Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Kansalliset
22.06. klo 11:30 Ikaalisten Juhannuskisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 233 henk. (458 lajisuoritusta)
M 100m (3)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Riku AhvenniemiTampereen Pyrintö11.24 / 11.24
Tommi EerolaEsbo IF10.98 / -
Aleksi KuusinenTampereen Pyrintö11.09 / -
 
N 100m (7)
Jonna AlkulaSeinäjoen Seudun Urheilijat12.14 / 13.08
Tiia HeikkinenTampereen Pyrintö13.45 / 13.61
Oona LaineYlöjärven Urheilijat12.70 / 12.70
Jenni LopeNoormarkun Nopsa12.57 / -
Arlena MikkonenTampereen Urheilijat -3813.61 / 13.92
Merika SumanenTampereen Pyrintö12.35 / 12.80
Neea ZinsTampereen Pyrintö12.75 / 13.89
 
N kiekko (5)
Krista AlmLänsi-Uudenmaan Urheilijat33.66 / 33.66
Niina KeloKeski-Uudenmaan Yleisurheilu54.44 / 48.07
Milla KelonurmiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu49.15 / 39.19
Netta-Nana MäkkyläKankaanpään Seudun Leisku45.76 / 45.76
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö38.30 / 38.30
 
M19 100m (1)
Pyry SantahuhtaKankaanpään Seudun Leisku11.40 / -
 
M19 200m (6)
Vilho HeleniusNokian Urheilijat24.88 / -
Aleksi KuusinenTampereen Pyrintö22.46 / -
Daniel SaaristoIkaalisten Urheilijat27.08 / 27.08
Pyry SantahuhtaKankaanpään Seudun Leisku23.41 / -
Joel TurkkaTampereen Pyrintö23.09 / -
Roope TurunenIkaalisten Urheilijat24.57 / -
 
M19 800m (1)
Valtteri SillanpääNoormarkun Nopsa2:07.33 / 2:18.50
 
M19 seiväs (2)
Petri LemmetyinenKenttäurheilijat -584.63 / 4.40
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat4.75 / 4.65
 
M19 pituus (2)
Riku AhvenniemiTampereen Pyrintö6.67 / 6.40
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat6.67 / 6.67
 
M19 kuula (2)
Eero AholaPorin Yleisurheilu19.18 / 18.96
Arttu KorkeasaloLielahden Kipinä19.66 / 19.66
 
N19 100m (4)
Neea FlyktmanKaipolan Vire12.74 / 13.12
Merette KoskenniemiTampereen Urheilijat -3813.10 / -
Ilona LuomaTampereen Pyrintö - / -
Lotta VälkkiVehmaisten Urheilijat14.48 / -
 
N19 200m (9)
Neea FlyktmanKaipolan Vire26.98 / 26.98
Aino HonkamäkiHämeenlinnan Tarmo26.42 / -
Vilma JaatinenKalajoen Junkkarit27.11 / 27.11
Oona LaineYlöjärven Urheilijat25.52 / 25.83
Senja LammiKankaanpään Seudun Leisku27.66 / -
Pritne LemberNoormarkun Nopsa26.51 / 26.51
Nea LentoTampereen Pyrintö26.01 / -
Jenni LopeNoormarkun Nopsa25.80 / -
Olivia MäkinenTampereen Pyrintö26.25 / 26.25
 
N19 100m aj (4)
Vilma JaatinenKalajoen Junkkarit15.64 / 15.64
Kia KemppainenLahden Ahkera14.32 / 14.97
Senja LammiKankaanpään Seudun Leisku15.91 / 15.91
Ilona LuomaTampereen Pyrintö - / -
 
N19 pituus (6)
Elina ÅkerlundTampereen Pyrintö5.49 / 5.49
Aino HonkamäkiHämeenlinnan Tarmo5.52 / 5.49
Merette KoskenniemiTampereen Urheilijat -385.01 / 4.93
Olivia MäkinenTampereen Pyrintö5.91 / 5.73
Arlena MikkonenTampereen Urheilijat -38 - / -
Paula VihtalahtiNoormarkun Nopsa5.65 / 5.48
 
N19 kuula (2)
Merette KoskenniemiTampereen Urheilijat -3810.45 / 9.85
Helena LeveelahtiVirtain Urheilijat14.68 / 14.68
 
