Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Karnevaalit
02.07. klo 12:00 Pikajuoksukarnevaalit
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 405 henk. (620 lajisuoritusta)
M 100m (44)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Ville AarnivalaTampereen Pyrintö10.80 / 11.24
Valtteri AhtamoJyväskylän Kenttäurheilijat10.76 / 11.02
Erik BackHelsingfors IFK11.05 / -
Jonathan BraceEsbo IF10.88 / 10.88
Niklas BryggareHelsingin Kisa-Veikot11.17 / 11.34
Victor FagerholmBorgå Akilles11.46 / 11.53
Lauri HietaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat11.33 / 11.62
Ville HyttinenKuopion Reipas11.33 / 11.33
Markus JutilaHeinolan Isku11.28 / 11.28
Viljami KaasalainenMikkelin Kilpa-Veikot10.56 / 10.76
Juho KaihlajärviJyväskylän Kenttäurheilijat10.79 / 11.00
Willem KajanderBorgå Akilles10.72 / 10.82
Niko KekkiNoormarkun Nopsa11.46 / 11.59
Teemu KeronenJyväskylän Kenttäurheilijat11.27 / 11.51
Martin KidronEspoon Tapiot11.46 / 11.46
Ukko-Kasperi KoivulaForssan Salama11.61 / 11.71
Joonas KokkoLapuan Virkiä11.10 / 11.14
Jani KoskelaTampereen Pyrintö10.69 / -
Arttu KotanenImatran Urheilijat11.42 / -
Aleksi KuusinenTampereen Pyrintö11.27 / 11.27
Mikko LaaksonenKaustisen Pohjan-Veikot11.01 / 11.26
Elmo LakkaJyväskylän Kenttäurheilijat10.57 / -
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat10.71 / 10.71
Oskari LehtonenNurmijärven Yleisurheilu10.71 / 10.71
Samuli LosoiNoormarkun Nopsa11.80 / 11.80
Ilari MäkinenHelsingfors IFK10.70 / -
Erno MehtonenSavonlinnan Riento10.93 / 10.93
Petteri MonniJyväskylän Kenttäurheilijat10.64 / -
Ville MyllymäkiKankaanpään Seudun Leisku10.38 / 10.64
Heikki NieminenJanakkalan Jana10.73 / 11.31
Niko NymanHämeenlinnan Tarmo10.98 / 11.74
Arttu PaananenHelsingin Kisa-Veikot11.06 / 11.12
Eerikki PekkolaTampereen Kisatoverit10.85 / 10.85
Jarkko PesolaHelsingin Kisa-Veikot11.36 / -
Ari RuutiJyväskylän Kenttäurheilijat13.25 / 13.25
Roope SaarinenEsbo IF10.69 / -
Aleksi SairanenKerimäen Urheilijat11.19 / 11.19
Samuli SamuelssonIkaalisten Urheilijat10.38 / 10.47
Juho SeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat11.35 / -
Petteri SoiniMikkelin Kilpa-Veikot11.06 / -
Leo-Pekka TähtiPorin Tarmo - / -
Santeri TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat11.29 / 11.53
Lauri TuomilehtoBorgå Akilles10.60 / 11.04
Aleksi TuononenÄhtärin Urheilijat10.88 / 10.95
 
M 200m (32)
Ville AarnivalaTampereen Pyrintö21.27 / 22.27
Erik BackHelsingfors IFK21.60 / 22.14
Jonathan BraceEsbo IF22.20 / 23.45
Niklas BryggareHelsingin Kisa-Veikot22.48 / 22.55
Christoffer EnvallIK Falken21.89 / 22.32
Benjamin HeinonenTampereen Pyrintö25.56 / -
Lauri HietaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat22.93 / 23.57
Ville HyttinenKuopion Reipas23.38 / 23.38
Jouko JuntunenTampereen Pyrintö22.93 / 23.01
Juho KaihlajärviJyväskylän Kenttäurheilijat21.99 / -
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot22.61 / 22.61
Niko KekkiNoormarkun Nopsa23.59 / 23.59
Ukko-Kasperi KoivulaForssan Salama23.24 / 23.24
Jani KoskelaTampereen Pyrintö21.29 / 21.70
Arttu KotanenImatran Urheilijat22.06 / 22.06
Mikko LaaksonenKaustisen Pohjan-Veikot22.44 / 22.44
Elmo LakkaJyväskylän Kenttäurheilijat21.58 / -
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat22.10 / 22.10
Oskari LehtonenNurmijärven Yleisurheilu21.16 / 21.16
Erno MehtonenSavonlinnan Riento22.79 / 22.79
Petteri MonniJyväskylän Kenttäurheilijat21.84 / -
Eerikki PekkolaTampereen Kisatoverit21.88 / 22.02
Jarkko PesolaHelsingin Kisa-Veikot22.87 / 23.51
Tuomas RouvaliJyväskylän Kenttäurheilijat22.70 / -
Ari RuutiJyväskylän Kenttäurheilijat27.71 / -
Roope SaarinenEsbo IF21.19 / -
Aleksi SairanenKerimäen Urheilijat22.82 / 22.82
Juho SeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat23.05 / 23.06
Leo-Pekka TähtiPorin Tarmo - / -
Santeri TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat23.30 / -
Aleksi TuononenÄhtärin Urheilijat22.17 / 22.18
Tuomas ValleHelsingin Kisa-Veikot24.00 / -
 
