Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Kansalliset
22.06. klo 13:00 52. Keuruun Juhannuskisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 200 henk. (293 lajisuoritusta)
M 100m (6)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Viljami HietaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat11.11 / -
Ville HyttinenKuopion Reipas11.21 / 11.21
Juho KaihlajärviJyväskylän Kenttäurheilijat10.79 / -
Joona KiviahoÄhtärin Urheilijat11.61 / 11.61
Miika MäkinenRiihimäen Kisko11.18 / -
Antti MäntyläJyväskylän Kenttäurheilijat12.09 / -
 
M 800m (23)
Kristian BackmanImatran Urheilijat1:57.02 / 1:57.02
Lauri HassiOriveden Ponnistus1:54.02 / 1:57.89
Wäinö HautalaLahden Ahkera2:11.35 / 2:11.35
Walte HautalaLahden Ahkera2:05.51 / 2:06.17
Wilho HautalaLahden Ahkera1:56.34 / -
Vili HolopainenJoensuun Kataja1:57.94 / -
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö2:10.75 / 2:10.75
Janne KanervaLahden Ahkera1:56.14 / 1:56.72
Aleksi KiveläLempäälän Kisa Yleisurheilu1:57.80 / 1:58.16
Väinö KlemolaKuopion Reipas1:54.07 / -
Eino KönönenJoensuun Kataja2:03.86 / 2:03.86
Valtteri KonttinenJyväskylän Kenttäurheilijat2:10.34 / 2:10.34
Mika KotirantaJoensuun Kataja2:05.79 / -
Kalle LahtinenTampereen Pyrintö2:07.60 / 2:07.60
Teemu PeltolaLängelmäen Urheilijat2:02.12 / -
Sami PetäjäjärviSavonlinnan Riento2:00.84 / 2:01.36
Juho PirskanenKuopion Reipas1:54.66 / -
Eetu PöyryTampereen Pyrintö1:56.94 / -
Jussi RaittinenKurikan Ryhti1:52.08 / -
Mikko RaittinenKurikan Ryhti1:51.99 / -
Dennis RehnströmJyväskylän Kenttäurheilijat1:55.38 / -
Alexi RuokamoPosion Pyrintö2:00.81 / 2:01.29
Eero SalevaHelsingin Kisa-Veikot1:56.34 / -
 
M 3000m (8)
Markus HämäläinenHaminan Ponteva 8:47.85 / -
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 9:00.67 / -
Panu JantunenHelsingin Kisa-Veikot 8:20.68 / -
Jiri KarjalainenJoensuun Kataja 8:34.48 / -
Jonathan KilpeläJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Jesse LaukkarinenHelsingin Kisa-Veikot 8:32.53 / -
Matias MeriläinenNurmijärven Yleisurheilu 9:01.31 / -
Markus RajamäkiElimäen Vauhti 9:46.74 / -
 
M korkeus (1)
Valtteri VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut2.11 / 2.11
 
M pituus (10)
Ville HakomäkiYlihärmän Junkkarit7.22 / 6.95
Lasse HämelahtiLängelmäen Urheilijat6.94 / 6.41
Jarmo KalevaTeuvan Rivakka7.31 / 6.80
Joona KokkolaValtimon Vasama7.60 / 7.15
Joona LuotonenIF Sibbo-Vargarna7.06 / 7.06
Miika MäkinenRiihimäen Kisko7.32 / 6.90
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat5.77 / -
Tuomas RouvaliJyväskylän Kenttäurheilijat7.37 / 7.12
Julius ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat7.10 / -
Antti TuomelaLaihian Luja7.18 / 7.12
 
M kuula (2)
Matti KahilainenPihtiputaan Tuisku15.83 / 15.39
Samuli KyrönviitaIkaalisten Urheilijat17.28 / 17.24
 
M kiekko (9)
Sami AartolahtiLahden Ahkera56.56 / 50.71
Kalle KiviojaNokian Urheilijat50.22 / 47.45
Ville KiviojaNokian Urheilijat58.43 / 54.30
Veikko LaitinenKeuruun Kisailijat52.61 / 49.71
Timo MustikkamaaTampereen Pyrintö32.52 / -
Petteri PeitsoSeinäjoen Seudun Urheilijat40.45 / 34.50
Teemu PoikolainenJoensuun Kataja54.85 / -
Mika RuhtinasJyväskylän Kenttäurheilijat47.26 / 43.65
Juuso SillanpääJyväskylän Kenttäurheilijat55.12 / 51.85
 