N19 kiekko (8)
Silja AhonenParkanon Urheilijat44.33 / 44.33
Patricia KellgrenHelsingfors IFK43.05 / 43.05
Jane LemberNoormarkun Nopsa22.50 / 22.50
Helena LeveelahtiVirtain Urheilijat54.67 / 52.44
Roosa NaulaTurun Urheiluliitto45.64 / 44.90
Jasmiina TuomirantaTampereen Urheilijat -3821.77 / 21.77
Anni VähäkoskiTampereen Urheilijat -3835.64 / 35.64
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö - / -
 
N19 keihäs (2)
Venla OlliEurajoen Veikot48.96 / 47.72
Roosa YlönenÄänekosken Urheilijat53.08 / 53.08
 
M17 100m (6)
Aaro AuvinenTampereen Pyrintö12.44 / 12.56
Onni KoskelaIkaalisten Urheilijat13.29 / -
Taavi LeppänenIkaalisten Urheilijat11.30 / 11.30
Lauri NiemiKankaanpään Seudun Leisku12.18 / 12.18
Joel TurkkaTampereen Pyrintö11.27 / 11.31
Roope TurunenIkaalisten Urheilijat12.19 / -
 
M17 800m (2)
Oskari KangasniemiIkaalisten Urheilijat2:06.52 / -
Onni KoskelaIkaalisten Urheilijat2:19.04 / -
 
M17 korkeus (2)
Ville EikkulaTampereen Pyrintö1.93 / 1.93
Ville TukiTammelan Ryske1.91 / 1.91
 
M17 seiväs (1)
Jami SiiraTampereen Pyrintö4.60 / 4.60
 
M17 pituus (5)
Juuso JunnilaJanakkalan Jana6.70 / -
Mikko MäkipääYlöjärven Urheilijat5.77 / 5.62
Otto PulkkinenImatran Urheilijat6.85 / 6.41
Ville TukiTammelan Ryske5.39 / -
Tomi ValkamaKauhavan Wisa6.85 / 6.85
 
M17 kuula (1)
Vesa LeveelahtiVirtain Urheilijat17.82 / 17.82
 
M17 keihäs (7)
Eemeli AarnioNaantalin Löyly - / -
Juho JärvinenKarstulan Kiva67.66 / 67.66
Topias LaineHelsingin Kisa-Veikot74.74 / 73.05
Eetu PeltokangasToholammin Urheilijat69.85 / 69.85
Juho TakanenKuortaneen Kunto65.23 / 65.23
Ville ToivonenÄhtärin Urheilijat63.16 / 63.16
Aleksi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit71.12 / 70.18
 
N17 100m (12)
Meri ElomaaTampereen Pyrintö13.23 / -
Matilda KoponenTampereen Urheilijat -3814.07 / -
Pinja LehtinenViialan Valtti13.32 / 13.32
Viivi LehtinenVaasan Vasama12.45 / 12.65
Pritne LemberNoormarkun Nopsa12.55 / 12.55
Lilja MäkinenYlöjärven Urheilijat14.11 / -
Sara NiinimäkiViialan Valtti13.53 / 13.90
Noora RintalaVammalan seudun Voima13.55 / 13.58
Enni SaarinenHämeenlinnan Tarmo13.07 / -
Jasmiina TuomirantaTampereen Urheilijat -3814.38 / -
Anni VähäkoskiTampereen Urheilijat -3813.57 / -
Saara VahtokariRauman Urheilijat13.47 / 14.59
 
N17 800m (5)
Aino EnoLauttakylän Luja2:25.51 / -
Venla HaralaTampereen Pyrintö2:38.29 / 2:39.42
Maria PeltoniemiTampereen Pyrintö2:45.19 / -
Aino PihlavaTampereen Pyrintö2:26.49 / 2:26.49
Nina VälimäkiVammalan seudun Voima2:38.33 / -
 