M 400m (30)
Eljas AaltoIF Sibbo-Vargarna 48.56 / 49.06
Jani BackmanBorgå Akilles 50.99 / -
Niklas BryggareHelsingin Kisa-Veikot 50.06 / -
Christoffer EnvallIK Falken 47.90 / 48.39
Markus ErkkiläKannuksen Ura 50.97 / -
Lauri HassiOriveden Ponnistus 49.56 / 50.17
Jussi HuuskonenJyväskylän Kenttäurheilijat 52.25 / -
Filiph JohanssonGamlakarleby IF 48.52 / 49.05
Jouko JuntunenTampereen Pyrintö 49.08 / 50.58
Kaapo KangasJyväskylän Kenttäurheilijat 53.64 / -
Mikko KangasYlistaron Kilpa-Veljet 49.36 / 50.20
Teemu KeronenJyväskylän Kenttäurheilijat 50.06 / 51.08
Martin KidronEspoon Tapiot 50.02 / 50.57
Antti KokkonenOulun Pyrintö 47.95 / 49.36
Juuso KolariVarkauden Kenttä-Veikot 51.99 / 52.87
Kalle KompuinenSäkylän Urheilijat 50.38 / 51.14
Eemil KosoTampereen Pyrintö 50.11 / 50.11
Aleksi KuusinenTampereen Pyrintö 53.83 / -
Jaakko LaaksoTampereen Pyrintö 48.84 / -
Samuli LosoiNoormarkun Nopsa - / -
Daniel LundmarkHelsingfors IFK 49.83 / -
Tommi MäkinenHelsingin Kisa-Veikot 49.35 / 49.93
Juho PirskanenKuopion Reipas 48.67 / 48.98
Kalle RaitalaKosken Kaiku 50.23 / 50.23
Leo-Pekka TähtiPorin Tarmo - / -
Valtteri ToimelaTampereen Pyrintö 49.57 / -
Antti TuomelaLaihian Luja 50.24 / -
Julius UutelaHelsingin Kisa-Veikot 48.58 / 49.42
Juho VanhalaHarjavallan Jymy 48.52 / 49.08
Juha VirkkunenTampereen Pyrintö 50.87 / 53.29
 
N 100m (38)
Jonna BerghemHIK Friidrott11.81 / -
Amira ChokairyHelsingin Kisa-Veikot12.71 / -
Anna HämäläinenSeinäjoen Seudun Urheilijat11.69 / 12.07
Reetta HämäläinenLahden Ahkera12.81 / 12.91
Annika HannolaHelsingin Kisa-Veikot12.48 / -
Tiia HeikkinenTampereen Pyrintö13.50 / 13.93
Milla HeiskanenIisalmen Visa12.01 / 12.38
Johanna Herlevi-SaarukkaJyväskylän Kenttäurheilijat13.11 / 13.11
Meri HukkinenEsbo IF12.55 / 12.88
Jandeh JallowHelsingin Kisa-Veikot12.56 / 12.69
Tiia JärvinenVeitsiluodon Kisaveikot12.22 / 12.79
Jenna JokelaHelsingfors IFK11.74 / 11.96
Jenni JokinenNakkilan Vire11.85 / 12.01
Taru KarejokiJoensuun Kataja12.16 / 12.83
Nadia KorkmanEsbo IF12.68 / 12.68
Essi KurttiOulun Pyrintö12.97 / 12.97
Iida LaakkonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Iira LaatunenViipurin Urheilijat13.59 / 13.59
Jessi LandströmTampereen Pyrintö12.16 / 13.18
Hanna-Maari LatvalaJyväskylän Kenttäurheilijat11.30 / 11.48
Lotta LaurikainenJyväskylän Kenttäurheilijat13.18 / -
Iina LehtimäkiKuusankosken Kisa12.46 / 12.92
Katariina LiipoEsbo IF12.57 / -
Laura LundbergVarkauden Kenttä-Veikot13.96 / 14.58
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa12.38 / 12.42
Sanni MahonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.85 / 12.14
Titta MehtänenTampereen Pyrintö12.51 / 13.06
Sonja NousiainenMikkelin Kilpa-Veikot12.16 / 12.63
Eeva PaavilainenTurun Urheiluliitto12.33 / 12.33
Sanna PihkalaTampereen Pyrintö12.81 / 12.81
Jenna PihkolaLahden Ahkera12.29 / -
Saana PirttijärviEspoon Tapiot13.14 / 13.14
Maria RäsänenLapinlahden Veto11.65 / 12.38
Jessica RautelinEsbo IF12.81 / -
Susanna SeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat13.30 / -
Tiia TammisaloTampereen Pyrintö12.30 / 12.31
Milja ThuresonTurun Toverit11.62 / 11.71
Sini ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat12.48 / 12.86
 
