Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
17.03. klo 13:00 Esbo IF klubbhalltävlingen Tulokset (päivitetty: 06:49 28.03.2018)
Esbo IF klubbhalltävlingen
17.03.2018

P7 40m
Loppukilpailu
1)   William Vuonoranta               EsboIF                    8,34              
2)   Toivo Mäläskä                    EsboIF                    9,04              
3)   Sebastian Satta                  EsboIF                    10,62             
4)   Kristoffer Satta                 EsboIF                    11,00             
5)   Edgar Winberg                    EsboIF                    12,00             


T7 40m
Loppukilpailu
1)   Alisa Lehto                      EsboIF                    7,95              
2)   Beatrice Holmström               EsboIF                    8,03              
3)   Clara Bergholm                   EsboIF                    8,17              
4)   Saara Marte                      EsboIF                    8,61              
5)   Tara Talaskivi                   EsboIF                    9,08              
6)   Asta Iisakka                     EsboIF                    12,40             


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Toivo Mäläskä                    EsboIF                    2,64              
     2,64   2,44   2,60   2,59   
                                 

2)   William Vuonoranta               EsboIF                    2,48              
     x      2,48   2,36   2,29   
                                 

3)   Edgar Winberg                    EsboIF                    1,88              
     1,88   1,75   1,72   1,72   
                                 

4)   Sebastian Satta                  EsboIF                    1,87              
     1,87   1,73   1,44   1,65   
                                 

5)   Kristoffer Satta                 EsboIF                    1,54              
     x      1,12   x      1,54   
                                 



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Alisa Lehto                      EsboIF                    2,85              
     2,85   2,74   2,80   2,84   
                                 

2)   Clara Bergholm                   EsboIF                    2,58              
     2,40   2,58   2,29   2,45   
                                 

3)   Beatrice Holmström               EsboIF                    2,49              
     2,14   2,22   2,49   2,28   
                                 

4)   Saara Marte                      EsboIF                    2,32              
     2,11   2,10   2,32   2,28   
                                 

5)   Tara Talaskivi                   EsboIF                    1,95              
     1,40   1,48   1,95   1,78   
                                 



P8 40m
Loppukilpailu
1)   Oula Joensuu                     EsboIF                    7,90              
2)   Elias Salmela                    EsboIF                    7,96              


T8 40m

P8 Pituus
Loppukilpailu
1)   Oula Joensuu                     EsboIF                    2,82              
     2,80   2,82   2,62   2,64   
                                 

2)   Elias Salmela                    EsboIF                    2,47              
     2,47   2,40   2,34   2,38   
                                 



T8 Pituus

P9 40m
Loppukilpailu
1)   Jouka Joensuu                    EsboIF                    6,89              
2)   Patrik Hillberg                  EsboIF                    7,02              
3)   Ian Fors                         EsboIF                    7,50              
4)   Aarne Osala                      EsboIF                    7,77              
5)   Jesse Hirvonen                   EsboIF                    8,14              


T9 40m

P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jouka Joensuu                    EsboIF                    3,65              
     3,65   3,12   2,80   3,42   
                                 

2)   Patrik Hillberg                  EsboIF                    3,40              
     3,23   3,28   3,40   3,30   
                                 

3)   Ian Fors                         EsboIF                    3,11              
     2,95   3,11   3,03   3,00   
                                 

4)   Jesse Hirvonen                   EsboIF                    2,98              
     2,87   2,87   2,83   2,98   
                                 

5)   Aarne Osala                      EsboIF                    2,83              
     2,75   2,63   2,83   2,76   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu


P10 60m
Loppukilpailu
1)   Max Sundholm                     EsboIF                    9,72              
2)   Kevin Hartwall                   EsboIF                    10,03             
3)   Elmer Keinänen                   EsboIF                    10,17             


P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elmer Keinänen                   EsboIF                    3,94              
     3,80   3,92   3,81   3,94   
                                 

2)   Kevin Hartwall                   EsboIF                    3,80              
     3,74   3,80   3,76   3,66   
                                 

3)   Max Sundholm                     EsboIF                    3,78              
     3,72   3,71   3,78   3,71   
                                 



T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nadja Ekberg                     EsboIF                    3,05              
     3,05   2,82   2,62   2,59   
                                 



T11 60m
Loppukilpailu
1)   Jenni Hirvonen                   EsboIF                    9,55              
2)   Emilia Siggberg                  EsboIF                    9,66              
3)   Aila Varila                      EsboIF                    9,68              
4)   Rebecka Smedman                  EsboIF                    9,89              
5)   Alva Kollin                      EsboIF                    10,12             
6)   Noelle Kollin                    EsboIF                    10,90             


P11 60m
Loppukilpailu
1)   Kasper Kanerva                   EsboIF                    9,35              
2)   Alex Esselström                  EsboIF                    10,12             
     Aron Lamminpää                   EsboIF                    DNF               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jenni Hirvonen                   EsboIF                    3,91              
     3,91   3,83   3,87   3,41   
                                 

2)   Aila Varila                      EsboIF                    3,82              
     3,82   3,73   3,76   3,72   
                                 

3)   Emilia Siggberg                  EsboIF                    3,74              
     3,74   3,50   3,60   3,70   
                                 

4)   Rebecka Smedman                  EsboIF                    3,71              
     3,71   3,44   3,54   3,54   
                                 

5)   Alva Kollin                      EsboIF                    3,61              
     3,50   3,55   3,58   3,61   
                                 