N17 100m aj (9)
Aino EnoLauttakylän Luja16.09 / 16.09
Laura KoivukoskiEurajoen Veikot16.40 / 16.40
Stiina KokkonenTampereen Urheilijat -3815.58 / 15.58
Pinja LehtinenViialan Valtti15.52 / 15.52
Nea LentoTampereen Pyrintö - / -
Sofia LindholmKuivasjärven Aura13.98 / 13.98
Kaisa PousiTampereen Pyrintö14.49 / 14.49
Enni SaarinenHämeenlinnan Tarmo15.87 / 15.87
Sonja StångKuivasjärven Aura14.24 / 14.24
 
N17 pituus (14)
Fanni-Maria JäniskangasKankaanpään Seudun Leisku4.32 / -
Jenny-Maria JäniskangasKankaanpään Seudun Leisku4.50 / 4.49
Liinu KarjalaPorin Yleisurheilu4.52 / 4.51
Vera KarttunenPorin Yleisurheilu4.94 / 4.86
Laura KoivukoskiEurajoen Veikot5.06 / 5.06
Matilda KoponenTampereen Urheilijat -384.73 / 4.73
Pinja LehtinenViialan Valtti5.14 / 5.14
Viivi LehtinenVaasan Vasama5.36 / 5.00
Krista ManninenKestävyysjuoksunuoret Suomi5.04 / 5.04
Sara NiinimäkiViialan Valtti4.42 / -
Kaisa PousiTampereen Pyrintö5.14 / 5.14
Noora RintalaVammalan seudun Voima5.05 / 4.78
Enni SaarinenHämeenlinnan Tarmo5.36 / 5.36
Riina VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat4.82 / 4.69
 
N17 kuula (7)
Meri ElomaaTampereen Pyrintö12.75 / 12.75
Emilia KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat15.26 / 15.26
Jane LemberNoormarkun Nopsa9.91 / 9.91
Lilja MäkinenYlöjärven Urheilijat7.92 / -
Jasmiina TuomirantaTampereen Urheilijat -3810.03 / 10.03
Anni VähäkoskiTampereen Urheilijat -3811.34 / 11.18
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö11.96 / 11.96
 
P15 100m (7)
Henrik KiviniemiTampereen Pyrintö14.35 / -
Ville KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot12.83 / 12.83
Ville LehtinenVaasan Vasama12.44 / 12.44
Elias MarjamäkiTampereen Pyrintö15.36 / -
Mikko MurtoYlöjärven Urheilijat13.20 / -
Daniel SaaristoIkaalisten Urheilijat - / -
Kosti SaineKankaanpään Seudun Leisku - / -
 
P15 800m (2)
Mikael LähteenmäkiKankaanpään Seudun Leisku2:25.12 / 2:25.12
Elias MarjamäkiTampereen Pyrintö2:17.47 / -
 
P15 korkeus (3)
Elias KurumaaKankaanpään Seudun Leisku1.56 / 1.56
Jesse TukiTammelan Ryske1.47 / 1.40
Veeti VainionpääIkaalisten Urheilijat1.65 / 1.65
 
P15 pituus (5)
Elias KurumaaKankaanpään Seudun Leisku5.11 / 5.11
Ville KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot5.39 / 5.39
Ville LehtinenVaasan Vasama5.09 / -
Daniel SaaristoIkaalisten Urheilijat4.39 / -
Jesse TukiTammelan Ryske4.23 / -
 
P15 kuula (4)
Henrik KiviniemiTampereen Pyrintö10.18 / 10.18
Daniel SaaristoIkaalisten Urheilijat7.97 / 7.97
Kosti SaineKankaanpään Seudun Leisku12.01 / 12.01
Mikko SaukkokoskiIkaalisten Urheilijat10.79 / 10.79
 
P15 keihäs (3)
Jonne NiemeläIkaalisten Urheilijat - / -
Daniel SaaristoIkaalisten Urheilijat - / -
Mikko SaukkokoskiIkaalisten Urheilijat40.73 / -
 
T15 100m (16)
Eerika HeiskalaTampereen Pyrintö13.84 / 13.98
Emmi HietanenRiihimäen Kisko14.05 / 14.05
Riia HiiteläNokian Urheilijat14.25 / 14.25
Ruska IsosaariSalon Vilpas - / -
Jenni JaatinenKalajoen Junkkarit - / -
Liinu KarjalaPorin Yleisurheilu14.21 / -
Sohvi KenttäläVehmaisten Urheilijat13.25 / 13.25
Hilla LeväniemiRauman Urheilijat13.58 / 13.58
Iida Luoma-AhoIitin Pyrintö - / -
Krista ManninenKestävyysjuoksunuoret Suomi14.36 / -
Vilma PatrikainenNokian Urheilijat14.70 / -
Aada PuosiEurajoen Veikot13.39 / 13.39
Josefina SalmiIkaalisten Urheilijat13.67 / 13.67
Jade ToivolaLahden Ahkera14.94 / -
Adele VainioIkaalisten Urheilijat - / -
Nina VälimäkiVammalan seudun Voima14.70 / -
 