N 200m (34)
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot25.23 / 25.27
Jonna BerghemHIK Friidrott23.76 / 24.78
Amira ChokairyHelsingin Kisa-Veikot25.43 / -
Sanna ErkinheimoHelsingfors IFK24.46 / -
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet25.35 / 25.91
Anna HämäläinenSeinäjoen Seudun Urheilijat23.70 / -
Annika HannolaHelsingin Kisa-Veikot25.58 / -
Tiia HeikkinenTampereen Pyrintö27.69 / -
Milla HeiskanenIisalmen Visa24.80 / 25.32
Johanna Herlevi-SaarukkaJyväskylän Kenttäurheilijat28.36 / -
Meri HukkinenEsbo IF25.74 / 26.81
Tiia JärvinenVeitsiluodon Kisaveikot25.25 / 26.85
Jenna JokelaHelsingfors IFK24.11 / 24.76
Jenni JokinenNakkilan Vire24.54 / 25.31
Sara JokinenTampereen Pyrintö24.84 / 25.40
Taru KarejokiJoensuun Kataja24.90 / -
Elisa KirvesniemiJyväskylän Kenttäurheilijat25.40 / -
Anniina KortetmaaKannuksen Ura23.76 / 24.26
Hanna KoskelaNoormarkun Nopsa - / -
Essi KurttiOulun Pyrintö27.67 / 27.74
Iira LaatunenViipurin Urheilijat28.80 / 28.80
Hanna-Maari LatvalaJyväskylän Kenttäurheilijat22.98 / 24.08
Iina LehtimäkiKuusankosken Kisa25.62 / 26.04
Katariina LiipoEsbo IF25.78 / 26.77
Laura LundbergVarkauden Kenttä-Veikot29.33 / -
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa25.64 / 25.64
Titta MehtänenTampereen Pyrintö26.17 / 27.74
Katri MustolaKalajoen Junkkarit24.34 / 24.75
Sonja NousiainenMikkelin Kilpa-Veikot25.46 / -
Sanna PihkalaTampereen Pyrintö26.50 / 27.71
Aino PulkkinenÄänekosken Urheilijat24.09 / 24.61
Maria RäsänenLapinlahden Veto24.10 / -
Tiia TammisaloTampereen Pyrintö25.30 / 25.51
Milja ThuresonTurun Toverit24.04 / 24.34
 
N 400m (31)
Charlotta BützowHelsingin Kisa-Veikot 57.05 / 57.21
Amira ChokairyHelsingin Kisa-Veikot 55.41 / -
Sanna ErkinheimoHelsingfors IFK 54.09 / 56.72
Beda EronenHelsingin Kisa-Veikot 58.29 / 58.37
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 57.08 / 57.08
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö 56.31 / 59.59
Janina HeinoTampereen Pyrintö 58.67 / 61.84
Sara JokinenTampereen Pyrintö 58.16 / 58.16
Jonna JulinIF Nykarlebynejden 55.40 / -
Elisa JuntunenÄänekosken Urheilijat - / -
Rosa KilpiOulun Pyrintö 62.72 / 63.47
Laura KolehmainenHelsingin Kisa-Veikot 56.90 / 59.21
Nadia KorkmanEsbo IF 57.11 / 57.63
Hanna KoskelaNoormarkun Nopsa - / -
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot 55.93 / 56.01
Minna LaukkaJyväskylän Kenttäurheilijat 56.71 / -
Mikaela LevoIkaalisten Urheilijat 57.45 / 59.27
Katri MustolaKalajoen Junkkarit 53.20 / 54.63
Jeanine NygårdIF Drott 55.07 / 55.82
Eveliina OjalaSoinin Sisu 58.15 / 59.87
Elisa OksanenTampereen Pyrintö - / -
Kirsi PekkanenKuopion Reipas 55.32 / -
Jenni PeräinenTampereen Pyrintö 61.33 / 64.88
Veera PeräläSeinäjoen Seudun Urheilijat 56.09 / -
Anniina PerkiöSeinäjoen Seudun Urheilijat 63.14 / 64.99
Jessica RautelinEsbo IF 55.97 / -
Ida RavaskaVeitsiluodon Kisaveikot 57.07 / -
Essi SyrjäläTampereen Pyrintö 60.82 / 62.66
Iina TakkulaOulun Pyrintö 62.92 / 62.92
Hilla UusimäkiKenttäurheilijat -58 53.14 / -
Veronika VirtapohjaTampereen Pyrintö 68.12 / -
 
M19 100m (20)
Konsta AlatupaKokkolan Työväen Urheilijat11.27 / -
David BammVasa IS11.46 / 11.46
Jonni BlomqvistBorgå Akilles11.66 / 11.66
Casimir EngblomHelsingfors IFK11.77 / 11.91
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna11.41 / 11.41
Eero HelppolainenPorin Tarmo11.25 / 11.25
Viljami HietaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat11.32 / 11.32
Kaapo KangasJyväskylän Kenttäurheilijat11.80 / 11.80
Aaro KarjalainenLahden Ahkera11.02 / 11.02
Kalle KompuinenSäkylän Urheilijat11.26 / 11.29
Severi KosonenSavonlinnan Riento11.04 / 11.45
Mathias LaunonenIF Kraft11.07 / 11.07
Matti PainilainenPorin Tarmo11.87 / -
Niko RistirantaKuusankosken Kisa - / -
Juho RönkäJanakkalan Jana11.17 / 11.43
Iiro SurkkaJyväskylän Kenttäurheilijat11.54 / 11.54
Julius ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat11.24 / 11.24
Antti TuomelaLaihian Luja11.19 / 11.19
Vertti ViitalaHelsingfors IFK11.43 / -
Aaron Yli-HallilaKokkolan Työväen Urheilijat11.12 / 11.37
 
