Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Karnevaalit
29.06. klo 15:00 Aitajuoksukarnevaalit
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 181 henk. (242 lajisuoritusta)
M 110m aj (8)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Valtteri KalliokuljuLiedon Parma14.22 / 14.40
Viktor KanteleBorgå Akilles14.51 / 14.51
Jere LehtoOulun Pyrintö14.49 / 15.00
Ilari ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat14.31 / 14.67
Ville RajalaAlajärven Ankkurit14.19 / 14.49
Otto SeppäläLamminpään Korpi14.30 / 15.25
Antti TanhuamäkiSavonlinnan Riento15.96 / 16.94
Tuomas ValleHelsingin Kisa-Veikot14.96 / 15.20
 
M 400m aj (9)
Jevgeni AleksandrovHelsingfors IFK 54.81 / 67.30
Aleksi HeimonenTampereen Urheilijat -38 53.70 / 56.20
Kaapo KangasJyväskylän Kenttäurheilijat 56.42 / 56.42
Viktor KanteleBorgå Akilles 52.76 / 53.52
Vesa KittiläPyhäjoen Wirta 53.73 / 53.73
Jere PostiOulun Pyrintö 55.81 / 58.29
Juho SeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat 54.42 / 55.47
Valtteri ToimelaTampereen Pyrintö 52.54 / 53.50
Juha VirkkunenTampereen Pyrintö 55.54 / 59.79
 
N 100m aj (16)
Viivi AvikainenLahden Ahkera13.50 / 13.55
Jenni ElorantaVihdin Viesti16.78 / 16.86
Julia EnarviTampereen Pyrintö13.93 / 13.93
Jatta-Juulia HanskiLappeenrannan Urheilu-Miehet13.71 / 14.32
Lotta HaralaTampereen Pyrintö13.41 / 13.48
Reetta HurskeTampereen Pyrintö13.16 / 13.47
Jonna KangasniemiNoormarkun Nopsa14.66 / 15.59
Noora KauranenHämeenlinnan Tarmo14.33 / -
Jessi LandströmTampereen Pyrintö14.16 / 14.67
Erika NevanperäKalajoen Junkkarit13.70 / 14.07
Elisa OksanenTampereen Pyrintö14.41 / -
Ida OtstavelPargas IF14.23 / 14.23
Sanna PihkalaTampereen Pyrintö14.83 / 15.58
Cecilia SandellHelsingfors IFK13.73 / 13.73
Sini ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat14.75 / -
Lotta VentoTurun Urheiluliitto15.19 / 15.19
 
N 400m aj (9)
Jonna BerghemHIK Friidrott - / -
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 61.62 / 62.88
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö 60.69 / 62.33
Jonna KangasniemiNoormarkun Nopsa 67.81 / -
Helmi KortetmaaKannuksen Ura 66.09 / 67.16
Heidi LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Eveliina MäättänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 58.60 / 59.30
Kirsi PekkanenKuopion Reipas 59.01 / 60.46
Noora ToivoToijalan Vauhti 59.28 / 62.13
 
M19 110m aj (5)
Kaapo KangasJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Henri PuumalainenBorgå Akilles16.14 / -
Pyry SantahuhtaKankaanpään Seudun Leisku14.91 / 14.91
Miska SundbergJyväskylän Kenttäurheilijat14.38 / 14.38
Vertti ViitalaHelsingfors IFK14.61 / 14.61
 
M19 400m aj (1)
Iiro SurkkaJyväskylän Kenttäurheilijat 59.94 / 59.94
 
N19 100m aj (6)
Noora JuslinBorgå Akilles14.85 / 14.85
Petra-Sofia LaaksoSavonlinnan Riento - / -
Ilona LuomaTampereen Pyrintö16.43 / 16.43
Veera MiettinenHelsingin Kisa-Veikot14.63 / 14.63
Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot14.92 / 14.92
Heidi ParikkaHelsingin Kisa-Veikot14.63 / -
 
N19 400m aj (1)
Ruusu NurmiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 71.39 / 71.39
 
M17 110m aj (6)
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku14.63 / 14.63
Joni JärvinenLahden Ahkera14.33 / 14.33
Max KoskinenEspoon Tapiot15.61 / 15.61
Juuso PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat14.13 / 14.13
Lauri SavolainenHelsingfors IFK16.67 / -
Arttu TuominenTampereen Urheilijat -3817.62 / 17.62
 
M17 400m aj (8)
Markus HurriLiedon Parma 57.34 / 57.34
Eero IlomäkiHelsingfors IFK 55.24 / 55.24
Joni JärvinenLahden Ahkera - / -
Max KoskinenEspoon Tapiot 62.22 / 62.22
Veikko LaariJyväskylän Kenttäurheilijat 61.70 / 61.70
Ossian NewbyHelsingfors IFK 54.82 / 54.82
Kalle StylmanLiedon Parma 54.20 / 54.20
Arttu TuominenTampereen Urheilijat -38 - / -
 
