29
 
T15 kuula (10)
Emmi HietanenRiihimäen Kisko10.58 / 10.58
Nora Koskela-KoivistoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Veera KoskinenLahden Ahkera10.50 / 10.50
Netta LeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat9.05 / 9.05
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat8.27 / 8.27
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat7.01 / 7.01
Viivi RaatikainenÄänekosken Urheilijat11.78 / 11.78
Kerttu SaksalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Siiri TossavainenJyväskylän Kenttäurheilijat7.95 / 7.95
Vera VertanenJyväskylän Kenttäurheilijat9.44 / 9.44
 
P14 60m (4)
Pyry LahtinenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.58 / 8.58
Atte LeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.62 / 8.62
Miska SaartoalaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.75 / 8.75
Teppo TuuriLapuan Virkiä 8.77 / 8.77
 
P14 1000m (4)
Pyry LahtinenJyväskylän Kenttäurheilijat3:20.11 / 3:20.11
Kristian MorenoPylkönmäen Yrittävä4:30.3h / 4:30.3h
Aapo ViherlehtoJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Juho VirkajärviKaipolan Vire3:26.17 / 3:26.17
 
P14 korkeus (2)
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat1.58 / 1.58
Miska SaartoalaJyväskylän Kenttäurheilijat1.40 / 1.40
 
P14 3-loikka (1)
Akseli VarsalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
T14 60m (19)
Amanda AsikainenMikkelin Kilpa-Veikot 9.00 / 9.11
Olivia AsikainenKaipolan Vire 8.79 / -
Alicia BjörkvikIK Falken 8.58 / 8.58
Elli HuovinenJyväskylän Kenttäurheilijat 9.02 / 9.02
Anna InkiläinenKaipolan Vire - / -
Jenni KiminkinenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.86 / 8.86
Aure KuosmanenSuolahden Urho - / -
Helmiina KynnäsSaarijärven Pullistus 9.12 / 9.12
Nanna LeivonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Aada MäättäläToholammin Urheilijat 8.49 / 8.49
Emilia MalinenPylkönmäen Yrittävä 9.55 / 9.55
Elena Ohra-AhoÄhtärin Urheilijat 8.78 / 8.78
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat 9.69 / 9.69
Kerttu SaksalaJyväskylän Kenttäurheilijat10.04 / -
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.31 / 8.31
Mimmi SihvonenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.95 / 8.95
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.64 / 8.64
Enni ViljanmaaJyväskylän Kenttäurheilijat 9.80 / 9.80
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä 8.29 / 8.48
 
T14 1000m (5)
Emmi HietanenRiihimäen Kisko3:24.02 / 3:24.02
Jenni KiminkinenJyväskylän Kenttäurheilijat3:20.86 / 3:20.86
Aure KuosmanenSuolahden Urho - / -
Anni TakamaaLapuan Virkiä3:36.77 / 3:43.0h
Heta VirkajärviKaipolan Vire - / 3:35.78
 
T14 korkeus (7)
Viivi KupiainenHartolan Voima1.50 / 1.50
Helmiina KynnäsSaarijärven Pullistus1.49 / 1.49
Vilja LiimatainenSuolahden Urho - / -
Inka NahkalaSuolahden Urho1.15 / 1.15
Sofia NiemiHaminan Ponteva1.25 / 1.25
Elena Ohra-AhoÄhtärin Urheilijat1.40 / 1.39
Riikka SorriPylkönmäen Yrittävä1.45 / 1.45
 
T14 3-loikka (13)
Olivia AsikainenKaipolan Vire9.51 / -
Alicia BjörkvikIK Falken8.45 / -
Elli HuovinenJyväskylän Kenttäurheilijat9.72 / 9.43
Anna InkiläinenKaipolan Vire - / -
Janika JokinenTampereen Urheilijat -3810.32 / 10.32
Nanna LeivonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Riina PalonenViitasaaren Viesti9.62 / 9.62
Vilma RiuttaJyväskylän Kenttäurheilijat8.18 / 8.18
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat10.33 / 10.25
Mimmi SihvonenJyväskylän Kenttäurheilijat9.41 / 9.28
Anni TakamaaLapuan Virkiä - / -
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat9.54 / 9.14
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä10.09 / 9.16
 