6)   Suvi Rudvin                      EsboIF                    3,45              
     3,40   2,55   2,86   3,45   
                                 

7)   Noelle Kollin                    EsboIF                    3,19              
     3,17   3,19   2,85   2,90   
                                 



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kasper Kanerva                   EsboIF                    4,28              
     3,99   4,06   4,14   4,28   
                                 

     Alex Esselström                  EsboIF                    DNS               
     Aron Lamminpää                   EsboIF                    DNS               


P13 40m
Loppukilpailu
1)   Jonathan Österholm               EsboIF                    6,48              
2)   Rasmus Vuonoranta                EsboIF                    6,55              
3)   Daniel Ekberg                    EsboIF                    6,66              
4)   Marius Henriksson                EsboIF                    6,97              
5)   Rasmus Bergholm                  EsboIF                    7,34              


P13 60m
Loppukilpailu
1)   Rado Lindberg                    EsboIF                    8,74              
2)   Max Wrede                        EsboIF                    8,96              
3)   Jonatan Österholm                EsboIF                    9,10              
4)   Rasmus Vuonoranta                EsboIF                    9,23              
5)   Daniel Ekberg                    EsboIF                    9,37              
6)   Marius Henriksson                EsboIF                    9,79              


T13 60m
1)   Leonie Winell                    EsboIF                    8,72              
2)   Alexandra Nylund                 EsboIF                    8,99              
3)   Malin Lindroth                   EsboIF                    9,13              
4)   Telma Öström                     EsboIF                    9,14              
5)   Fia Kivikoski                    EsboIF                    9,22              
6)   Anniina Rahunen                  EsboIF                    9,49              
7)   Saga Bergholm                    EsboIF                    9,55              
8)   Saga Höijer                      EsboIF                    9,73              
9)   Olivia Kollin                    EsboIF                    9,94              
10)  Ella Råstedt                     EsboIF                    10,34             
11)  Wilma Nordström                  EsboIF                    10,52             
     Mona Lamppu                      EsboIF                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Leonie Winell                    EsboIF                    8,72              
2)   Malin Lindroth                   EsboIF                    9,13              
3)   Fia Kivikoski                    EsboIF                    9,22              
4)   Anniina Rahunen                  EsboIF                    9,49              
5)   Olivia Kollin                    EsboIF                    9,94              
6)   Wilma Nordström                  EsboIF                    10,52             

Loppukilpailu erä 2
1)   Alexandra Nylund                 EsboIF                    8,99              
2)   Telma Öström                     EsboIF                    9,14              
3)   Saga Bergholm                    EsboIF                    9,55              
4)   Saga Höijer                      EsboIF                    9,73              
5)   Ella Råstedt                     EsboIF                    10,34             
     Mona Lamppu                      EsboIF                    DNS               


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Saga Bergholm                    EsboIF                    140               
     126    129    132    135    140    142    
     o      o      xo     xo     o      xxx    

2)   Malin Lindroth                   EsboIF                    132               
     115    120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Wilma Nordström                  EsboIF                    126               
     105    110    115    120    123    126    129    
     o      o      o      o      x      o      xxx    

4)   Ella Råstedt                     EsboIF                    120               
     105    110    115    120    123    
     o      o      o      xxo    xxx    

     Leonie Winell                    EsboIF                                      
     105    
     DNS    

     Mona Lamppu                      EsboIF                                      
     105    
     DNS    



P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jonatan Österholm                EsboIF                    136               
     120    125    130    136    138    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Max Wrede                        EsboIF                    125               
     115    120    125    130    
     o      xxo    xo     xxx    

     Marius Henriksson                EsboIF                                      
     115    
     DNS    

     Roger Eklund                     EsboIF                                      
     115    
     DNS    



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Mikael Böckerman                 EsboIF                    9,40              
     8,79   x      9,40   x      

2)   Rado Lindberg                    EsboIF                    8,87              
     x      8,60   8,50   8,87   

3)   Rasmus Vuonoranta                EsboIF                    6,43              
     6,29   5,79   6,23   6,43   

4)   Daniel Ekberg                    EsboIF                    5,41              
     5,15   5,41   5,25   5,20   

5)   Rasmus Bergholm                  EsboIF                    5,12              
     5,12   4,26   4,35   4,75   

6)   Marius Henriksson                EsboIF                    5,06              
     4,64   4,83   4,70   5,06   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Julia Nystrand                   EsboIF                    9,51              
     8,70   9,51   9,05   9,22   

2)   Bianca Kanerva                   EsboIF                    8,46              
     8,33   8,34   8,46   8,41   

3)   Malin Lindroth                   EsboIF                    8,28              
     8,11   7,67   8,28   8,19   

4)   Anniina Rahunen                  EsboIF                    6,97              
     6,97   6,53   6,31   6,45   

5)   Ella Råstedt                     EsboIF                    6,68              
     6,47   6,29   6,55   6,68   

6)   Wilma Nordström                  EsboIF                    6,48              
     6,48   5,89   x      3,03   

7)   Saga Bergholm                    EsboIF                    6,45              
     x      5,67   6,45   5,52   

8)   Leonie Winell                    EsboIF                    5,58              
     5,58   4,75   5,06   5,00   

9)   Olivia Kollin                    EsboIF                    4,08              
     3,96   4,08   3,99   4,00   

     Mona Lamppu                      EsboIF                    DNS               


P15 60m
Loppukilpailu


P15 Korkeus
Loppukilpailu


P15 Kuula
Loppukilpailu