T15 800m (7)
Ruska IsosaariSalon Vilpas2:41.29 / 2:41.29
Maria JuhalaKankaanpään Seudun Leisku2:46.14 / 2:48.01
Viveka KuivalahtiVehmaisten Urheilijat2:44.58 / -
Hanna LaitilaYlöjärven Urheilijat2:41.11 / 2:45.98
Krista ManninenKestävyysjuoksunuoret Suomi2:24.98 / 2:24.98
Vilma PatrikainenNokian Urheilijat2:29.74 / 2:29.74
Adele VainioIkaalisten Urheilijat2:26.66 / 2:26.66
 
T15 80m aj (11)
Eerika HeiskalaTampereen Pyrintö13.58 / 13.58
Jenni JaatinenKalajoen Junkkarit - / -
Jenny-Maria JäniskangasKankaanpään Seudun Leisku - / -
Maria JuhalaKankaanpään Seudun Leisku15.75 / -
Liinu KarjalaPorin Yleisurheilu13.66 / 13.96
Vera KarttunenPorin Yleisurheilu13.42 / 13.42
Sanni LentoTampereen Pyrintö13.76 / 13.76
Krista ManninenKestävyysjuoksunuoret Suomi - / -
Aada PuosiEurajoen Veikot13.36 / -
Oona ViljanenOriveden Ponnistus14.11 / 14.12
Lilli VirtanenLauttakylän Luja13.64 / -
 
T15 korkeus (9)
Helmi FinskaVammalan seudun Voima1.40 / -
Emmi HietanenRiihimäen Kisko1.40 / 1.36
Jenni JaatinenKalajoen Junkkarit1.35 / 1.35
Vera KarttunenPorin Yleisurheilu1.45 / 1.45
Iida Luoma-AhoIitin Pyrintö1.33 / -
Vilma PatrikainenNokian Urheilijat1.42 / -
Josefina SalmiIkaalisten Urheilijat1.33 / 1.25
Adele VainioIkaalisten Urheilijat - / -
Oona ViljanenOriveden Ponnistus1.43 / 1.43
 
T15 kuula (8)
Patricia KellgrenHelsingfors IFK16.03 / 16.03
Arlea KoskenniemiTampereen Urheilijat -389.33 / 9.33
Hanna LaitilaYlöjärven Urheilijat8.73 / 8.73
Milja LehtonenParkanon Urheilijat - / -
Iida Luoma-AhoIitin Pyrintö - / -
Josefina SalmiIkaalisten Urheilijat - / -
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö9.85 / 9.85
Oona ViljanenOriveden Ponnistus13.66 / 13.66
 
T15 keihäs (6)
Emma BacklundHelsingin Kisa-Veikot31.85 / 31.85
Siiri ElomaaTampereen Pyrintö43.23 / 43.23
Helmi FinskaVammalan seudun Voima18.63 / -
Hanna LaitilaYlöjärven Urheilijat26.32 / -
Sanni-Maria MäkeläNoormarkun Nopsa33.10 / 33.10
Nina VälimäkiVammalan seudun Voima34.96 / 30.62
 
P13 60m (16)
Elias HietanenRiihimäen Kisko10.10 / 10.10
Santtu KalliomäkiVammalan seudun Voima8.51 / 8.51
Tino KnuutilaKankaanpään Seudun Leisku8.96 / 8.96
Teemu KoskelaIkaalisten Urheilijat9.27 / -
Kritte KoskenniemiTampereen Urheilijat -389.21 / -
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot8.79 / 8.79
Mikael LahdensuoTampereen Pyrintö10.03 / -
Joona LehtinenViialan Valtti9.49 / -
Akseli MäkeläIkaalisten Urheilijat9.32 / -
Konsta ManninenKestävyysjuoksunuoret Suomi8.94 / -
Tuomas RättöHämeenlinnan Tarmo8.85 / 8.85
Joona SavukoskiKeuruun Kisailijat9.46 / 9.51
Juho TalvitieTampereen Pyrintö8.91 / 8.91
Joel ToivolaLahden Ahkera9.45 / 9.62
Rami TuominenKankaanpään Seudun Leisku9.17 / 9.22
Konsta UutteraTampereen Pyrintö9.03 / 9.03
 