P13 200m (3)
Julius HirveläLapuan Virkiä - / -
Luukas KyrönlahtiJyväskylän Kenttäurheilijat31.75 / 31.75
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat28.73 / 28.73
 
P13 60m aj (3)
Julius HirveläLapuan Virkiä10.24 / 10.77
Luukas KyrönlahtiJyväskylän Kenttäurheilijat10.62 / 11.70
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat 9.59 / 10.06
 
P13 seiväs (2)
Eelis HynninenHartolan Voima1.80 / 1.80
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat2.40 / 2.40
 
P13 pituus (4)
Julius HirveläLapuan Virkiä4.43 / 4.43
Oliver KoskinenJyväskylän Kenttäurheilijat3.76 / 3.76
Luukas KyrönlahtiJyväskylän Kenttäurheilijat3.71 / 3.71
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat4.37 / 4.37
 
P13 kuula (3)
Leo-Matti HeinänenSuolahden Urho - / -
Lenni LindholmJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Paavo PuroSuolahden Urho - / -
 
T13 200m (19)
Anni HalinenSuolahden Urho - / -
Justine HämäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat32.59 / 32.59
Emmiina HiltunenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Vilma HonkonenSuolahden Urho - / -
Netta KallioPylkönmäen Yrittävä31.00 / 31.00
Milla KangasOulun Pyrintö32.50 / 32.50
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat28.56 / 28.56
Saga KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat31.57 / 31.57
Seliina Kuoppa-AhoAlajärven Ankkurit - / -
Nea LainePylkönmäen Yrittävä33.13 / 33.13
Viivi LoukoLapuan Virkiä30.99 / 30.99
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti - / -
Iida PajunenJyväskylän Kenttäurheilijat30.81 / 30.81
Noora SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Jenni SormunenIkaalisten Urheilijat30.48 / 30.48
Mea SorriSuolahden Urho - / -
Jenna TuomaalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti29.41 / 29.41
Heta VirkajärviKaipolan Vire - / -
 
T13 60m aj (10)
Justine HämäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Vilma HonkonenSuolahden Urho - / -
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat11.40 / 11.40
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat10.21 / 10.51
Saga KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat11.78 / 11.80
Viivi LoukoLapuan Virkiä10.94 / 10.94
Iida PajunenJyväskylän Kenttäurheilijat10.93 / 10.93
Peppi PerkiöSaarijärven Pullistus - / -
Noora SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat11.42 / 11.42
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti10.33 / 10.33
 
T13 seiväs (6)
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat2.71 / 2.63
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat2.10 / 2.10
Viivi KupiainenHartolan Voima2.85 / 2.80
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot - / -
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat2.20 / 2.20
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti1.90 / 1.90
 
T13 pituus (18)
Justine HämäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat3.54 / 3.54
Emmiina HiltunenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Vilma HonkonenSuolahden Urho3.83 / 3.83
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat4.56 / 4.06
Netta KallioPylkönmäen Yrittävä4.13 / 4.13
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat4.54 / 4.54
Saga KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat4.34 / 4.34
Christine KuusistoJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat3.64 / 3.64
Sofia MorenoPylkönmäen Yrittävä3.86 / 3.86
Senni Ohra-AhoKangasniemen Kalske - / -
Iida PajunenJyväskylän Kenttäurheilijat4.18 / 4.18
Sanni PitkänenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Jonna RomoKangasniemen Kalske - / -
Noora SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat3.60 / 3.60
Jenni SormunenIkaalisten Urheilijat4.82 / 4.01
Jenna TuomaalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Heta VirkajärviKaipolan Vire - / -
 