M keihäs (4)
Robert HeinonenJämsänkosken Ilves65.58 / -
Joonas OksanenTampereen Pyrintö68.31 / 61.81
Lassi SaarinenKeuruun Kisailijat72.70 / 71.27
Eetu VanhamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat77.77 / -
 
N 100m (10)
Matilda BogdanoffHelsingfors IFK12.03 / -
Anniina HaapalaJoutsan Pommi13.26 / 13.46
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.78 / 13.18
Janina JaatinenJyväskylän Kenttäurheilijat13.87 / 13.87
Laura LundbergVarkauden Kenttä-Veikot13.96 / 14.15
Nina MutanenJoensuun Kataja12.85 / 12.85
Neea PuskalaÄhtärin Urheilijat12.69 / 13.01
Hanna SiiskonenJoensuun Kataja12.79 / 13.52
Sini ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat12.48 / 12.70
Aino ViljanmaaJyväskylän Kenttäurheilijat13.48 / 13.56
 
N 800m (22)
Mari BergdahlKälviän Tarmo2:28.73 / -
Hanna FrostdahlIF Drott2:16.79 / 2:19.23
Heidi HaapamäkiJyväskylän Kenttäurheilijat2:27.65 / -
Janina HeinoTampereen Pyrintö2:12.35 / 2:30.72
Pihla HokkanenSavonlinnan Riento2:14.74 / -
Janina JahkolaJyväskylän Kenttäurheilijat2:20.12 / -
Lina KarlssonVasa IS2:24.91 / 2:42.53
Kiia KeinonenTampereen Pyrintö2:17.29 / 2:18.08
Sanna KekkiHankasalmen Hanka2:23.51 / 2:23.51
Rosa KilpiOulun Pyrintö2:23.62 / -
Sara KivenmäkiKuortaneen Kunto2:31.82 / -
Päivi KnutarKälviän Tarmo2:17.64 / -
Veera KontkanenJoensuun Kataja2:25.22 / 2:30.68
Veera MensonenMaaningan Mahti2:14.47 / -
Maria Murtorinne-TaskinenKuopion Reipas2:12.51 / 2:15.78
Elina MyllymäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat2:14.73 / 2:16.33
Eveliina OjalaSoinin Sisu2:34.01 / -
Venla SaariJyväskylän Kenttäurheilijat2:15.44 / 2:15.44
Essi SyrjäläTampereen Pyrintö2:21.84 / 2:21.84
Maija TukevaÄhtärin Urheilijat2:12.05 / 2:19.78
Erika UtriainenVeitsiluodon Kisaveikot2:16.07 / 2:16.50
Petra VäänänenJoensuun Kataja2:18.92 / 2:19.72
 
N 3000m (15)
Johanna Ala-PöntiöKälviän Tarmo11:05.95 / -
Iida HaatajaPudasjärven Urheilijat10:13.54 / 10:26.31
Emma HakalaEspoon Tapiot10:36.18 / 10:45.68
Kaisa HonkaharjuKälviän Tarmo11:14.13 / -
Mona JäppinenHelsingin Kisa-Veikot10:11.57 / 10:36.29
Lycke KarlssonVasa IS10:09.78 / -
Aino KivenmäkiKuortaneen Kunto 9:47.08 / -
Kaarina LehtonenHyvinkään seudun Urheilijat10:27.99 / -
Ninni LöfKalajoen Junkkarit10:51.97 / 10:51.97
Lotta-Maria MaineLauttakylän Luja10:48.86 / -
Venla MarjanenKaipolan Vire - / -
Sofia MuinonenEspoon Tapiot10:05.86 / 10:29.31
Katri NiemistöJyväskylän Kenttäurheilijat10:07.60 / -
Henni TofferiViipurin Urheilijat 9:50.63 / -
Karoliina UkskoskiPerhon Kiri10:44.32 / -
 