N17 100m aj (20)
Janette HanskiKarhulan Urheilijat14.31 / 14.31
Mari HeinonenKajaanin Kipinä14.80 / -
Vilma JaatinenKalajoen Junkkarit15.50 / 15.50
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu15.30 / 15.30
Kia KemppainenLahden Ahkera13.98 / 14.08
Camilla KohlEspoon Tapiot14.51 / 14.56
Senja LammiKankaanpään Seudun Leisku15.50 / 15.68
Sofia LindholmKuivasjärven Aura - / -
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet14.98 / 14.98
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna14.83 / 15.03
Ella NisulaKuivasjärven Aura14.98 / 14.98
Hanna PeltolaTampereen Pyrintö14.96 / 14.96
Kaisa PousiTampereen Pyrintö14.81 / 14.81
Inka PuumalainenMikkelin Kilpa-Veikot15.03 / 15.31
Vilma RönkäHyvinkään seudun Urheilijat16.50 / 16.50
Venla RutanenKuivasjärven Aura16.42 / 16.42
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat - / -
Anni SinelampiLahden Ahkera16.19 / 16.19
Vappu ValtonenEspoon Tapiot14.47 / 14.47
Jonna VoutilainenKuopion Reipas - / -
 
N17 400m aj (10)
Mari HeinonenKajaanin Kipinä 65.55 / -
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö 64.71 / 64.71
Vilma JaatinenKalajoen Junkkarit 69.85 / 69.85
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 65.01 / 65.01
Kia KemppainenLahden Ahkera 63.55 / -
Camilla KohlEspoon Tapiot 72.08 / -
Mette LukinKuopion Reipas 68.13 / -
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna 64.00 / -
Venla ReponenKajaanin Kipinä 69.95 / -
Merituuli SaarelaEspoon Tapiot 65.48 / 65.48
 
P15 100m aj (9)
Edison BachHelsingfors IFK20.91 / 20.91
Alexander BjörkgrenIF Drott13.87 / -
Tomi LaaksoTapanilan Erä14.12 / -
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat14.56 / -
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat14.89 / 14.89
Antti PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot15.56 / 15.56
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK14.39 / 14.39
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot13.74 / 13.74
Joel TurkkaTampereen Pyrintö13.10 / 13.28
 
P15 300m aj (8)
Edison BachHelsingfors IFK46.72 / 46.72
Tomi LaaksoTapanilan Erä42.00 / 42.00
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat41.14 / -
Antti PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot44.62 / 44.62
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK42.15 / 42.15
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot41.57 / 41.57
Joel TurkkaTampereen Pyrintö39.84 / -
 
T15 80m aj (18)
Wilhelmiina HarjuJyväskylän Kenttäurheilijat12.57 / 12.57
Nella HirvonenLahden Ahkera13.04 / 13.04
Wilma JungarEsbo IF12.35 / -
Essi KärhäNurmijärven Yleisurheilu13.52 / 13.61
Lilli KärkkäinenJyväskylän Kenttäurheilijat13.22 / -
Niina KarttunenSavonlinnan Riento12.01 / 12.01
Vilma LehtorantaJyväskylän Kenttäurheilijat13.38 / 13.38
Janette LohilahtiNurmijärven Yleisurheilu12.39 / 12.39
Isha MurrayHelsingfors IFK - / -
Nelli MustolaKalajoen Junkkarit12.82 / 12.88
Kerttu NikunenKouvolan Urheilijat12.56 / 12.85
Edit NurminenTurun Urheiluliitto14.30 / -
Linda PukariTurun Urheiluliitto - / -
Ella SirmolaLahden Ahkera12.84 / 12.84
Sonja StångKuivasjärven Aura11.54 / 11.54
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti13.99 / -
Emilia TapionlinnaLahden Ahkera13.01 / 13.01
Ada ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat12.48 / 12.48
 
T15 300m aj (5)
Janette LohilahtiNurmijärven Yleisurheilu49.76 / -
Isha MurrayHelsingfors IFK49.61 / 49.61
Nelli MustolaKalajoen Junkkarit47.70 / -
Sonja StångKuivasjärven Aura44.89 / 46.50
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti48.98 / 48.98
 
P14 100m aj (5)
Aarni LemettiHelsingin Kisa-Veikot - / -
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö14.87 / 14.87
Paavo NiinikoskiHelsingin Kisa-Veikot19.62 / 19.62
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK14.39 / 14.39
Sakari ValliusJoensuun Kataja17.69 / 17.69
 
P14 300m aj (5)
Matias AhtinenJoensuun Kataja - / -
Rasmus LehikoinenJoensuun Kataja - / -
Paavo NiinikoskiHelsingin Kisa-Veikot49.44 / 49.44
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK42.15 / 42.15
Sakari ValliusJoensuun Kataja - / -
 