T13 kuula (11)
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat10.33 / 10.33
Ria KangasluomaLapuan Virkiä - / -
Saga KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat8.23 / 8.23
Nea LainePylkönmäen Yrittävä8.07 / 8.07
Viivi LoukoLapuan Virkiä10.47 / 10.31
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat9.39 / 9.39
Senja NorontausSuolahden Urho - / -
Iida PajunenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Sanni PitkänenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Anja SavolainenÄänekosken Urheilijat7.27 / 7.27
Malva TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
T13 1000m kävely (3)
Vilja LiimatainenSuolahden Urho - / -
Malva TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat6:59.77 / 6:59.77
Vilma-Riina ValkolaSaarijärven Pullistus - / -
 
P12 60m (6)
Elmo JukkolaLohtajan Veikot 9.18 / 9.18
Oliver KoskinenJyväskylän Kenttäurheilijat 9.38 / 9.38
Alex LaitamäkiLapuan Virkiä11.03 / 11.03
Benedict SeppäläJoutsan Pommi - / -
Juuso TiihonenKangasniemen Kalske 9.25 / 9.25
Konsta VuorelaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
P12 1000m (7)
Eelis HynninenHartolan Voima3:58.20 / 3:58.20
Elmo JukkolaLohtajan Veikot - / -
Lauri LakanenJyväskylän Kenttäurheilijat3:49.83 / 3:49.83
Tommi SivillJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Ville ViitakoskiMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Aapo VirkajärviKaipolan Vire - / -
Konsta VuorelaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
P12 korkeus (3)
Eelis HynninenHartolan Voima1.17 / 1.17
Aaro KarhuLapuan Virkiä1.22 / 1.22
Oliver KoskinenJyväskylän Kenttäurheilijat1.35 / 1.35
 
P12 3-loikka (2)
Elmo JukkolaLohtajan Veikot - / -
Oliver KoskinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
P12 junnukeihäs (6)
Aaro KarhuLapuan Virkiä - / -
Aleksi KinnunenSuolahden Urho - / -
Alex LaitamäkiLapuan Virkiä - / -
Olli MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Benedict SeppäläJoutsan Pommi - / -
Kalle TossavainenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
T12 60m (22)
Fiona FlinkJoutsan Pommi10.08 / 10.09
Kiia HämäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Milla KangasOulun Pyrintö 9.02 / 9.31
Aljona KaramzinaJyväskylän Kenttäurheilijat 9.62 / 9.62
Siiri KihlmanJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Seliina Kuoppa-AhoAlajärven Ankkurit - / -
Christine KuusistoJyväskylän Kenttäurheilijat 9.77 / 9.77
Oona MoisioTampereen Pyrintö 9.74 / 9.82
Sofia MorenoPylkönmäen Yrittävä 9.44 / 9.44
Senni Ohra-AhoKangasniemen Kalske 9.28 / 9.66
Iida PenttiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Lotta PerkiöSaarijärven Pullistus10.42 / 10.42
Tilda PimiäSaarijärven Pullistus - / -
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö 9.04 / 9.29
Kerttu RantakangasKaipolan Vire - / -
Veera ReponenJoutsan Pommi 9.03 / 9.33
Jonna RomoKangasniemen Kalske 9.55 / 9.55
Ella SaalastiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Pihla TiihonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Eveliina TurpeinenÄänekosken Urheilijat - / -
Emmi VäänänenÄhtärin Urheilijat - / -
Eevi YlitaloJyväskylän Kenttäurheilijat 9.53 / 9.53
 
T12 1000m (5)
Christine KuusistoJyväskylän Kenttäurheilijat3:37.76 / 3:37.76
Sofia MorenoPylkönmäen Yrittävä3:41.33 / 3:41.33
Mirva NäykkiLapuan Virkiä3:44.20 / 4:07.0h
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö3:43.05 / 3:43.05
Emma RatiaKaipolan Vire - / 4:18.75
 
