Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Karnevaalit
29.06. klo 15:00 Aitajuoksukarnevaalit
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 108 henk. (152 lajisuoritusta)
M 110m aj (4)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Valtteri KalliokuljuLiedon Parma14.22 / 14.40
Jere LehtoOulun Pyrintö14.49 / 15.00
Ville RajalaAlajärven Ankkurit14.19 / 14.49
Antti TanhuamäkiSavonlinnan Riento15.96 / 16.94
 
M 400m aj (5)
Jevgeni AleksandrovHelsingfors IFK54.81 / 67.30
Jere PostiOulun Pyrintö55.81 / 58.29
Juho SeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat54.42 / 55.47
Valtteri ToimelaTampereen Pyrintö52.54 / 53.50
Juha VirkkunenTampereen Pyrintö55.54 / -
 
N 100m aj (6)
Viivi AvikainenLahden Ahkera13.50 / 13.55
Jenni ElorantaVihdin Viesti16.78 / 16.86
Reetta HämäläinenLahden Ahkera15.21 / 16.68
Jonna KangasniemiNoormarkun Nopsa14.66 / -
Jessi LandströmTampereen Pyrintö14.16 / 14.67
Erika NevanperäKalajoen Junkkarit13.70 / 14.07
 
N 400m aj (5)
Jonna BerghemHIK Friidrott - / -
Jonna KangasniemiNoormarkun Nopsa67.81 / -
Mette LukinKuopion Reipas68.13 / -
Eveliina MäättänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu58.60 / 59.30
Noora ToivoToijalan Vauhti59.28 / 62.13
 
M19 110m aj (1)
Vertti ViitalaHelsingfors IFK14.61 / 14.61
 
N19 400m aj (1)
Viola JärvinenTurun Urheiluliitto63.17 / -
 
M17 110m aj (5)
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku14.63 / 14.63
Joni JärvinenLahden Ahkera14.33 / 14.33
Max KoskinenEspoon Tapiot15.61 / 15.61
Lauri SavolainenHelsingfors IFK16.67 / -
Arttu TuominenTampereen Urheilijat -3817.62 / 17.62
 
M17 400m aj (6)
Markus HurriLiedon Parma57.34 / 57.34
Joni JärvinenLahden Ahkera - / -
Max KoskinenEspoon Tapiot62.22 / 62.22
Ossian NewbyHelsingfors IFK54.82 / 54.82
Kalle StylmanLiedon Parma54.20 / 54.20
Arttu TuominenTampereen Urheilijat -38 - / -
 
N17 100m aj (12)
Mari HeinonenKajaanin Kipinä14.80 / -
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö14.99 / 14.99
Vilma JaatinenKalajoen Junkkarit15.50 / 15.50
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu15.30 / 15.30
Camilla KohlEspoon Tapiot14.51 / 14.85
Senja LammiKankaanpään Seudun Leisku15.50 / 15.68
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet14.98 / 14.98
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna14.83 / 15.03
Ella NisulaKuivasjärven Aura - / -
Kaisa PousiTampereen Pyrintö14.81 / 14.81
Venla RutanenKuivasjärven Aura16.42 / 16.42
Vappu ValtonenEspoon Tapiot15.01 / 15.01
 
N17 400m aj (9)
Mari HeinonenKajaanin Kipinä65.55 / -
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö64.71 / 64.71
Vilma JaatinenKalajoen Junkkarit - / -
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu65.01 / 65.01
Camilla KohlEspoon Tapiot72.08 / -
Mette LukinKuopion Reipas68.13 / -
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna64.00 / -
Venla ReponenKajaanin Kipinä69.95 / -
Merituuli SaarelaEspoon Tapiot65.48 / 65.48
 
P15 100m aj (3)
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat14.56 / -
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot13.74 / 13.74
Joel TurkkaTampereen Pyrintö13.10 / 13.28
 
P15 300m aj (3)
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat41.14 / -
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot41.57 / 41.57
Joel TurkkaTampereen Pyrintö39.84 / -
 
T15 80m aj (11)
Wilhelmiina HarjuJyväskylän Kenttäurheilijat12.57 / 12.57
Nella HirvonenLahden Ahkera13.04 / 13.04
Essi KärhäNurmijärven Yleisurheilu13.52 / 13.61
Lilli KärkkäinenJyväskylän Kenttäurheilijat13.22 / -
Vilma LehtorantaJyväskylän Kenttäurheilijat13.38 / 13.38
Janette LohilahtiNurmijärven Yleisurheilu12.39 / 12.39
Kerttu NikunenKouvolan Urheilijat12.56 / 12.85
Ella SirmolaLahden Ahkera12.84 / 12.84
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti13.99 / -
Emilia TapionlinnaLahden Ahkera13.01 / 13.01
Ada ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat12.48 / 12.48
 