M19 200m (20)
David BammVasa IS23.39 / 23.39
Jonni BlomqvistBorgå Akilles23.42 / 23.63
Casimir EngblomHelsingfors IFK23.87 / 23.87
Tatu HeikkinenHelsingfors IFK23.85 / 23.85
Eero HelppolainenPorin Tarmo23.04 / 23.04
Viljami HietaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat23.88 / -
Lassi HirvonenValkealan Kajo23.50 / -
Janne KanervaLahden Ahkera24.24 / -
Aaro KarjalainenLahden Ahkera23.32 / -
Mathias LaunonenIF Kraft22.46 / 23.35
Veikka MikkonenSavonlinnan Riento25.97 / -
Niko MutikainenSavonlinnan Riento24.07 / 24.07
Matti PainilainenPorin Tarmo23.49 / 23.49
Niko RistirantaKuusankosken Kisa - / -
Juho RönkäJanakkalan Jana22.61 / 23.52
Iiro SurkkaJyväskylän Kenttäurheilijat23.24 / 23.24
Tha TaLarsmo IF23.25 / 23.61
Antti TuomelaLaihian Luja22.54 / 22.54
Teemu TuomelaAlajärven Ankkurit23.79 / 24.14
Leo UusimäkiKenttäurheilijat -5822.86 / -
 
M19 400m (5)
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna 53.21 / 53.21
Jesse HaikolaPyhäjoen Wirta 54.52 / -
Samuel KouriBorgå Akilles 51.63 / 52.46
Miika LehtinenJyväskylän Kenttäurheilijat 52.23 / -
Simon NordströmIF Nykarlebynejden 53.87 / -
 
N19 100m (27)
Alisa AaltoTampereen Pyrintö12.62 / 12.70
Jonna AlkulaSeinäjoen Seudun Urheilijat12.40 / 12.49
Cecilia EkBorgå Akilles13.21 / 13.41
Julia EnarviTampereen Pyrintö12.66 / 12.66
Viivi HellmanTampereen Pyrintö12.88 / 12.88
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat12.29 / 12.83
Juulia JulkunenKuopion Reipas12.99 / 13.10
Noora JuslinBorgå Akilles12.83 / 13.25
Ilona KekkonenLahden Ahkera12.60 / 12.60
Silja KempasLieksan Urheilijat12.64 / 12.81
Jenna KompuinenSäkylän Urheilijat12.97 / 12.97
Sofia KompuinenSäkylän Urheilijat13.08 / 13.19
Anneka KruutiSeinäjoen Seudun Urheilijat12.65 / 13.01
Petra-Sofia LaaksoSavonlinnan Riento12.74 / 12.76
Nea LaineHämeenlinnan Tarmo12.65 / 12.65
Ilona LuomaTampereen Pyrintö12.88 / 12.88
Sanni PajasmaaHelsingfors IFK12.59 / 13.13
Niina PiiroinenMikkelin Kilpa-Veikot12.49 / 13.17
Irina PotinojaLohtajan Veikot12.51 / 12.89
Aliisa RahikainenMikkelin Kilpa-Veikot13.18 / 13.90
Gia ReinholmKarhulan Katajaiset12.64 / -
Jennifer RoosLarsmo IF12.73 / 13.61
Venla SaramäkiKarkkilan Pojat12.58 / 12.83
Hanna SiiskonenJoensuun Kataja12.81 / 12.90
Iiris TörrönenOulun Pyrintö13.71 / 13.71
Essi VäänänenKuopion Reipas12.43 / -
Neea ZinsTampereen Pyrintö12.75 / 13.33
 