T12 korkeus (8)
Pirkko JärvikyläJyväskylän Kenttäurheilijat1.30 / 1.30
Minttu JärvinenKeuruun Kisailijat1.20 / 1.20
Aljona KaramzinaJyväskylän Kenttäurheilijat1.28 / 1.28
Lotta PerkiöSaarijärven Pullistus1.25 / 1.25
Jonna RomoKangasniemen Kalske1.35 / 1.35
Ella SaalastiJyväskylän Kenttäurheilijat1.33 / 1.33
Pihla TiihonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Emmi VäänänenÄhtärin Urheilijat - / -
 
T12 3-loikka (12)
Pirkko JärvikyläJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Minttu JärvinenKeuruun Kisailijat - / -
Milla KangasOulun Pyrintö8.30 / 8.30
Aljona KaramzinaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Oona MoisioTampereen Pyrintö - / -
Selma MöllerSuolahden Urho - / -
Iida PenttiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Kerttu RantakangasKaipolan Vire - / -
Ella SaalastiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Pihla TiihonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Melina VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Eevi YlitaloJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
T12 junnukeihäs (7)
Pirkko JärvikyläJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Selma MöllerSuolahden Urho - / -
Senja NorontausSuolahden Urho - / -
Ylinen SohviAlavuden Urheilijat - / -
Fanny TairaKurikan Ryhti - / -
Malva TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Neea ViitaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
P11 150m (10)
Matti LaihoJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Lauri LakanenJyväskylän Kenttäurheilijat26.97 / -
Max LaurinmaaJyväskylän Kenttäurheilijat24.66 / 24.66
Eemil SaariJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Tommi SivillJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Elias TiihonenJyväskylän Kenttäurheilijat25.19 / 25.19
Juho TonteriMikkelin Kilpa-Veikot24.45 / 24.45
Ville ViitakoskiMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Aapo VirkajärviKaipolan Vire - / -
Konsta VuorelaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
P11 60m aj (3)
Hannes BottasJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Lauri LakanenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Max LaurinmaaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
P11 pituus (13)
Hannes BottasJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Juho HyppönenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Aaro KämäräinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Aleksi KinnunenSuolahden Urho - / -
Matti LaihoJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Lauri LakanenJyväskylän Kenttäurheilijat3.29 / -
Max LaurinmaaJyväskylän Kenttäurheilijat3.71 / 3.71
Benedict SeppäläJoutsan Pommi - / -
Tommi SivillJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Elias TiihonenJyväskylän Kenttäurheilijat3.20 / 3.20
Joona ViitalaPetäjäveden Petäjäiset - / -
Aapo VirkajärviKaipolan Vire - / -
Konsta VuorelaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
P11 kuula (5)
Juho HyppönenJyväskylän Kenttäurheilijat7.32 / 7.32
Aleksi KinnunenSuolahden Urho - / -
Matti LaihoJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Olli MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat5.20 / 5.20
Benedict SeppäläJoutsan Pommi - / -
 
P11 1000m kävely (1)
Olli MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat8:04.73 / 8:04.73
 
T11 150m (11)
Pinja HeinoJyväskylän Kenttäurheilijat26.96 / 26.96
Linnea HirveläLapuan Virkiä23.83 / 23.83
Iida KoljonenKaipolan Vire25.33 / -
Nea KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat23.35 / 23.35
Pihla LähteeläSuolahden Urho - / -
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit - / -
Mianna LiimatainenSaarijärven Pullistus - / -
Hilla SaviojaJyväskylän Kenttäurheilijat24.79 / 24.79
Menna TurpeinenPihtiputaan Tuisku27.00 / -
Melina VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat25.28 / 25.28
Sara VuorelaAlajärven Ankkurit - / -
 