P13 1000m (6)
Tino KnuutilaKankaanpään Seudun Leisku3:09.10 / 3:09.10
Kritte KoskenniemiTampereen Urheilijat -383:40.90 / -
Konsta ManninenKestävyysjuoksunuoret Suomi3:05.48 / -
Jonne MourujärviNurmijärven Yleisurheilu3:15.91 / 3:15.91
Rami TuominenKankaanpään Seudun Leisku3:32.49 / 3:39.88
Konsta UutteraTampereen Pyrintö3:13.53 / -
 
P13 korkeus (3)
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot1.28 / -
Joona LehtinenViialan Valtti1.42 / 1.37
Konsta ManninenKestävyysjuoksunuoret Suomi1.45 / 1.45
 
P13 pituus (13)
Elias HietanenRiihimäen Kisko - / -
Santtu KalliomäkiVammalan seudun Voima4.83 / 4.83
Tino KnuutilaKankaanpään Seudun Leisku - / -
Kritte KoskenniemiTampereen Urheilijat -38 - / -
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot4.07 / 4.07
Mikael LahdensuoTampereen Pyrintö3.73 / -
Joona LehtinenViialan Valtti3.93 / -
Akseli MäkeläIkaalisten Urheilijat4.27 / -
Tuomas RättöHämeenlinnan Tarmo4.75 / 4.75
Joona SavukoskiKeuruun Kisailijat4.20 / 4.20
Juho TalvitieTampereen Pyrintö4.52 / -
Rami TuominenKankaanpään Seudun Leisku - / -
Konsta UutteraTampereen Pyrintö3.92 / -
 
P13 kuula (7)
Mikael LahdensuoTampereen Pyrintö7.89 / 7.89
Akseli MäkeläIkaalisten Urheilijat9.80 / 9.80
Jonne NiemeläIkaalisten Urheilijat10.39 / 10.39
Tuomas RättöHämeenlinnan Tarmo7.44 / 7.44
Joona SavukoskiKeuruun Kisailijat9.18 / 9.18
Juho TalvitieTampereen Pyrintö7.90 / 7.90
Rami TuominenKankaanpään Seudun Leisku9.01 / 9.01
 
T13 60m (17)
Elma HannikainenHelsingin Kisa-Veikot9.19 / -
Elvi HeleniusNokian Urheilijat10.10 / 10.10
Jenny KarttunenPorin Yleisurheilu9.15 / -
Carita KivimäkiIkaalisten Urheilijat9.03 / -
Sofia KurumaaKankaanpään Seudun Leisku9.76 / 9.76
Jessi LopeNoormarkun Nopsa9.46 / -
Emmi MäkinenVehmaisten Urheilijat8.45 / 8.45
Vilma MeriläinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat8.80 / 8.88
Aino OjaniemiHämeenlinnan Tarmo8.34 / 8.45
Pinja PakkanenKankaanpään Seudun Leisku9.85 / -
Venla PatrikainenNokian Urheilijat10.13 / 10.13
Ella PerttulaKenttäurheilijat -588.95 / 8.95
Unna PutaalaHelsingin Kisa-Veikot9.55 / 9.55
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö8.51 / 8.51
Emilia RättöHämeenlinnan Tarmo9.15 / 9.15
Emilia SalonenVehmaisten Urheilijat8.58 / 8.58
Jenni SormunenIkaalisten Urheilijat8.65 / 8.91
 
