Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Karnevaalit
02.07. klo 12:00 Pikajuoksukarnevaalit
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 113 henk. (162 lajisuoritusta)
M 100m (7)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Erik BackHelsingfors IFK11.05 / -
Victor FagerholmBorgå Akilles11.46 / 11.63
Lauri HietaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat11.33 / 11.71
Ukko-Kasperi KoivulaForssan Salama11.61 / 11.71
Arttu PaananenHelsingin Kisa-Veikot11.06 / 11.12
Ari RuutiJyväskylän Kenttäurheilijat13.29 / 13.29
Lauri TuomilehtoBorgå Akilles10.60 / 11.04
 
M 200m (5)
Erik BackHelsingfors IFK21.60 / 22.14
Lauri HietaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat22.93 / -
Ukko-Kasperi KoivulaForssan Salama23.64 / -
Tuomas RouvaliJyväskylän Kenttäurheilijat22.70 / -
Ari RuutiJyväskylän Kenttäurheilijat27.71 / -
 
M 400m (8)
Christoffer EnvallIK Falken47.90 / 48.39
Lauri HassiOriveden Ponnistus49.56 / 50.17
Filiph JohanssonGamlakarleby IF48.52 / 49.05
Jouko JuntunenTampereen Pyrintö49.08 / -
Mikko KangasYlistaron Kilpa-Veljet49.36 / 50.20
Antti KokkonenOulun Pyrintö47.95 / 49.36
Eemil KosoTampereen Pyrintö50.11 / 50.11
Kalle RaitalaKosken Kaiku50.23 / 50.23
 
N 100m (9)
Anna HämäläinenSeinäjoen Seudun Urheilijat11.69 / 12.07
Reetta HämäläinenLahden Ahkera12.81 / 12.91
Milla HeiskanenIisalmen Visa12.01 / 12.38
Taru KarejokiJoensuun Kataja12.16 / 12.83
Laura LundbergVarkauden Kenttä-Veikot13.96 / 14.58
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa12.38 / 12.42
Eeva PaavilainenTurun Urheiluliitto12.33 / 12.33
Saana PirttijärviEspoon Tapiot13.14 / 13.14
Maria RäsänenLapinlahden Veto11.65 / 12.38
 
N 200m (7)
Anna HämäläinenSeinäjoen Seudun Urheilijat23.70 / -
Milla HeiskanenIisalmen Visa24.80 / 25.32
Taru KarejokiJoensuun Kataja24.90 / -
Elisa KirvesniemiJyväskylän Kenttäurheilijat25.40 / -
Laura LundbergVarkauden Kenttä-Veikot29.33 / -
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa25.78 / 25.84
Maria RäsänenLapinlahden Veto24.10 / -
 
N 400m (4)
Rosa KilpiOulun Pyrintö62.72 / 63.47
Minna LaukkaJyväskylän Kenttäurheilijat56.71 / -
Essi SyrjäläTampereen Pyrintö60.82 / 62.66
Veronika VirtapohjaTampereen Pyrintö68.12 / -
 
M19 100m (2)
Konsta AlatupaKokkolan Työväen Urheilijat11.27 / -
Viljami HietaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat11.32 / 11.32
 
M19 200m (1)
Viljami HietaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat23.88 / -
 
M19 400m (1)
Jesse HaikolaPyhäjoen Wirta54.52 / -
 
N19 100m (5)
Alisa AaltoTampereen Pyrintö12.62 / 12.70
Viivi HellmanTampereen Pyrintö12.97 / 13.18
Silja KempasLieksan Urheilijat12.64 / 12.81
Gia ReinholmKarhulan Katajaiset12.64 / -
Hanna SiiskonenJoensuun Kataja12.81 / 12.90
 
N19 200m (6)
Alisa AaltoTampereen Pyrintö25.46 / -
Viivi HellmanTampereen Pyrintö26.95 / -
Silja KempasLieksan Urheilijat25.74 / -
Evelina OjaniittuTurun Weikot Yleisurheilu26.49 / 26.49
Hanna SiiskonenJoensuun Kataja26.53 / 27.44
Saga VanninenTampereen Pyrintö26.34 / -
 
N19 400m (5)
Marika AarnioTurun Weikot Yleisurheilu59.21 / 59.21
Reetta KämäräinenEspoon Tapiot61.10 / -
Silja KempasLieksan Urheilijat59.36 / 59.36
Saana PirttijärviEspoon Tapiot59.84 / 59.84
Nella VarjasEspoon Tapiot62.10 / -
 
M17 100m (5)
Eeki KokkonenJoensuun Kataja11.45 / -
Daniel NivaBorgå Akilles12.00 / -
Jaakko SalopeltoKarhulan Katajaiset11.62 / 11.62
Lauri SavolainenHelsingfors IFK12.25 / -
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat11.51 / 11.51
 
M17 300m (4)
Eeki KokkonenJoensuun Kataja38.20 / -
Daniel NivaBorgå Akilles39.13 / -
Jaakko SalopeltoKarhulan Katajaiset39.07 / -
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat37.36 / -
 
N17 100m (10)
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö12.89 / 12.95
Reetta KämäräinenEspoon Tapiot12.87 / 12.87
Laura KemppainenLapin Lukko13.06 / 13.33
Camilla KohlEspoon Tapiot12.85 / 12.90
Oona LaineYlöjärven Urheilijat12.89 / 12.89
Viivi LapinojaKokkolan Työväen Urheilijat13.84 / 14.06
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.29 / 12.29
Oona LiusTurun Weikot Yleisurheilu13.58 / -
Pirkitta MarjanenPorin Yleisurheilu12.68 / 12.75
Saana PirttijärviEspoon Tapiot13.14 / 13.14
 