T11 60m aj (11)
Nelli FlyktmanKaipolan Vire11.61 / 11.61
Senni HaapakoskiSaarijärven Pullistus - / -
Pinja HeinoJyväskylän Kenttäurheilijat12.89 / 12.89
Linnea HirveläLapuan Virkiä10.70 / 10.70
Iida KoljonenKaipolan Vire - / -
Nea KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit11.55 / 11.55
Hilla SaviojaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Ylinen SohviAlavuden Urheilijat11.83 / 12.13
Melina VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Sara VuorelaAlajärven Ankkurit11.15 / 11.15
 
T11 pituus (15)
Senni HaapakoskiSaarijärven Pullistus3.38 / 3.38
Venny HalmesmäkiLapuan Virkiä - / -
Pinja HeinoJyväskylän Kenttäurheilijat3.17 / 3.17
Linnea HirveläLapuan Virkiä4.17 / 4.03
Venla HonkonenSuolahden Urho3.49 / 3.49
Heta JärvinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Iida KoljonenKaipolan Vire3.23 / -
Nea KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat4.24 / 3.89
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit3.44 / 3.44
Annika LiekkinenSuolahden Urho - / -
Mianna LiimatainenSaarijärven Pullistus2.94 / 2.94
Emma RatiaKaipolan Vire3.13 / 3.13
Iitu RiekkinenJyväskylän Kenttäurheilijat2.84 / -
Hilla SaviojaJyväskylän Kenttäurheilijat3.27 / 3.27
Sara VuorelaAlajärven Ankkurit - / -
 
T11 kuula (10)
Pinja HeinoJyväskylän Kenttäurheilijat5.71 / 5.71
Eeva HolvialaJyväskylän Kenttäurheilijat6.69 / 6.69
Venla HonkonenSuolahden Urho5.73 / 5.73
Ria KangasluomaLapuan Virkiä - / -
Iida KoljonenKaipolan Vire5.37 / 5.37
Nea KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat6.51 / 6.51
Pihla LähteeläSuolahden Urho - / -
Iitu RiekkinenJyväskylän Kenttäurheilijat5.86 / 5.86
Ylinen SohviAlavuden Urheilijat7.39 / 7.39
Neea ViitaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat6.09 / 6.09
 
T11 1000m kävely (3)
Maija HarjuJanakkalan Jana6:38.1hot / 6:38.1hot
Emma HiironenPihtiputaan Tuisku7:46.59 / 7:46.59
Eleonora LevaniemiKaipolan Vire - / -
 
P10 60m (6)
Ville KankainenÄänekosken Urheilijat - / -
Daniel PollariJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Eemil SaariJyväskylän Kenttäurheilijat10.00 / 10.00
Juho TonteriMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Verne TorikkaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Joona ViitalaPetäjäveden Petäjäiset - / -
 
P10 1000m (2)
Eemil SaariJyväskylän Kenttäurheilijat3:58.47 / -
Verne TorikkaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
P10 korkeus (2)
Ville KankainenÄänekosken Urheilijat1.08 / 1.08
Eemil SaariJyväskylän Kenttäurheilijat1.24 / 1.24
 
P10 3-loikka (1)
Ville KankainenÄänekosken Urheilijat - / -
 
P10 junnukeihäs (2)
Ville KankainenÄänekosken Urheilijat - / -
Daniel PollariJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
T10 60m (15)
Eeva AlonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Aada ArpiainenÄänekosken Urheilijat - / -
Nelli FlyktmanKaipolan Vire 9.69 / 9.69
Aino KinnunenSuolahden Urho - / -
Janika LångsjöLapuan Virkiä10.74 / 10.74
Annika LiekkinenSuolahden Urho - / -
Enni MakkonenÄänekosken Urheilijat - / -
Sinja Ohra-AhoKangasniemen Kalske - / -
Erika ParkkonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Olivia PuranenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Sofia SauvalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Essi SuniJyväskylän Kenttäurheilijat 9.67 / 9.67
Alisa TakamaaLapuan Virkiä10.72 / 10.72
Aino-Maria ValkolaSaarijärven Pullistus - / -
Hilkka WuethrichJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
T10 1000m (7)
Eeva AlonenJyväskylän Kenttäurheilijat4:28.25 / 4:28.25
Aino KinnunenSuolahden Urho - / -
Janika LångsjöLapuan Virkiä - / -
Eleonora LevaniemiKaipolan Vire4:14.93 / 4:14.93
Erika ParkkonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Olivia PuranenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Aino-Maria ValkolaSaarijärven Pullistus - / -
 