N pituus (13)
Henriikka AaltonenVaasan Vasama5.87 / 5.49
Matilda BogdanoffHelsingfors IFK6.35 / 5.89
Suvi EerikäinenJanakkalan Jana5.95 / 5.76
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.47 / 5.26
Janina JaatinenJyväskylän Kenttäurheilijat4.73 / 4.59
Anne-Mari LehtiöKenttäurheilijat -586.35 / 6.01
Annika LuukkainenSavonlinnan Riento4.93 / -
Roosa MäättäläKokkolan Veikot6.04 / 6.04
Oona NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat5.76 / 5.76
Elisa OksanenJyväskylän Kenttäurheilijat5.64 / -
Gia ReinholmKarhulan Katajaiset5.83 / 5.67
Sini ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat5.96 / 5.48
Jutta VäkeväinenLappajärven Veikot5.57 / 5.57
 
N kuula (5)
Suvi ArvelaVehmaan Kiisto12.86 / 12.10
Mari KahilainenPihtiputaan Tuisku11.85 / 11.85
Kaisa KymäläinenOriveden Ponnistus16.02 / 16.02
Annika LuukkainenSavonlinnan Riento10.37 / -
Jutta VäkeväinenLappajärven Veikot9.08 / 9.08
 
N kiekko (9)
Pihla KarhunenHämeenlinnan Tarmo36.10 / 35.02
Pinja KarhunenHämeenlinnan Tarmo47.64 / 42.89
Sanni KuparinenJanakkalan Jana45.94 / 45.94
Johanna LehtiöKenttäurheilijat -5849.75 / 49.75
Vilma PaakkalaEspoon Tapiot51.74 / 51.74
Tuula PenttinenPuumalan Viri49.88 / 49.88
Nilla RättyäJanakkalan Jana35.61 / 33.28
Salla SipponenKeuruun Kisailijat57.39 / 56.15
Krista Uusi-KinnalaLaitilan Jyske53.48 / 51.26
 
P15 100m (4)
Eemil HallikainenKaavin Kaiku - / -
Juho KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat12.60 / 12.60
Aleks NorontausSuolahden Urho - / -
Jussi PylvänäinenVirtain Urheilijat13.62 / -
 
P15 1000m (4)
Eemil HallikainenKaavin Kaiku3:54.6h / -
Kristian MorenoPylkönmäen Yrittävä3:55.74 / -
Jussi PylvänäinenVirtain Urheilijat3:22.48 / -
Juho VirkajärviKaipolan Vire3:26.61 / -
 
P15 seiväs (4)
Eemil HallikainenKaavin Kaiku3.20 / 3.20
Pietari HallikainenKaavin Kaiku2.30 / 2.30
Tommi JärvenpääKeuruun Kisailijat3.14 / 3.14
Juho VirkajärviKaipolan Vire2.38 / 2.38
 
P15 kuula (3)
Lauri HirveläJämsänkosken Ilves13.04 / 13.04
Aleks NorontausSuolahden Urho - / -
Jussi PylvänäinenVirtain Urheilijat - / -
 
T15 100m (7)
Jenni KiminkinenJyväskylän Kenttäurheilijat13.73 / 13.73
Emilia MalinenPylkönmäen Yrittävä14.46 / 14.46
Tessa MoisioKaipolan Vire13.44 / 13.44
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat14.42 / 14.42
Nita RasiPihtiputaan Tuisku14.19 / 14.20
Enni ViljanmaaJyväskylän Kenttäurheilijat15.37 / 15.37
Elvi WarwickKaipolan Vire - / -
 
T15 1000m (2)
Hanna KyöstiHimangan Urheilijat3:25.43 / -
Elvi WarwickKaipolan Vire3:29.09 / -
 
T15 seiväs (6)
Ilona JärvenpääKeuruun Kisailijat2.50 / 2.23
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat2.88 / 2.88
Viivi KupiainenHartolan Voima2.85 / 2.85
Tessa MoisioKaipolan Vire2.70 / -
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat2.75 / 2.75
Nita RasiPihtiputaan Tuisku2.80 / -
 
T15 keihäs (4)
Varpu-Sofia HeinonenJyväskylän Kenttäurheilijat44.69 / 44.69
Viivi KupiainenHartolan Voima31.26 / 31.26
Senja NorontausSuolahden Urho28.01 / 28.01
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat36.91 / 36.91
 
P13 60m (5)
Pietari HallikainenKaavin Kaiku - / -
Leo-Matti HeinänenSuolahden Urho10.11 / -
Tommi JärvenpääKeuruun Kisailijat 8.69 / 8.69
Topias KoskinenÄhtärin Urheilijat10.22 / 10.22
Paavo PuroSuolahden Urho - / -
 