N17 300m (4)
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö40.87 / 42.09
Laura KemppainenLapin Lukko42.65 / 42.86
Oona LaineYlöjärven Urheilijat - / -
Oona LiusTurun Weikot Yleisurheilu44.39 / -
 
P15 100m (7)
Viljami AittokoskiIisalmen Visa12.76 / -
Eemeli KeinänenIitin Pyrintö12.08 / 12.08
Julius LehtoTampereen Urheilijat -3811.53 / 11.53
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat11.76 / 11.76
Luukas SaariJyväskylän Kenttäurheilijat12.63 / -
Joel TurkkaTampereen Pyrintö11.27 / 11.27
Albert VauhkonenLapinlahden Veto12.01 / 12.16
 
P15 300m (7)
Viljami AittokoskiIisalmen Visa - / -
Vilho HapponenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Eemeli KeinänenIitin Pyrintö42.57 / -
Julius LehtoTampereen Urheilijat -3837.50 / 37.55
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat41.21 / -
Joel TurkkaTampereen Pyrintö35.93 / 35.93
Albert VauhkonenLapinlahden Veto38.29 / -
 
T15 100m (7)
Nea HassinenMikkelin Kilpa-Veikot13.35 / 13.35
Lilli KärkkäinenJyväskylän Kenttäurheilijat13.65 / 13.65
Aada KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat13.75 / 13.75
Vilma LehtorantaJyväskylän Kenttäurheilijat13.77 / 13.77
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti13.62 / 13.62
Emilia TapionlinnaLahden Ahkera13.55 / 13.55
Ada ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat13.15 / 13.25
 
T15 300m (1)
Ada ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat44.22 / 44.22
 
P14 100m (4)
Aatu HolopainenJoensuun Kataja13.61 / 13.61
Mikko KuivalainenEspoon Tapiot14.31 / 14.31
Aarni LemettiHelsingin Kisa-Veikot13.61 / 13.61
Sakari ValliusJoensuun Kataja13.93 / 13.93
 
P14 300m (4)
Mikko KuivalainenEspoon Tapiot - / -
Pyry LahtinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Rasmus LehikoinenJoensuun Kataja39.95 / 39.95
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot - / -
 
T14 100m (19)
Iiris AlakärppäLahden Ahkera14.30 / 14.30
Julia IhantolaEspoon Tapiot14.10 / 14.10
Maria JääskäKaustisen Pohjan-Veikot13.13 / 13.13
Mimi KontalaHelsingin Kisa-Veikot13.55 / 13.55
Linda LeveelahtiHelsingin Kisa-Veikot12.97 / 12.97
Ella-Maria MultalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Silja NieminenMäntsälän Urheilijat14.03 / 14.03
Veera PaasovaaraOulun Pyrintö12.94 / 12.94
Linda PohtoEsbo IF14.41 / 14.41
Inka PöyryHelsingfors IFK12.99 / 12.99
Anna PursiainenEspoon Tapiot12.62 / 12.62
Ellinoora RiikinsaariEspoon Tapiot13.21 / 13.21
Pinja RuohoLahden Ahkera14.12 / 14.12
Essi TuukkanenLahden Ahkera13.60 / 13.60
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot13.72 / 13.72
Saga VanninenTampereen Pyrintö12.59 / 12.59
Nella VarjasEspoon Tapiot13.32 / 13.54
Iida VerainenNousiaisten Susi13.61 / 13.66
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat13.72 / 13.72
 
T14 300m (12)
Hille KankaanpääKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Mimi KontalaHelsingin Kisa-Veikot46.65 / -
Nora Koskela-KoivistoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Linda LeveelahtiHelsingin Kisa-Veikot45.77 / -
Ella-Maria MultalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Veera PaasovaaraOulun Pyrintö44.23 / 44.23
Anna PursiainenEspoon Tapiot43.71 / 43.71
Ellinoora RiikinsaariEspoon Tapiot45.72 / -
Pinja RuohoLahden Ahkera47.66 / 47.66
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat43.92 / 43.92
Essi TuukkanenLahden Ahkera44.41 / 44.41
Nella VarjasEspoon Tapiot44.17 / -
 
P13 60m (5)
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat8.47 / 8.47
Juho KivistöPorin Yleisurheilu8.19 / 8.19
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot9.87 / -
Pyry LahtinenJyväskylän Kenttäurheilijat8.38 / 8.38
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot8.66 / 8.66
 
T13 60m (5)
Minea FogelholmEspoon Tapiot8.49 / -
Hille KankaanpääKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9.02 / 9.02
Nora Koskela-KoivistoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu8.61 / 8.61
Silja KoukonenMietoisten Maununpojat8.13 / 8.13
Viveka LoukolaRaision Kuula8.31 / 8.31
 
T12 60m (3)
Justine HämäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat9.20 / 9.28
Venla HämäläinenLiedon Parma9.08 / 9.25
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti8.99 / 9.26
 
P11 60m (1)
Elmer VauhkonenLapinlahden Veto8.23 / 8.23
 
T11 60m (4)
Adriana KalymialarisHelsingfors IFK8.97 / 8.97
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot10.31 / 10.43
Miriam PuolimatkaVehmaisten Urheilijat9.24 / 9.24
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö9.18 / 9.18