T10 korkeus (6)
Janika LångsjöLapuan Virkiä1.10 / 1.10
Eleonora LevaniemiKaipolan Vire1.11 / 1.11
Enni MakkonenÄänekosken Urheilijat0.95 / 0.95
Olivia PuranenJyväskylän Kenttäurheilijat1.10 / 1.10
Essi SuniJyväskylän Kenttäurheilijat0.95 / 0.90
Alisa TakamaaLapuan Virkiä1.19 / 1.19
 
T10 3-loikka (9)
Eeva AlonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Aada ArpiainenÄänekosken Urheilijat - / -
Nelli FlyktmanKaipolan Vire - / -
Enni MakkonenÄänekosken Urheilijat - / -
Olivia PuranenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Sofia SauvalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Essi SuniJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Alisa TakamaaLapuan Virkiä - / -
Aino-Maria ValkolaSaarijärven Pullistus - / -
 
T10 junnukeihäs (8)
Eeva AlonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Aino KinnunenSuolahden Urho - / -
Eleonora LevaniemiKaipolan Vire - / -
Enni MakkonenÄänekosken Urheilijat - / -
Erika ParkkonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Olivia PuranenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Essi SuniJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Alisa TakamaaLapuan Virkiä - / -
 
P9 150m (5)
Veikko AlonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Roni HynninenHartolan Voima35.09 / 35.09
Joonatan KulmalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Joel LaurinmaaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Iivari TiihonenKangasniemen Kalske - / -
 
P9 pituus (8)
Veikko AlonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Roni HynninenHartolan Voima2.15 / 2.15
Joonatan KulmalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Joel LaurinmaaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Åke PimiäSaarijärven Pullistus - / -
Samu RatiaKaipolan Vire - / -
Iivari TiihonenKangasniemen Kalske2.35 / 2.35
Valtteri ValkolaSaarijärven Pullistus - / -
 
P9 kuula (3)
Veikko AlonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Joel LaurinmaaJyväskylän Kenttäurheilijat4.71 / 4.71
Jimi RomoKangasniemen Kalske - / -
 
T9 150m (7)
Pihla HyyppäJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Elli KärkkäinenJyväskylän Kenttäurheilijat28.44 / 28.44
Noora MoisioTampereen Pyrintö - / -
Enni MustapartaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Ella RoimelaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Sanni SippolaLapuan Virkiä - / -
Peppi SoiluahoÄänekosken Urheilijat - / -
 
T9 pituus (6)
Pihla HyyppäJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Elli KärkkäinenJyväskylän Kenttäurheilijat2.92 / 2.92
Petra LähteeläSuolahden Urho - / -
Enni MustapartaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Ella RoimelaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Peppi SoiluahoÄänekosken Urheilijat - / -
 
T9 kuula (4)
Pihla HyyppäJyväskylän Kenttäurheilijat4.64 / 4.64
Petra LähteeläSuolahden Urho - / -
Enni MustapartaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Peppi SoiluahoÄänekosken Urheilijat - / -
 
M30 150m (3)
Jukka MononenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Ari RuutiJyväskylän Kenttäurheilijat20.49 / -
Erik StrömbergHelsingin Kisa-Veikot - / -
 
M30 seiväs (2)
Jukka JärvenpääJyväskylän Kenttäurheilijat3.20 / 3.00
Tero MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat2.90 / 2.90
 
N30 150m (2)
Marja KankainenÄänekosken Urheilijat - / -
Tiina LaitinenÄänekosken Urheilijat - / -