P13 1000m (4)
Pietari HallikainenKaavin Kaiku - / -
Väinö KontkanenPyhäselän Urheilijat3:05.28 / 3:11.89
Topias KoskinenÄhtärin Urheilijat4:22.45 / -
Miiko LampinenTeuvan Rivakka3:47.05 / 3:48.95
 
P13 korkeus (1)
Miiko LampinenTeuvan Rivakka1.05 / -
 
P13 kuula (4)
Leo-Matti HeinänenSuolahden Urho7.50 / 7.40
Tommi JärvenpääKeuruun Kisailijat - / -
Topias KoskinenÄhtärin Urheilijat - / -
Paavo PuroSuolahden Urho13.90 / 13.90
 
T13 60m (8)
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves 9.74 / 9.74
Minttu JärvinenKeuruun Kisailijat10.53 / 10.81
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat 9.23 / 9.23
Helmi KarkiainenKeuruun Kisailijat 9.44 / 9.45
Sofia MorenoPylkönmäen Yrittävä 8.99 / 8.99
Minttu NieminenVilppulan Veikot 9.51 / 10.20
Kerttu RantakangasKaipolan Vire 8.85 / 8.93
Jenna VakkilainenVantaan Salamat 8.28 / 8.28
 
T13 1000m (6)
Helmi KarkiainenKeuruun Kisailijat3:24.67 / -
Peppi-Lotta KotilainenLappeenrannan Urheilu-Miehet3:45.31 / 3:45.31
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat3:45.51 / -
Sofia MorenoPylkönmäen Yrittävä3:31.72 / -
Heidi VakkilainenVantaan Salamat3:45.60 / 3:45.60
Heta VirkajärviKaipolan Vire3:27.30 / -
 
T13 korkeus (7)
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves1.20 / -
Minttu JärvinenKeuruun Kisailijat1.20 / 1.20
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat1.62 / 1.62
Helmi KarkiainenKeuruun Kisailijat1.35 / 1.35
Vilma KnutarKokkolan Veikot1.43 / 1.43
Kerttu RantakangasKaipolan Vire1.30 / -
Jenna VakkilainenVantaan Salamat1.48 / 1.48
 
T13 kuula (10)
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves - / -
Minttu JärvinenKeuruun Kisailijat6.51 / 6.51
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat10.47 / 10.47
Vilma KnutarKokkolan Veikot - / -
Peppi-Lotta KotilainenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.92 / 4.92
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat10.06 / 10.06
Minttu NieminenVilppulan Veikot6.64 / 6.64
Senja NorontausSuolahden Urho8.45 / 8.45
Heidi VakkilainenVantaan Salamat5.59 / 5.59
Jenna VakkilainenVantaan Salamat8.77 / 8.77
 
P11 60m (2)
Niklas TamminenTurun Urheiluliitto 9.44 / -
Aapo VirkajärviKaipolan Vire - / -
 
P11 1000m (2)
Eemil SaariJyväskylän Kenttäurheilijat3:30.02 / -
Aapo VirkajärviKaipolan Vire - / -
 
P11 pituus (3)
Eemil SaariJyväskylän Kenttäurheilijat3.79 / 3.60
Niklas TamminenTurun Urheiluliitto4.14 / 4.14
Aapo VirkajärviKaipolan Vire - / -
 
T11 60m (9)
Jenni HirvonenEsbo IF 9.47 / 9.47
Hetaliina KarkiainenKeuruun Kisailijat 9.52 / 9.53
Iina LindstamAsikkalan Raikas10.71 / 11.11
Ida MäkiVirttaan Nousu 9.08 / 9.08
Viola MarjanenKaipolan Vire11.72 / 11.72
Emma RatiaKaipolan Vire10.16 / 10.16
Minttu SaariÄhtärin Urheilijat10.15 / -
Ida SaarinenVilppulan Veikot10.32 / 10.45
Elina VakkilainenVantaan Salamat10.71 / 10.76
 
T11 1000m (8)
Jenni HirvonenEsbo IF3:54.77 / 3:54.77
Hetaliina KarkiainenKeuruun Kisailijat3:33.80 / 3:33.80
Taru KuhanenÄhtärin Urheilijat - / -
Ida MäkiVirttaan Nousu3:36.1h / 3:36.1h
Viola MarjanenKaipolan Vire4:21.37 / -
Emma RatiaKaipolan Vire4:04.78 / -
Minttu SaariÄhtärin Urheilijat3:40.41 / 3:52.93
Elina VakkilainenVantaan Salamat4:02.85 / 4:02.85
 