N19 200m (40)
Alisa AaltoTampereen Pyrintö25.46 / 25.76
Jonna AlkulaSeinäjoen Seudun Urheilijat25.64 / 26.32
Cornelia BergVasa IS27.54 / 27.54
Petra HäggqvistHelsingin Kisa-Veikot - / -
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö26.07 / 26.74
Viivi HellmanTampereen Pyrintö26.95 / -
Pinja HirvilahtiJyväskylän Kenttäurheilijat26.08 / -
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat26.86 / -
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat26.15 / 26.72
Juulia JulkunenKuopion Reipas27.35 / 27.38
Noora JuslinBorgå Akilles25.55 / 25.96
Ilona KekkonenLahden Ahkera25.67 / 25.67
Patricia KellgrenHelsingfors IFK28.29 / -
Silja KempasLieksan Urheilijat25.74 / -
Kiia KoivistoinenIisalmen Visa - / -
Emilia KokkoLapuan Virkiä27.05 / 27.10
Jenna KompuinenSäkylän Urheilijat27.50 / 27.50
Sofia KompuinenSäkylän Urheilijat27.40 / 27.67
Sandra-Sofia KosonenSavonlinnan Riento25.87 / 26.09
Iida KosunenLapinlahden Veto27.52 / 27.52
Anneka KruutiSeinäjoen Seudun Urheilijat26.29 / 27.54
Karoliina KujanpääValkeakosken Haka26.94 / 27.15
Nea LaineHämeenlinnan Tarmo25.61 / 25.61
Pipsa LundbergVarkauden Kenttä-Veikot27.50 / -
Ilona LuomaTampereen Pyrintö - / -
Kaisa MikanderEsbo IF26.26 / 26.26
Evelina OjaniittuTurun Weikot Yleisurheilu26.49 / 26.49
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK26.83 / 26.83
Niina PiiroinenMikkelin Kilpa-Veikot26.05 / -
Irina PotinojaLohtajan Veikot26.44 / -
Inka PuumalainenMikkelin Kilpa-Veikot26.77 / 26.77
Jennifer RoosLarsmo IF26.61 / -
Venla SaramäkiKarkkilan Pojat25.67 / 26.64
Hanna SiiskonenJoensuun Kataja26.53 / 27.44
Sara SiltalaHelsingin Kisa-Veikot25.80 / 25.80
Kaisla TorppaEsbo IF - / -
Iiris TörrönenOulun Pyrintö29.44 / 29.44
Essi VäänänenKuopion Reipas25.30 / -
Saga VanninenTampereen Pyrintö26.34 / -
Neea ZinsTampereen Pyrintö25.74 / -
 
N19 400m (19)
Marika AarnioTurun Weikot Yleisurheilu 59.21 / 59.21
Cecilia EkBorgå Akilles 60.75 / 60.75
Jemina ForssTampereen Pyrintö 58.02 / 60.00
Heidi HaapamäkiJyväskylän Kenttäurheilijat 64.05 / 64.05
Hertta HankimaaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 60.11 / 61.30
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Reetta KämäräinenEspoon Tapiot 61.10 / -
Emmi KeinänenHelsingin Kisa-Veikot 59.29 / -
Kiia KeinonenTampereen Pyrintö 59.81 / 60.19
Silja KempasLieksan Urheilijat 59.36 / 59.36
Helmi KortetmaaKannuksen Ura 59.91 / 60.66
Heidi LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat 62.08 / 62.08
Lotta MäkinenJyväskylän Kenttäurheilijat 61.48 / -
Hilla NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat 65.00 / -
Saana PirttijärviEspoon Tapiot 59.84 / 59.84
Sofie RoosHelsingin Kisa-Veikot 61.26 / 61.53
Eevi SiniketoTampereen Pyrintö 62.14 / -
Nella VarjasEspoon Tapiot 62.10 / -
Julia YlikahriNoormarkun Nopsa 59.77 / 61.73
 
M17 100m (29)
Pyry AnttilaHelsingin Kisa-Veikot12.07 / 12.40
Justus ArvelinLahden Ahkera11.63 / -
Aaro AuvinenTampereen Pyrintö12.47 / 12.47
Aki HäkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat11.82 / 11.82
Mauno HavukorpiVihdin Viesti11.61 / 11.61
Tatu HeikkinenHelsingfors IFK11.84 / 11.84
Lassi HirvonenValkealan Kajo11.27 / 11.27
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot11.35 / 11.35
Lauri KoivistoKaipolan Vire12.24 / 12.24
Eeki KokkonenJoensuun Kataja11.45 / -
Sebastian LundqvistBorgå Akilles12.05 / 12.05
Severi MäntyläBorgå Akilles11.18 / 11.18
Veikka MikkonenSavonlinnan Riento12.16 / 12.16
Niko MutikainenSavonlinnan Riento11.85 / 11.85
Daniel NivaBorgå Akilles11.95 / 11.95
Jimi NukalaVasa IS11.40 / 11.40
Eero PeltolaLahden Ahkera12.15 / 12.15
Juuso PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat11.52 / 11.58
Akseli SalinHelsingfors IFK11.94 / 12.16
Jaakko SalopeltoKarhulan Katajaiset11.62 / 11.62
Lauri SavolainenHelsingfors IFK12.25 / -
Tha TaLarsmo IF11.28 / 11.47
Max TallqvistBorgå Akilles12.15 / 12.15
Teemu TuomelaAlajärven Ankkurit11.80 / 11.81
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat11.51 / 11.51
Jesse VäyrynenJyväskylän Kenttäurheilijat11.19 / 11.19
Eero-Matias ViitalaKannuksen Ura12.14 / 12.33
Eero ViljanmaaJyväskylän Kenttäurheilijat11.42 / 11.42
Batuhan YildirimHelsingfors IFK11.91 / 11.91
 