T15 300m aj (2)
Janette LohilahtiNurmijärven Yleisurheilu49.76 / -
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti48.98 / 48.98
 
P14 100m aj (4)
Aarni LemettiHelsingin Kisa-Veikot - / -
Paavo NiinikoskiHelsingin Kisa-Veikot19.62 / 19.62
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK14.39 / 14.39
Sakari ValliusJoensuun Kataja - / -
 
P14 300m aj (4)
Rasmus LehikoinenJoensuun Kataja - / -
Paavo NiinikoskiHelsingin Kisa-Veikot49.44 / 49.44
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK42.15 / 42.15
Sakari ValliusJoensuun Kataja - / -
 
T14 80m aj (16)
Jonna ÄikääHelsingfors IFK14.43 / 14.43
Amina El MrabtEspoon Tapiot15.01 / 15.01
Alisa HollmenTapanilan Erä - / -
Lotta KarinenEspoon Tapiot15.40 / 15.40
Oona KiljalaYlivieskan Kuula13.50 / -
Mimi KontalaHelsingin Kisa-Veikot12.57 / 12.57
Linda LeveelahtiHelsingin Kisa-Veikot12.03 / 12.03
Julianna MobergMäntsälän Urheilijat12.78 / 12.78
Ilana OnnelaNaantalin Löyly12.25 / 12.25
Linda PohtoEsbo IF15.09 / 15.09
Ellinoora RiikinsaariEspoon Tapiot13.11 / 13.11
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot13.77 / 13.77
Saga VanninenTampereen Pyrintö11.53 / 11.53
Nella VarjasEspoon Tapiot13.69 / 13.69
Iida VerainenNousiaisten Susi11.92 / 11.92
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
T14 300m aj (8)
Alisa HollmenTapanilan Erä - / -
Oona KiljalaYlivieskan Kuula - / -
Mimi KontalaHelsingin Kisa-Veikot47.94 / 47.94
Linda LeveelahtiHelsingin Kisa-Veikot45.73 / 45.73
Ilana OnnelaNaantalin Löyly - / -
Ellinoora RiikinsaariEspoon Tapiot - / -
Nella VarjasEspoon Tapiot - / -
Iida VerainenNousiaisten Susi46.77 / 46.77
 
P13 60m aj (7)
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.55 / 10.65
Anselmi JaatinenUrjalan Urheilijat12.03 / -
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot13.01 / 13.01
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot11.86 / 11.86
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot9.82 / 9.98
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot9.59 / 9.59
Alex VuoriKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.55 / 10.55
 
P13 200m aj (7)
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Aatu HolopainenJoensuun Kataja - / -
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot - / -
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot - / -
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot - / -
Alex VuoriKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
 
T13 60m aj (7)
Laura EinamoEspoon Tapiot9.78 / 9.78
Nora Koskela-KoivistoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9.99 / 9.99
Carla LiukkonenSjundeå IF9.41 / 9.41
Viveka LoukolaRaision Kuula9.38 / 9.38
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat9.60 / 9.60
Mimosa TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat10.39 / 10.39
Sara VeijalainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.50 / 11.50
 
T13 200m aj (6)
Laura EinamoEspoon Tapiot - / -
Nora Koskela-KoivistoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Carla LiukkonenSjundeå IF - / -
Viveka LoukolaRaision Kuula - / -
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Mimosa TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
P12 60m aj (2)
Konsta KeijonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.51 / 10.51
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet9.31 / 9.31
 
P12 200m aj (2)
Konsta KeijonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
 
T12 60m aj (3)
Kerttu NiemiHelsingin Kisa-Veikot10.80 / 10.80
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot9.95 / 9.95
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti - / -
 
T12 200m aj (3)
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti - / -
 
P11 60m aj (2)
Aleksi HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet10.28 / -
Tommi JärvenpääKeuruun Kisailijat10.32 / 10.50
 
T11 60m aj (8)
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.97 / -
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves12.53 / 12.53
Adriana KalymialarisHelsingfors IFK11.06 / 11.06
Emma KoskinenEspoon Tapiot11.30 / -
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot15.70 / -
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.47 / 11.47
Miriam PuolimatkaVehmaisten Urheilijat10.51 / 10.51
Iiris VoutilainenJoensuun Kataja12.46 / 12.46