T11 pituus (8)
Jenni HirvonenEsbo IF4.06 / 4.06
Hetaliina KarkiainenKeuruun Kisailijat3.89 / 3.89
Iina LindstamAsikkalan Raikas3.04 / 3.04
Ida MäkiVirttaan Nousu4.06 / 4.06
Emma RatiaKaipolan Vire3.59 / 3.59
Minttu SaariÄhtärin Urheilijat3.49 / 3.47
Ida SaarinenVilppulan Veikot3.42 / 3.42
Elina VakkilainenVantaan Salamat3.29 / 3.03
 
P9 40m (7)
Anton AlvarKarstulan Kiva - / -
Erkka-Voitto HeinonenJyväskylän Kenttäurheilijat 6.98 / 6.98
Jesse HirvonenEsbo IF 7.61 / 7.86
Samu RatiaKaipolan Vire - / -
Ilmari SaariÄhtärin Urheilijat 7.61 / -
Perdo SampoÄhtärin Urheilijat - / -
Rauno SulkavaÄhtärin Urheilijat 8.35 / 8.35
 
P9 1000m (5)
Erkka-Voitto HeinonenJyväskylän Kenttäurheilijat3:56.77 / -
Jesse HirvonenEsbo IF4:42.36 / -
Ilmari SaariÄhtärin Urheilijat3:57.62 / 4:12.40
Perdo SampoÄhtärin Urheilijat - / -
Rauno SulkavaÄhtärin Urheilijat4:57.52 / 4:57.52
 
P9 pituus (7)
Anton AlvarKarstulan Kiva - / -
Erkka-Voitto HeinonenJyväskylän Kenttäurheilijat3.49 / 3.49
Jesse HirvonenEsbo IF2.85 / -
Samu RatiaKaipolan Vire - / -
Ilmari SaariÄhtärin Urheilijat2.97 / 2.94
Perdo SampoÄhtärin Urheilijat - / -
Rauno SulkavaÄhtärin Urheilijat2.62 / 2.62
 
T9 40m (11)
Jenny BjörkbergJyväskylän Kenttäurheilijat 7.63 / 7.63
Meri HenttonenHelsingin Kisa-Veikot 7.26 / 7.26
Minja KauttoLempäälän Kisa Yleisurheilu 7.82 / 7.82
Alisa KoskinenÄhtärin Urheilijat 7.72 / 7.72
Mette-Maria KotilainenLappeenrannan Urheilu-Miehet 7.92 / -
Aava LindstamAsikkalan Raikas 7.55 / 7.56
Petra PennanenHelsingin Kisa-Veikot 7.03 / 7.03
Siru RasinmäkiLempäälän Kisa Yleisurheilu 7.92 / 7.92
Iida TamminenKaipolan Vire 7.60 / 7.60
Salla VakkilainenVantaan Salamat - / -
Miida ViinikkaÄhtärin Urheilijat 7.48 / 7.48
 
T9 1000m (4)
Alisa KoskinenÄhtärin Urheilijat4:21.66 / -
Petra PennanenHelsingin Kisa-Veikot3:46.38 / 3:46.38
Siru RasinmäkiLempäälän Kisa Yleisurheilu4:45.80 / -
Iida TamminenKaipolan Vire4:38.21 / -
 
T9 pituus (11)
Jenny BjörkbergJyväskylän Kenttäurheilijat2.85 / 2.85
Meri HenttonenHelsingin Kisa-Veikot3.06 / 3.06
Minja KauttoLempäälän Kisa Yleisurheilu2.71 / 2.71
Alisa KoskinenÄhtärin Urheilijat2.73 / 2.73
Mette-Maria KotilainenLappeenrannan Urheilu-Miehet2.37 / -
Aava LindstamAsikkalan Raikas2.91 / 2.89
Petra PennanenHelsingin Kisa-Veikot3.89 / 3.89
Siru RasinmäkiLempäälän Kisa Yleisurheilu2.89 / 2.89
Iida TamminenKaipolan Vire3.05 / 3.05
Salla VakkilainenVantaan Salamat - / -
Miida ViinikkaÄhtärin Urheilijat2.84 / 2.84