M17 300m (18)
Aaro AuvinenTampereen Pyrintö41.79 / -
Aki HäkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat38.52 / 38.52
Mauno HavukorpiVihdin Viesti35.85 / 36.20
Eeki KokkonenJoensuun Kataja38.20 / -
Anton KyrönlahtiKangasniemen Kalske40.50 / 40.50
Sebastian LundqvistBorgå Akilles40.24 / 40.24
Daniel NivaBorgå Akilles39.13 / -
Elias NordströmIF Nykarlebynejden40.78 / -
Eero PeltolaLahden Ahkera39.40 / 39.40
Juuso PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat39.02 / -
Akseli SalinHelsingfors IFK38.97 / -
Jaakko SalopeltoKarhulan Katajaiset39.07 / -
Max TallqvistBorgå Akilles38.27 / 38.27
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat37.36 / -
Jesse VäyrynenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Eero-Matias ViitalaKannuksen Ura39.10 / -
Eero ViljanmaaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Batuhan YildirimHelsingfors IFK37.41 / 37.41
 
N17 100m (49)
Minttu-Maaria AlanenVaasan Vasama12.33 / 12.33
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot12.38 / 12.45
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö12.64 / 12.86
Cornelia BergVasa IS12.89 / 12.89
Neea FlyktmanKaipolan Vire13.03 / 13.08
Sandra GranrothBorgå Akilles13.61 / 13.61
Anni GrekulaRaahen Vesa12.94 / 13.16
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö12.93 / 12.97
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.97 / 13.10
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö12.88 / 12.88
Emmi HirveläSeinäjoen Seudun Urheilijat12.80 / 13.22
Reetta KämäräinenEspoon Tapiot12.87 / 12.87
Laura KemppainenLapin Lukko13.06 / 13.33
Camilla KohlEspoon Tapiot12.85 / 12.89
Emilia KokkoLapuan Virkiä13.05 / 13.14
Sandra-Sofia KosonenSavonlinnan Riento12.62 / 13.24
Karoliina KujanpääValkeakosken Haka12.68 / 12.68
Johanna KylmänenRaision Kuula12.25 / 12.30
Maisa LaaksoIF Drott12.63 / 13.08
Oona LaineYlöjärven Urheilijat12.89 / 12.89
Hanna LammassaariLahden Ahkera13.78 / 13.78
Viivi LapinojaKokkolan Työväen Urheilijat13.84 / 14.06
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.29 / 12.29
Vilma LindroosPorin Tarmo13.13 / 13.24
Oona LiusTurun Weikot Yleisurheilu13.58 / 13.81
Mette LukinKuopion Reipas13.28 / 13.28
Pipsa LundbergVarkauden Kenttä-Veikot13.45 / -
Roosa MähönenJyväskylän Kenttäurheilijat12.79 / 12.96
Liina MäkeläMikkelin Kilpa-Veikot13.57 / -
Reeta-Mari MäntyselkäKuopion Reipas12.86 / 13.12
Pirkitta MarjanenPorin Yleisurheilu12.68 / 12.75
Kaisa MikanderEsbo IF12.60 / 12.60
Malva NylundVasa IS13.27 / -
Hanna PeltolaTampereen Pyrintö13.23 / 13.36
Satu-Maaria PentinlehtoTampereen Pyrintö12.75 / 13.18
Veera PeräläSeinäjoen Seudun Urheilijat12.72 / 13.06
Saana PirttijärviEspoon Tapiot13.14 / 13.14
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot12.82 / 12.82
Pinja PurolaSomeron Esa13.18 / 13.18
Neea PuskalaÄhtärin Urheilijat12.84 / -
Inka PuumalainenMikkelin Kilpa-Veikot12.95 / 13.11
Jenna RiikonenJoensuun Kataja13.18 / 13.29
Sara SiltalaHelsingin Kisa-Veikot12.46 / 12.46
Cecilia SinervoHelsingfors IFK13.11 / 13.92
Kaisla TorppaEsbo IF13.15 / 13.15
Aino TuomiLahden Ahkera13.25 / 13.25
Vappu ValtonenEspoon Tapiot12.98 / 12.98
Aino ViljanmaaJyväskylän Kenttäurheilijat13.50 / 13.50
Jonna VoutilainenKuopion Reipas13.12 / 13.34
 
N17 300m (22)
Aino EnoLauttakylän Luja43.59 / -
Sofia FogströmVasa IS - / -
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet42.89 / 43.30
Emmi HirveläSeinäjoen Seudun Urheilijat42.84 / -
Pinja HirvilahtiJyväskylän Kenttäurheilijat41.75 / 41.75
Laura KemppainenLapin Lukko42.65 / 42.86
Johanna KylmänenRaision Kuula40.00 / 40.00
Maisa LaaksoIF Drott41.28 / -
Oona LaineYlöjärven Urheilijat - / -
Hanna LammassaariLahden Ahkera44.97 / 44.97
Vilma LindroosPorin Tarmo43.65 / 44.71
Oona LiusTurun Weikot Yleisurheilu44.39 / -
Mette LukinKuopion Reipas42.36 / 42.36
Reeta-Mari MäntyselkäKuopion Reipas42.53 / -
Malva NylundVasa IS45.28 / -
Venla OksanenSomeron Esa42.29 / -
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot43.46 / -
Pinja PurolaSomeron Esa44.67 / -
Siiri RainioJyväskylän Kenttäurheilijat41.26 / -
Aino TuomiLahden Ahkera44.32 / -
Aino ViljanmaaJyväskylän Kenttäurheilijat45.87 / 47.86
Jonna VoutilainenKuopion Reipas42.70 / 43.76
 