T13 1000m (8)
Elma HannikainenHelsingin Kisa-Veikot3:03.24 / 3:07.69
Carita KivimäkiIkaalisten Urheilijat3:31.62 / 3:43.0h
Miina Mäki-KorteIkaalisten Urheilijat3:52.64 / -
Ella PerttulaKenttäurheilijat -583:38.3h / 3:42.80
Unna PutaalaHelsingin Kisa-Veikot4:07.87 / -
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö3:26.98 / 3:30.60
Sani RajalaEurajoen Veikot3:22.46 / 3:22.46
Linnea SaloNokian Urheilijat3:34.36 / -
 
T13 pituus (22)
Elvi HeleniusNokian Urheilijat - / -
Jenny KarttunenPorin Yleisurheilu3.48 / -
Carita KivimäkiIkaalisten Urheilijat - / -
Sofia KurumaaKankaanpään Seudun Leisku - / -
Oona LentoTampereen Pyrintö3.93 / -
Jessi LopeNoormarkun Nopsa3.67 / -
Sanni-Maria MäkeläNoormarkun Nopsa4.15 / -
Emmi MäkinenVehmaisten Urheilijat4.82 / 4.82
Vilma MeriläinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat4.25 / 4.09
Aino OjaniemiHämeenlinnan Tarmo5.25 / 5.25
Pinja PakkanenKankaanpään Seudun Leisku - / -
Venla PatrikainenNokian Urheilijat - / -
Siiri PeinKankaanpään Seudun Leisku4.20 / 4.20
Ella PerttulaKenttäurheilijat -584.05 / -
Unna PutaalaHelsingin Kisa-Veikot4.11 / 4.11
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö4.05 / 4.05
Sani RajalaEurajoen Veikot4.43 / -
Emilia RättöHämeenlinnan Tarmo3.88 / 3.88
Linnea SaloNokian Urheilijat - / -
Emilia SalonenVehmaisten Urheilijat4.80 / 4.80
Jenni SormunenIkaalisten Urheilijat4.84 / 4.84
Moona VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat3.60 / 3.51
 
T13 kuula (13)
Emma BacklundHelsingin Kisa-Veikot10.37 / 10.37
Minttu LaurilaTurun Urheiluliitto10.95 / 10.75
Jessi LopeNoormarkun Nopsa7.85 / 7.85
Sanni-Maria MäkeläNoormarkun Nopsa10.83 / 10.83
Emmi MäkinenVehmaisten Urheilijat - / -
Aino OjaniemiHämeenlinnan Tarmo11.06 / 11.06
Pinja PakkanenKankaanpään Seudun Leisku - / -
Venla PatrikainenNokian Urheilijat7.76 / 7.76
Siiri PeinKankaanpään Seudun Leisku12.32 / 12.32
Ella PerttulaKenttäurheilijat -588.50 / 8.50
Emilia RättöHämeenlinnan Tarmo8.38 / 8.38
Emilia SalonenVehmaisten Urheilijat8.90 / 8.90
Ilona VerhoKangasalan Kisa7.91 / -
 
P11 60m (7)
Aarne HannikainenHelsingin Kisa-Veikot9.78 / 9.78
Samuel JussilaNoormarkun Nopsa9.28 / 9.28
Tuomas MäkeläIkaalisten Urheilijat9.77 / 9.93
Arttu PeräläParkanon Urheilijat - / -
Noel PutaalaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Samuel RuohonenTampereen Urheilijat -3810.04 / -
Robert SaarelaRauman Urheilijat - / -
 
P11 1000m (5)
Aarne HannikainenHelsingin Kisa-Veikot3:43.16 / 3:43.16
Eliel KärkkäinenIkaalisten Urheilijat3:47.0h / 3:47.0h
Noel PutaalaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Robert SaarelaRauman Urheilijat3:50.64 / -
Joose TiensuuVammalan seudun Voima3:39.97 / 3:54.71
 
P11 pituus (8)
Aarni ElomaaTampereen Pyrintö3.26 / -
Aarne HannikainenHelsingin Kisa-Veikot3.59 / 3.59
Samuel JussilaNoormarkun Nopsa4.40 / 4.40
Tuomas MäkeläIkaalisten Urheilijat3.97 / 3.97
Arttu PeräläParkanon Urheilijat3.13 / -
Samuel RuohonenTampereen Urheilijat -383.93 / 3.71
Robert SaarelaRauman Urheilijat3.52 / -
Joose TiensuuVammalan seudun Voima3.37 / 3.37
 