T14 80m aj (22)
Aada AhoRaision Kuula11.80 / 11.80
Jonna ÄikääHelsingfors IFK14.35 / 14.35
Amina El MrabtEspoon Tapiot15.01 / 15.01
Siiri HihnalaOulun Pyrintö13.40 / 13.40
Alisa HollmenTapanilan Erä - / -
Iina HolopainenHelsingfors IFK12.57 / 12.57
Lotta KarinenEspoon Tapiot15.40 / 15.40
Oona KiljalaYlivieskan Kuula13.50 / -
Mimi KontalaHelsingin Kisa-Veikot12.57 / 12.57
Linda LeveelahtiHelsingin Kisa-Veikot12.03 / 12.03
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat13.16 / 13.16
Julianna MobergMäntsälän Urheilijat12.78 / 12.78
Johanna NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat14.04 / 14.04
Ilana OnnelaNaantalin Löyly12.25 / 12.25
Linda PohtoEsbo IF15.09 / 15.09
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot12.79 / 13.64
Ellinoora RiikinsaariEspoon Tapiot13.11 / 13.11
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot13.77 / 13.77
Saga VanninenTampereen Pyrintö11.53 / 11.53
Nella VarjasEspoon Tapiot13.08 / 13.08
Iida VerainenNousiaisten Susi11.92 / 11.92
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
T14 300m aj (12)
Aada AhoRaision Kuula - / -
Siiri HihnalaOulun Pyrintö - / -
Alisa HollmenTapanilan Erä - / -
Iina HolopainenHelsingfors IFK48.43 / 48.43
Oona KiljalaYlivieskan Kuula - / -
Mimi KontalaHelsingin Kisa-Veikot47.94 / 47.94
Linda LeveelahtiHelsingin Kisa-Veikot45.73 / 45.73
Ilana OnnelaNaantalin Löyly - / -
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot - / -
Ellinoora RiikinsaariEspoon Tapiot - / -
Nella VarjasEspoon Tapiot - / -
Iida VerainenNousiaisten Susi46.77 / 46.77
 
P13 60m aj (9)
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.55 / 10.65
Anselmi JaatinenUrjalan Urheilijat11.87 / 11.87
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot13.01 / 13.01
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske10.41 / 10.41
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot11.86 / 11.86
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot 9.82 / 9.98
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot 9.59 / 9.59
Sampo VäyrynenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.55 / 9.55
Alex VuoriKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.55 / 10.55
 
P13 200m aj (8)
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Aatu HolopainenJoensuun Kataja - / -
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot - / -
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot - / -
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot - / -
Sampo VäyrynenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Alex VuoriKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
 
T13 60m aj (9)
Laura EinamoEspoon Tapiot 9.78 / 9.78
Lotta JalonenJanakkalan Jana11.17 / 11.17
Nora Koskela-KoivistoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.99 / 9.99
Carla LiukkonenSjundeå IF 9.41 / 9.41
Viveka LoukolaRaision Kuula 9.38 / 9.38
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat 9.60 / 9.60
Mimosa TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat10.39 / 10.39
Sara VeijalainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.02 / 11.02
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä10.09 / 10.09
 
T13 200m aj (8)
Laura EinamoEspoon Tapiot - / -
Lotta JalonenJanakkalan Jana - / -
Nora Koskela-KoivistoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Carla LiukkonenSjundeå IF - / -
Viveka LoukolaRaision Kuula - / -
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Mimosa TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä - / -
 
P12 60m aj (3)
Luukas JokelaKaipolan Vire13.72 / 13.72
Konsta KeijonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.51 / 10.51
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet 9.31 / 9.31
 
P12 200m aj (2)
Konsta KeijonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
 
T12 60m aj (3)
Kerttu NiemiHelsingin Kisa-Veikot10.80 / 10.80
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot 9.95 / 9.95
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti10.50 / 10.50
 
T12 200m aj (5)
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Helmi LipsanenJanakkalan Jana - / -
Kerttu NiemiHelsingin Kisa-Veikot - / -
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti - / -
 
P11 60m aj (2)
Aleksi HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet10.28 / -
Tommi JärvenpääKeuruun Kisailijat10.32 / 10.50
 
T11 60m aj (10)
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.97 / 11.55
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves12.53 / 12.53
Adriana KalymialarisHelsingfors IFK11.06 / 11.06
Elsi KonstariJämsänkosken Ilves11.35 / 11.35
Emma KoskinenEspoon Tapiot11.30 / -
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot15.70 / -
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.47 / 11.47
Emmi MäkinenVehmaisten Urheilijat10.53 / 10.53
Miriam PuolimatkaVehmaisten Urheilijat10.51 / 10.51
Iiris VoutilainenJoensuun Kataja12.46 / 12.46