P15 100m (15)
Arttu AholaJyväskylän Kenttäurheilijat12.24 / 12.24
Viljami AittokoskiIisalmen Visa12.76 / -
Eemeli KeinänenIitin Pyrintö12.08 / 12.08
Jonatan KinnunenSaarijärven Pullistus11.82 / 11.82
Julius LehtoTampereen Urheilijat -3811.53 / 11.53
Richard LiemulaKuopion Reipas12.56 / 12.56
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat11.76 / 11.76
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat12.24 / 12.24
Juuso PyyhtiäLahden Ahkera12.76 / 12.76
Luukas SaariJyväskylän Kenttäurheilijat12.63 / -
Roope SarajärviKokkolan Veikot13.28 / 13.28
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot11.69 / 11.69
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot12.03 / 12.03
Joel TurkkaTampereen Pyrintö11.27 / 11.27
Albert VauhkonenLapinlahden Veto12.01 / 12.16
 
P15 300m (13)
Viljami AittokoskiIisalmen Visa - / -
Vilho HapponenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Eemeli KeinänenIitin Pyrintö42.57 / -
Jonatan KinnunenSaarijärven Pullistus39.61 / -
Julius LehtoTampereen Urheilijat -3837.50 / 37.55
Richard LiemulaKuopion Reipas41.78 / 43.74
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat41.21 / -
Juuso PyyhtiäLahden Ahkera41.29 / 41.29
Roope SarajärviKokkolan Veikot47.70 / -
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot37.11 / 37.11
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot39.77 / -
Joel TurkkaTampereen Pyrintö35.93 / 35.93
Albert VauhkonenLapinlahden Veto38.29 / -
 
T15 100m (18)
Nea HassinenMikkelin Kilpa-Veikot13.35 / 13.35
Karoliina IsomäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.50 / 13.94
Lilli KärkkäinenJyväskylän Kenttäurheilijat13.65 / 13.65
Kiia KoivistoinenIisalmen Visa12.98 / 12.98
Aada KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat13.71 / 13.71
Johanna KulmalaPylkönmäen Yrittävä13.55 / 13.55
Vilma LehtorantaJyväskylän Kenttäurheilijat13.77 / 13.77
Viivi LukinKuopion Reipas14.08 / 14.08
Isha MurrayHelsingfors IFK12.85 / 12.85
Nelli MustolaKalajoen Junkkarit13.26 / 13.26
Julie OmbatiMikkelin Kilpa-Veikot13.08 / 13.08
Viivi PatronenEspoon Tapiot14.21 / 14.21
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK12.72 / 12.72
Enni SaarinenHämeenlinnan Tarmo13.29 / 13.29
Camilla StrömbergHelsingin Kisa-Veikot14.03 / 14.09
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti13.62 / 13.62
Emilia TapionlinnaLahden Ahkera13.55 / 13.55
Ada ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat13.15 / 13.25
 
T15 300m (12)
Karoliina IsomäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu45.50 / -
Janika JokinenTampereen Urheilijat -3849.08 / -
Johanna KulmalaPylkönmäen Yrittävä44.91 / 44.91
Viivi LukinKuopion Reipas46.05 / 47.87
Nelli MustolaKalajoen Junkkarit43.15 / 43.77
Julie OmbatiMikkelin Kilpa-Veikot46.14 / -
Viivi PatronenEspoon Tapiot - / -
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK42.62 / 42.62
Sirke SeitsonenRaision Kuula44.98 / 44.98
Camilla StrömbergHelsingin Kisa-Veikot45.40 / 45.99
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti44.46 / 46.85
Ada ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat44.22 / 44.22
 
P14 100m (7)
Aatu HolopainenJoensuun Kataja13.61 / 13.61
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö13.90 / 13.90
Tuukka KoskinenLahden Ahkera12.19 / 12.19
Mikko KuivalainenEspoon Tapiot14.11 / 14.11
Aarni LemettiHelsingin Kisa-Veikot13.61 / 13.61
Eelis SnåreLahden Ahkera12.46 / 12.46
Sakari ValliusJoensuun Kataja13.93 / 13.93
 
P14 300m (7)
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö47.31 / -
Luukas KosunenLapinlahden Veto - / -
Mikko KuivalainenEspoon Tapiot47.51 / 47.51
Pyry LahtinenJyväskylän Kenttäurheilijat45.31 / 45.31
Rasmus LehikoinenJoensuun Kataja39.95 / 39.95
Eelis SnåreLahden Ahkera - / -
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot - / -
 