P11 kuula (5)
Aarni ElomaaTampereen Pyrintö7.80 / 7.80
Aarne HannikainenHelsingin Kisa-Veikot6.55 / 6.55
Riki HonkanenParkanon Urheilijat7.49 / 7.49
Samuel JussilaNoormarkun Nopsa7.15 / 7.15
Tuomas MäkeläIkaalisten Urheilijat7.46 / 7.46
 
T11 60m (18)
Aada AlanenLauttakylän Luja11.37 / -
Neea AlitaloIkaalisten Urheilijat - / -
Milena ElomaaLaihian Luja11.07 / 11.07
Nelli FlyktmanKaipolan Vire9.60 / 9.60
Kamilla HillmanIkaalisten Urheilijat10.88 / -
Iiris IjäsKangasalan Kisa10.51 / -
Sara JousimaaHyvinkään seudun Urheilijat9.68 / 9.68
Ada KärkeläYlöjärven Urheilijat9.82 / -
Iida KastarinenTampereen Pyrintö8.82 / 8.82
Helmi KoskelaIkaalisten Urheilijat11.18 / -
Ella KurulaIkaalisten Urheilijat10.64 / -
Heta LehtinenIkaalisten Urheilijat - / -
Vilma LuontilaTampereen Pyrintö9.20 / 9.20
Viivi ManninenKestävyysjuoksunuoret Suomi10.22 / -
Senja PakkanenKankaanpään Seudun Leisku10.82 / -
Venla SmolanderIkaalisten Urheilijat10.59 / -
Hilla TenhoNoormarkun Nopsa9.65 / 9.69
Beata WirolaVehmaisten Urheilijat9.09 / 9.09
 
T11 1000m (9)
Nelli FlyktmanKaipolan Vire4:09.96 / -
Iiris IjäsKangasalan Kisa3:49.43 / -
Iida KastarinenTampereen Pyrintö3:24.34 / 3:24.97
Senni KauttoParkanon Urheilijat4:07.66 / 4:18.0h
Helmi KoskelaIkaalisten Urheilijat4:25.55 / -
Heta LehtinenIkaalisten Urheilijat4:37.98 / -
Viivi ManninenKestävyysjuoksunuoret Suomi3:38.69 / 3:38.69
Senja PakkanenKankaanpään Seudun Leisku4:30.23 / -
Hilla TenhoNoormarkun Nopsa4:04.54 / 4:04.54
 
T11 pituus (15)
Neea AlitaloIkaalisten Urheilijat3.42 / -
Milena ElomaaLaihian Luja3.65 / 3.65
Nelli FlyktmanKaipolan Vire4.01 / 4.01
Kamilla HillmanIkaalisten Urheilijat3.52 / -
Iiris IjäsKangasalan Kisa3.24 / -
Ada KärkeläYlöjärven Urheilijat3.55 / -
Iida KastarinenTampereen Pyrintö4.45 / 4.45
Ella KurulaIkaalisten Urheilijat3.82 / -
Heta LehtinenIkaalisten Urheilijat3.35 / -
Vilma LuontilaTampereen Pyrintö4.23 / 4.23
Viivi ManninenKestävyysjuoksunuoret Suomi3.75 / 3.75
Senja PakkanenKankaanpään Seudun Leisku2.88 / -
Venla SmolanderIkaalisten Urheilijat3.04 / -
Hilla TenhoNoormarkun Nopsa3.73 / 3.55
Beata WirolaVehmaisten Urheilijat4.29 / 4.29
 
T11 kuula (10)
Kamilla HillmanIkaalisten Urheilijat6.28 / 6.28
Iiris IjäsKangasalan Kisa5.73 / -
Sara JousimaaHyvinkään seudun Urheilijat7.51 / 7.51
Pinja KärhäLoimaan Jankko12.08 / 12.08
Senja KärhäLoimaan Jankko6.56 / 6.56
Venla KärhäLoimaan Jankko10.68 / 10.68
Iida KastarinenTampereen Pyrintö7.67 / 7.67
Helmi KoskelaIkaalisten Urheilijat4.34 / -
Vilma LuontilaTampereen Pyrintö6.77 / 6.77
Senja PakkanenKankaanpään Seudun Leisku4.56 / -
 