T14 100m (36)
Aada AhoRaision Kuula12.88 / 12.88
Iiris AlakärppäLahden Ahkera14.30 / 14.30
Moa ForslundVasa IS14.76 / -
Julia IhantolaEspoon Tapiot14.10 / 14.10
Maria JääskäKaustisen Pohjan-Veikot13.13 / 13.13
Piia KalliomäkiÄänekosken Urheilijat13.84 / 13.84
Patricia KellgrenHelsingfors IFK13.46 / 13.46
Oona KiljalaYlivieskan Kuula14.32 / -
Mimi KontalaHelsingin Kisa-Veikot13.55 / 13.55
Elise LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat13.00 / 13.00
Linda LeveelahtiHelsingin Kisa-Veikot12.97 / 12.97
Viveka LoukolaRaision Kuula13.18 / 13.18
Tessa MoisioKaipolan Vire13.70 / 13.75
Ella-Maria MultalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Silja NieminenMäntsälän Urheilijat14.03 / 14.03
Elina NivajärviJoensuun Kataja13.72 / 13.72
Veera PaasovaaraOulun Pyrintö12.94 / 12.94
Teresa PerttiläHelsingfors IFK13.37 / 13.37
Linda PohtoEsbo IF14.20 / 14.20
Inka PöyryHelsingfors IFK12.81 / 12.81
Anna PursiainenEspoon Tapiot12.62 / 12.62
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot13.38 / 13.91
Ellinoora RiikinsaariEspoon Tapiot13.21 / 13.21
Pinja RuohoLahden Ahkera14.12 / 14.12
Riikka SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat13.80 / 13.80
Janna SiegfridsVasa IS13.24 / 13.24
Veera SpartiotiEspoon Tapiot14.78 / 14.78
Sara TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.14 / 13.14
Essi TuukkanenLahden Ahkera13.60 / 13.60
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot13.72 / 13.72
Saga VanninenTampereen Pyrintö12.59 / 12.59
Nella VarjasEspoon Tapiot13.32 / 13.35
Iida VerainenNousiaisten Susi12.98 / 12.98
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat13.77 / 13.77
Wilma VikstenOrimattilan Jymy13.24 / 13.57
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat13.72 / 13.72
 
T14 300m (19)
Laura EinamoEspoon Tapiot - / -
Ida HenricsonBorgå Akilles42.32 / 44.86
Hille KankaanpääKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Oona KiljalaYlivieskan Kuula - / -
Jenni KiminkinenPylkönmäen Yrittävä47.87 / -
Mimi KontalaHelsingin Kisa-Veikot46.65 / -
Nora Koskela-KoivistoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Elise LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat43.99 / 43.99
Linda LeveelahtiHelsingin Kisa-Veikot45.77 / -
Tessa MoisioKaipolan Vire - / -
Ella-Maria MultalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Veera PaasovaaraOulun Pyrintö44.23 / 44.23
Anna PursiainenEspoon Tapiot43.71 / 43.71
Ellinoora RiikinsaariEspoon Tapiot44.68 / 44.68
Pinja RuohoLahden Ahkera47.66 / 47.66
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat43.92 / 43.92
Riikka SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Essi TuukkanenLahden Ahkera44.41 / 44.41
Nella VarjasEspoon Tapiot42.90 / 42.90
 
P13 60m (7)
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat 8.47 / 8.47
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö 8.65 / 8.65
Juho KivistöPorin Yleisurheilu 8.19 / 8.19
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot 9.87 / -
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske 8.73 / 8.73
Pyry LahtinenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.38 / 8.38
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot 8.66 / 8.66
 
T13 60m (8)
Laura EinamoEspoon Tapiot 8.41 / 8.41
Minea FogelholmEspoon Tapiot 8.49 / 9.34
Hille KankaanpääKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.02 / 9.02
Jenni KiminkinenPylkönmäen Yrittävä 8.74 / 8.74
Nora Koskela-KoivistoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 8.61 / 8.61
Silja KoukonenMietoisten Maununpojat 8.13 / 8.13
Carla LiukkonenSjundeå IF 8.48 / 8.57
Veera SpartiotiEspoon Tapiot 9.37 / 9.37
 
P12 60m (1)
Roy NukalaVaasan Vasama 8.78 / 8.80
 
T12 60m (5)
Justine HämäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat 9.20 / 9.28
Venla HämäläinenLiedon Parma 9.08 / 9.25
Netta KallioPylkönmäen Yrittävä 9.00 / 9.00
Sara TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.54 / 8.54
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti 8.99 / 9.15
 
P11 60m (6)
Patrik KinnunenSaarijärven Pullistus 9.98 / -
Samuel MennalaKaipolan Vire 9.68 / 9.77
Aarne MoisioKaipolan Vire11.00 / -
Kosti MoisioKaipolan Vire - / -
Voitto MoisioKaipolan Vire10.78 / -
Elmer VauhkonenLapinlahden Veto 8.23 / 8.23
 
T11 60m (8)
Fiona FlinkJoutsan Pommi 9.89 / 9.89
Nelli FlyktmanKaipolan Vire - / -
Adriana KalymialarisHelsingfors IFK 8.97 / 8.97
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot 9.88 / 9.88
Miriam PuolimatkaVehmaisten Urheilijat 9.13 / 9.13
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö 9.18 / 9.18
Kerttu RantakangasKaipolan Vire 8.85 / 8.85
Veera ReponenJoutsan Pommi 9.07 / 9.07