P9 40m (13)
Rasmus IjäsKangasalan Kisa - / -
Joonatan JaatinenKalajoen Junkkarit - / -
Linus KärkkäinenIkaalisten Urheilijat - / -
Mikko KoivistoHyvinkään seudun Urheilijat7.37 / 7.37
Leevi PeinKankaanpään Seudun Leisku6.93 / 6.93
Eemeli RaunioTampereen Pyrintö7.34 / -
Tuomas SaarijokiKankaanpään Seudun Leisku7.65 / 7.65
Mikael SaastamoinenNoormarkun Nopsa6.87 / 6.87
Hugo SalmiVammalan seudun Voima6.86 / 6.86
Eeli SavukoskiKeuruun Kisailijat8.05 / -
Aatu SmolanderIkaalisten Urheilijat8.96 / -
Nico VälimäkiVammalan seudun Voima7.20 / 7.20
Väinö ViljanenOriveden Ponnistus7.60 / -
 
P9 1000m (9)
Rasmus IjäsKangasalan Kisa - / -
Aku KarjalaPorin Yleisurheilu - / -
Linus KärkkäinenIkaalisten Urheilijat4:35.0h / 4:35.0h
Mikko KoivistoHyvinkään seudun Urheilijat4:10.81 / 4:10.81
Hugo SalmiVammalan seudun Voima3:48.89 / -
Eeli SavukoskiKeuruun Kisailijat4:35.43 / -
Aatu SmolanderIkaalisten Urheilijat - / -
Nico VälimäkiVammalan seudun Voima4:18.47 / -
Väinö ViljanenOriveden Ponnistus3:55.25 / -
 
P9 pituus (11)
Rasmus IjäsKangasalan Kisa - / -
Joonatan JaatinenKalajoen Junkkarit - / -
Aku KarjalaPorin Yleisurheilu2.86 / -
Mikko KoivistoHyvinkään seudun Urheilijat3.12 / 3.12
Leevi PeinKankaanpään Seudun Leisku3.47 / 3.47
Eemeli RaunioTampereen Pyrintö3.21 / -
Mikael SaastamoinenNoormarkun Nopsa3.82 / 3.82
Hugo SalmiVammalan seudun Voima3.74 / 3.74
Eeli SavukoskiKeuruun Kisailijat - / -
Aatu SmolanderIkaalisten Urheilijat2.39 / -
Nico VälimäkiVammalan seudun Voima3.49 / 3.49
 
T9 40m (10)
Reea HiiteläNokian Urheilijat7.22 / 7.22
Siiri KauttoParkanon Urheilijat - / -
Hertta LehtinenIkaalisten Urheilijat - / -
Minja MäkeläNoormarkun Nopsa7.78 / -
Veera NiemiKankaanpään Seudun Leisku7.61 / 7.61
Iida PeräläParkanon Urheilijat - / -
Ella RajalaLempäälän Kisa Yleisurheilu7.99 / 7.99
Erika SalonenVehmaisten Urheilijat7.82 / -
Meea SiroParkanon Urheilijat7.85 / -
Matilda SuokasKenttäurheilijat -587.90 / 7.90
 
T9 1000m (4)
Reea HiiteläNokian Urheilijat - / -
Ella RajalaLempäälän Kisa Yleisurheilu4:46.29 / -
Meea SiroParkanon Urheilijat - / -
Matilda SuokasKenttäurheilijat -584:40.77 / 4:40.77
 
T9 pituus (13)
Reea HiiteläNokian Urheilijat3.02 / 3.02
Siiri KauttoParkanon Urheilijat3.05 / 3.05
Hertta LehtinenIkaalisten Urheilijat - / -
Minja MäkeläNoormarkun Nopsa3.05 / 3.05
Veera NiemiKankaanpään Seudun Leisku3.34 / 3.34
Iida PeräläParkanon Urheilijat - / -
Ella RajalaLempäälän Kisa Yleisurheilu2.90 / 2.90
Maisa RuohonenTampereen Urheilijat -382.68 / -
Anna SaineKankaanpään Seudun Leisku2.63 / -
Erika SalonenVehmaisten Urheilijat2.54 / -
Meea SiroParkanon Urheilijat2.72 / -
Matilda SuokasKenttäurheilijat -582.86 / 2.86
Miisa VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat2.50 / 2.50